شایعه احتمال انتشار ریمیک بازی The Last of Us در تعطیلات 2022

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
طبق شایعه‌ای که اخیرا از طرف جف گراب مطرح شده، ریمیک بازی The Last of Us در تعطیلات سال 2022 (پاییز یا اوایل زمستان 1401) عرضه خواهد شد. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
بازی The Last of Us

هر چند سونی و استودیوی Naughty Dog تاکنون ساخت چنین عنوانی را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند، اما مدت زیادی است که شایعات مختلفی در خصوص بازسازی نسخه اول لست آو آس به گوش می‌رسند. اکنون در شایعه‌ای جدید مرتبط با این عنوان، جف گراب، ژورنالیست و اینسایدر مطرح صنعت بازی، مدعی شده که ریمیک The Last of Us یکی از بازی‌های بزرگ سونی برای پایان سال 2022 خواهد بود.

او اخیرا در پادکست Kinda Funny Games حضور یافته و در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کرده: «تعطیلات امسال تاریخی است که به‌طور مدام آن را می‌شنوم و همچنین نسبت به آن اطمینان بالایی دارم.» در کنار ریمیک نسخه اول، بخش مولتی پلیر بازی The Last of Us Part 2 نیز در دست توسعه است که سازندگان از آن، به عنوان اولین بازی مولتی پلیری یاد می‌کنند که به‌صورت مستقل توسط ناتی داگ عرضه خواهد شد.

در هر صورت، اگر این شایعه صحت داشته باشد احتمالا به این معنی است که سونی به‌زودی از ریمیک بازی The Last of Us برای پلی استیشن 5 رونمایی خواهد کرد. طبق گزارشات منتشر شده در سال گذشته، این ریمیک ابتدا توسط تیم Visual Arts Service Group (یکی از تیم‌های زیرمجموعه سونی در سن دیگو) ساخته می‌شد؛ اما در نهایت ناتی داگ به عنوان استودیوی سازنده اصلی، وظیفه توسعه آن را بر عهده گرفت.​

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,976
نام
مجتبی
اگه فکر میکنید گرافیک بازی تو همین تصویر پست اول تو ذوق میزنه، من هیچ حرفی ندارم بگم جز اینکه کاملا مخالفم. :D

طرفدارها سریال ویچر رو که دیدن هم با کله رفتن سراغ بازیش (حالا چه طرفدارهای جدید چه کسایی که دوباره به لطف سریال فاز بازیش رو گرفتن). این در حالیه که فاصله زمانی بین عرضه ریمستر Tlou تا ویچر ۳ یخورده کمتر از دو سال بوده! :D فکر میکنید مثلا اگه سریال ویچر از الان پخش میشد، داشتن یک نسخه ریمستر ویچر ۳ بجای پچ نسل نهمی ضروری بود؟ به نظر من که نه.

اینکه از لحاظ تجاری میتونه سودآور باشه شکی توش نیست. در مورد نسخه PC هم ما هنوز زیاد چیزی ازش نمیدونیم ولی میشه احتمال داد عین آنچارتد باهاش برخورد کنن و در نهایت نسخه بازسازی رو برای PC هم بدن. اما خب از اون طرف هم سونی با آنچارتدها و GoWها اینکارو نکرد و مستقیم رفت سراغ شماره آخر. :D
عکس آره :D اما گفتم که قبل از اینکه پست رو بزنم رفتم یوتیوب چند دقیقه‌ای گیم پلی دیدم و اگر بازی با این گرافیک عرضه بشه تو ذوق میزنه اونم برای PC. :D

اینجور که معلومه سریال مو به مو شبیه بازی هستش و کاملا وفاداره. آیا چنین حرفیو میشه در مورد ویچر هم زد؟

در مورد آنچارتد و GOW اولا اینکه میخواستن برای PC بدن نسخه‌های قبلی رو باید سه نسخه ریمیک میکردن نه یه نسخه. دوما اینکه شما GOW 2018 یا آنچارتد ۴ رو بازی کنی بدون هیچ مشکلی داستان رو میفهمی اما آیا تلو ۲ رو بدون بازی کردن نسخه ۱ میشه بازی کرد؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خوبه حداقل نژاد پدر ابی رو از سیاه پوست به سفید پوست تغییر میدن و پلات هول TLOU 2 برطرف میشه=))
داداش جیمز گوردون بعد این همه مدت سیاه شد :D آلبرت وسکر کبیر سیاه شد :-" حالا یه کاراکتر فرعی سفید شده پلات هول حساب نمیشه :D

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
231
عکس آره :D اما گفتم که قبل از اینکه پست رو بزنم رفتم یوتیوب چند دقیقه‌ای گیم پلی دیدم و اگر بازی با این گرافیک عرضه بشه تو ذوق میزنه اونم برای PC. :D

اینجور که معلومه سریال مو به مو شبیه بازی هستش و کاملا وفاداره. آیا چنین حرفیو میشه در مورد ویچر هم زد؟

در مورد آنچارتد و GOW اولا اینکه میخواستن برای PC بدن نسخه‌های قبلی رو باید سه نسخه ریمیک میکردن نه یه نسخه. دوما اینکه شما GOW 2018 یا آنچارتد ۴ رو بازی کنی بدون هیچ مشکلی داستان رو میفهمی اما آیا تلو ۲ رو بدون بازی کردن نسخه ۱ میشه بازی کرد؟
پنج سال قبل یه استودیو پشتیبان میخواست از حالت پشتیبانی در بیاد و به زور میرن مدیرای پلی اسیتشنو راضی می کنن که این بازی رو بسازن بعد این گروه منحل میشه و برای اینکه زحمات اینا از بین نره میدن استودیو ناتی داگ بسازه بقیشو. سریال و فیلم سازی از بازیا یکی دوساله که کارشو شروع کردن به نظرت رابطه ای بین این دو هست؟ در ضمن این بازی بخواد بیاد برای پی سی کم کمش یکی دوسال طول میکشه

• Like
Reactions: Sega_genesis

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382

والا نظر شخصی من اینه که بازی بدون نیاز به ریمیک شدن کاملا توی ۲۰۲۲ قابل بازیه، حالا اگه کسایی هستن که چنین نیازی رو حس میکنن و ریمیک هم تا آخر سال میاد که چه عالی. :D سریال هم آره تا جایی که یادم هست گفتن وقایعش همون داستان نسخه اوله (با یک سری اضافاتی که ظاهرا از بازی اصلی کات شده بودن). ولی بحث من فقط در مورد ترند شدن یه برند محبوب بعد از چند سال بود، نه اینکه ساختار یا کیفیتشون رو با هم مقایسه کنم.

در مورد ارتباط مستقیم داستان هر دو شماره اول و دوم هم خب درست میگید، هرکی مستقیم بره سراغ پارت ۲ مسلما نمیتونه درک کاملی از داستانش داشته باشه. حالا مسئله ای که وجود داره اینه که آیا اصلا سونی قصد داره به این زودی ها پارت ۲ رو هم برای PC پورت کنه یا نه. :D

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,976
نام
مجتبی
والا نظر شخصی من اینه که بازی بدون نیاز به ریمیک شدن کاملا توی ۲۰۲۲ قابل بازیه، حالا اگه کسایی هستن که چنین نیازی رو حس میکنن و ریمیک هم تا آخر سال میاد که چه عالی. :D سریال هم آره تا جایی که یادم هست گفتن وقایعش همون داستان نسخه اوله (با یک سری اضافاتی که ظاهرا از بازی اصلی کات شده بودن). ولی بحث من فقط در مورد ترند شدن یه برند محبوب بعد از چند سال بود، نه اینکه ساختار یا کیفیتشون رو با هم مقایسه کنم.

در مورد ارتباط مستقیم داستان هر دو شماره اول و دوم هم خب درست میگید، هرکی مستقیم بره سراغ پارت ۲ مسلما نمیتونه درک کاملی از داستانش داشته باشه. حالا مسئله ای که وجود داره اینه که آیا اصلا سونی قصد داره به این زودی ها پارت ۲ رو هم برای PC پورت کنه یا نه. :D
به نظرم پارت ۲ که به این زودی‌ها نه یا قبل از عرضه پارت ۳ مثل عرضه HZD قبل از HFW یا اینکه سریال برای فصل دوم تمدید بشه و فصل دوم بره تو داستان نسخه دوم و پارت دو با اون عرضه بشه.

اما در مورد ویچر کلا چند تا سکانس خاطرات بازی برات زنده شد؟ ویچر یه بازی جهان باز هست که تعداد زیادی انتخاب و تعداد زیادی پایان داره و اثری که ازش برداشت میشه طبعیتا وفاداری کاملی نداره به منبعش و قابل مقایسه با برداشت اثر از عنوانی که تماما خطی هست و حتی مراحل فرعی هم نداره و اینکه به بازی خیلی وفاداره نداره.

بخاطر این شباهتی که میگن سریال به بازی داره خب هر آدمی باشه قلقلک میشه که یا برای اولین بار یا برای چندمین بار بره بازیو چه بهتر که با گرافیک امروزی باشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,198
نام
ماکان
به نظر من ریمیک لست یکی از هوشمندانه ترین کارهای سونیه.

همزمان با امدن سریال بازی رو بدن، که قشنگ تحت تاثیر سریال دوباره بریم بازی کنیمش از اول:D و امیدوارم طبق شایعات محتوای حذف شده رو برگردونن و یه چیز تا حدودی متفاوت تر بشه. در کل من که برای امدن ریمیک لست لحظه شماری میکنم. همینطور آپدیت نسل بعدی لست 2 که به این بهانه برای بار چهارم بازی کنمش:D

AZOTH

کاربر سایت
Aug 7, 2013
136
نام
زارع
درود.
من این بازی هر نسخه اش که بیاد درجا میخرم. بازیش میکنم. باهاش خاطره میسازم و حال میکنم. حالا میخواهد ریمستر باشد یا ریمیک یا هر چیز دیگری. اما یک شرط هم دارم و آن هم این که قیافه ها باحال و خفن با دیالوگ های عالی باشند. البته این شامل همه بازی های مورد علاقه من میباشد. زود بیا که منتظرت هستم. :-) :-) :-)

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
والا من که واقعا متاثرم از این همه حجم ریمیک و ریمستر بیهوده نمیدونم دوستان از چی این ریمیک ها و ریمستر ها لذت می برن !!! حالا بازی ها ps1 یا ps2 ریمیک بشن اوکی خیلی هم عالی ولی بازی مثل لست با اون گرافیک فوق العاده ps3 دیگه ریمیک نداره یا همین دید اسپیس واقعا ریمیک نداره ... یا از اون ور یکسری بازی ps1 رو میان ریمستر میکنن که هم نکنن سنگین تره اون ها اساسا نیاز به ریمیک دارند نه ریمستر !!!!

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,844
نام
مهراد
یه ترسی الان برام به وجود اومد که نکنه قیافه شخصیتا رو تو بازی شبیه بازیگرای سریال بکنن x_x
هندیا که نمیسازنش مومن :))

تنها بازی که دیدم (یا من میدونم) قیافه کاراکترش رو عوض کردن اسپایدرمن 2018 بود تو نسخه ریمستر

---

من شدیدا آدم بصری دوستی هستم. به شخصه بعد از تجربه TLOU 2 دیگه نمیتونستم سمت هیچ بازی برم و همین قضیه نمیزاره TLOU 1 رو تجربه کنم. به علاوه مکانزیم هایی مثل داج دادن و دراز کشیدن هم هست که تجربه بازی رو بهتر کرده و امیدوارم این ها هم توی ریمیک نسخه یک وجود داشته باشن. خودم به شخصه فکر میکنم یک چیزی تحت نام The Last Of Us Director's cut بسازن که نسخه یک و دو رو باهم داشته باشه برای PS5 و PC چون سریال در بهترین حالت تابستون 2023 میاد. اینکه ریمیک آخر امسال برای کدوم کنسول ها میاد رو حرفی ندارم.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,646
نام
سهيل
این ریمیک چندتا دلیل داره که به نظرم تا حدودی منطقیش میکنه.

اول اینکه گویا یک تیم کوچیکی برای اولین تجربه شون خودشون خواستن این بازی را ریمیک کنن و بعد که وسط کار موندن خود ناتی داگ برای اینکه منابع هدر نره پروژه را با ادغام همون تیم ادامه دادن.

دوم اینکه با این کار میتونن یک نسخه به روز شده به لحاظ گرافیکی و گیم پلی آماده کنن که همراه سریال عرضه کنن.

سوم اینکه تو این روند میتونن موتور گرافیکشون را با مطابق با استاندارد روز بروزرسانی کنن و آماده کنن برای پروژه اصلی بعدی.

چهار اینکه معمولا یک بخشی از تیم اوایل شروع پروژه بعدی کار زیادی برای انجام ندارن و میتونن با این پروژه سرگرم باشن.

پنج اینکه میتونن بازی را برای PC هم پورت کنن (حتی موتورشون را با PC وفق بدن). البته اینو تا حدودی هم با آنچارتد انجام دادن.

من خودم شاید از معدود افرادی باشم که با نسخه دوم خیلی بیشتر ارتباط برقرار کردم. بزرگترین دلیلش هم بهبود گیم پلی بازی به واسطه سرعتی کردن بیشترش بود. نسخه اول را سال 2015 من بازی کردم و همون زمان هم به لحاظ گرافیکی برای من در مقایسه با بازی های روز کهنه شده بود و اون Wow فاکتوری که کسایی که سال 2013 بازی کرده بودن داشتن را من نداشتم. چه برسد به الان. البته به نظرم هنوز هم بازی خوب هست ولی صددرصد ریمیک میتونه دوباره زنده اش بکنه. به خصوص اگر بیان یک سری مراحل و بخش های داستانی اضافه کنن.

Albert Camus

Nothing But Video Games
کاربر سایت
Mar 15, 2008
186
نام
علیرضا
درسته که ریمیک شماره اولِ TLoU ضروری نیست ولی انصافاً پیشنهادیه که هیچ‌کس نمی‌تونه ردش کنه! کافیه فقط یه لحظه چشماتون رو ببندید و تمام کات‌سین‌ها، محیط‌ها، لول دیزاین، گیم‌پلی، گرافیک، انیمیشن کارکترها و خلاصه همه چیزِ پارت یک رو با استاندارد‌های پارت دوم و حتی بالاتر تصور کنید؛ حالا ببینید باز هم می‌تونید در برابر همچین چیزی، وسوسه نشید و از فکر کردن بهش قند تو دلتون آب نشه؟! تازه این در صورتی هست که به لحاظ محتوایی چیزی به بازی اول اضافه نکنن. تصور کنید این نسخه به نوعی نسخه Director's Cut بازی باشه و کلی محتوای اضافی و آنکات به بازی اصلی افزوده بشه! فکر کردن بهش هم رویاییه.
علاوه بر همه این حرف‌ها، به نظرم مجموعه پارت دو، ریمیک و سریال TLoU، در نهایت شرایط رو برای ارائه پارت سوم به بهترین شکل ممکن آماده می‌کنه. مطمئناً ساخت پارت سه برای بازی‌ای که دو شماره اولش شاهکار بودن، سخت‌ترین کار ممکن برای ND خواهد بود.

خلاصه اینکه این پروژه اونقدر جذاب و به‌جا بوده که خود ND حاضر شده ساختش رو به عهده بگیره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر