آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوست گرامی !

باطري و مموري اضافه هم لازم نداري، از همونايي كه داري ميتوني استفاده كني چون مشكلي پيش نمياد و در آخر ميتوني به حالت اول برش گردوني.
خوب این تو آموزش بود یعنی نیاز به باطری جدید نیست. درسته؟

بعدش میشه برای قسمت داس یک آموزش تصویری بزارین و منظور از k همون مجهول.
چرا ... شما یک باطری نیاز دارید که تبدیل به بایری پاندورا کنید که البته بعد اتمام کار میتوانید به حالت اول برش کردانید .
منظور از اون K هم همان نامی هست که برای PSP شما در کامپیوتر بغل همه پارتیشنهاتون میاد
.
مثالا" برای من اون حرف Q هست و ممکنه برای یکی دیگه که پاتیشن کمتر یا بیشتری داره حرف دیگه ای باشه .
قبل از اینکه شما PSP تونو به وسیله USB به کامپیوتر متصل کنید برید توی My Computer و بعدش وقتی با PSP به کامپیوتر وصل شدید ببینید برای PSP تون چه حرفی میزنه ;)

hastam_amir

کاربر سایت
Dec 5, 2007
7
نام
amir soroosh
بيا من كامل توضيح ميدم:

آموزش درست كردن تمامي PSP هاي بريك شده و همچنين كپي خور كردن Slim و Fat

اول از همه بگم كه يه PSP سالم هم بايد داشته باشي (كپي خور شده)

بايد با اون PSP ـه سالم باطري و مموري دستگاهه خودت (كه بريك شده) رو تبديل كني و بعد اونا رو بذاري توي PSP ـه بريك شده ، اونوقت اون مموري و باطري دستگاهه بريك شده رو ميتونه بوت كنه و بالا مياد و بعد ميتوني فريمور رو روش نصب كني.

باطري و مموري اضافه هم لازم نداري، همون كه خودت داري كافيه.

برنامه رو از لينك زير دانلود كن: (اخرين ورژن)
http://www.dark-alex.org/despertar_cementerio3.rar

بايد Eboot هاي 3.40 و 3.71 و 1.50 رو هم دانلود كني، فكر كنم اينا رو قبلا دانلود كردي بنابراين احتياج به دانلود مجدد نيست از همونا ميتوني استفاده كني. اگه نداري هم از زير دانلود كن:

1.50
3.40
3.71

اين فايل رو دانلود كن:
http://myfreefilehosting.com/f/71d02c6589_0.03MB

اول از همه بايد مموري رو دست كني بنابراين :

(اين قسمتا همش با PSP ـه سالم انجام ميشه ها يعني مموريتو در مياري ميذاري توي اونكه سالمه و بعد USB رو فعال ميكني)

فايلي كه بالا دانلود كني رو باز كن توش دوتا فايل exe هست اونا رو كپي ميكني توي \:C

بعد run رو اجرا ميكن (از توي Start) بعد cmd رو توش تايپ ميكن و Enter ميكني.

حالا يه\cd بزن كه هر چي هست رو پاك كنه. بعد يه :C تايپ كن و اينتر كن كه بره توي درايو C

حالا اينو تايپ كن mspformat k اون K درايو PSP هست فقط بپا اشتباه نزني چون هاردتو جاي مموري فرمت ميكني. :)

بعد از اينكه فرمت كردي تموم شد مموري رو دربيار و بعد Usb رو قطع كن (نترس مموري طوريش نميشه)

حالا دوباره مموري رو بذار جاش و Usb رو وصل كن و برو توي درايو اين فولدر ها رو دستي بساز:

PSP/GAME

حالا اون سه تا Eboot كه دانلود كردي يا از قبل داشتي رو اسماشو به اين صورت كن و كپي كن توي ريشه:

Rename to 150.PBP, 340.PBP , 371.PBP

بعد اون فايلي كه اول بهت دادم رو باز كن و فولدر despertar_cementerio رو كپي كن توي PSP/GAME كه ساختي و برو از داخل PSP اجراش كن. (قبلش كرنل رو حتما روي 35X بذار)

بعد از اينكه تموم شد يه فايل به اسم msipl.bin توي ريشه برات ميسازه، بنابراين فايلي كه ساخته شده رو كپي كن توي \:C

حالا دوباره ميري توي Run و cmd رو ميزني و ميري داخل \:C بعد اينو تايپ ميكني:

msinst k msipl.bin

k درايو PSP هست. بعد از اينكه اينتر زدي يه سوال ازت ميكنه Y رو بزن و اينتر كن.

خوب حالا مموري ساخته شد حالا بايد باطري رو بسازي.

فايل زير رو دانلود كن:
http://myfreefilehosting.com/f/98d52465f7_0.03MB

بعد كه بازش كردي دوتا فولدر رو كپي كن داخل فولدر Game بعد هم كرنل دستگاه رو روي 1.50 ميذاري و بعد ميري از داخل PSP اجراش ميكني و باطري رو ميسازي.

تمومه!!

حالا باطري و مموري در بيار و بذار توي PSP بريك شده و روشنش كن بعد يه منو برات مياد كه ضربدر رو بزن كه 3.71M33 رو برات بريزه ( اگه دايره رو بزني 3.71 اصل سوني رو ميريزه پس مراقب باش كه حتما ضربدر رو بزني)

بعد از اينكه PSP ـت درست شد بايد باطري رو به حالت اول برگردوني براي اين كار هم دوباره همون برنامه باطري رو از داخل PSP اجرا كن و گزينه اي كه باطري رو به حالت اول بر ميگردونه رو انتخاب كن.(گزينه دوم)

خوب ديگه واقعا تمومه! يه PSP بريك كردي باعث شدي اينقدر تايپ كنم! :)

اگه بازم سوالي بود بپرس

شما همين كارايي كه بالا گفتم رو انجام بده كارت راه ميوفته.

سلام
pspم بریک شده و مثل اینکه لینک اولی خرابه
تورو خدا کمک کنید:((:((http://www.dark-alex.org/despertar_cementerio3.rar

stevefox_tekken

کاربر سایت
Dec 5, 2007
9
بيا من كامل توضيح ميدم:

آموزش درست كردن تمامي PSP هاي بريك شده و همچنين كپي خور كردن Slim و Fat

اول از همه بگم كه يه PSP سالم هم بايد داشته باشي (كپي خور شده)

بايد با اون PSP ـه سالم باطري و مموري دستگاهه خودت (كه بريك شده) رو تبديل كني و بعد اونا رو بذاري توي PSP ـه بريك شده ، اونوقت اون مموري و باطري دستگاهه بريك شده رو ميتونه بوت كنه و بالا مياد و بعد ميتوني فريمور رو روش نصب كني.

باطري و مموري اضافه هم لازم نداري، همون كه خودت داري كافيه.

برنامه رو از لينك زير دانلود كن: (اخرين ورژن)
http://www.dark-alex.org/despertar_cementerio3.rar

بايد Eboot هاي 3.40 و 3.71 و 1.50 رو هم دانلود كني، فكر كنم اينا رو قبلا دانلود كردي بنابراين احتياج به دانلود مجدد نيست از همونا ميتوني استفاده كني. اگه نداري هم از زير دانلود كن:

1.50
3.40
3.71

اين فايل رو دانلود كن:
http://myfreefilehosting.com/f/71d02c6589_0.03MB

اول از همه بايد مموري رو دست كني بنابراين :

(اين قسمتا همش با PSP ـه سالم انجام ميشه ها يعني مموريتو در مياري ميذاري توي اونكه سالمه و بعد USB رو فعال ميكني)

فايلي كه بالا دانلود كني رو باز كن توش دوتا فايل exe هست اونا رو كپي ميكني توي \:C

بعد run رو اجرا ميكن (از توي Start) بعد cmd رو توش تايپ ميكن و Enter ميكني.

حالا يه\cd بزن كه هر چي هست رو پاك كنه. بعد يه :C تايپ كن و اينتر كن كه بره توي درايو C

حالا اينو تايپ كن mspformat k اون K درايو PSP هست فقط بپا اشتباه نزني چون هاردتو جاي مموري فرمت ميكني. :)

بعد از اينكه فرمت كردي تموم شد مموري رو دربيار و بعد Usb رو قطع كن (نترس مموري طوريش نميشه)

حالا دوباره مموري رو بذار جاش و Usb رو وصل كن و برو توي درايو اين فولدر ها رو دستي بساز:

PSP/GAME

حالا اون سه تا Eboot كه دانلود كردي يا از قبل داشتي رو اسماشو به اين صورت كن و كپي كن توي ريشه:

Rename to 150.PBP, 340.PBP , 371.PBP

بعد اون فايلي كه اول بهت دادم رو باز كن و فولدر despertar_cementerio رو كپي كن توي PSP/GAME كه ساختي و برو از داخل PSP اجراش كن. (قبلش كرنل رو حتما روي 35X بذار)

بعد از اينكه تموم شد يه فايل به اسم msipl.bin توي ريشه برات ميسازه، بنابراين فايلي كه ساخته شده رو كپي كن توي \:C

حالا دوباره ميري توي Run و cmd رو ميزني و ميري داخل \:C بعد اينو تايپ ميكني:

msinst k msipl.bin

k درايو PSP هست. بعد از اينكه اينتر زدي يه سوال ازت ميكنه Y رو بزن و اينتر كن.

خوب حالا مموري ساخته شد حالا بايد باطري رو بسازي.

فايل زير رو دانلود كن:
http://myfreefilehosting.com/f/98d52465f7_0.03MB

بعد كه بازش كردي دوتا فولدر رو كپي كن داخل فولدر Game بعد هم كرنل دستگاه رو روي 1.50 ميذاري و بعد ميري از داخل PSP اجراش ميكني و باطري رو ميسازي.

تمومه!!

حالا باطري و مموري در بيار و بذار توي PSP بريك شده و روشنش كن بعد يه منو برات مياد كه ضربدر رو بزن كه 3.71M33 رو برات بريزه ( اگه دايره رو بزني 3.71 اصل سوني رو ميريزه پس مراقب باش كه حتما ضربدر رو بزني)

بعد از اينكه PSP ـت درست شد بايد باطري رو به حالت اول برگردوني براي اين كار هم دوباره همون برنامه باطري رو از داخل PSP اجرا كن و گزينه اي كه باطري رو به حالت اول بر ميگردونه رو انتخاب كن.(گزينه دوم)

خوب ديگه واقعا تمومه! يه PSP بريك كردي باعث شدي اينقدر تايپ كنم! :)

اگه بازم سوالي بود بپرس

شما همين كارايي كه بالا گفتم رو انجام بده كارت راه ميوفته.

سلام من pspmورژن 3.73 زدم روش گيم كپي نميخونه چيكار كنم

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوست گرامی !

سلام
pspم بريک شده و مثل اينکه لينک اولي خرابه
تورو خدا کمک کنيدhttp://www.dark-alex.org/despertar_cementerio3.rar
دوست من
فایلی ار که اول برایتان آپلود کردم فایلی است که شما باید آنرا در شاخه X:\PSP\GAME تان بریزید .

اما فایل دومی فایل کلی است همراه با فایلهای txt. که این فایل را برای این برایتان آپلود کردم تا آنرا برای نیاز کلی در اختیار داشته باشید .
بفرمائید :love:

Attachments

• despertar_cementerio.zip
    218.8 KB · مشاهده: 4
  • despertar_cementerio3.zip
    221.9 KB · مشاهده: 5
آخرین ویرایش:

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوست گرامی !

سلام من pspmورژن 3.73 زدم روش گيم كپي نميخونه چيكار كنم
دوست من
به این تاپیک :
PSP 3.71 M33 Custom Firmware (نحوه نصب، سوالات و مشكلات)
رفته و در همان پست اول و با توجه به آموزشها کرنل 1.50 را روی کنسولتان بریزید .
درضمن اگر در همان تاپیک پرسشتان را مطرح میکردید زودتر پاسخ میگرفتید ;)

yashar71

کاربر سایت
Dec 16, 2007
40
salam
bebakhshid man to iran nistam va ye soal dashtam man age az hamon narm afzar hay safheye aval estefade konam moshkeli pish nemiad chon psp mal khodam nist mitarsam brick beshe age javab bedid mamnon misham

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
salam

man version 3.51 asl sony daram va nemitonam kernalo avaz konam mishe ye rah dige bedid dar zemn in file ro ke az sait dark alex dadid bardashtan mishe ye linke dige bedid?

شما با همين PSP اي كه داري و فيرمور اصلي سوني روش هست نميتوني اين كارو بكني. اگه مطلب رو هم ميخوندي نوشته شده بود "اول از همه بگم كه يه PSP سالم هم بايد داشته باشي (كپي خور شده) "

گفته شده حتما بايد يه PSP ديگه هم داشته باشي يعني دوتا PSP بايد باشه. يكي كپي خور شده و يكي هم اوني كه تازه ميخواي كپي خورش كني. بعد با اون PSP كه كپي خور شده ، اون يكي كه هنوز كپي خور نشده رو كپي خور ميكني.

Sam_Fisher5

کاربر سایت
Jul 6, 2007
119
سلام ،
از اساتید یه سوال داشتم ،
من با برنامه despertar_cementrio مشکل دارم ،
میرم توش می نویسه :
press cross to begin the installation
بعد ضربدر رو که می زنم ،
می نویسه :
Extracting 3.71 moudles ....... Error on reading 371.PBP
من باید چیکار کنم ؟
در ضمن 371.PBP رو هم روش ریختم !
مرسی

yashar71

کاربر سایت
Dec 16, 2007
40
salam

age mishe zood javab bedid

man eshtebahi format ye chizi ro zadam alan ham baziaye copy ro ejra nemikone version taghir nakarde vali bazi haro ye eror mide mige ke nemitone bazi ro ejra kone ye adad ham mide 800 khordei bad nemidonam chi kar konam lotfan sari javab bedid

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوستان گرامی !

سلام ،
از اساتید یه سوال داشتم ،
من با برنامه despertar_cementrio مشکل دارم ،
میرم توش می نویسه :
press cross to begin the installation
بعد ضربدر رو که می زنم ،
می نویسه :
Extracting 3.71 moudles ....... Error on reading 371.PBP
من باید چیکار کنم ؟
در ضمن 371.PBP رو هم روش ریختم !
مرسی
دوست من
به منوی ریکاوری بروید :
  1. کنسولتون رو خاموش کنید و بعد دکمه R را بگیرید و کنسولتون رو روشن کنید .
  2. گزینه configuratuion را انتخاب کنید .
  3. کرنل سومین گزینه را که [FONT='Times New Roman','serif']Game folder homebrew است را روی 3.71 بگذارید ( اگر FW شما یکی از ورژنهای xx.3 هم روی همان بگذارید نه روی 1.50 ) .[/font]
[FONT='Times New Roman','serif']پیروز باشید :love:[/font]
salam
age mishe zood javab bedid
man eshtebahi format ye chizi ro zadam alan ham baziaye copy ro ejra nemikone version taghir nakarde vali bazi haro ye eror mide mige ke nemitone bazi ro ejra kone ye adad ham mide 800 khordei bad nemidonam chi kar konam lotfan sari javab bedid
دوست من
به همان روشی که برای Sam_Fisher5 گرامی نوشتم به منوی ریکاوری بروید و آن را بدین طریق که مهدی گرامی آموزش داده اند تنظیم نمائید :
راهنماي Recovery Menu
راهنماي Recovery Menu
اگه شما مشكلي در اجراي بازي دارين و بازيتون اجرا نميشه بهترين تنظيم ريكاوري به نظر من اين تنظيمات هست كه من قرار ميدم و تنظيمات رو به اين صورت قرار بديد به احتمال زياد مشكل حل ميشه.
اگه باز مشكل در اجراي بازي بود به احتمال زياد مموري دستگاه مشكل داره بهترين راه اينه كه يه بازي (اگه وليو پك داريد يه بازي كم حجم كه روي مموري جا بشه) رو روي مموري اصلي كه داخل خود PSP بود بريزيد و امتحان كنيد اگه بازي اجرا شد نشون ميده كه تنظيمات ريكاوري درست هست.
در آخر اگه بازم مشكل داشتين Format flash1 and reset settings رو بزنين (البته اين روش رو توصيه نميكنم) و بعد كه دستگاه روشن شد روي صفحه آبي دايره رو بزنيد و تنظيمات زبان و... رو انجام بديد و بعد به منوي ريكاوري بريد و همين تنظيمات رو انجام بدين و بريد و بازي مورد نظرتون رو اجرا كنيد.
راهنماي Recovery Menu
نكته: براي رفتن به منوي ريكاوري PSP رو به طور كامل خاموش كنيد (پاور رو 3 ثانيه بالا نگهداريد) بعد دكمه R رو نگهداريد و PSP رو روشن كنيد.
• Toggle USB
براي دستيابي به مموري ديسك در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد)
• Configuration
• Skip SCE logo روي حالت Disabled
• Hide corrupt icons روي حالت Enabled
• Game folder homebrew روي حالت 1.50kernel
• Autorun program at /PSP/GAME/BOOT/EBOOT.PBP روي حالت Disabled
• UMD Mode روي حالت Sony np9660 (اگه از ورژن هاي قديمي استفاده ميكنين روي حالت Enabled قرار بديد)
• Fake region روي حالت Disabled
• Free UMD Region روي حالت Enabled
• Hard Reset on homebrew روي حالت Disabled (در ورژن هاي قديمي اين گزينه نيست)
• Run program at PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP
براي ريكاور كردن دستگاه به 1.5 استفاده ميشه بنابراين لازم نيست اصلا بي مورد اينو اجرا كنيد.
• Advanced
• Advanced Configuration
• Plain modules in UMD/ISO روي حالت Disabled
• Execute BOOT.BIN in UMD/ISO روي حالت Disabled
• Use isofs driver also in UMD-inserted mode روي حالت Disabled
• Toggle USB flash 0
براي دستيابي به فلش0 در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد) به هيچ وجه توصيه نميشه فلش0 دستگاه رو تغيير بديد چون در صورت خرابي منجر به بريك شدن دستگاه ميشه و عواقب كار باخودتونه. براي بك آپ گرفتن از فلش0 ميتونيد از اين گزينه استفاده كنيد.
• Toggle USB flash 1
براي دستيابي به فلش1 در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد) به هيچ وجه توصيه نميشه فلش1 دستگاه رو تغيير بديد چون در صورت خرابي منجر به بريك شدن دستگاه ميشه و عواقب كار باخودتونه.براي بك آپ گرفتن از فلش1 ميتونيد از اين گزينه استفاده كنيد.
• Format flash1 and reset settings
اين گزينه باعث ميشه كلا setting هاي دستگاه ريست بشه.
• CPU Speed
• Speed in XMB روي حالت 333
• Speed in UMD/ISO روي حالت 333
• Plugins
در اين قسمت شما ميتونيد پلاگين هايي كه در پوشه seplugins ريختين رو فعال كنيد.
نكته: اگه بازي يا برنامه اي دارين كه قبلا درست بوده اما الان مشكل داره بنابراين پلاگين ها رو يه دور همه رو Disable كنين و بعد بريد بازي يا برنامه تون رو اجرا كنين احتمال داره درست بشه. چون اين پلاگين ها همه توسط افراد نوشته ميشه و هيچ تضميني وجود نداره كه هماهنگ باشه با دستگاه. (البته منجر به آسيب نميشه ولي ممكنه باعث بشه برنامه اي درست كار نكنه يا وقتي از بازي خارج ميشيد دستگاه قفل بشه و به منوي XMB برنگرده و مجبور بشيد باطري رو در بياريد و ...)
• Registry hacks
• Button Assign روي حالت X is Enter (تنظيم دكمه Enter هست زياد مهم نيست هر كدوم كه راحتين بذارين ميتونين O هم بذاريد)
• Activate WMA با فعال كردن اين گزينه دستگاه قابليت پخش wma رو پيدا ميكنه.
• Activate Flash Player با فعال كردن اين گزينه دستگاه قابليت اجراي فايل هاي swf (فلش) رو از طريق Browser پيدا ميكنه.
• Exit
خروج از منوي ريكاوري و رفتن به محيط XMB​

پیروز باشید :love:

آخرین ویرایش:

pspbaz

کاربر سایت
Aug 25, 2007
364
نام
رسا
من ویستا دارم اون قسمت که باید msipl.bin نسب کنم انو می نویسه
71reljm.jpg