آموزش کامل X-Clamp Replacement

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
آقا کمک کنید.

کنسول جاسپر نو خریدم. اون رو 12 ولته وایکسکلمپ کردم اما بعد از دو دقیقه کار کردن 3 چراغ قرمز میده!

تو رو خدا کمک کنید!

سلام
تلفنی پرسیدی و بهت گفتم.ولی بازم میگم.100 درصد سینک gpu زیاد سفت شده و با خازنهای دور رمها که زیر سینک هستن فاصله شون یه زیر 0/25 میلیمتر رسیده و باعث القای خازنی توی سینک میشن و به خاطر همین ارور 0031 میده.راه حلشم اینه که ÷یچ رو کمی شل کنی تا فاصله سینک به اندازه نیم میلیمتر بیشر بشه.
نترس هیچ اتفاقی هم برای کنسولت نیافتاده.
یا حق

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
امروز دلو زدم به دریا:D
هیچ وقت فکر نمیکردم حتی بتونم قاب 360 رو باز کنم!
360 رو باز کردم و X-Clamp با پیچ و مهره و واشر و ... رو روش انجام دادم,زیاد کارم تمیز نبود چون پیچ 1.5 سانت گیر نیاوردم! واش سایز کامل هم گیر نیاوردم!
اولش بهم 3 چراغ میداد و فن ها نمیچرخید...با چند با شل و سفت کردن پیچ ها و دیدن چند نوع پیغام خطای عجیب قریب بالاخره کنسول درست شد! و کار کرد و بازی رو اجرا کرد!
فقط 10 دقیقه تستش کردم چون واقعیتش دیگه انرژی ندارم...بابت مقاله ی اقا خلیل ممنون.برای X-clamp حتما یه سر با یو تیوب بزنید! خیلی کمک میکنه...
ارزشش رو داشت که 55 تومن ندم بیرون درست کنن و 1 روز وقت بزارم و خودم درست کنم!
یه توصیه هم واسه ی دوستان دارم,کنسول نو که میگیرین به هیچ دلیلی ور ندارید بلا سرش بیارید! چه کاریه! ریسک کار کم نیست پس تا وقتی مشکلی ندارید دنبال درمانش نگردید!
فعلا

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام
امروز دلو زدم به دریا:D
هیچ وقت فکر نمیکردم حتی بتونم قاب 360 رو باز کنم!
360 رو باز کردم و X-Clamp با پیچ و مهره و واشر و ... رو روش انجام دادم,زیاد کارم تمیز نبود چون پیچ 1.5 سانت گیر نیاوردم! واش سایز کامل هم گیر نیاوردم!
اولش بهم 3 چراغ میداد و فن ها نمیچرخید...با چند با شل و سفت کردن پیچ ها و دیدن چند نوع پیغام خطای عجیب قریب بالاخره کنسول درست شد! و کار کرد و بازی رو اجرا کرد!
فقط 10 دقیقه تستش کردم چون واقعیتش دیگه انرژی ندارم...بابت مقاله ی اقا خلیل ممنون.برای X-clamp حتما یه سر با یو تیوب بزنید! خیلی کمک میکنه...
ارزشش رو داشت که 55 تومن ندم بیرون درست کنن و 1 روز وقت بزارم و خودم درست کنم!
یه توصیه هم واسه ی دوستان دارم,کنسول نو که میگیرین به هیچ دلیلی ور ندارید بلا سرش بیارید! چه کاریه! ریسک کار کم نیست پس تا وقتی مشکلی ندارید دنبال درمانش نگردید!
فعلا

ووااوو 55 تومن می گیرند، عجب دنیایی شده.!!!!

کمی کپ بزنیم در مورد اون توصیه
من نظرم کاملاً برعکس شما هستش این جور کارها رو پیشنهاد میکنم
نه برای جلوگیری از ترس خراب شدن کنسول، برای بیشتر لذت بردن از بازی کردن در ساعت های طولانی
که کنسول از نظر فشاری که در ساعت های بالا ممکن است بر اون متحمل بشود، بتواند به راحتی ایستادگی کند.

اسمش رو هم دو سال پیش گذاشتم روش های کولینگ دستی و بیشتر تمرکز ام روی بهبود بوده تا درمان یک مشکل .

قصد توصیه ندارم، من همیشه پیشنهاد میکنم. بین پیشنهاد و توصیه تفاوت های بسیاری است

حق نگهدار

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
ووااوو 55 تومن می گیرند، عجب دنیایی شده.!!!!

کمی کپ بزنیم در مورد اون توصیه
من نظرم کاملاً برعکس شما هستش این جور کارها رو پیشنهاد میکنم
نه برای جلوگیری از ترس خراب شدن کنسول، برای بیشتر لذت بردن از بازی کردن در ساعت های طولانی
که کنسول از نظر فشاری که در ساعت های بالا ممکن است بر اون متحمل بشود، بتواند به راحتی ایستادگی کند.

اسمش رو هم دو سال پیش گذاشتم روش های کولینگ دستی و بیشتر تمرکز ام روی بهبود بوده تا درمان یک مشکل .

قصد توصیه ندارم، من همیشه پیشنهاد میکنم. بین پیشنهاد و توصیه تفاوت های بسیاری است

حق نگهدار

سلام
ممنون خلیل جان بابت مقاله هایی که اماده کردی و روشون وقت گذاشتی.
واقعیتش این روش ها بد نیستن! ولی نکته اینه که یه کاربر اماتور مثل من که توی عمرش 360 رو باز نکرده بود,برای اولین بار که باز کردم قابم کمی زخمی شد.اگه 360 ام نو بود واقعا ناراحت میشدم! یا بعد از اینکه اکس-کلمپ کردم کلی ارور نا شناخته دیدم:D فکر کن مثلا ارکید جسپر میگرفتیم از همین ابتدای کار اکس-کلمپش میکردم,بعد با ارور ها مواجه میشدم:D دپرس میشدم! که خدا چه کاری کردم به سری که درد نمیکرد دستمال بستم.
من یه سوال برام پیش اومده! روی فن های کنسولم رو دیدم 12 ولت بودن خودشون...ایا برای همه اینطوریه؟
یه سوال دیگه اینکه بعد از اکس-کلمپ احساس میکنم صدای فن و دور فن ها بیشتر شده...نمیدونم شاید اشتباه میکنم.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام
ممنون خلیل جان بابت مقاله هایی که اماده کردی و روشون وقت گذاشتی.
واقعیتش این روش ها بد نیستن! ولی نکته اینه که یه کاربر اماتور مثل من که توی عمرش 360 رو باز نکرده بود,برای اولین بار که باز کردم قابم کمی زخمی شد.اگه 360 ام نو بود واقعا ناراحت میشدم! یا بعد از اینکه اکس-کلمپ کردم کلی ارور نا شناخته دیدم:D فکر کن مثلا ارکید جسپر میگرفتیم از همین ابتدای کار اکس-کلمپش میکردم,بعد با ارور ها مواجه میشدم:D دپرس میشدم! که خدا چه کاری کردم به سری که درد نمیکرد دستمال بستم.
من یه سوال برام پیش اومده! روی فن های کنسولم رو دیدم 12 ولت بودن خودشون...ایا برای همه اینطوریه؟
یه سوال دیگه اینکه بعد از اکس-کلمپ احساس میکنم صدای فن و دور فن ها بیشتر شده...نمیدونم شاید اشتباه میکنم.

وظیفه هستش، دعا کنید که ما هم کنسول بخریم.!!!!!!

شما، آماتور؟!؟!؟!؟!؟ نفرمایید

خوب معمولاً از کاربرانی که حرفه ای نیستند انتظار نمی رود که X-Clamp کنند
روش های پیشنهادی بسته به موقعیت و حس تجارب شخص بستگی داره.

هیچ وقت برای یک کاربر ساده کنسول نو X-Clamp را پیشنهاد نمیکنم، چون حالت یک سوم وجود دارد.
یا اینکه زیاد سفت میکنه اخطار میگره و ممکنه صدمه وارد بشه، یا اینکه زیاد شل میبنده و ممکنه
خطایی نگیره ولی در آینده اثرات بد اون رو مشاهده میکنه.

فقط در حالت سوم هستش که همه چیز ردیف میشه و بدون مشکل کار X-Clamp صورت میگره.

معمولا X-Clamp رو بیشتر یک کار تعمیری بهش نگاه میکنم، برای افراد حرفه ای Max کردن کولینگ هستش.

در مورد فن ها هم همه ی فن های کنسول از سال 2005 تا الان 12 ولت هستند ولی مایکروسافت
بخاطر صدایی بالایی که در دوازده ولت هستش روی 5 ولت تنظیم میکنه سرعت فن رو.

والا تا الان چنین چیزی در مورد بیشتر شدن صدای فن بعد از X-Clamp رو نشنیده بودم.

( یک چیزی رو هم لو بدیم مزش بره )
در مورد باز کردن کنسول و صدمه نزدن به اون هم برنامه ی خوبی دارم که تا یکی دو روز دیگه قرار میدم توی سایت.
مراحل عکس برداری اون تا 98 درصد تمام شده است و وارد مراحل اولیه نوشتن شدم.

حق نگهدار

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
ما که با یا خدا یا علی یه کنسول ارکید جاسپر خریدیم و رفتیم تو کارش.
البته یک ساعت قبل از اینکه اون رو باز کنم ، رفتم روی یه کنسول لانچ که عمرش را کرده بود شروع کردم به تست. لانچ اون را تعمیر کردم و سه چراغش رفت اما پوستش را کلی زخمی کردم.

بعد رفتم تو کار کنسول خودم. اون رو باز کردم و با کمک آقا میثم اول شروع به ایکسکلمپ کردم.

اما بعد از ایکسکلمپ کنسول بعد از چند دقیقه بازی ، سه چراغه داد. (داشتم میمردم ، هی به خودم فحش میدادم که چرا ایکسکلمپش کردم) اما بازم آقا میثم به دادم رسید و گفت که هیدسینک با خازن ها برخورد داره و القا ایجاد میکنه ، گفت که پیچ های سمت راست gpu را یکم شل کن تا فاصلشون با اون خازن ها به نیم میلی برسد. ، منم پیچ های سمت راست gpu را یکم شل کردم تا فاصله اون با همون خازن ها به نیم میلی رسید. بعد کنسول را بستم و با کمال ناباوردی دیدم که داره مثل ساعت کار میکنه.
12 ولت خارجی و بریدن توری و هرچی کار کولینگ بود را هم روش انجام دادم و یه تست 19 ساعته کردم که ببینم مشکل داره یا نه. 19 ساعت GTA IV بازی کردم تا اون رو تموم کردم ، و دیدم که هیچ مشکلی نداره!

bov

کاربر سایت
Feb 27, 2008
20
با سلام و خسته نباشید . خلیل جان زمانیکه کنسول 3 چراغ می شه و مشکل مربوط به cpu , یا gpu می شه ما ایکس کلمپ می کنیم آیا بعد از انجام مراحل ایکس کلمپ ما باید کنسول را روشن بذاریم تا اور هیتینگ بشود یعنی همچنان که سه چراغ قرمز چشمک می زند همون طور که کنسول باز هست باید روشن بذاریم حدود 20 دقیقه و بعد خاموش کنیم تا سرد شه و بعد باید درست شده باشه
چون من سایت you tube نگاه کردم طرف می گفت بذارید 20 دقیقه روشن باشه و بعد خاموش کنید و بذارید 1 ساعت سرد شه
آیا درست این روش؟

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
با سلام و خسته نباشید . خلیل جان زمانیکه کنسول 3 چراغ می شه و مشکل مربوط به cpu , یا gpu می شه ما ایکس کلمپ می کنیم آیا بعد از انجام مراحل ایکس کلمپ ما باید کنسول را روشن بذاریم تا اور هیتینگ بشود یعنی همچنان که سه چراغ قرمز چشمک می زند همون طور که کنسول باز هست باید روشن بذاریم حدود 20 دقیقه و بعد خاموش کنیم تا سرد شه و بعد باید درست شده باشه
چون من سایت you tube نگاه کردم طرف می گفت بذارید 20 دقیقه روشن باشه و بعد خاموش کنید و بذارید 1 ساعت سرد شه
آیا درست این روش؟

آره درسته! من جواب گرفتم! (اما بعد از درست شدن 2 ساعت بیشتر عمر نکرد)

بعد ایکسکلمپ اگر دیدی مشکل برطرف نشده برق فن ها را رد کن و کنسول را روشن کن و بزار سه چراغ بزنه ، بعد از چندین دقیقه سه چراغ تبدیل میشه به 2 چراغ قرمز!

اون موقع کنسول را خاموش کن و بزار خنک بشه! بعد فن ها را روشن کن و استفاده کن .!

اگر باز هم درست نشد باید بدی تعمیرکار با سشوار صنعتی و ... درستش کنه!

اما دیگه امیدی نداشته باش به این کنسول!

bov

کاربر سایت
Feb 27, 2008
20
دوستان من در مورد ایکس کلمپ replacement سوال داشتم روش سومی که خلیل جان توضیح دادن ایشون بعد آماده سازی قاب و گذاشتن پیچ ها و گذاشتن واشر و بستن مهره ، زمانیکه برد رلا داخل قاب می ذاریم می خواهیم هتسینکها روببندیم ، برای مادبورد فالکون فرق نمی کنه چون پایه هنسینک فالکون حالت x نداره چه جوری اونوقت می شه مهره بست روی پیچ هایی که از برد زده بیرون چوندر هتسینکها فالکون پیچ ها می ره زیر هتسینک و دیگه معلوم نیستن.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
دوستان من در مورد ایکس کلمپ replacement سوال داشتم روش سومی که خلیل جان توضیح دادن ایشون بعد آماده سازی قاب و گذاشتن پیچ ها و گذاشتن واشر و بستن مهره ، زمانیکه برد رلا داخل قاب می ذاریم می خواهیم هتسینکها روببندیم ، برای مادبورد فالکون فرق نمی کنه چون پایه هنسینک فالکون حالت x نداره چه جوری اونوقت می شه مهره بست روی پیچ هایی که از برد زده بیرون چوندر هتسینکها فالکون پیچ ها می ره زیر هتسینک و دیگه معلوم نیستن.

از پیچ شماره 5 فکر کنم باید استفاده کنید، که هم اندازه ی سوارخ تو سینک باشه که دیگه نیازی به مهره نباشه ( البته تا الان یک فالکون رو ندیدم )

در مورد اون سوال قبل هم بله، تو چندین اموزش و حتی تو فروم سایت llamma دیدم که اگر بعد از X-Clamp مشکل حل نشد

برق فن ها رو جدا کنید، که در واقع عمل Reflow صورت بگیره، یک چیزی مثل روش Towel برای کنسول هستش...!!

در نهایت اگر میدونید که مشکل فقط از GPU هستش، فن کنسول رو روی سینک CPU قرار میدید که دیگه به CPU اسیب نرسه و فقط GPU باشه که Rework بشه.

http://www.llamma.com/xbox360/repair/images/x-clamp/xclamp 074.jpg

حال نظر درباره ی این روش زیاد قشنگ نیست، ولی اگر هیچ راهی نباشه میتونه امید خوبی باشه برای احیای دوباره ی کنسول..

rezagh15

کاربر سایت
Apr 29, 2007
48
نام
REZA
ببخشید آفا خلیل آیا لازم نیست تو روش X-Clamp کردن برای اینکه فشار بهتری به CPU وGPU وارد بشه چسبهای دور CPU وGPU بر داریم؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ببخشید آفا خلیل آیا لازم نیست تو روش X-Clamp کردن برای اینکه فشار بهتری به CPU وGPU وارد بشه چسبهای دور CPU وGPU بر داریم؟

http://beta.ivancover.com/wiki/imag...gpu.jpg/675px-Xbox_360_revisions_55nm_gpu.jpg
اگر منظورتون این چسب ها هستش، بله میتونید برش دارید، بدون و یا نبودنش زیاد مسئله ی مهمی نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر