خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,738
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
شما تجربه دارید از کنسول های نینتندو ؟؟ چند تا کنسول داشتید ازش میشه یک مختصر از تجربیات خودتون درباره نینتندو صحبت کنید ببنیم راز محبوبیتش چیه شما راست میگید یا ما ؟اگر نینتندو دزد سرگردنه است بزار دزدی کنه - من میخوام با باکس ارت ZELDA botW 2 جیبم رو بزنه :)) :)) :))
خداروشکر بخت باهام یار بود هفته پیش میخواستم سوئیچ لایت بگیرم که الان خداروشکر میکنم پولام رو دور نریختم
من کاری به انحصاری های نینتندو ندارم باهاشون حال نمیکنم فقط کنسول دستی میخواستم که بیکار بودم یا حوصله بازی با کنسول نداشتم بشینم پاش ویچر برم یا دووم
نمیدونی چقدر خوشحالم که نزدیک 7 میلیون پول بی زبون رو حروم اون زباله نکردم

• Like
Reactions: Sega_genesis

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,039
خداروشکر بخت باهام یار بود هفته پیش میخواستم سوئیچ لایت بگیرم که الان خداروشکر میکنم پولام رو دور نریختم
من کاری به انحصاری های نینتندو ندارم باهاشون حال نمیکنم فقط کنسول دستی میخواستم که بیکار بودم یا حوصله بازی با کنسول نداشتم بشینم پاش ویچر برم یا دووم
نمیدونی چقدر خوشحالم که نزدیک 7 میلیون پول بی زبون رو حروم اون زباله نکردم
چرا این کارو کردی الان نینتندو ورشکست میشه. :( ای وای...
.
.
.
آقا هی اینجا میگن ماریو و زلدا، بیشترین JRPG ها روی همین کنسولای نینتندوئن، کسی واقعا بازی نمیکنه؟ 🤔 :|
حتی درجه دوها! شونم عالین و نه تکرارین و نه کژوال. بگید این پلتفرمو نمیشناسین بهتر نیست تا انقدر آسمون ریسمون ببافید؟
در کل پلتفرمش باب طبع ماریو زلدابازها و jrpg بازهاست
دیگه ناراحتی نداره یا توقع بازیهای pc داشتن ازش.

Attachments

• Screenshot_2021-07-18-18-55-26-629_com.android.chrome.png
    Screenshot_2021-07-18-18-55-26-629_com.android.chrome.png
    388.1 KB · مشاهده: 22
  • Screenshot_2021-07-18-18-55-49-963_com.android.chrome.png
    Screenshot_2021-07-18-18-55-49-963_com.android.chrome.png
    434.5 KB · مشاهده: 12
  • Screenshot_2021-07-18-18-56-36-814_com.android.chrome.png
    Screenshot_2021-07-18-18-56-36-814_com.android.chrome.png
    404.6 KB · مشاهده: 10

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
847
نام
سید محمد حسین
کاش قبل از اینکه مخالفت کنید یه تحقیق چند ثانیه ای میکردید.
گیم کوب حدود 653 تا بازی براش عرضه شد. wii u هم 782 تا. درصد قابل توجهی از این عناوین هم با dna بازیهای نینتندو همخوانی نداشتند. این در حالیه که برای سوییچ فاکینگ 3984 عنوان تا به امروز معرفی شده!
قطعن یکی از دلایل برتری سوییچ و 3ds در لایبرری بازیها نسبت به سایر کنسولها همین سخت افزار ضعیف تر و قیمت پایینترشون بوده. به نوعی نینتندو با این استراتژی پروسه توسعه بازی برای کنسولهاشو به شدت ارزونتر و سریعتر میکنه و از اونطرف به لطف قیمت پایین روی فروش کنسولش هم تاثیر میزاره.
البته من این وسط یه پرانتز باز کنم این تعداد بازی ای که میگی کاملا درسته و هفتگی توی استور گاها تا ۳۰ تا بازی جدیدم دیدم که هر هفته میاد.از اونجا که سوییچ هکی دارم به همشون مجانا دسترسی دارم ولی باور کن بالای ۹۰ درصدشون انقدر چرتن که حتی ارزش دانلود هم ندارن چه برسه به اون بدبختی که میخواد بالاشون پول بده .شخصا سیاست سونی و مایکرو رو تو این مورد ترجیح میدم که اجازه نمیدن هر اشغالی اجازه انتشار روی پلتفرمشون را داشته باشه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,039
' من با همه پلتفرم ها حال میکنم حتی Ps3اوجی حتی سریز ایکس حتی سوییچ . pro هم رد شد که فایو رو بگیرم بزودی با مقاله ای مثل این در خدمت دوستان خواهم بود برای 5. من فن بوی نیستم کارم بازی است وقتی از چیزی دفاع میکنم با دلیل و مدرک دفاع میکنم . 😜 موفق باشید
View attachment 217485
چرخش برات بچرخه. منم ایشالا تا قبل ریلیز SMT V تجدید بیعت میکنم باز
یه فروند SMT V اریجم باید ابتیاع کنم باهاش.
خود JRPG های تاپش تا آخر عمر آدمو مشغول میکنن اونوقت اینجا دنبال سوزن تو انبار کاهن...
استوری که ما دیدیم پر انحصاری، jrpg، ریمستر و... نابه
فقط زلدا رو یه سال داشتم بازی میکردم
طرف گیر داده به پورت فلان بازی میکرو یا فلان ریمستر مولتی پلتفرم آخه داداش مگه زورت کردن. مایکرو و سونیم بازی همه جوره رو استورشون هست

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من خیلی با این استیمدک حال کردم و با این حال مشتاقم سوییچ رو هم بخرم حالا میخواد گرافیک بازیاش مال زمان ژوراسیک باشه یا عصر یخبندان. اتفاقا و دقیقا میخوام بگیرم که ماریو بزنم و کیف کنم (و لوییجیز منشن 3 و زلدا ریمیک)

چیزی که هست اینه که هر پلتفرم یه سری چیزا ارائه میده و هر فرد بسته به نیازش میره اون پلتفرم رو میخره. تا صبح هم بگین نینتندو فلانه و استیمدک بهمانه، تغییری توی تصمیم اون فرد ایجاد نمیکنه و کارش رو میکنه.

نمیدونم چرا یه عده در تلاشن بگن یه عده دیگه در اشتباهن با خریدشون و باید تا آخر عمرشون شرمسار باشن و توبه کنن. با گرافیک بازی های سوییچ حال نمیکنی؟ اوکی میتونی بری سراغ پلتفرم های دیگه و از طریق اون نیازهای چشمی خودت رو ارضا کنی.

پ.ن: بحث سیاست های یه شرکت کاملا جداست. اتفاقا خوبه که استیمدک بتونه یه رقیب برای نینتندو باشه تا توی قیمت گذاری و تخفیف و استورش یه بازنگری بکنه چون شنیدم زیاد جالب نیستن.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,082
نام
محمد حسین
بزارین هر کی هر چی صلاح میدونه بگیره.
و استیم دک برا موفقیت همه چیز داره
یه شرکت مطرح و معتبر مثل والو پشتشه.
بیش از 100 میلیون کاربر استیم داره میشه بهش جمعیت ایکس باکس رو هم اضاف کرده. حتی سونی فنها رو هم میشه اضاف کرد چون اونا هم الان کنسول دستی ندارن.
و لایبری گسترده که همون pc هست و مشکل بازی تو حال و آینده نداره.
میمونه فقط والو، چجوری حرکت کنه.

اینم فروش هفتگی استیم. که همون پول ودیعه استیم دک تونسته به رتبه سوم این هفته برسونش. جدول براساس درآمده.
عناوینی که دوتایی هست تو دو پکیج ارائه شده.

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
821
نام
رضا
من شخصا از کنسول های دستی هنوز PS VITA رو دارم و دلم هم نمیاد بفروشم البته یک بار فروختم و دوباره باز خریدم الان هم یک بازی اورجینال انچارتد گلدن ابیس فقط داره. اگه پولش باشه 100 درصد و بی برو برگرد بدون یک ثانیه معطلی استیم دک رو میگیرم و اصلا به نینتندو فکر نمیکنم به دلایل خیلی مختلف. مهمترین دلیلش اینه اصلا بازیهاش باب میل من نیستن بچه بودم کنسولش رو داشتم همون که تو ایران به میکرو معروف بود ولی الان دیگه حتی تریلرهای بازیهاش رونمیبینم چه برسه به اینکه بخوام بازیشون کنم.( البته تنها بازی ای که از نینتندو واقعا دوست دارم بازی کنم فقط METROID PRIME هست) به سلیقه ربط داره به نظرم . ولی دیگه نباید از حق بگذریم از نظر سخت افزاری با پریویوهایی که تا الان اومده از سوییچ حداقل به نظر خودم چند پله بالاتره. بحثی تو این نمیمونه مخصوصا که میشه به ارشیو بازی های مایکرو و سونی که رو پیسی منتشر میشن هم دسترسی داشت و انلاین هم فری هست. و همینطور بازیها با کیفیت خیلی خیلی بالاتری مطمعنا اجرا میشن. پس برای من و امثال من STEAM DECK بهترین گزینه هست. مخصوصا که ارادت ویژه ای به عمو گیب هم دارم ( اولین بازی ای که زمانی که پیسی رو سال 1378 بستم بازی کردم هالف لایف 1998 بود :D)

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
600
نام
Ramin
بابا این عالیه خداوکیلی
چی میگید!
سوییچ قدرتش کجاست این کجا
اصلا جدای از این داستان ها این کنسول 2 ترافلاپ قدرتشه و رزولوشن تارگتش 720 است.
همین داستان باعث میشه از پلی 4 که کنسول قویتر بود هم خیلی قویتر باشه
بحث دیگه این کنسول rdna 2 است و به زودی بازیهای زیادی براش میاد که از سوپر رزلوشن amd پشتیبانی کنند در نتیجه میتونه رزلوشن 480p رو برسونه به رزلوشن نیتیو خودش اینجاست که این کنسول با کنسول های نسل نهمی مثل سری s هم رقابت خواهد کرد
جدای از اینکه بازی های استیم رو داریم، گیم پس هم خواهید داشت و در ادامه چون قول دادن بازهای pc رو اجرا کنه احتمال زیاد کرک رو هم خواهد داشت 😂
چیز خیلی خوبیه اگر اون پایه اش خوب باشه احتمال زیاد تهیه کنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر