اجرا نشدن هیچ کدوم از بازی‌ها در سری اس

سلام. یه مشکل عجیب برام پیش اومده امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.

یک ماه پیش وقتی داشتم بازی میکردم یهو از بازی افتاد بیرون بدون هیچ پیام یا اروری، و از اون لحظه دیگه هیچ کدوم از بازی‌ها اجرا نشد و تمامی بازی هایی که داشتم چه گیم‌پس چه اکانتی، یا روی wallpaper موقع اجرا میموند و میپرید بیرون بدون هیچ پیامی، یا اگر وارد بازی میشد روی لوگوهای سازنده‌ها یا در بهترین حالت بعد از اومدن منو و زدن continue، فریز میشد و باید از منو بازی رو میبستم. خود کنسول اکی هست همه چیش استور باز میشه بازی دانلود و نصب میشه و حتی دوتا بازی Unravel و Evil 4 اجرا میشن (حداقل تا ۵ دقیقه که پلی کردم مشکلی نبود)

کنسول رو ریست فکتوری کردم، حتی آپدیت آفلاین ۷ گیگابایتی رو هم از خود سایت مایکروسافت گرفتم و نصب کردم ولی بازم همونجوریه. حتی به صورت افلاین و با قنددشکن هم تست کردم بازم اجرا نمیشن هیچکدوم از بازیا. برای اینکه شاید مشکل از هارد اکسترنال یا اکانتم نباشه بعد از ریست *فقط* اکانت گیم پس زدم و مستقیم یه بازی دانلود کردم ولی بازم فایده نکرد

دوجا برای تعمیر هم بردم ولی هیچکدوم نتونستن مشکل رو حل کنن. یکی گفت شاید مشکل از اکانت باشه ولی خب همین اکانت گیم‌پس رو روی کنسول کس دیگه زدم مشکلی نداشت

کسی مشکل مشابهی داشته؟ ایده‌ای دارید واسه زنده کردن کنسول!؟

• Like
Reactions: deadkin

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
من تنها حدسی که میزنم اینه ssd مشکل پیدا کرده باشه :-?

اگه مشکل از ssd باشه تعویض کردنش کار سختی نیست و پیدا کردنش هم با توجه به کنسول های banned شده بازار فکر میکنم راحت باشه

• Like

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی

اگه مشکل از ssd باشه تعویض کردنش کار سختی نیست و پیدا کردنش هم با توجه به کنسول های banned شده بازار فکر میکنم راحت باشه
اکس باکس اس اس دیش مگه مثل پلی۵ هست؟ که بشه عوض کرد ؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خب استاد گیر میاد تو ایران ؟چقدر قیمتشه ؟اسمش چیه برا ایکس باکس؟

من دنبالش نرفتم قیمت داشته باشم ولی قطعا گیر میاد چون کلی کنسول توی ایران بن شده که قابل استفاده نیستن و فقط میشه قطعاتش رو استفاده کرد

اسم خاصی نداره همون ssd اینترنال سریز اس بگی میفهمن چی میخوای

ولی اگه سرچ بخوای بکنی سایت های خارجی باید 512GB 2230 M.2 SSD PCI-E Gen 4 سرچ کنی البته حتما مخصوص series s باید باشه تا کار کنه

• Like

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,036
نام
محمد امین
اگر میخوای بدونی مشکل از SSD هست یا نه بیا یک هارد اکسترنال بگیر یک بازی که از هارد های معمولی هم پشتیبانی میکنه مثل RDR یا بازی های نسل قبل روش بریز و اجرا کن اگر اجرا شد اونوقت مشکل از هارد SSD هست اگر اجرا نشد احتمال بده مشکل از جای دیگه هست

حالا به غیر این سریس اس مشکل HDMI داره و شاید اون خراب شده

Rojhannewrojhan

کاربر سایت
Oct 2, 2020
4

خب اگر ssd باشه خود کنسول چجوری بدون نقص کار میکنه سیستم عاملش یا مثلا حتی اویل ۴ پلی میشه بدون مشکل؟ 😰 اگر ssd بود نباید کلا، یا حداقل کلا بازی ها دچار مشکل میشد!؟ این بن چیه قضیه؟ ممکنه منم بن شده باشم؟ چون داشتیم یه بازی غیرهوم رو نوبتی استفاده میکردیم شاید لو رفتیم : )) البته خب من هیچ پیامی نگرفتم ظاهرا بن شده باشم پیام میاد رو کنسول

Rojhannewrojhan

کاربر سایت
Oct 2, 2020
4
اگر میخوای بدونی مشکل از SSD هست یا نه بیا یک هارد اکسترنال بگیر یک بازی که از هارد های معمولی هم پشتیبانی میکنه مثل RDR یا بازی های نسل قبل روش بریز و اجرا کن اگر اجرا شد اونوقت مشکل از هارد SSD هست اگر اجرا نشد احتمال بده مشکل از جای دیگه هست

حالا به غیر این سریس اس مشکل HDMI داره و شاید اون خراب شده
تست کردم اینم ولی باز میفته بیرون، البته قک نکنم ربط داشته باشه چون بهرحال یه سری دیتا میاره روی ssd ک بخواد ران کنه بازیو. Hdmi منظورت پورته؟ نه تصویر دارم مشکل بازی هست که بدون هیچ پیامی، همشون میپرن بیرون

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خب اگر ssd باشه خود کنسول چجوری بدون نقص کار میکنه سیستم عاملش یا مثلا حتی اویل ۴ پلی میشه بدون مشکل؟ 😰 اگر ssd بود نباید کلا، یا حداقل کلا بازی ها دچار مشکل میشد!؟ این بن چیه قضیه؟ ممکنه منم بن شده باشم؟ چون داشتیم یه بازی غیرهوم رو نوبتی استفاده میکردیم شاید لو رفتیم : )) البته خب من هیچ پیامی نگرفتم ظاهرا بن شده باشم پیام میاد رو کنسول

خب میگم ممکنه ایراد پیدا کرده باشه و اذیت کنه

اگه کلا کار نکنه که کامل خراب میشد ssd

اگه کنسولت آنلاین میشه و میتونی لاگین کنی و از استور استفاده کنی یعنی کنسول بن نشدن

چون بن بشه نمیتونی آنلاین لاگین کنی یا به استور وصل بشی

در هر حال این حدس منه و باید دونه دونه گزینه های مختلف تست کنی ببینی مشکل دقیقا از کجاست

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من سرچ زدم تو کلی سایت روشای مختلفی بود ولی اکثرا اینا بود.. یسری با کلین کردن مک ادرس و تغییرش درست شدن. یسری هم ریست فکتوری کامل کردن و همه چیز رو پاک کردن و فقط از ssd خود کنسول استفاده کردن و اوکی شده.(بازی رو مستقیم دانلود کردن و انتقال دیتا ندادن و از هارد اکسترنال دیگه استفاده نکردن).
HDMI-CEC کنسول رو خاموش کردن(تیکش رو تو تنظیمات برداشتن). تا سیگنالی از سمت TV به کنسول نره.

اگر با این کارا اوکی نشه، من حدس میزنم مشکلی برای رم‌ کنسول پیش اومده باشه!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,036
نام
محمد امین
تست کردم اینم ولی باز میفته بیرون، البته قک نکنم ربط داشته باشه چون بهرحال یه سری دیتا میاره روی ssd ک بخواد ران کنه بازیو. Hdmi منظورت پورته؟ نه تصویر دارم مشکل بازی هست که بدون هیچ پیامی، همشون میپرن بیرون
معمولا اگر از هارد باشه بازی کرش میکنه بعد می افته بیرون
کلا از بازی می افته بیرون هیچ پیامی اروری چیزی نشون نمیشده؟
یک اکانت گیم پس دیگه بگیر تست کن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر