اخبار داغ کنسول ها

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام به همگی

من اون تاپیک قبلی و همچنین تاپیک XBOX 360 News رو به اشتباه پاک کردم !

ببخشید دیگه پیش میاد ...

در هر صورت اخبار بازیهای نسل بعدی رو در همین تاپیک بنویسید و دنبال کنید ...

با تشکر

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
سایت Players4players.com دلیل تاخیر در انتشار بازیه Oblivion را به نقل از
منبعی در Bethesda قدرت XBOX 360 عنوان کرد که :
در زمان تمام شدن پروژه چیزی نگذشت که اونها قدرت واقعیه Dev-kit Xbox 360 را کشف کردند
این شد که به عقب انداختند تا کیفیت بازی را بیشتر از قبل بالا ببرند
مخصوصا در مورد گرافیک و فیزیک بازی .
همچنین بر روی نسخه Pc هم دارند کار میکنند تا به حد کیفیت Xbox 360 برسونند

من یه متن پیدا کردم در مورد اینکه سرعت Ps3 از مقداری که باید باشه کمتره.اینم متنش یکی اگه میشه ترجمه کنه:

کیت موجود در دست سازندها 10 برابر ضعیف تر از اون چیزی هست که یکی از مدیران اجراییه Ps3 در موردش صحبت کرده بوده که :

بقیش هم که حرف های هست که قبلا گفته شده
البته من هنوز یک نکته هست بگم که Ps3 فقط 1 هسته اصلی داره نمیخواهم دوباره بحث بشه
البته کلا پروژه Cell چند هسته ای هستش ولی نه این Cell که توی Ps3 هستش
شاید منظورش از Multi-core همون Spe`s باشه که 7 تا Spe داره
اگر Ps3 میخواست Multi-core باشه از اون طرف هم 7تا Spe داشته باشه
دیگه حضرت فیل هم نمیتونست براش بازی بسازه
------------------------------------------------------------------
لینکی که میخواهم بزارم اطلاعاتی در مورد XBOX 360 میده بمون که بعضی هاش تاحالا به گوشمون نخورده ، البته این فایل برای کسانی هست که میخواهند برای XBOX 360 بازی بسازند

http://www.xbox.com/NR/rdonlyres/3FCB65F9-E9E5-45DB-B7F9-59A5EE265B8F/0/Xbox360Preparation.doc
---------------------------------------------------------------
SMART JOY شبیه سازی هست که میتوان MOUSE و KEYBOARD را به کنسولها وصل کرد و در بازی ها از اون استفاده کرد . البته هنوز برای XBOX 360 شبیه سازی نشده .در مورد استفاده MOUSE و KEYBOARD در کنسولها ی نسل بعد باید گفت که فقط KEYBOARD روشون کار میده اون هم برای نوشتن TEXT
پس نبود MOUSE برای بازیهای FPS مشکل اساسی نباید باشه چون به هر نحوی که شده میشه اون را شبیه سازی کرد
http://www.smartjoy.com/

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط chalengeeverything:
من یه متن پیدا کردم در مورد اینکه سرعت PS3 از مقداری که باید باشه کمتره.اینم متنش یکی اگه میشه ترجمه کنه:

The current Playstation 3 developers kit is 10X slower than it should be according to an executive who spoke on condition of anonymity to BusinessWeek.

Sony's next Playstation will feature high-definition DVD playback and a custom multi-core Cell processor.

According to the publication, Sony failed to deliver an upgraded graphics chip from Nvidia in Nov. to game developers.

"The graphics chip was supposed to be ready by November. But we're still waiting," the exec said.

Sony dazzled media and analysts at the 2005 Electronics Entertainment Expo in May on behavioral physics demonstrations using the Cell processor and Nvidia's new RSX GPU.

However, the authenticity of the demonstrations where questioned after several pieces of footage looked like video playback rather than demonstrations produced on hardware.

In 2000, Sony boasted aspects of the Playstation 2's Emotion Engine processor that would allow developers to render human emotion through digital media. However the hype stopped dead when the console's launch games failed to produce visuals close to what the company had initially demonstrated.

Sony and Microsoft have locked in a tussle over the power of their respective next-generation offerings.

Sony Computer Entertainment Worldwide Studios president Phil Harrison told Gameindustry.biz that the Xbox 360 is not and true HD console, citing its lack 1080p resolution and high-definition DVD playback.

خوب اولاً كه اين نميتونه مستند باشه چون هنوز دست كسي كيت اصلي نيست... دوماً آدم منبع خبرش رو هم ذكر ميكنه...

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
ميبينم كه باز غيب گوئي هاتون شروع شد... اين خبرهائي كه شما ميديد يا فن هاي مايكروسافتن يا كسائين كه از اون طرف حمايت ميشن و اصلاً سنديت ندارن.. شما در مورد چيزي كه هنوز پابليش نشده چقدر راحت نظراتتون رو ابراز ميكنيد.. در حالي كه هر روز خبر جديدي از مشكلات كنسول 360 ميشنويم ...

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
نوشته شده توسط ehsan_62:
کیت موجود در دست سازندها 10 برابر ضعیف تر از اون چیزی هست که یکی از مدیران اجراییه Ps3 در موردش صحبت کرده بوده که :
بقیش هم که حرف های هست که قبلا گفته شده
اقاي Kenshi Manabe مدير سوني سيليكون اين خبر دادن وذكر كردن كه مافقط ديويژن كيت ها رو بنا به دلايل محرمانه فقط براي شركتهاي كه پروژه اي براي پي اس 3 دارند اپگريت ميكنيم و اين شركت كه اين حرف رو زده اصلا پروژه اي رو در دست ساخت نداره بنا بر اين تنها ديوژن كيتهاي قديمي رو داره كه مربوط ميشه به قبل از اي 3 اين نشون ميده كه نمومه اي كه قرار وارد بازار بشه چقدر قوي هست
نوشته شده توسط ehsan_62:
البته من هنوز یک نکته هست بگم که Ps3 فقط 1 هسته اصلی داره نمیخواهم دوباره بحث بشه
البته کلا پروژه Cell چند هسته ای هستش ولی نه این Cell که توی Ps3 هستش
شاید منظورش از Multi-core همون Spe`s باشه که 7 تا Spe داره
اگر Ps3 میخواست Multi-core باشه از اون طرف هم 7تا Spe داشته باشه
دیگه حضرت فیل هم نمیتونست براش بازی بسازه

چيپ سل در پي اس 3 بكار ميره چند هسته اي هست اين رو ديگه هر كسي ميدونه اون چيزي كه شما مي گي بحث چند رشته اي(باس ورودي) هست كه پي اس 3 يك رشته اي است و360 3 يا6 رشته اي عمل ميكنه در عوض پهناي باس چرخشي mid (كه باس اصلي پي اس 3 هست) به قديري وسيع هست كه در چهار چنل 128 بيتي عمود ميكند يك جفت ورودي و خورجي در جهت عقربه هاي ساعت ويك جفت هم در خلاف جهت.. كه اين باعث مي شه چيپ سل در يك لحظه اطلاعات رو در چهار جهت به حركت در بياره اگر پهناي اين چها رتا رو كنار هم بچينيم به 512 ميرسم!!!!!!!!!!!!!!!
پي اس 3 داراري هشت هستهSpe هست كه هر كدوم به صورت 128 بيتي كار ميكنند جالب اينجاست كه هر كدوم از اين هسته ها مي تونه از مدار خارج بشه وسيستم به صورت چند رشته اي كار كنه يعني به طور مستقيم با رم در ارتباط باشه كه البته اين خيلي پيچده تره اما بدرد شبيه سازي فيزيك و غيره مي خوره بر طبق اين روال يكي از هسته ها به طور پيش فرض براي كارهاي تعريف نشده مثل شبيه سازي فيزيك رزرو شده ودر اينده مي تونه بيشتر از اين هم هسته ها رو رزرو كرد
پسي اس 3 داري يك هسته ppe بر مبناي اي بي ا م پاور هست كه 64 بيتي كار ميكنه و وظيف اش تقسيم كار بين Spe ها مي باشد كه البته وقتي تمام هشت Spe مشغول به كار شدد خودش اطلاعات رو پردازش ميكنه اما نمي شه روش زياد حساب كرد
دست اخر اينجوري روشنتون كنم كه چيپ سل شبيه يك هشت پاست كه ppe مغزش هست و هرSpe يكي از بازوهاي نيرورزاي هشت پا هستند وباس mid قلب ور گهاي خون رسانش هستند

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
دوست عزيز توي اين متني كه شما گذاشتيد نوشته شده كه Devkit ي كه الان در اختيار سازندگان بازيها هست سرعت 10 برابر كمتر از Devkit اصلي هستش. گفتن كه سوني قرار بوده كه چيپ ساخته شده توسط nvidia رو تا ماه نوامبر به سازندگان بازي برسونه كه نتونسته اين كار رو انجام بده.
معني اين متن اين نيست كه سرعت PS3 از اون چيزي كه بايد باشه كمتره , منظور Devkit كنوني هست كه در اختيار برخي شركتها قرار داده شده.

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
نوشته شده توسط Darkfie1d:
ميبينم كه باز غيب گوئي هاتون شروع شد... اين خبرهائي كه شما ميديد يا فن هاي مايكروسافتن يا كسائين كه از اون طرف حمايت ميشن و اصلاً سنديت ندارن.. شما در مورد چيزي كه هنوز پابليش نشده چقدر راحت نظراتتون رو ابراز ميكنيد.. در حالي كه هر روز خبر جديدي از مشكلات كنسول 360 ميشنويم ...
والا راست مي گي اينم مثل قضيه متال 4 خود گيم اسپات تاييد كرد كه متا 4 اختصاصي پي اس 3 خود كنامي هم قرادادش رو با سوني بست خود كو جيما هم اين رو تاييدكرد اون لينكها هم كه كوجيما توشون گفته خوش حال مي شه يا ارزو دار ه متال روي 360 بسازه....
كوجيما ادم تاجر پيشه اي هست و نمي خواد مشترياش رو از روي 360 از دست بده خيلي هم مكاره وبا كلمات بازي مي كنه من يادمه يه مرطبه جوري صحبت كرد كه هم فكر كردند يا از كنامي ميره يا متال ديگه نمي سازه بعد خودش توجيهش كه كرد كه حرفاش ور بعد فهميدن در رابطه با اجرا شدن اون دموي متال روي 360 هم هنوز نمي شه نظر درستي داد به عقيده خيلي ها اون دمو يك شوخي بوده مثل دموي اي 3 توش اسنيك كمردرد هم داشت بايد كيفيت دموي بعدي رو با اين دمو قايسه كنيم
دموي اي 3 تا دموي دوم كلي پيشرفت كرد ببين بعدي چي مي خواد بشه

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
Xboy جان میشه بگید Ps3 چند تا هسته (core) داره ؟
7 Spe`s دلیل نمیشه که بگیم 7 Core معنی بشه اگر این بود مطمینا گفته میشد
7 Core ....
در خیلی سایتها از به جای Spe کلمه ی Spu را جای گزین میکنند در صورتی که
Unit نمیباشد بلکه Element میباشد
من این را اطمینان دارم و بدون هیچ قصد و قرضی دارم میگم
پس بهتره هر چیزی را به معنی اصلیه خودش توضیح بدیم تا جایگزین چیزه دیگری نشه
XBOX 360 دارای 3 پردازنده مستقل میباشد که شامل هیچ تک پردازنده اصلیه دیگری نمیباشد
و باتوجه به همون مقاله GAMESPOT این به معنی 3 CPU میباشد
ولی هیچ منبع معتبری عنوان نکرده که این 7SPE`S ها یعنی 7 CPU

آخرین ویرایش:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,525
نام
امیر
تکنولوژی بکار رفته در cell یک تکنولوژی منحصر به فرده و نمیشه بگیم که SPE 7 یعنی 7 core همچنین نمیشه اون رو با cpuهایی با 1 core مقایسه کرد ibm نسخه 2 core از سل رو ساخته . ولی کلا با تعداد core یا تعداد cpu نمیشه قدرت رو محاسبه کرد.

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
نوشته شده توسط ehsan_62:
Xboy جان میشه بگید Ps3 چند تا هسته (core) داره ؟7 Spe`s دلیل نمیشه که بگیم 7 Core معنی بشه اگر این بود مطمینا گفته میشد7 Core ....در خیلی سایتها از به جای Spe کلمه ی Spu را جای گزین میکنند در صورتی کهUnit نمیباشد بلکه Element میباشدمن این را اطمینان دارم و بدون هیچ قصد و قرضی دارم میگمپس بهتره هر چیزی را به معنی اصلیه خودش توضیح بدیم تا جایگزین چیزه دیگری نشهXBOX 360 دارای 3 پردازنده مستقل میباشد که شامل هیچ تک پردازنده اصلیه دیگری نمیباشدو باتوجه به همون مقاله GAMESPOT این به معنی 3 CPU میباشدولی هیچ منبع معتبری عنوان نکرده که این 7SPE`S ها یعنی 7 CPU

بيبين اقا احسان عزيز كسي نگفت پي اس 3 داراي 7 سي پي يو هست من گفتم پي اس 3 داراي 8 هسته هست كه در رفرنسها ژاپني مي گن spe (عنصر پردازشي ياور) رفرنسهاي امريكايي اي بي ام مي گنspu(واحد پردازشي ياور) در اصل سل داراي 9 هسته هست كه يك هستش وضيفش پردازش نيست هسته هشتم همونطور كه گفتم حذف نشده رزرو شده

چيپ سل مولتي كره هست منتها بر خلاب مولتي كور ه هاي معمولي يك رشته اي كار ميكنه كه توضيح دادم و داراي هسته منيجمنت هست كلا معماري متفاوتي داره

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
من به قدرت Cell ایرادی نگرفتم
ولی فقط در مورد Multi-core بودن Ps3 مطمینم که 7 Spe`s
Core معنی نمیشه
ولی خودم کلا از سیستم های Sli و Multi Core خوشم میاد
3 تا Core توی Xbox 360 مثل سیلندر کار میکنند که این خودش حجم محاسبه زیادی را به دنبال داره
بحثم بر روی 6 Threaded نیستش بلکه همون 3 Core را میگم
همیشه دوست داشتم یه Cpu 2 هسته ای روی Pc داشتم ولی خوب بازی های روی Pc بر روی 1 هسته برنامه ریزی شده و عملا 2 هسته کار نمیکنه
ولی Xbox 360 دیگه به دونه احتیاج به Pach 64 Bit یا 2 هسته ای
از قدرت این 3 پردازنده اصلی میتونه استفاده کنه ، البته هنوز زوده
بيبين اقا احسان عزيز كسي نگفت پي اس 3 داراي 7 سي پي يو هست من گفتم پي اس 3 داراي 8 هسته هست كه در رفرنسها ژاپني مي گن spe (عنصر پردازشي ياور) رفرنسهاي امريكايي اي بي ام مي گنspu(واحد پردازشي ياور) در اصل سل داراي 9 هسته هست كه يك هستش وضيفش پردازش نيست هسته هشتم همونطور كه گفتم حذف نشده رزرو شده

چيپ سل مولتي كره هست منتها بر خلاب مولتي كور ه هاي معمولي يك رشته اي كار ميكنه كه توضيح دادم و داراي هسته منيجمنت هست كلا معماري متفاوتي داره

من اصلا قبول ندارم که این SPE ها مانند هسته های اصلی و مجزا باشند
آخه معماری حالا هرچی باشه آخرش نمیشه گفت اون 7 SPE ، 7 هسته ی مستقل میباشد
ببینید هسته (CORE) این فقط یک معنی داره و بس . ربطی به معماری نداره

آخرین ویرایش:

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
نوشته شده توسط amir_amd:
تکنولوژی بکار رفته در cell یک تکنولوژی منحصر به فرده و نمیشه بگیم که SPE 7 یعنی 7 core همچنین نمیشه اون رو با cpuهایی با 1 core مقایسه کرد ibm نسخه 2 core از سل رو ساخته . ولی کلا با تعداد core یا تعداد cpu نمیشه قدرت رو محاسبه کرد.
كاملا درسته همونطور كه اقاي جيم كهل از مديران اي بي ام گفتم چيپ سل مولتي كره رو دوباره تعريف ميكنه ولي در كل موخودش هم مولتي كره هست منتها با تكلونوژي خيلي جديد كه خواص چند پردازنده اي رو با چند هسته ادغام ميكنده
مثلا هر spe 128 بيت حافظه سيمد بجاي كش ال1 و داراي 256 كيلوبايت اس رم بجاي كش ال2 هست كه اين حافظه ها با عث مي شه هر spe هر وقط دلش خواست از سيستم جدا بشه ومانند يك سي پي يو جدا با رم كار كننه
ديگه فكر نمي كنم كسي بگه چيپ سلي كه توي پي اس 3 بكار رفته مولتي كوره نيست بلكه با لاتره

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
نوشته شده توسط ehsan_62:
من به قدرت Cell ایرادی نگرفتم
ولی فقط در مورد Multi-core بودن Ps3 مطمینم که 7 Spe`s
Core معنی نمیشه
ببين مولتي كوره يعني يك سي پي يو ب از چند مركز پردازشي تشكيل شده باشه وهر مركز پردازش به يك باس يا رشته وصل ميشه كه مستقيما به خروجي منتهي ميشه بزگترين ايرادش هم سررفت هست كه وقتي يك هسته توسط يك پردازش سنگين در گير مي شه هسته ديگر با يك پردازش سبك درگير ميشه كه اين مشكل توي پي اس 3 حل شده و هسته ppe پردازشها رو قطعات كوچك ومساوي خورد ميكنه و تقريبا تمام پردازش ها همگون هستند وبه همه ي 8 spe پردازش يكسان ميرسه

نوشته شده توسط ehsan_62:
آخه معماری حالا هرچی باشه آخرش نمیشه گفت اون 7 SPE ، 7 هسته ی مستقل میباشد
ببینید هسته (CORE) این فقط یک معنی داره و بس . ربطی به معماری نداره
چه ربطي داره به معماري معلومه اصلا نفهميدي چي گفتم مولتي كوره بودن فقط يكي از خاصيتهاي چيپ سل هست
نوشته شده توسط ehsan_62:
اين خاصيت كه گفتي فقط شامل چيپ سل هست وتوي چند هسته هاي معمولي مثل 360 تمامي اجرا با هم تركيب شده هستند و هيچ هسته اي جدا ويك پارچه نيست در واقع چند هستگي يكي از خاصيتهاي چيپ سل هست حالا مخواي قبول كن مثل 100 ها مجله علمي معتبر كه من حرفام رو از توي اونها ترجمه كردم يا مي خواي با نظرات خودت قبول نكن

آخرین ویرایش:

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
نوشته شده توسط ehsan_62:
كاملا درسته چون اصلا با هسته معمولي قابل مقايسه نيست خاصيتهاي داره كه اصلا هيچ هسته اي تا بحال نداشته بخاصر وجود هسته مدير و اجزاي تفكيك شده وباس فليكسو و ميد اگه پستها چند صفه قبل رو بخونيد مي بينيد كه چه بلايي سر پنتيوم دو هسته اي 1000 دلاري اورد توي پردازش 16 ميليون نقطه ttf 100 برابر سريعتر عمل كرد

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
اون مشکلی که شما در موردش صحبت میکنید در مورد Cpu های Pc هستش
زمانی که یک بازیساز یک بازی را تحت 3 هسته ای Xbox 360 تعریف می کنه
وضیفه ی هر هسته مشخص هست
در ضمن این هسته ها همانطور که گفته شد به صورت موازی ولی مستقل عمل میکنند
یعنی نیروی وارد بر هر هسته مساوی میباشد ، این نیست که بگیم 3 هسته ای Xbox 360 هر کاری دلشون خواست بکنند
اتفاقا همین گزینه باعث شده که من به این 3 هسته تاکید کنم
ما در مورد اجرای بازیها احتیاج ندادیم که هر هسته کاری غیر از هدف اصلی را انجام بده
ما انتظار داریم که در بازی شاهد فرمهای Smooth باشیم

پس نگران این نباشید که در Xbox 360 عملیات پردازش در حجم بالا بر دوش 1 هسته باشه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر