اخبار داغ کنسول ها

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام به همگی

من اون تاپیک قبلی و همچنین تاپیک XBOX 360 News رو به اشتباه پاک کردم !

ببخشید دیگه پیش میاد ...

در هر صورت اخبار بازیهای نسل بعدی رو در همین تاپیک بنویسید و دنبال کنید ...

با تشکر

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
این قضیه Format های نسل بعد داره میره رو اعصاب کم کم!!!
Blu-ray Disc یه نوع DVD یه آخه؟!به جون بچم نیست!ما یه چیزی داریم به اسم Disc.بعد این Disc انواع مختلفی داره،مثل Compact Disc،Digital Vesatile Disc,Floppy Disc.این آقایونی که دارن تشریف میارن هم زیر مجموعه مستقیم Disc هستن نه زیر مجموعه DVD.اینم که تو اسم HD-DVD حروف DVD رو میبینین،به خاطر اینه که عبارت DVD رجیستر شده ی شرکت Toshiba هست.حله؟!
حالا این قضیه وارنر.اولا وارنر کار سخت افزاری نمیکنه!پس از اینجا میشه نتیجه گیری کرد کل خبر اشتباه منتقل شده!
دوما،BD و HD مثل همون CD و DVDخامشون هم پخش خواهد شد!!پس،اگه شما یه فیلم رو ،رو یک عددHD یک طرفه یک لایه بگیرین(که حداکثر حجمش 14.6 گیگ هستش) و یه بلوری خام حداقل یک طرف یک لایه(یا بیشتر)که ظرفیتش 23 گیگ و خورده هست،ویه BD Rwiter و یه HD Rom داشته باشین،میتونین همون فیلم رو رایت کنین رو بلوری خامتون!یا اگه یه دیسک بلوری دستتون برسه که 10 گیگش پر هست و یه HD خام داشته باشین،میتونین اون کارو انجام بدین،مهم فقط اینه که حجم فایلی که رو دیسک سورس هست،به ظرفیت دیسک خام بخوره!
پس:هیچ نیازی به 3 لایه نیست!و اصلا مسئله اینه که چیزی به اسم 3 لایه نمیتونه وجود داشته باشه!مگه پارکینگ طبقاتیه؟!!دیسک یا میتونه یک رو یک لایه،یک رو دولایه،دو رو یک لایه(ظرفیت معادل با یک رو دو لایه ولی سرعت انتقال بیشتر)،یا دو رو دولایه داشته باشه.
اصلا نیازی به دیسک جداگونه نیست!!مگه شما بخواین یک فایل .DAT یا همون به قولی VCD رو رایت کنین روی DVD،لایه جداگونه میخواد؟!
پس مسئله فقط تقابل حجم و ظرفیته!اصلا مسئله این نیست لایه مایه نیست!تا موقعی که حجم فایل به ظرفیت دیسک بخوره،شما میتونین از BD به DVD،از DVD به BD،از BD به HD،از DVD به CD،از HD به Floppy! و تمام حالت های ممکن،دیتا منتقل کنین!!
در ضمن قبل از اینکه کسی بگه BD و HD زقیبن و نمشه بینشون اطلاعات منتقل کرد باید بگم که کلا نگه این حرفو!
نتیجه گیری اخلاقی:Dسک نمیتونه 3 لایه داشته باشه،اگه جایی نوشته 3 لایه منظور یه چیز دیگه بوده(شاید منظور لایه Sextuple بوده که فکر نکنم وارنر بخواد اینهمه هزینه کنه!).وارنر برادرز اصلا قسمت سخت افزاری نداره که بخواد دیسک تولید کنه!برای انتقال دیتا بین دیسکهای مختلف اصلا نیازی به لایه های جداگونه نیست!بلوری به DVD هیچ ربطی نداره،تنها ربط HD-DVD هم به DVD اینه که جفتشون تولید توشیبا هستن و توشیبا به خاطر بازاریابی از اسم تجاری DVD استفاده کرده.
پ.ن:من نمیدونم HP هم کلا Rom میسازه یا نه!!!ولی اینو میدونم که تا الان فقط شرکت Ricoh تونسته Rom هایی بسازه(که تا اونجایی که میدونم هنوز در مرحله Testing هستن) از هر دو فرمت پشتیبانی کنه،و صد البته این هیچ ربطی به موفقیت فرمت نداره!!!چون موفقیت فرمت رو بازار فرمت تعیین میکنه نه بازار Rom!
در ضمن فرمت با دیسک خیلی تفاوت داره!

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
مقایسه 3 نسخه بازی cod3 برای کنسول های نسل بعد:
http://www.vgcore.com/news/1939.html
اینا لیست های جدید هستند:
Playstation 3 Release Date List:

Nintendo Wii Release Date List

Playstation 3 At Digital Life

pixel_c.gif

اینم یک سری عکس جدید از بازی های wii:
Wii Shooting

pixel_c.gif

Wario Ware Smooth Moves

pixel_c.gif

Wii Sports

pixel_c.gif

/blu-ray-vs-hd-dvd-in-two-years-blu-ray-to-win-out
Another piece of good news! Well, projected good news, since in the "format war", both sides are pretty much apathetic. Rightfully so, but given a few years down the road, market research firm Forrester has indicated results favoring Blu-ray by a decent spread. The basis for the champion's belt? Support. Think about who is supporting each format:

Blu-ray:
  • Sony
  • Disney
  • Apple
  • Fox
  • MGM
HD-DVD:
  • Microsoft
  • Toshiba
  • Intel
  • Universal
Both have Warner and Paramount. In this respect, at least moving away from computers, Blu-ray has a large advantage (especially if that extra space yields valuable extra features). The other indicator? Console sales. If Sony can meet it's 6 million sale quota by mid-2007, which another study says they should easily be able to do if supply permits, Blu-ray will most likely take the front in the war. Don't get us wrong -- it's going to be a very slow, boring, long-term battle, but if this hypothesis presents anything, it's that Blu-ray is going to stick around for a while. Until then, let's enjoy our "old-fashioned" DVDs.

برای چندمین بار هم اعلام شد که سرویس انلاین سونی کاملا مجانی هست!
'گفته شده که میتونید با ps3 با زی های ps1-2-p رو دانلود کنید 1 و 2 رو میتونید بازی کنید اما psp هنوز جای حرف داره اگه بشه چی میشه psp کلی بازی خوب داره!

خوندن این مقاله از 1up هم خالی از لطف نیست:

Microsoft and Nintendo have both adopted a system of "points" into their online marketplaces. Instead of labeling purchases in real-world currency, users must load up on "points." In Microsoft's system, one point does not equal one dollar or one cent or anything easily calculated mentally; the points essentially exist to confuse users into believing they're paying less for something they're not.

Eurogamer's been able to fool around with a network-enabled PlayStation 3 recently, exploring how Sony's approaching online this time around -- you know, like actually having a strategy this time. See, Sony's avoiding points, so everything in Sony's store is labeled in dollars and cents. Doesn't that, you know, simply make sense?

نقد کامل 4 تا از بازی های وی به همراه عکس و مشخصات:
http://www.endangeredgamer.blogspot.com/

دموی بخش انلاین بازی scda:
http://www.xbox360fanboy.com/2006/10/13/phantasy-star-universe-beta-is-live/

این عکس خیلی جالبه نمیدونم از کجا گیرش اوردن ولی هیچی معلوم نیست:
wiiceipt_1013.jpg

قیمت وسایل وی:
  1. Wii AC Adapter - 3,000 Yen (or about $25 USD)
  2. Wii AV Cable - 1,000 Yen (or about $8.34 USD)
  3. Wii S-Video Cable - 2,500 Yen (or about $20.86 USD)
  4. Wii D-Cable - 2,500 Yen (or about $20.86 USD)
  5. Wii Component Cable - 2,500 Yen (or about $20.86 USD)
  6. SD Memory Card 512MB - 3,800 Yen (or about $31.72 USD)
  7. Wii LAN Adapter - 2,800 Yen (or about $23.38 USD)
ببینید وی تا کجا پیش رفته:

این فلش مموری مربوط به وی هست:
802515b.jpg
من موندم کجاش میخواد بره>؟!

موفق باشید!

آخرین ویرایش:

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
این فلش مموری مربوط به وی هست:

من موندم کجاش میخواد بره>؟!
نه خیر این نیست
شایعه پخش نکن:D
wii-accessories-20061011003640553.jpg

هنوز نمیدونی کجاش میره:)

دو تا بالا جا داره که باید آداپتور GC براش بگیری
2u7sghv.jpg

یه دونه هم جلو داره:
2lnjzu1.jpg

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
نتیجه گیری اخلاقی:Dسک نمیتونه 3 لایه داشته باشه،اگه جایی نوشته 3 لایه منظور یه چیز دیگه بوده(شاید منظور لایه Sextuple بوده که فکر نکنم وارنر بخواد اینهمه هزینه کنه!).وارنر برادرز اصلا قسمت سخت افزاری نداره که بخواد دیسک تولید کنه!برای انتقال دیتا بین دیسکهای مختلف اصلا نیازی به لایه های جداگونه نیست!بلوری به DVD هیچ ربطی نداره،تنها ربط HD-DVD هم به DVD اینه که جفتشون تولید توشیبا هستن و توشیبا به خاطر بازاریابی از اسم تجاری DVD استفاده کرده.

این حرفی که دوستمون ovis مطرح کردند صحت داره و چنین دیسکی وجود داره البته دوستمون Ovis بخش هایی را کاملا اشتباه متوجه شدند ...

این تکنولوژی توسط کمپانی JVC ابداع شده و نه کمپانی برادران وارنرز

این دی وی دی همانطور که دوستمون اشاره کردند دارای 3 لایه هست و از تکنولوژی استفاده میکنه که میتونه داده های HD و یا معمولی را بر روی یک دیسک کومبو BD/DVD قرار بده

اگر این تکنولوژی بتونه با موفقیت نهایی بشه و راهی بازار بشه شما میتونید دیسکی داشته باشید که بر روی دی وی دی پلیر های حال حاضر هم خوانده بشه ... البته تا اونجایی که میدونم برای خواندن اطلاعات HD شما نیاز به یک پلیر بلوری خواهید داشت ...( نتیجه گیری اینکه یعنی هم اطلاعات دی وی دی معمولی را میشه روی این دیسک قرار دارد و هم HD و لی در عین حال اطلاعات دی وی دی بر روی دی وی دی رام های معمولی خوانده میشه ولی اطلاعات HD نیاز به یک پلیر بلوری داره )

یعنی اینطور نیست که هم HD-DVD باشه هم Blu rayDVD باشه و هم DVD معمولی

همانطور که گفتم این دیسک هنوز در مراحل آزمایشگاهی هست و به تولید انبوه نرسیده ...

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
همونطوری هم کقلا گفته شده،اگه پستی سایز صفحه رو بهم بریزه تحت هر شرایطی پاک میشه.(البته با توجه به اینکه Res استاندارد رو 1024*768 در نظر بگیریم)

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085

این حرفی که دوستمون ovis مطرح کردند صحت داره و چنین دیسکی وجود داره البته دوستمون Ovis بخش هایی را کاملا اشتباه متوجه شدند ...

این تکنولوژی توسط کمپانی JVC ابداع شده و نه کمپانی برادران وارنرز

35l59j7.jpg

این دی وی دی همانطور که دوستمون اشاره کردند دارای 3 لایه هست و از تکنولوژی استفاده میکنه که میتونه داده های HD و یا معمولی را بر روی یک دیسک کومبو BD/DVD قرار بده

اگر این تکنولوژی بتونه با موفقیت نهایی بشه و راهی بازار بشه شما میتونید دیسکی داشته باشید که بر روی دی وی دی پلیر های حال حاضر هم خوانده بشه ... البته تا اونجایی که میدونم برای خواندن اطلاعات HD شما نیاز به یک پلیر بلوری خواهید داشت ...( نتیجه گیری اینکه یعنی هم اطلاعات دی وی دی معمولی را میشه روی این دیسک قرار دارد و هم HD و لی در عین حال اطلاعات دی وی دی بر روی دی وی دی رام های معمولی خوانده میشه ولی اطلاعات HD نیاز به یک پلیر بلوری داره )

یعنی اینطور نیست که هم HD-DVD باشه هم Blu rayDVD باشه و هم DVD معمولی

در اینجا لایه های این دیسک و چگونکی کارکردشون نشون داده شده

4d7hp9w.gif

42jgdiq.gif

همانطور که گفتم این دیسک هنوز در مراحل آزمایشگاهی هست و به تولید انبوه نرسیده ...

آخرین ویرایش:

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,214
نام
علی
گفتم کی پاک کرد:ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

پست شما رو من پاک کردم بهتره به جای اینکه هی پست بزنید و اعتراض کنید یکبار قوانین سایت رو مطاله کنید.

قانون شماره 22) پست هایی که باعث به هم ریختگی سایز صفحه شوند (حتی اگر حاوی مهمترین خبر روز باشند) فورا پاک می شوند.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
:((:((
تو رو خدا!!شما اگه الان یک فایل تصویری High Definition بگیرین،میتونین 600 مگشو بریزین رو CD،هیچ مشکلی هم پیش نمیاد،میتونین 4.7گیگشو بریزین رو DVD،هیچ مشکلی هم پیش نمیاد!اصلا قابل درک نیست اینکه فلان کمپای اومده اینو ابداع کرده!!مثل اینه که بگیم من یه کیف ابداع کردم که توش میشه هم کتاب گذاشت هم خودکار هم جزوه هم پرونده هم دسته چک!!یعنی چی؟از قدیم هم میشد تو هر کیفی هر چی که بخواین بذارین!!
گویا من نمیتونم منظور خودمو دقیق برسونم!
دیسک یه ظرفه،دیتا آشه!شما هر نوع آشی رو میتونین تو هر نوع ظرفی بریزین، به شرط اینکه ظرف گنجایش اون مقدار آش رو داشته باشه!
حالا مثل اینکه یکی اومده میگه من یه ظرفی ساختم که توش میشه 3 نوع آش ریخت!!بعد ظرفه 3 طبقه داره،هر طبقه واسه یه نوع آش!!این حرف معنی میده وقتی که تو همه ظفا میش هر نوع آشی که بخواین بریزین،حتی میتونین آش ها رو مخلوط کنین با هم!
اصلا اگه میشه یکی متن اصلی خبرو بده من بخونم،چون گویا این خبر اونقدر دست به دست گشته که اصل خبر فراموش شده!

MIKAMI

کاربر سایت
Jul 30, 2006
185
نام
شهاب
نمی دونم این خبر حاشیه ای رو شنیدید یا نه ولی جالبه. پیتر مور زمانی که شخصا در حال پیش خرید PS3 بوده دیده شده. البته خبر به دلیل عدم صحت صد در صد به خبر گزاری های معتر کشیده نشد.بعدشم فهمیدن تشابه فامیلی و چهره باعث این موضوع بوده و طرفدارهای سونی بودن که می خواستن با همینها ماکروسافت رو بدنام کنن.:eek: البته همه میدونیم که نیازی به این کارها نیست و وقی PS3 بیاد همه چی معلوم میشه.:)

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
تو رو خدا!!شما اگه الان یک فایل تصویری High Definition بگیرین،میتونین 600 مگشو بریزین رو CD،هیچ مشکلی هم پیش نمیاد،میتونین 4.7گیگشو بریزین رو DVD،هیچ مشکلی هم پیش نمیاد!اصلا قابل درک نیست اینکه فلان کمپای اومده اینو ابداع کرده!!مثل اینه که بگیم من یه کیف ابداع کردم که توش میشه هم کتاب گذاشت هم خودکار هم جزوه هم پرونده هم دسته چک!!یعنی چی؟از قدیم هم میشد تو هر کیفی هر چی که بخواین بذارین!!

فکر کنم درست متوجه نشدی ... مزیت این دیسک اینه که بر روی دی وی دی رام معمولی هم اجرا میشه ;)
یعنی هم اطلاعات HD را میتونه در بر بگیره و بر روی بلوری اجرا بشه و هم اطلاعات دی وی دی را و بر روی دی وی دی رام معمولی اجرا بشه

درست بر خلاف دیسک های بلوری و HD-DVD که فقط نیاز به پلیر های مخصوص خود دارند

مزیت این دیسک کمبو بودنشه ;)

در این دیسک یک لایه BD (بلوری) با حجم 25 گیگابایت و دو لایه DVD با حجم 8.5 گیگابایت وجود داره ...

من عکس هاش را در پست قبل گذاشتم و دیگه همه چیز کاملا گویا و مشخصه ...;)

آخرین ویرایش:

MIKAMI

کاربر سایت
Jul 30, 2006
185
نام
شهاب
به این عکس دقت کنید(دایره های رنگی هم شکل خود را نشان می دهند) این موضوع چیزی از ارزشهای بازی کم نمی کنه وشاید هم با توجه به حضور افراد زیاد در هر صحنه قابل توجیه باشه اما برای بازیی در این سطح اعتبار توی ذوق می زنه.

Attachments

• Image8[1].jpg
    Image8[1].jpg
    87 KB · مشاهده: 121

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
ایول فرزاد!توضیح به این میگن!این توضیح کجا و این کجا:یه DVD اومده که میشه روش HD-DVD و BD ریخت....!!
البته خوب این هنوز 3 لایه جدا نمیشه،چون لایه هاش از هم جدا نیست،در واقع دو تا سکشنه که یکیش دو لایس اون یکی یه لایه.
البته خیلی چیز عجیبیه!فکر نکنم با پلیرهای معمولی بشه با این دیسک کار کرد چون پلیری که سه سال پیش تولید شده،آدرس اکسس پوینت های این دیسکو نداره!ولی خوب تکنولورجی! به این میگن دیگه!
البته همونطور که قبلا گفتم نه بازار پلیر،نه بازار دیسک،فرمت رو فرمت برنده تاثیری نداره،این بازار فرمته که فقط فرمت برنده رو تعیین میکنه.تا وقتی Distributor ها از فرمتی حمایت کنن هیچ اتفاق خاصی نمی افته،ولی خوب اگه این دیسک وارد بازار شده خوب میفروشه،(به شرطی که با رام های قدیمی سازگار باشه)چون خیلی مصرفش بالاس.
پ.ن:در ضمن فرزاد اولش عکس نذاشته بودیا:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر