اتصال ال سی دی به ps3 با کابل dvi-hdmi

bijan_455

کاربر سایت
Jun 20, 2009
66
نام
BIJAN
سلام ،

دوستان وقتی ps3 را با پورت HDMI TO DVI به مانیتور LG مدل L1960TR وصل می کنم تصویر ندارم .

( حتی دکمه پاور هم چند ثانیه نگه می دارم ولی باز هم همین مشکل را دارم )

با تشکر .

rasool_00

کاربر سایت
May 17, 2012
1
سلام ،

دوستان وقتی ps3 را با پورت HDMI TO DVI به مانیتور LG مدل L1960TR وصل می کنم تصویر ندارم .

( حتی دکمه پاور هم چند ثانیه نگه می دارم ولی باز هم همین مشکل را دارم )

با تشکر .

دوستانی که با ps3 وقتی میخوان به مانیتور تصویر بدن و این مشکل رو دارن به 2 تا موضوع باید دقت کنند. اول بهتره توضیح کاملی در باره پورت dvi و hdmi داده بشه.

DVI یکی از رایج‌ترین کابل‌های ویدئویی و پورت‌هایی است که این روز‌ها می‌توانید بر روی دسکتاپ‌ها و یا مانیتور‌های LCD بیابید. از نظر ظاهری این پورت و کابل تا حدودی شبیه به کانکتور‌های VGA هستند اما دارای ۲۴ پین می‌باشند و از سیگنال‌های آنالوگ نیز همانند دیجیتال پشتیبانی به عمل می‌آورند. DVI می‌تواند ویدئو‌های با رزلوشن ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ HD را از ابزار مورد نظر به نمایشگر انتقال دهد و با استفاده از یک اتصال دوتایی DVI یا در اصطلاح dual-link DVI این رزلوشن به ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل نیز خواهد رسید. برخی از پورت‌ها و کابل‌های DVI ممکن است تعداد پین کمتری نسبت به آنچه ذکر شد دارا باشند علتش این است که آنها برای ابزارهایی با رزلوشن پائین‌تر طراحی شده‌اند لذا حین خرید این مسئله را مد نظر داشته باشید. مسلماً اگر پورت و کابل شما ۲۴ پینی باشند شما در بهره‌گیری از حداکثر رزلوشن مسئله‌یی نخواهید داشت. اما بزرگترین اشکال وارده به DVI عدم پشتیبانی از رمزنگاری HDCP به صورت پیش‌فرض است، بنابراین اگر سخت افزار شما فقط خروجی DVI دارد ممکن است قادر به پخش ویدئو‌های بلو ری تمام HD و سایر محتویات به صورت HD نباشد.

در نتیجه همینطور که خوندید و با توجه به اینکه ps3 رزلوشن hd و full hd رو با خروجی hdmi میده باید به 2 تا نکته اساسی توجه کنید:
اول اینکه اون سر سیمتون که پورت dvi داره حتما 24 پین باشه.(اکثر سیمهای ارزون قیمت 18 پین هستند)
دوم سخت افزاری که میخوایید روش تصویر اجرا بشه یا به عبارتی همون مانیتور که پورت dvi رو بهش وصل میکنید :
1- از این رزلوشن و یا رزلوشنهایی که مانیتورتون داره باید دستگاه ps3 هم از اون رزلوشنها پشتیبانی کنه .
2- پشتیبانی از رمزنگاری HDCP توسط مانیتورتون.(برای فهمیدن این موضوع میتونید به مشخصات فنی مانیتورتون رجوع کنید).

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر