اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
از من خیلی قشنگ تر و واضح تر هم فردین هم محمد امین توضیح دادن این قضیه ی واضح رو من دیگه تلاشی در این زمینه نمیکنم :D فقط در همین حد میگم که همین افرادی که شما نقل قول کردی + خودم تا الان حرفی در مورد بهترین گرافیک نسل و از اینجور چیزا نزدیم! بحث سر بار پردازشی بود و بس! همین COD که خودت مثال زدی بیشتر از 100% روی PS4 پیکسل بیشتر داره که این درصد همینجوری از رو هوا نیومده!! تمام این اختلافات رو بذاری کنار هم من یکی نمیتونم تصور کنم که مثلاً X1 بتونه infamous رو حتی 1080 پردازش کنه حالا کلاً وارد مقوله ی فریم نمیشم دیگه!

شما هم برو سایه ی نارنجک رو بچسب باد نبره :)
اون بحثی هم که هنوز هرجا میری از من بوکمارک کردی من هنوز پای حرفم هستم :) روی سخت افزار محدود به مرور زمان ما شاهد پیشرفت تکنیکالی خود انجین های بازیسازی هستیم که با بهینه سازی های که صورت میگیره تو گذشت زمان شاهد پیشرفت گرافیکی تو زمینه ی جلوه های بصری خواهیم بود. اما اینکه بگیم بازیساز با معماری کنسول آشنا نبوده و بلد نبودن کار کنن حرفیه که بیشتر جنبه ی فان داره تا فکت!! شما گفتی درحال حاضر این نهایت قدرت کنسولاست ، منم گفتم نه! هنوزم همینو میگم :) موفق باشی ، دیگه هم نقل قول نکن که علاقه ای ندارم به ادامه ی این بحث
من کاری به کارت ندارم رفيق
چند جا اومدی وسط پريدی با يه حالت مسخره کردن (کلا پست هات را ديدم)
کسی دعوتت نکرده که بحث راه بندازی بعد بگی علاقه اي به بحث نداری .....
شما هم برو سایه ی نارنجک رو بچسب باد نبره
حالا حالا هابايد بازی کنی که بفهمی که point light سايه داشته باشه يعنی چی....
البته الان گوگل کار را برات آسون ميکنه

اون مطلب هم بپيچون بره ..... کی به کيه ....

آخرین ویرایش:

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
@Frobary
آخرین تلاشم رو هم میکنم :D اگه راضی شدی که خدا رو شکر اگر هم نشدی باشه واسه بعداً !
شما خودت قبول داری که PS4 از X1 از لحاظ سخت افزاری قویتره دیگه؟
مشخص هست که PS4 کنسول قویتری هست!
اصلاً بیا این دو تا رو بذار کنار ، روی یه سخت افزار مشخص ، حرف ما اینه که اگه مثلاً inFamous از توان این سخت افزار فرضاً 100% مصرف کنه با درنظر گرفتن اینکه بازی داره 1080p ران میشه و فریمش هم بالای 30 ـه ، آیا به نظرت توانی که Ryse از سخت افزار مصرف میکنه با در نظر گرفتن اینکه بازی داره 900p ران میشه و با ارفاق میگیم فریمش هم رو 30 ثابته ، یکیه؟ دیگه از اون مقوله ی OW و خطی بودن هم گذشتیم :D
اگه به نظرت یکیه که خوب دیگه هیچی :D ولی اگه قبول داری که یکی نیست و اولی توان پردازشی بیشتری میطلبه میرسی به همون حرف فردین که گفت قابل مقایسه نیستن! کسی در مورد اینکه گرافیک Ryse پایینه و فلانه و از بقیه ی بازیها کمتره صحبتی نکرد! بحث از اولش درمورد قدرت سخت افزار بود چون این تاپیک ارتباط مستقیم با همین موضوع داره.

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
من یکی نمیتونم تصور کنم که مثلاً X1 بتونه infamous رو حتی 1080 پردازش کنه حالا کلاً وارد مقوله ی فریم نمیشم دیگه!
پس سقف پردازشی X1 مشخص شد دیگه؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
@Frobary
آخرین تلاشم رو هم میکنم :D اگه راضی شدی که خدا رو شکر اگر هم نشدی باشه واسه بعداً !
شما خودت قبول داری که PS4 از X1 از لحاظ سخت افزاری قویتره دیگه؟

اصلاً بیا این دو تا رو بذار کنار ، روی یه سخت افزار مشخص ، حرف ما اینه که اگه مثلاً inFamous از توان این سخت افزار فرضاً 100% مصرف کنه با درنظر گرفتن اینکه بازی داره 1080p ران میشه و فریمش هم بالای 30 ـه ، آیا به نظرت توانی که Ryse از سخت افزار مصرف میکنه با در نظر گرفتن اینکه بازی داره 900p ران میشه و با ارفاق میگیم فریمش هم رو 30 ثابته ، یکیه؟ دیگه از اون مقوله ی OW و خطی بودن هم گذشتیم :D
اگه به نظرت یکیه که خوب دیگه هیچی :D ولی اگه قبول داری که یکی نیست و اولی توان پردازشی بیشتری میطلبه میرسی به همون حرف فردین که گفت قابل مقایسه نیستن! کسی در مورد اینکه گرافیک Ryse پایینه و فلانه و از بقیه ی بازیها کمتره صحبتی نکرد! بحث از اولش درمورد قدرت سخت افزار بود چون این تاپیک ارتباط مستقیم با همین موضوع داره.
این صحبت شما رو موقعی میشه جواب داد که تمام تکنیک هایی که توی Ryse به کار گرفته شده توی inFamous هم به کار گرفته شده باشه! من نمی دونم کدوم تکنیک ها توی inFamous هست ولی واسه Ryse اگه دوست داشتید می تونید اینجا رو بخونید :D
http://crytek.com/download/ryse_gdc_2014_AbdenourB_ChrisE.pptx
حالا شاید توی inFamous از تکنیک های بیشتر و قویتری هم استفاده شده باشه. به صورت کلی بگم مشخصه که واسه پردازش یه بازی توی 1080P به توان سخت افزاری بیشتری نسبت به 900P نیاز هست، دیگه تابلو هست قضیه. ولی وقتی دو بازی متفاوت با تکنیک های گرافیکی متفاوت رو بخوایم مقایسه کنیم، نمیشه این مدلی که شما گفتید دقیق مقایسه کنیم :D رزولوشن عامل برتری هست ولی حرفی که تو صفحات قبل زدم رو باز می زنم، عامل برتری مطلق نیست. آخرین کامنت من در این مورد چون احساس می کنم دچار یه روند تکرار شده صحبت ها :D

پ.ن: قبول داری که Ghosts تو PS4 روی 1080P/60FPS پردازش میشه و به صورت عادی از 1080P/30FPS قدرت پردازش بالاتری می طلبه؟ قبول داری که مقایسه گرافیک Ghost و I: SS مثل جوک می مونه؟ :D منظور من اینه، امیدوارم گرفته باشی چی میگم. من بازم میگم I: SS گرافیکش عالیه و میتونه بهترین گرافیک نسل تا اینجا هم باشه ولی مقایسه گرافیکش با Ryse اصلا عجیب نیست :D

آخرین ویرایش:

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
این صحبت شما رو موقعی میشه جواب داد که تمام تکنیک هایی که توی Ryse به کار گرفته شده توی inFamous هم به کار گرفته شده باشه! من نمی دونم کدوم تکنیک ها توی inFamous هست ولی واسه Ryse اگه دوست داشتید می تونید اینجا رو بخونید :D
http://crytek.com/download/ryse_gdc_2014_AbdenourB_ChrisE.pptx
حالا شاید توی inFamous از تکنیک های بیشتر و قویتری هم استفاده شده باشه. به صورت کلی بگم مشخصه که واسه پردازش یه بازی توی 1080P به توان سخت افزاری بیشتری نسبت به 900P نیاز هست، دیگه تابلو هست قضیه. ولی وقتی دو بازی متفاوت با تکنیک های گرافیکی متفاوت رو بخوایم مقایسه کنیم، نمیشه این مدلی که شما گفتید دقیق مقایسه کنیم :D رزولوشن عامل برتری هست ولی حرفی که تو صفحات قبل زدم رو باز می زنم، عامل برتری مطلق نیست. آخرین کامنت من در این مورد چون احساس می کنم دچار یه روند تکرار شده صحبت ها :D

تکنیک گرافیکی هم هست ، ولی از اونور مثلاً هوش مصنوعی هم هست ، OW بودن هم هست ، خیلی چیزای دیگه هم هست که هیچکدومشون به تنهایی دلیل برتری نیستن.با اینحال من نمیگم inFamous از نظر گرافیکی بهتره اما چیزی که خودم تجربه کردم به نظرم اینجور میاد که inFamous درکل برای پردازش توان بیشتری مصرف میکنه.آقا خسته نباشیم جفتمون :D ببندیم این بحثو که دیگه داره از حوصله خارج میشه.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
تکنیک گرافیکی هم هست ، ولی از اونور مثلاً هوش مصنوعی هم هست ، OW بودن هم هست ، خیلی چیزای دیگه هم هست که هیچکدومشون به تنهایی دلیل برتری نیستن.با اینحال من نمیگم inFamous از نظر گرافیکی بهتره اما چیزی که خودم تجربه کردم به نظرم اینجور میاد که inFamous درکل برای پردازش توان بیشتری مصرف میکنه.آقا خسته نباشیم جفتمون :D ببندیم این بحثو که دیگه داره از حوصله خارج میشه.
والا من از اول تا آخر بحث منظورم این بود که میشه گرافیک این دو تا بازی رو با هم مقایسه کرد. حالا شاید منظورم رو بد بیان کرده بودم :D دیگه حله قضیه :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,044
نام
نـــــــویـــــــــد
من واقعا خسته نباشید میگم به تمام دوستان . خیلی استفاده کردیم و کلی اطلاعاتمون رفت بالا با این کلمات قلمبه سلمبه ای که توی صفحات اخیر دیدیم :d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
اولا از دوستان تشکر کنم که بحث شیرینی داشتن و حیف که من دیر رسیدم ته دیگش بهم رسید:d

ببینید از دو دیدگاه میشه به قضیه نگاه کرد اولا اینکه کدوم بازی پردازش سنگینتری داره و دوم اینکه که کدوم یکی به چشم زیباتره و چشم نواز تره.

از نظر تکنیکی که زیاد بحث شد و من هم سواد اونجوری ندارم که بخوام اظهار نظر کنم اما با توجه به تمامی شرایط بنظر من I:SS بازی سنگینتریه.

اما از نظر بصری فکر کنم واقعا رایز چشم نوازتره حالا بخاطر محیطهای کوچیکه آرت استایل خوبی داره و یا هر چی نمیدونم اما گرافیکش بهتره.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,044
نام
نـــــــویـــــــــد
من همون ویدئو ریویو رو دیدم کلا اپیلاسیون شدم . همچین صحنه ای هم ندیدم حالا نمیدونم داستان این عکس چیه کسانی که بازی کردن باید شفاف سازی کنن :d

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
به صرف Open World بودن یا 1080P بودن یا 60FPS بودن نمیشه گفت کدام بازی گرافیک بهتری دارد. ممکن است یک بازی 1080P/60FPS باشد ولی گرافیکش از یک بازی 1080P/30FPS ضعیف تر باشد. ممکن است یک بازی Open World باشد ولی گرافیکش از یک بازی خطی ضعیف تر باشد. یا اینکه ممکن است یک بازی Open World باشد و گرافیکش هم از بقیه بازی ها بهتر باشد. ممکن است یک بازی 900P/30FPS باشد ولی گرافیکش از یک بازی 1080P و بالای 30FPS بهتر باشد (این یکی دیگه ثابت شده :D).
پس طبق فلسفه شما یه بازی پازل 360p و 13fps ممکنه گرافیکش از ryse بیشتر باشه، درسته؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
پس طبق فلسفه شما یه بازی پازل 360p و 13fps ممکنه گرافیکش از ryse بیشتر باشه، درسته؟
شرمنده فریتوس جان همون دیشب من بحث رو تموم کردم حوصله بحث کردن با شخص تو رو هم ندارم خداییش :D هر جور دوست داری فکر کن :D

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,101
نام
مصطفی
تنها مشکل رایز 900p بودنش هست البته نمی دونم شاید رو Tv بخاطر upscale شدن این مورد زیاد به چشم نیاد ولی اگه رزولوشنش 1080p بود گرافیکش خارق العاده میشد ، چندتا تصویر 1080:

این 3تا گیف حتماً ببینید، مخصوصاً اولی رو !
http://uploadax.com/images/41813343125096947954.gif
http://uploadax.com/images/11627169755742628017.gif
http://uploadax.com/images/48313237490679326736.gif

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
در مورد این تصاویری که از inFamous گذاشته شده من چند تا نقد رو دیدم انصافا این مدل عکس ها داخلشون نبود :D تو مقاله DF هم عکس هاش خیلی خفن تر از این تصاویر بودن. حالا دقیق نمی دونم جریان این عکس ها چیه ولی اون چیزی که من دیدم با این عکس ها خیلی فاصله داره.

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
نه پس واقعی نیست پس چیه ؟ فتوشاپه ؟!
اینا تصاویریه که مستقیماً از گیم پلی کپچر شدن توی GAF:

نه این اسکرین کپچر های چرتو پرتی که امثال KnightX و Lord Xbox و... برای وارونه نشون دادن قضیه استفاده میکنن :)) !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر