اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
467
بعد از فتح قله‌های ترجمه تو بحث توییت ترجیح دادن GOW به Elder scrolls ، بازگشت شکوهمنداته‌تون در فتح قله‌های محاسبات رو تبریک می‌گم. ۴۴ درصد برتری که فرمودید رو نمیدونم تو خط زمانی شما با کدوم فرمول محاسبه میشه، ولی تو این تایم لاین، ۴۴ درصد عملکرد بهتر معادل میشه با خروجی حدود 2200. همینکه ۱۷ درصد رزولیشن بیشتر و در مقابل پرفورمنس کم‌تر رو این چنین باعث خرسندی شما میشه، مشخص می‌کنه وضعیت رو
2560x1440 = 3,686,400 pixels
3072x1728 = 5,308,416 pixels
5,308,416 هم 44.03% بزرگتر از 3,686,400ـه
حالا بگو تو خط زمانی شما فرمولش چجوریه؟

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
من معتبرترین بنچمارکی که این چند وقت دیدم این بود :

دیجیتال فاندری به کمک توسعه دهندگان خود سی دی پراجکت اومد بنچمارکی که تو نسخه PC سایبرپانک هست را روی PS5 و Series X اجرا کردند . این تست چون با هدف بنچمارک گرفته شد دیگه جای هیچ بحثی را باقی نذاشت.
البته حتی همین تست هم در حالت DRS ON هست ولی بهرحال آزمایش جالبی بود که نتيجه جالبی داشت خودتون ببینید:

View attachment VID_20240204_020506_587.mp4

آخرین ویرایش:

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
2560x1440 = 3,686,400 pixels
3072x1728 = 5,308,416 pixels
5,308,416 هم 44.03% بزرگتر از 3,686,400ـه
حالا بگو تو خط زمانی شما فرمولش چجوریه؟
عنایت دارید که با این روش محاسبه شما، 4K با نسبت تصویر 16:9 نزدیک 36 درصد بیشتر از 1728 حساب میشه؟ و رزولوشن 4k رو میشه ۲۲۵ درصد! بیشتر از 2K حساب کرد؟ عددسازی از شروع نسل از شاخصه‌های بارز تیم سبز بوده ولی دیگه در حدی که بگنجه.

• Like
Reactions: ps3_360_wii

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
من معتبرترین بنچمارکی که این چند وقت دیدم این بود :

دیجیتال فاندری به کمک توسعه دهندگان خود سی دی پراجکت اومد بنچمارکی که تو نسخه PC سایبرپانک هست را روی PS5 و Series X اجرا کردند . این تست چون با هدف بنچمارک گرفته شد دیگه جای هیچ بحثی را باقی نذاشت.
البته حتی همین تست هم در حالت DRS ON هست ولی بهرحال آزمایش جالبی بود که نتيجه جالبی داشت خودتون ببینید:

View attachment 326970
ماشالله 14 فریم اختلاف :))

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
very slight advantage !

دیگه وقتی بعد ۴ سال هنوز تولز نرسیده قدرت ۱۲ ترافلاپس رونمایی نشده و ۹۰ درصد بازیا برتری کامل با ps5 هست مجبورید با این تفاوتا ناچیز خوشحال شید :)
با ترد پارتی شدن xbox گزینه ها مقایسه هم بیشتر میشه و تفاوت دوالسنس و برتری ssd و راهکار fast and narrow مارک سرنی رو در بازیا بیشتری میبینیم .
شرمنده ولی متوجه پست بی ربط شما نمیشم :-?? من صرفا بخش های مقایسه ای این بازی رو ترجمه کردم و گذاشتم.
اگر مطابق سلیقه شما نبوده میتونید تو توییتر به شخص جان لینمن که این مقایسه رو انجام داده انتقاد کنید:-??
عنایت دارید که با این روش محاسبه شما، 4K با نسبت تصویر 16:9 نزدیک 36 درصد بیشتر از 1728 حساب میشه؟ و رزولوشن 4k رو میشه ۲۲۵ درصد! بیشتر از 2K حساب کرد؟ عددسازی از شروع نسل از شاخصه‌های بارز تیم سبز بوده ولی دیگه در حدی که بگنجه.
درسته. 4k بیشتر از 2 برابر 1440p هستش.

1440p = 2560x1440
4k = 3840x2160

حالا شما نمیدونستی این موضوع رو و الان یاد گرفتی، ایرادی هم نداره. دیگه چرا عصبانی میشی:-/

آخرین ویرایش:

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
شرمنده ولی متوجه این پست های بی ربط شما نمیشم :-?? من صرفا بخش های مقایسه ای این بازی رو ترجمه کردم و گذاشتم.
اگر مطابق سلیقه شما نبوده میتونید تو توییتر به شخص جان لینمن که این مقایسه رو انجام داده انتقاد کنید:-??

درسته. 4k بیشتر از 2 برابر 1440p هستش.

1440p = 2560x1440
4k = 3840x2160

حالا شما نمیدونستی این موضوع رو و الان یاد گرفتی، ایرادی هم نداره. دیگه چرا عصبانی میشی:-/
دوست عزیزم منم عرضم همینه. ۲ برابر 4K میشه ۱۰۰ درصد. و 4K میشه 67 درصد بیشتر از 1440P. نه ۲۲۵ درصد. ممنونم از اینکه خودت زحمت کشیدی و عرض منو تایید کردی. فقط یه نکته. ۲ برابر بیشتر، معادل ۲۰۰ درصد بیشتر نمیشه‌ها. میشه ۱۰۰ درصد بیشتر. شما جسارتا مالتی‌پلایر رو فک کنم با درصد اشتباه گرفتید. یه مثال دیگه شاید ملموس تر باشه، 1440 نسبت به FHD معادل ۲۵ درصد بیشتره. اینکه شما تعداد کل پیکسل‌هارو در محور افقی و عمودی ضرب می‌کنید به هم و خروجی اعداد رو مد نظر قرار می‌دید، جسارتا این اشتباه زدن شماست وگرنه من دلیلی نداره عصبانی شم.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
دوست عزیزم منم عرضم همینه. ۲ برابر 4K میشه ۱۰۰ درصد. و 4K میشه ۱۵۰ درصد بیشتر از 1440P. نه ۲۲۵ درصد. ممنونم از اینکه خودت زحمت کشیدی و عرض منو تایید کردی. فقط یه نکته. ۲ برابر بیشتر، معادل ۲۰۰ درصد بیشتر نمیشه‌ها. میشه ۱۰۰ درصد بیشتر. شما جسارتا مالتی‌پلایر رو فک کنم با درصد اشتباه گرفتید. یه مثال دیگه شاید ملموس تر باشه، 1440 نسبت به FHD معادل ۲۵ درصد بیشتره.
من نگفتم ۲۲۵ درصد. شما گفتی فکر کنم :-??
اینکه شما تعداد کل پیکسل‌هارو در محور افقی و عمودی ضرب می‌کنید به هم و خروجی اعداد رو مد نظر قرار می‌دید، جسارتا این اشتباه زدن شماست وگرنه من دلیلی نداره عصبانی شم.
خب درستش رو بگو ما هم یاد بگیریم>:D<
مثلا همینکه 2560x1440 رو ۲۵ درصد بالاتر از 1920x1080 حساب کردی، روش محاسبش چیه؟:-?

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
من نگفتم ۲۲۵ درصد. شما گفتی فکر کنم :-??

خب درستش رو بگو ما هم یاد بگیریم>:D<
مثلا همینکه 2560x1440 رو ۲۵ درصد بالاتر از 1920x1080 حساب کردی، روش محاسبش چیه؟:-?
اگه واقعا بحث فن بازیو بذاریم کنار و بدون جهتگیری صرفا بخوایم صحبت کنیم دوستانه، شما درصدی که محاسبه می‌کنید تعداد کل پیکسل‌ها رو در نظر می‌گیرید. تو این حالت میشه گفت مثلا 4K معادل ۲/۲ برابر مجموع پیکسل بیشتری داره نسبت به 1440P. اما به لحاظ درصد( scaling) معادل ۶۷ درصد بیشتره. به واقع وقتی بحث بار پردازشی مد نظره، قاعدتا نمیشه گفت برای گرفتن خروجی 4K نسبت به 1440 (با فرض ستینگ یکسان و فریم مشابه) به ۲/۲ برابر توان پردازشی بیشتر نیاز داریم (صرفا به لحاظ تئوریک، مثلا کارت RTX 4090 حدود 70 درصد قدرتمند تر از 3090 ئه. این ۴۴ درصدی که شما فرمودید منعکس کننده مقیاس پردازش نمی‌تونه باشه چون گمراه کننده ست. به واقع سری اس با 50 درصد 4K این بازیو اجرا می‌کنه.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
اگه واقعا بحث فن بازیو بذاریم کنار و بدون جهتگیری صرفا بخوایم صحبت کنیم دوستانه، شما درصدی که محاسبه می‌کنید تعداد کل پیکسل‌ها رو در نظر می‌گیرید. تو این حالت میشه گفت مثلا 4K معادل ۲/۲ برابر مجموع پیکسل بیشتری داره نسبت به 1440P. اما به لحاظ درصد( scaling) معادل ۶۷ درصد بیشتره. به واقع وقتی بحث بار پردازشی مد نظره، قاعدتا نمیشه گفت برای گرفتن خروجی 4K نسبت به 1440 (با فرض ستینگ یکسان و فریم مشابه) به ۲/۲ برابر توان پردازشی بیشتر نیاز داریم (صرفا به لحاظ تئوریک، مثلا کارت RTX 4090 حدود 70 درصد قدرتمند تر از 3090 ئه. این ۴۴ درصدی که شما فرمودید منعکس کننده مقیاس پردازش نمی‌تونه باشه چون گمراه کننده ست. به واقع سری اس با 50 درصد 4K این بازیو اجرا می‌کنه.
من نمیفهمم واقعا شماها چرا پست من رو میبینید، یه چیز دیگه میخونیدش :-/ من اصلا راجع به پردازش و قدرت و اینا حرف نزدم. DF یه مقایسه انجام داده از این بازی و منم ترجمه اش رو گذاشتم. این همه drama برای چیه آخه...
یکی میگه اکس باکس مولتی پلتفرم میشه، اون یکی مقایسه سایبرپانک رو میذاره. چه ربطی داره واقعا...:cry2:

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
793
نام
Reza
تفاوت فاحش PS5 و XSX در اجرای بازی Pentiment .
این بازی بر روی PS5 به صورت 120 فریم اجرا میشود در حالی در XSX تنها 60 فریم میباشد ٬ بنابراین بهترین تجربه این بازی از Xbox Game Studios بر روی PS5 میباشد .

View attachment ssstwitter.com_1708933132090.mp4

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
View attachment 329735

به خاطر باگ بازی ۶۰ فریم اجرا میشه رو ایکس باکس
ولی در کل این بازی رو سوییچ هم اگر میخواست ۱۲۰ فریم اجرا بشه نباید مشکلی باشه چون چیزی نداره در کل.

من ایشونو روی Xbox بازی کردم، و به نظرم سوال اساسی یه چیز دیگه است کلا، 120 فریم بازی کنی که چی بشه؟

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
361
View attachment 329735

به خاطر باگ بازی ۶۰ فریم اجرا میشه رو ایکس باکس
ولی در کل این بازی رو سوییچ هم اگر میخواست ۱۲۰ فریم اجرا بشه نباید مشکلی باشه چون چیزی نداره در کل.
بعد دو سال تازه متوجه شدن باگ به این بزرگی هست ؟ یا اصلا کسی نبوده که بازی کنه تا باگ به این بزرگی رو گزارش کنه ؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
بعد دو سال تازه متوجه شدن باگ به این بزرگی هست ؟ یا اصلا کسی نبوده که بازی کنه تا باگ به این بزرگی رو گزارش کنه ؟

واسه هیچ کس اهمیت نداشته. کلا بازی رو دو سه نفر ساختن، 120 فریم بازی کردنش هم اساسا هیچ ادد ولیویی نداره جدا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر