اخبار روز تکنولوژی

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
هیتاچی تا اخر امسال اولین دوربین با قابلیت ضبط روی BD-DVD را عرضه میکند!
بزودی دوربین فیلم برداری- عکس برداری جدید هیتاچی که قابلیت ذخیره اطلاعات روی BD را دارد به بازار عرضه میشود طبق اخرین اطلاعات از سازندگان این دوربین قابلیت حفظ اطلاعا روی BD و DVD های 8 سانتی متری را دارد و اگر با BD کار کنید کیفیت فیلم برداری ان 1080p خواهد بود یعنی (1920*1080) و پروسیو اسکن!
اما کیفیت عکس برداری ان تنها
5.3 مگا پیکسل میباشد .
این دوربین میتواند تا 7 گیگا بایت فرمت MPEG-4 AVC/H.264 روی BD ها ذخیره کند و بقیه در فرمت نتیو مخصوص BD (یعنی همون 1080p) . معلوم نیست چرا؟ اما گفته شده که روی DVD این میزان کمتر خواهد بود اما نه خیلی!
عکس این دوربین که بزودی عرضه خواهد شد:

----
شارپ اولین تلویزیون قابل تایید THX را وارد بازار کرد
شارپ اولین تلویزیون 52 تا 65 اینج قابل تایید THX را وارد بازار کرد.

به نقل از Engadet این تلویزیون در 2 مدل 65 و 52 اینج در رزولیشن 1080p (1920*1080)d
وارد بازار شده است که مشخصات 52 اینچ و 65 اینج به ترتیب به شرح زیر میباشند:
ریت:
350cd/m2
450cd/m2
کنتراست:
2,500:1
3,000:1
و خصوصیت مشترک انها نیز این میباشد که هر 2 120هرتز هستند و یک ورودی DVI و 3 ورودی HDMI دارند.و 2 Firewire دارند و یک کابل Ethernet و هر 2 برای ماه سپتامبر در ژاپن عرضه خواهند شد.شما برای خرید مدل 65 انیج حدود $11,599 پول احتیاج خواهید داشت و برای خرید مدل 52 اینچ حدود $6,873
اسم دقیق مدل ها:
LV-65TH1
LV-52TH1
منتظر نقد بعد از عرضه باشید
----
از پیشنهادات شما عزیزان خیلی خوشحال میشم!
اصلا کار خوبی کردم؟ نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,520
نام
میلاد
نظر من راجب آیفون جدید

نکات مثبت
- کیفیت ساخت مثال زدنی (مثل همیشه)
- صفحه نمایش بزرگ تر و کلا اندازه بزرگ تر گوشی نسبت به قبل که خیلی بهترش کرده
- پردازنده
- ios 8
نکات منفی
- طراحی تو دل نرو!:d
خداییش چی فکر کردن پیش خودشون که دوربین از بدنه بیرون زده!بعد اون خطوط بالا و پایین پشت گوشی یه اسکی مثال زدنی از htc one هستش!
من htc one رو زیباترین و خوش ساخت ترین گوشی آندرویدی میدونم (مثل اکثر جاها) به خاطر همین آیفون رو باهاش مقایسه میکنم و به نظرم طراحی وان به مراتب بهتر و زیباتره...

یه نکته هم مصرف باتری هستش که 6پلاس به نظر نمیرسه مشکلی داشته باشه چون ظرفیت بالایی داره اما نسخه اصلی یعنی آیفون 6 با باتری 1800 به نظرم باز هم ملت رو لنگ میزاره!
به نظرم بازم به سختی بتونه 1 روز شارژ رو تامین کنه.حالا باید وایسیم ببینیم ریویوها چی میگن...

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
نظر من راجب آیفون جدید

نکات مثبت
- کیفیت ساخت مثال زدنی (مثل همیشه)
- صفحه نمایش بزرگ تر و کلا اندازه بزرگ تر گوشی نسبت به قبل که خیلی بهترش کرده
- پردازنده
- ios 8
نکات منفی
- طراحی تو دل نرو!:d
خداییش چی فکر کردن پیش خودشون که دوربین از بدنه بیرون زده!بعد اون خطوط بالا و پایین پشت گوشی یه اسکی مثال زدنی از htc one هستش!
من htc one رو زیباترین و خوش ساخت ترین گوشی آندرویدی میدونم (مثل اکثر جاها) به خاطر همین آیفون رو باهاش مقایسه میکنم و به نظرم طراحی وان به مراتب بهتر و زیباتره...

یه نکته هم مصرف باتری هستش که 6پلاس به نظر نمیرسه مشکلی داشته باشه چون ظرفیت بالایی داره اما نسخه اصلی یعنی آیفون 6 با باتری 1800 به نظرم باز هم ملت رو لنگ میزاره!
به نظرم بازم به سختی بتونه 1 روز شارژ رو تامین کنه.حالا باید وایسیم ببینیم ریویوها چی میگن...
آرمانهای استو جابز چی شد پس ؟ مگه صفحه نمایش 4 اینچ استاندارد نبود !

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,789
نام
مراد حلیمی
به عنوان يك apple fan خيلي خوشم نيومد از apple watch :d
يعني بد نبود ولي اونطوري كه مي گفتن ساعتهاي سويسي رو به چالش مي كشه و انقلابي خواهد بو و .....نبود
يه ساعت مثه ساعتهاي هوشمند ديگه با اين فرق كه رابط كاربري و سيستم عامل ios روش

كلا ميتونست بهتر باشه

.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
واسه من سه چیز خیلی رو مخم بود:
1.طراحی پشت آیفون با اون خط‌های زاقارت + برجستگی دوربین. طراحی‌های یکپارچه آیفون‌های قبلی کجا و این کجا! البته از حق نگذریم نمای جلوش قشنگه. (البته اون خط‌های لاستیکی برای جلوگیری از مشکل آنتن‌دهی و همینطور Wi-Fi هست ولی بازم از شرکت بزرگی مثل اپل بعیده برای پاک کردن صورت مسئله سراغ این خط‌های مزخرف بره!)
2.مقدار رم. درسته که iOS یه سیستم عامل بشدت اپتیمایز شدست و توی نسخه‌های قبل با همین 1گیگ رم عین بنز کار میکرد و برعکس اندروید شاهد هیچ‌گونه لگ و هنگ و کرشی نبودیم ولی اپل با توجه به بالاتر رفتن رزولوشن و همچنین آینده نگری بنظرم باید رم رو حداقل 2گیگ قرار میداد.خصوصا تو پلاس.
3.مورد آخرم که اهمیتش واسم کمتره رزولوشن دوربینه. من نمیدونم اپل کی میخواد دست از سر 8MP برداره! الان دیگه اکثر کمپانی‌ها توی پرچمدارانشون حتی دارن از 13مگاپیکسل به رزولوشن‌های بالاتر کوچ میکنن مثل سونی با سنسور‌های 20MP و سامسونگ با 16MP.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
البته نا گفته نمونه ايفون رو تا ادم تو دستش نگيره باش كار نكنه نميتونه نظر بده، من خودم شخصا از 5هم بدم ميومد ولي تا تو دست گرفتمش عاشقش شدم لا مصب اين جان ايو انگار يه وردي چيزي ميخونه موقع طراحي گوشي كه ادم وقتي ميگيرش دست جادو ميشه

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,520
نام
میلاد
آرمانهای استو جابز چی شد پس ؟ مگه صفحه نمایش 4 اینچ استاندارد نبود !
الان نمیدونم منظورت چیه از این حرف ولی اگر برداشت کردی من اپل فنم بگم اشتباه کردی :d
من خودم وان دارم و این چیزی که دیشب معرفی شد ذره ای علاقه منو جذب خودش نکرد ضمن اینکه به نظر من آیفون های قبلی خیلی کوچیک بودن خداییش...
ولی راجب 4 اینچ و این حرفا به نظرم حرف جابز برای اون زمانی که اینو گفته منطقی بوده ولی الان وقتی مصرف کننده و بازار اومدن به سمت 5 اینچ و اینا اپل هم مجبوره بره همون سمت

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین

به نظر من یکی از ضعیف ترین کنفرانس های چندسال اخیر بود! طراحی های به شدت Generic و بدون جذابیت ضربه ی سنگینی به اعتبار Apple بود. مانور روی امکاناتی مثل Apple Payment که قبلا دیده شدن هم چیز جذابی نیست. برای ورود به دنیای فبلت ها هم به نظر به چیزهای بیشتری غیر از بزرگتر کردن صفحه نمایش نیاز هست. اما اوج نا امیدی طراحی ساعت هوشمند اپل بود که کاملا در حد نسل اول ساعت های سونی و سامسونگ بود و به نظرم با موتو 360 که هیچ توانایی رقابت با Gear S و Zen رو در طراحی نداره. البته شکی نیست که هر سه محصول معرفی شده قطعا فروش بسیار خوبی رو تجربه خواهند کرد اما متاسفانه روند نزولی Apple به خصوص در طراحی شروع شده بر خلاف زبان طراحی جدید سامسونگ که بعد از رخوت طولانی حالا با Alpha، Note 4 و Edge رو به رشد و جذاب شده

در کل به شخصه در زمان فعلی در فبلت ها Note 4 پنج اینچی ها M8، کمتر از 5 اینچ Galaxy Alpha و ساعت های هوشمند Moto 360 رو چه از لحاظ طراحی و چه از لحاظ قابلیت ها به محصولات Apple ترجیح می دم.

- - -ویرایش - - -

واکنش سریع سامسونگ به معرفی iphone های بزرگتر هم جالب بوده! اگر یادتون باشه استیو جابز قبلا گفته بود "کسی به سمت خرید تلفن های بزرگ نمی رود." اما حالا بعد از چند سال ایفون 5.5 اینچی داریم پس طبیعیه که تبلیغات سامسونگ شروع به تمسخر سیاست گذاری های apple بکنند!

noone-w600.jpg

« Lions Gate »

کاربر سایت
Aug 9, 2014
444
نام
سام
دیشب داشتم دوباره کنفرانس معرفی iphone 4 میدیدم . خدایی یه مو تنم سیخ شده بود . یعنی اون کجا کنفرانس اشغالی دیشب کجا !!! iphone 6 plus ؟؟؟ وقعا ؟؟؟؟ ایفون 5.5 اینچی ؟؟؟ اصلا برام قابل هضم نیست . با اینکه مخالف شدید samsung هستم ولی امسال sony و apple واقعا گند زدن . برنده امسال samsung بود با معرفی galaxy edge .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,470
نام
Nimo
بنظرم کلا ضایع ترین اتفاقی که افتاده طراحی iphone 6 هست من واقعا نمیدونم چی فکر کردن. انگاری وایسادن htc m8 بیاد بعد نشستن فکر کردن چجوری تبدیلش کنن یه iphone :|

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
علت اینکه لنز دوربین بیرونه نازک بودن بیش از حد ایفون که جا نشده لنز توش و اگه میخواستن جا بدن از کیفیتش میزدن.... این 8 مگا پیکسلیه 6-5 اس سگش به 13 های شرکت های دیگه شرف داره...
در مورد خطوط پشت هم برای انتن دهی هستش و باید باشه چون امواج از الومینوم رد نمیشن مجبورن قسمتی رو شیشه یا پلاستیک قرار بدن.
ایفون خیلی خوش دست و خوشگلی شده (ولی 5 اس خودمو بیشتر دوست دارم!)
نکات مثبت:صفحه نمایش-تاچ ایدی بهتر-NFC برای اونوری ها البته-وارد شدن به بازار فبلت.
نکات منفی:باتری-CPU فقط 25% بهتر از 5 اس؟!!!! هیچ انگیزه ای واسه من ایجاد نمیکنه اینجوری...دوربین مثل قبل؟!؟؟
واسه افراد از 5 به 6 اپدیت خوبیه یا کلا افرادی که ایفون ندارن.
ولی واسه ما 5 اس دارا چی؟!

phoenixx

کاربر سایت
Jul 19, 2010
486
نام
بهراد
سلام.

من واقعا نمیدونم مشکل بعضی دوستان با ایفون 5.5 اینچی چیه؟؟!! به نظر من که معرفی دو مدل 4.7 و 5.5 کار درستی بودش و این میتونه روی فروش خیلی تاثیر بزاره.

از نظر طراحی هم که واقعا متفاوت و زیبا طراحی شده و دیگه دست از سر اون طراحی خسته کننده 4 شماره قبلی برداشتن.

این قضیه آیفون دقیقا شده مثل کال آو دیوتی :)

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
این 8 مگا پیکسلیه 6-5 اس سگش به 13 های شرکت های دیگه شرف داره...
خسته شدیم انقد این جمله رو شنیدیم، الان به نظرت این 8 مگاپیکسلیه که شرف داره به باقی شرکتا،جلوی S5 یا G3 از نظر کیفیت حرفی برای گفتن داره؟

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
خسته شدیم انقد این جمله رو شنیدیم، الان به نظرت این 8 مگاپیکسلیه که شرف داره به باقی شرکتا،جلوی S5 یا G3 از نظر کیفیت حرفی برای گفتن داره؟

از لحاظ سایز سنسور دوربین آیفون 6 فکر کنم با سایز سنسور دوربین اس 5 یکی هست , اگر به خوبی روش کار شده باشه میتونه کیفیت دوربینشون تقریبا مشابه هم باشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر