آموزش اتصال به PSN به دو روش Wireless و Wired

Mini3oy

WikiVB سابق
کاربر سایت
Aug 9, 2011
1,052
نام
Mostafa
دوستان موقع تست کردن ارور میده ، ظاهرا میگه مشکل از DNS هستش ، من با همین DNS ها هم PC و هم 360 رو بدون مشکل آنلاین میکنم میخواستم بدونم مشکل از DNS هاست صد در صد ؟ برای به دست آوردنشون حتما باید با ISP تماس بگیرم ؟ داخل تنظیمات مودم نتونستم پیدا کنم میشه محل دقیق رو بهم بگید

hamedfc

کاربر سایت
Nov 9, 2011
445
نام
حامد
وقتی تست کانکتشن میزنم جلوی گزینه های speed download و speed upload برام failed میزنه بعداز دو سه دقیقه که منتظر میمانم تست کانکتشن تمام بشه او وقت عددهای جلوشان مینویسه(که خیلی سرعتشان پایین مینویسه) مخوام بدانم مشکل از کجاس؟

robofa

کاربر سایت
Jul 23, 2012
213
نام
mamalii
وقتی تست کانکتشن میزنم جلوی گزینه های speed download و speed upload برام failed میزنه بعداز دو سه دقیقه که منتظر میمانم تست کانکتشن تمام بشه او وقت عددهای جلوشان مینویسه(که خیلی سرعتشان پایین مینویسه) مخوام بدانم مشکل از کجاس؟

منم همين مشكل رو داشتم... مربوط ميشه به Ip و Dns و بقيه تنظيمات

كافيه يه زنگ بزني به شركتي كه ازش نت گرفتي و ISP بهت بدن يا اگه Tp link داري برو تويه مرورگرت بزن 192.168.1.1 بعد user : admin pass : admin
بعد مشخصات رو نوشته يا اينارو وارد كن ببين جواب ميده يا نه :

Ip address : 192.168.1.x ( بجاي ايكس ميتونه هر عددي باشه 1 يا 2 بزار)
subnet mask : 255.255.255.0
default router : 192.168.1.1 يا 2
proxy : Do not use
upnp : unable

----
DNS p : 192.168.1.1
dns s : 4.2.2.x (بجاي ايكس ميتونه هر عددي باشه ولي بزار 1)
MTU : 1480
MRU : 1492

- - -ویرایش - - -

راستي بازي رو اول انتخاب كن او تو مولتي من بعد برو unable كن اينترتو...بعد اينايي كه گفتمو بنويس.
آخرشم تست رو كه زدي جواب رو بگو...

(براي اين ميگم اول بازي رو انتخاب كن چون شايد playstation network رو قبول نكنه...!) يا اصلا انتخاب نكن تا unable بشه

hamedfc

کاربر سایت
Nov 9, 2011
445
نام
حامد
منم همين مشكل رو داشتم... مربوط ميشه به Ip و Dns و بقيه تنظيمات

كافيه يه زنگ بزني به شركتي كه ازش نت گرفتي و ISP بهت بدن يا اگه Tp link داري برو تويه مرورگرت بزن 192.168.1.1 بعد user : admin pass : admin
بعد مشخصات رو نوشته يا اينارو وارد كن ببين جواب ميده يا نه :

Ip address : 192.168.1.x ( بجاي ايكس ميتونه هر عددي باشه 1 يا 2 بزار)
subnet mask : 255.255.255.0
default router : 192.168.1.1 يا 2
proxy : Do not use
upnp : unable

----
DNS p : 192.168.1.1
dns s : 4.2.2.x (بجاي ايكس ميتونه هر عددي باشه ولي بزار 1)
MTU : 1480
MRU : 1492

- - -ویرایش - - -

راستي بازي رو اول انتخاب كن او تو مولتي من بعد برو unable كن اينترتو...بعد اينايي كه گفتمو بنويس.
آخرشم تست رو كه زدي جواب رو بگو...

(براي اين ميگم اول بازي رو انتخاب كن چون شايد playstation network رو قبول نكنه...!) يا اصلا انتخاب نكن تا unable بشه

من الان همه اینا دارم فقط مشکل من اینه نمیدانم چه طور تنظیمات مودم انجام بدم به جای اینکه با یووزر و پسوورد کانت بشم خودش اتوماتیک کانکت بشه به همین خاطر مجبورم تو تنظیمات نتوورک پلی3 به جای انتخاب گزینه manuel باید pppoe انتخاب کنم چون در غیر اینصورت اینترنت کانکتشن failed میده

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
من الان همه اینا دارم فقط مشکل من اینه نمیدانم چه طور تنظیمات مودم انجام بدم به جای اینکه با یووزر و پسوورد کانت بشم خودش اتوماتیک کانکت بشه به همین خاطر مجبورم تو تنظیمات نتوورک پلی3 به جای انتخاب گزینه manuel باید pppoe انتخاب کنم چون در غیر اینصورت اینترنت کانکتشن failed میده

یوزرو پسوردو زمانی از شما میخواد که تنظیمات مودمت رویه حالت بریج باشه.مگه شما با PC که میخوای کانکت بشی ،کانکشن ساختی؟؟
گفتم که ،تویه مراحل ساخت رویه PPOE انتخاب کن.
واسه DNS هم تویه قسمت ادونست یه گزینه به نام dNS داره که وقتی انتخابش کنی یه گزینه به نام کاستوم داره که هر DNS ی رو خواستی میتونی وارد کنی(اونا رو که بهت دادم وارد کن)

- - -ویرایش - - -

دوستان موقع تست کردن ارور میده ، ظاهرا میگه مشکل از DNS هستش ، من با همین DNS ها هم PC و هم 360 رو بدون مشکل آنلاین میکنم میخواستم بدونم مشکل از DNS هاست صد در صد ؟ برای به دست آوردنشون حتما باید با ISP تماس بگیرم ؟ داخل تنظیمات مودم نتونستم پیدا کنم میشه محل دقیق رو بهم بگید
تویه قسمت ادونست بعد DNS میتونی کاستوم DNS رو انتخاب کنی.بله اگه ارور DNS میده ایراد از همونه .اون DKS رو که تویه POST بالا دادم وارد کن حتما جواب میگیری.در ضمن تویه کنسول رویه اتوماتیک انتخاب نکنید همونا رو تویه کاستوم لن وارد کنید

robofa

کاربر سایت
Jul 23, 2012
213
نام
mamalii

اگه wireless داري فقط بايد سرچ كني و رمز واي فاي !

اما Wired رو نميدونم... من اولش با wired ميخواستم وصل شم همين مشكل رو داشت... بعد Dns و ip رو كه زدم درست شد.. اصلا سرعت دان و آپ رو چك نميكنه وقتي ip و DNS و بقيه درست باشه

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
دوستان چرا من وقتی این تنظیمات رو به صورت دستی انجام میدم اینترنت کانکشنم داخل PS3 ارور میده ؟ یعنی دومین گزینه توی تست
همه چی رو هم درست انجام میدم، اما وقتی که میزنم روی حالت اتوماتیک راحت وصل میشه و همه چی ok میشه ؟!

سوال بعدم هم اینه این تنظیمات NAT ضرری به سرعت و ... اینترنت واسه کار با کامپیوتر یا دانلود نمیزنه ؟

ممنون از همگی

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
دوستان چرا من وقتی این تنظیمات رو به صورت دستی انجام میدم اینترنت کانکشنم داخل PS3 ارور میده ؟ یعنی دومین گزینه توی تست
همه چی رو هم درست انجام میدم، اما وقتی که میزنم روی حالت اتوماتیک راحت وصل میشه و همه چی ok میشه ؟!

سوال بعدم هم اینه این تنظیمات NAT ضرری به سرعت و ... اینترنت واسه کار با کامپیوتر یا دانلود نمیزنه ؟

ممنون از همگی
خب باید ببینی چه اروری میده (فکر کنم ارورت مربوط به dns میشه)خب اگه ارور dns رو بده ،معلومه اونا رو اشتباه وارد کردی
تنظیمات nat در تنظیمات مودم رو میگی؟؟

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
خب باید ببینی چه اروری میده (فکر کنم ارورت مربوط به dns میشه)خب اگه ارور dns رو بده ،معلومه اونا رو اشتباه وارد کردی
تنظیمات nat در تنظیمات مودم رو میگی؟؟

آره دقیقا ارور dns هست
من عین خودش وارد میکنم پس مشکل کجاست ؟ ممکنه ماله MTU باشه ؟ این خیلی تاثیر داره ؟ نمیشه MTU رو مثلا روی اتوماتیک زد ؟
چون من توی کامپیوتر تغییر دادن اصلا تغییری نه در سرعت و نه در پینگ و .... احساس نکردم

آره nat مودم رو میگم.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
آره دقیقا ارور dns هست
من عین خودش وارد میکنم پس مشکل کجاست ؟ ممکنه ماله MTU باشه ؟ این خیلی تاثیر داره ؟ نمیشه MTU رو مثلا روی اتوماتیک زد ؟
چون من توی کامپیوتر تغییر دادن اصلا تغییری نه در سرعت و نه در پینگ و .... احساس نکردم

آره nat مودم رو میگم.

بالاخره تونستم با اون تنظیمات اینترنتش رو وصل کنم
فقط دیگه نیازی نیست هر دفعه یه ای پی جدید بهش بدیم ؟

در مورد اون سوال Nat هم اگه کسی میدونه جواب بده ممنون میشم.

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
بالاخره تونستم با اون تنظیمات اینترنتش رو وصل کنم
فقط دیگه نیازی نیست هر دفعه یه ای پی جدید بهش بدیم ؟

در مورد اون سوال Nat هم اگه کسی میدونه جواب بده ممنون میشم.
نه نیازی نیست
در مورد nat ،شما nat رو که تنظیم میکنی در اصل مودم رو تنظیم میکنی دیگه.حالا تنظیمات شما تا حد زیادی رویه ping ت تاثیر گذار میشه.ولی رویه سرعت دانلود و آپلود خیر .این تنظیمات برای آنلاین واقعا مهمه.
در مورد mut هم که توضیحاتش رو تویه اون تاپیک فرستادم ولی تویه تنظیمات مودم ،زمانی که که میخواین کنکشن بسازین میزنه در چه حدیه

PPPoE Service Name:

PPP Username:
PPP Password:
PPPoE Service Name:
Authentication Method: AUTO PAP CHAP MSCHAP
MTU [512-1492] :
برای من تویه تنظیمات میزنه 1480 و من تویه کاستوم لن کنسول اونو همین عدد وارد میکنم

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
نه نیازی نیست
در مورد nat ،شما nat رو که تنظیم میکنی در اصل مودم رو تنظیم میکنی دیگه.حالا تنظیمات شما تا حد زیادی رویه ping ت تاثیر گذار میشه.ولی رویه سرعت دانلود و آپلود خیر .این تنظیمات برای آنلاین واقعا مهمه.
در مورد mut هم که توضیحاتش رو تویه اون تاپیک فرستادم ولی تویه تنظیمات مودم ،زمانی که که میخواین کنکشن بسازین میزنه در چه حدیه

PPPoE Service Name:

PPP Username:
PPP Password:
PPPoE Service Name:
Authentication Method: AUTO PAP CHAP MSCHAP
MTU [512-1492] :
برای من تویه تنظیمات میزنه 1480 و من تویه کاستوم لن کنسول اونو همین عدد وارد میکنم

واقعا دستت درد نکنه رفیق
واسه من زده 1492، پس هم توی ویندوز و هم توی دستگاه 1492 رو میزنم.

واسه Nat هم من اینطور تنظیمش کردم، یه قسمت دیگه هم داره که اونجا نزدم
اینجا عکسش رو گذاشتم اگه این قسمتی که واردشون کردم اشتباس ممنون میشم بگین که اصلاح کنم
دستتون درد نکنه

f2b20ac02dca5fa11.jpg

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
واقعا دستت درد نکنه رفیق
واسه من زده 1492، پس هم توی ویندوز و هم توی دستگاه 1492 رو میزنم.

واسه Nat هم من اینطور تنظیمش کردم، یه قسمت دیگه هم داره که اونجا نزدم
اینجا عکسش رو گذاشتم اگه این قسمتی که واردشون کردم اشتباس ممنون میشم بگین که اصلاح کنم
دستتون درد نکنه

f2b20ac02dca5fa11.jpg

عکست برای من باز نمیشه نمیدونم چرا:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر