آموزش ساخت کابل تصویر 2 حالته PS2: کامپوزیت (3 فیش) و کامپوننت (5 فیش)

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
خداخیرتون بده که تصاویر کامل تر گذاشتی ❤❤❤ فقط از این یک دونه فروشی دارین ؟
خواهش میکنم. نه والا. می تونم بسازم ولی تهران نیستم. خود کابلی که سوکتش تمام پایه ها رو داشته باشه پیدا کردید؟
اگر می خواهید که کابل کلا دیگه کامپوننت باشه به اون فیش های مادگی نیاز ندارید و می تونید مغزی فیش زرد رنگ فعلی کابل کامپوزیت رو در سوکت جابجا کنید و به یکی از اون پایه های اصلی (سبز-آبی-قرمز) لحیم کنید و فیش زرد رنگ دیگه به جای یکی از اونها مورد استفاده قرار بگیره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
من فردا از تمامی مراحلی که می خوام این کابل رو درست کنم عکس میگرم و می فرستم براتون
این هم آخرین تصویر که الان تنظیمش تمام شد. دیگه فکر نکنم به مشکل بر بخورید:
full_guide_goii.jpg

تصویر به پست اول هم اضافه شد.

آخرین ویرایش:

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
اگر می خواهید که کابل کلا دیگه کامپوننت باشه به اون فیش های مادگی نیاز ندارید و می تونید مغزی فیش زرد رنگ فعلی کابل کامپوزیت رو در سوکت جابجا کنید و به یکی از اون پایه های اصلی (سبز-آبی-قرمز) لحیم کنید و فیش زرد رنگ دیگه به جای یکی از اونها مورد استفاده قرار بگیره.
خواهش میکنم. نه والا. می تونم بسازم ولی تهران نیستم. خود کابلی که سوکتش تمام پایه ها رو داشته باشه پیدا کردید؟
اره من فقط کامپوننت می خوام ولی یک سوال که گیر دارم توش این هست که پین 10 همون بنفشه چرا انقدر زیاده ؟ باید 3 تا به اون پین لحیم کنم ؟؟؟ بعدش من تهرانی نیستم من سبزواری هستم

• Like

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
این فیش 11 قرمز کامپپونت هست

Attachments

• ۲۰۲۱۰۵۱۷_۲۲۰۶۱۲.jpg
    ۲۰۲۱۰۵۱۷_۲۲۰۶۱۲.jpg
    132.6 KB · مشاهده: 9
  • Like

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
مغزی فیش ابی کامپوننت رو لحیم کردم

Attachments

• ۲۰۲۱۰۵۱۷_۲۲۱۳۵۳.jpg
    ۲۰۲۱۰۵۱۷_۲۲۱۳۵۳.jpg
    115.7 KB · مشاهده: 6
  • Like

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
مغزی کابل سبز کامپوننت

Attachments

• PhotoCache_1621273872647.jpg
    PhotoCache_1621273872647.jpg
    80.4 KB · مشاهده: 5

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
منفی رو هم لحیم کردم (پین 8 )

Attachments

• PhotoCache_1621274225916.jpg
    PhotoCache_1621274225916.jpg
    145.7 KB · مشاهده: 6

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
سه سیم رو به منفی 3 خازن لحیم کردم

Attachments

• ۲۰۲۱۰۵۱۷_۲۲۵۹۰۱.jpg
    ۲۰۲۱۰۵۱۷_۲۲۵۹۰۱.jpg
    163 KB · مشاهده: 17

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
بی زحمت بگین چیکار کنم بعدش ؟
سه رشته سیم جدید آماده کنید و به پایه های منفی این سه خازن لحیم کنید و 3 سر آزاد این 3 رشته رو به همون ترتیب رنگی که گفتیم (سبز-آبی-قرمز) به پایه های مغزی 3 فیش مادگی لحیم کنید. 3 رشته دیگه هم مجدد آماده کنید که از یه طرف هر 3 رشته رو به هم متصل کرده و به همون تک رشته منفی لحیم کنید و از طرف دیگه تک تک هر کدوم رو به پایه بدنه فیشهای مادگی لحیم کنید.
اون متن هایی که قرمز کردم رو نفهمدیم اگه میشه بیشتر توضیع بدین و عکس بگیرین 8->[-o<[-o<[-o<[-o<

• Like
Reactions: highlight

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
بی زحمت بگین چیکار کنم بعدش ؟
سه رشته سیم جدید آماده کنید و به پایه های منفی این سه خازن لحیم کنید و 3 سر آزاد این 3 رشته رو به همون ترتیب رنگی که گفتیم (سبز-آبی-قرمز) به پایه های مغزی 3 فیش مادگی لحیم کنید. 3 رشته دیگه هم مجدد آماده کنید که از یه طرف هر 3 رشته رو به هم متصل کرده و به همون تک رشته منفی لحیم کنید و از طرف دیگه تک تک هر کدوم رو به پایه بدنه فیشهای مادگی لحیم کنید.
اون متن هایی که قرمز کردم رو نفهمدیم اگه میشه بیشتر توضیع بدین و عکس بگیرین 8->[-o<[-o<[-o<[-o<
ببین شما متن رو باید دقیق مطالعه می کردید! البته می تونستید از خازن طبق تست دوستان استفاده نکنید اما اگر مثل خودم مایل به استفاده از خازن ها هستید همون طور که قبلش گفتم 3 تا مغزی کامپوننت و سیم منفی (که میشه 4 تا سیم) رو به پایه های مشخص شده سوکت لحیم کنید و بعد:

"حالا این 4 رشته سیم رو از سوراخ انتهای سوکت در راستای کابل اصلی عبور بدین تا وارد محیط کپسولی شکل بزرگ بشن. در اینجا 3 رشته سیم که برای سبز-آبی-قرمز در نظر گرفتیم رو تک تک به پایه مثبت 3 عدد خازن لحیم کنید.
سه رشته سیم جدید آماده کنید و به پایه های منفی این سه خازن لحیم کنید و 3 سر آزاد این 3 رشته رو به همون ترتیب رنگی که گفتیم (سبز-آبی-قرمز) به پایه های مغزی 3 فیش مادگی لحیم کنید. 3 رشته دیگه هم مجدد آماده کنید که از یه طرف هر 3 رشته رو به هم متصل کرده و به همون تک رشته منفی لحیم کنید و از طرف دیگه تک تک هر کدوم رو به پایه بدنه فیشهای مادگی لحیم کنید."

به هر صورت اگر باز هم طرح مشخص تر نیاز دارید این تصویر باید کمکتون کنه:

full_guide2_l9ob.jpg

تصویر به پست اول اضافه شد.

آخرین ویرایش:

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
م
ببین شما متن رو باید دقیق مطالعه می کردید! البته می تونستید از خازن طبق تست دوستان استفاده نکنید اما اگر مثل خودم مایل به استفاده از خازن ها هستید همون طور که قبلش گفتم 3 تا مغزی کامپوننت و سیم منفی (که میشه 4 تا سیم) رو به پایه های مشخص شده سوکت لحیم کنید و بعد:

"حالا این 4 رشته سیم رو از سوراخ انتهای سوکت در راستای کابل اصلی عبور بدین تا وارد محیط کپسولی شکل بزرگ بشن. در اینجا 3 رشته سیم که برای سبز-آبی-قرمز در نظر گرفتیم رو تک تک به پایه مثبت 3 عدد خازن لحیم کنید.
سه رشته سیم جدید آماده کنید و به پایه های منفی این سه خازن لحیم کنید و 3 سر آزاد این 3 رشته رو به همون ترتیب رنگی که گفتیم (سبز-آبی-قرمز) به پایه های مغزی 3 فیش مادگی لحیم کنید. 3 رشته دیگه هم مجدد آماده کنید که از یه طرف هر 3 رشته رو به هم متصل کرده و به همون تک رشته منفی لحیم کنید و از طرف دیگه تک تک هر کدوم رو به پایه بدنه فیشهای مادگی لحیم کنید."

به هر صورت اگر باز هم طرح مشخص تر نیاز دارید این تصویر باید کمکتون کنه:

full_guide2_bz7.jpg

تصویر به پست اول اضافه شد.
منظورتون از 3 رشته رو به منفی وصل کنم همون پین 8 هست ؟

• Like

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
م

منظورتون از 3 رشته رو به منفی وصل کنم همون پین 8 هست ؟
اگر پایه منفی سوکت مورد نظرتون هستش بله پایه ۸ هستش که الان تصویر جدید رو ویرایش کردم. البته در تصاویر قدیمی تاپیک صحیح و مشخص هستند. طبق تصویر و توضیح پیش برید حله.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر