آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,202
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
علی آقا سلام.
من تا بخش Add Star رو رفتم. بعد وقتی کلیک راست می کنم روی اسم بازی و دانلود انتخاب می کنم دانلود شروع نمی شه. کار دیگه ای هست که باید انجام بدم؟
سلام داداش
جدیدا اذیت میکنه و کپی نمیشه لینکهایی که فشار دانلود زیاد روش باشه و راه حلی هم ندارم فعلا
یه لیچر پیدا کن فایلهای اپلودسنتر سایت 1fichier پشتیبانی کنه راحت مستقیم دانلود کن و همه لینکها هم که حتما دیدی اول از این اپلودسنتر میزارن و تورنت هم هست میتونی استفاده کنی یا مستقیم از خود تورنت بگیری یا یه جا پیدا کنی مثل همون لیچر لینک تورنت بدی مسقیم کنه برات و این چیزهایی که میگم زیاده کافیه سرچ کنی.

• Like
Reactions: ArianSanei

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
سلام.
من کنسول رو آپدیت کردم به روشی که گفتید.اتمسفر هم اپدیت کردم.هم هچی اوکیه و بازیها اجرا میشه..فقط مشکل اینه که دیکه کنسول کارتریج بازی رو نمیشناسه .کارتریج رو در میارم دوباره میزارم بازم همین پیغام رو میده.کارتریج بازی زلدا هست.
20201113_161708.jpg

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام.
من کنسول رو آپدیت کردم به روشی که گفتید.اتمسفر هم اپدیت کردم.هم هچی اوکیه و بازیها اجرا میشه..فقط مشکل اینه که دیکه کنسول کارتریج بازی رو نمیشناسه .کارتریج رو در میارم دوباره میزارم بازم همین پیغام رو میده.کارتریج بازی زلدا هست.
View attachment 179867
سلام
شما فایلی که برات میزارم از حالت فشرده خارج و طبق مسیری که با فولدر مشخص شده atmosphere\config\BCT.ini در مموری کپی کن و بعد یه بار کنسول ریستارت کن یا دوباره پیلود بزن بالا بیاد درست میشه.
atmosphere cartrige

• Like
Reactions: pakravan

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
سلام
شما فایلی که برات میزارم از حالت فشرده خارج و طبق مسیری که با فولدر مشخص شده atmosphere\config\BCT.ini در مموری کپی کن و بعد یه بار کنسول ریستارت کن یا دوباره پیلود بزن بالا بیاد درست میشه.
atmosphere cartrige
درست شد داداش. خیلی کارت درسته علی آقا.
یه مشکل دیگه هم داشتم علی آقا.
من 4 تا جویکان دارم. کنسول رو حدود 1 سال استفاده نکردم و خاموش بود.بعد از اینکه روشن کردم یکی از جویکانهای سمت چپ دیگه شناسایی نمیشه.اصلا شارژ هم نمیشه.دوتا جویکان فابریک شناسایی میشه و یکی از جویکانهای طوسی که جداگانه خریدم.ولی اون یکی جویکان طوسی سمت چپ اصلا نه شناخته میشه و نه شارژ میشه.راه حلی به نظرتون میرسه؟

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
درست شد داداش. خیلی کارت درسته علی آقا.
یه مشکل دیگه هم داشتم علی آقا.
من 4 تا جویکان دارم. کنسول رو حدود 1 سال استفاده نکردم و خاموش بود.بعد از اینکه روشن کردم یکی از جویکانهای سمت چپ دیگه شناسایی نمیشه.اصلا شارژ هم نمیشه.دوتا جویکان فابریک شناسایی میشه و یکی از جویکانهای طوسی که جداگانه خریدم.ولی اون یکی جویکان طوسی سمت چپ اصلا نه شناخته میشه و نه شارژ میشه.راه حلی به نظرتون میرسه؟
خواهش.احتمال زیاد باتری خوابیده و یک روزی بزار توی شارژ همرا دستگاه و اگه میتونی اداپتور خالی بزن به دستگاه و توی داک نباشه و بعد تست کن (جوی کان در بیار دکمه سینک رو بگیر و ببین شارژ شده چراغهای led روشن میشه یا نه) و بهتره بزاری شارژ خود دستگاه هم به 20 درصد برسه بعد جوی کان خراب وصل کن و اقدام به شارژ کن.

برای اطمینان هم میتونی پینهای جوی کان رو با الکل خالص پاک کنی و به مسواک الکل بزن و پاک کن و زیاد هم فشار نیار به پینها و بعد بزار خشک بشه بعد تست کن یا طبق ویدیو زیر انجام بده

لینک ویدیو از یوتیوب

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
خواهش.احتمال زیاد باتری خوابیده و یک روزی بزار توی شارژ همرا دستگاه و اگه میتونی اداپتور خالی بزن به دستگاه و توی داک نباشه و بعد تست کن (جوی کان در بیار دکمه سینک رو بگیر و ببین شارژ شده چراغهای led روشن میشه یا نه) و بهتره بزاری شارژ خود دستگاه هم به 20 درصد برسه بعد جوی کان خراب وصل کن و اقدام به شارژ کن.

برای اطمینان هم میتونی پینهای جوی کان رو با الکل خالص پاک کنی و به مسواک الکل بزن و پاک کن و زیاد هم فشار نیار به پینها و بعد بزار خشک بشه بعد تست کن یا طبق ویدیو زیر انجام بده

لینک ویدیو از یوتیوب
تمام این کارهایی که فرمودید رو انجام دادم.مسواک با اسپری پاک کننده ناهید.
جویکان رو در هر صورتی گذاشتم رو دستگاه شارژ نمیشه. حالا نمیدونم این که گفتید رو شارژ۲۰ درصد بزارم چه تاثیری داره.
تو یوتیوب دیدم جویکان رو گذاشت رو شارژر مجزا و شارژش کرد که متاسفانه من شارژ ندارم.
فکر کنم تنها راهش اینه که جویکان رو باز کنم و باتریش رو با منبع تغذیه شارژ کنم تا دسته روشن بشه.
اونم یه مشکل داره که پیچ گوشی مخصوصشو واسه باز کردن جویکان ندارم.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
تمام این کارهایی که فرمودید رو انجام دادم.مسواک با اسپری پاک کننده ناهید.
جویکان رو در هر صورتی گذاشتم رو دستگاه شارژ نمیشه. حالا نمیدونم این که گفتید رو شارژ۲۰ درصد بزارم چه تاثیری داره.
تو یوتیوب دیدم جویکان رو گذاشت رو شارژر مجزا و شارژش کرد که متاسفانه من شارژ ندارم.
فکر کنم تنها راهش اینه که جویکان رو باز کنم و باتریش رو با منبع تغذیه شارژ کنم تا دسته روشن بشه.
اونم یه مشکل داره که پیچ گوشی مخصوصشو واسه باز کردن جویکان ندارم.
اگه مشکل از باتری باشه باید یه روز بزاری همونطور که گفتم اگه نتیجه نداد دیگه کارهای دیگه انجام بده و شارژ دستگاه هم کم باشه جریان برق رو قطع نمیکنه تو یکی دو ساعت اول بهتر شوک میخوره برای زنده شدن باتری و پیچ گوشتیش هم همه جا هست چیز کمیابی نیست و حتی از سایتهای انلاین یه ست کاملش بگیر اونقدرا گرون نیست.

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
اگه مشکل از باتری باشه باید یه روز بزاری همونطور که گفتم اگه نتیجه نداد دیگه کارهای دیگه انجام بده و شارژ دستگاه هم کم باشه جریان برق رو قطع نمیکنه تو یکی دو ساعت اول بهتر شوک میخوره برای زنده شدن باتری و پیچ گوشتیش هم همه جا هست چیز کمیابی نیست و حتی از سایتهای انلاین یه ست کاملش بگیر اونقدرا گرون نیست.
اوکی.اول روش شارژ با خود دستگاه رو رو ۲۰ درصد یا کمتر تست میکنم.اگر نشد میرم سراع باز کردن دسته.ممنون.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
متاسفانه موقعی که خواستم اپدیت کنم به این مشکل برخوردم. میشه راهنمایی کنید (طبق اموزش پیش رفتم)
180567

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
متاسفانه موقعی که خواستم اپدیت کنم به این مشکل برخوردم. میشه راهنمایی کنید (طبق اموزش پیش رفتم)
View attachment 180567
هر وقت اپدیت میکنی باید موارد مربوط به هکم قبلش به روز کنی و میتونی از پک هک اموزش زیر استفاده کنی که همه چیش تکمیله و همین پک رو بریزی و پیلودی که گفتم بزنی در اموزش بزنی درست میشه
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: rosgod

pakravan

کاربر سایت
May 20, 2011
40
s
سلام
atmosphere cartrige
سلام
من هنوز این مشکل رو دارم. راه دیگه ای هست درست بشه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
s

سلام
من هنوز این مشکل رو دارم. راه دیگه ای هست درست بشه؟
سلام
پیلود hekate اجرا کن و طبق عکس گزینه زیر اول بصورت on بزار و بعد save رو بزن و تست کن ببین درست شده یا نه و اگه نشد یه بار off بزار همون گزینه و تست کن

nyx20201121_171632.jpg

سعی کن موارد مربوط به هک هم اپدیت باشه و برای مثال از همون پک هک که من میزارم استفاده کن و بعد همون فایل BCT که گذاشتم بریز داخل پک باید اینجوری درست بشه و بعد اگه نشد این مورد اخری که گفتم هم تست کن.

pakravan

کاربر سایت
May 20, 2011
40
@alitriple آقا آپدیت 10.4 با همین روش daybreak بدون مشکل نصب میشه؟ اتمسفر 14.2
راستی من موقعی که میخوام وارد بازی SNES Online بشم میگه اکانتتو باید لینک کنی، ولی با یه اکانت دیگه که قبلا لینک شده کار میکنه، مشکل از چیه؟ (سیگ پچ ها همونی که تو پست آموزشی daybreak گذاشتی رو ریختم)
چطوری SNES اجرا میکنی واسه من وسط صفحه سیاه هست فقط سمت راست که یه نفره و دو نفره انتخاب میکنم هست

Diamoar

کاربر سایت
Nov 27, 2019
12
نام
نادیا
ببخشید یه سوال خیلی نوب طوری دارم، فیوز سوزوندن فقط موقع آپدیت فریمور ممکن رخ بده درسعه؟ ربطی به آپدیت یا دانگرید اتمسفر که نداره؟کلا هم نمیدونم فیوز چیه:-??8->=))

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
ببخشید یه سوال خیلی نوب طوری دارم، فیوز سوزوندن فقط موقع آپدیت فریمور ممکن رخ بده درسعه؟ ربطی به آپدیت یا دانگرید اتمسفر که نداره؟کلا هم نمیدونم فیوز چیه:-??8->=))
سلام
فیوز یه جور سخت افزار امنیتی هست که هر وقت کنسول اپدیت میشه بصورت یه گزارش یا log تو سخت افزار ذخیره میشه و اگه دانگرید بدون رعایت موارد امنیتی انجام بدید یا حتی همون اپدیت باعث میشه کنسول بصورت هوشمند تشخیص بده و فیوز میسوزه کنسول بریک میشه و برای همین همیشه موقع اپدیت یا دانگرید AuoRCM فعال یا روشن باید باشه و موارد دیگه هم که هنگام اپدیت توصیه میشه هم اگه رعایت بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و حتی کارتریج سوییچ هم یه جور امنیت داره که اگه اپدیت کارتریج بالا باشه و شما دانگرید کنید اون هم از کار میفته که همه این موارد باز با فعال بود اتوrcm ازش جلو گیری میشه.

در مورد ورژن اتمسفر مشکلی نداره برگردید به ورژن خاصی به شرطی که اون ورژن از اتمسفر فریمور فعلی شما رو ساپورت کنه و به فرضم ریختید و ساپورت نکرد مشکلی پیش نمیاد و ارور میده فقط موقع بوت مثل مواقعی که دوستان اپدیت میکنن فریمور بالاتر و هنوز اون فریمور ساپورت نشده توسط اتمسفر و با اینجال بازم احتیاط لازمه و بهتره همینکار هم انجام ندید و اگه اتمسفر درست جواب نمیده یه جای کارتون مثل سیگ پچ معمولا اپدیت نیست که باید اپدیت بشه و نیازی نیست همونم برید ورژن پایینتر.

من اینجا برای مثال میدونم طرف هنوز از طریق اینترنت دستگاش اپدیت میکنه با اینکه اینهمه تذکر همه میدن انجام اینجوری ندید و هنوز فریمور جدید نیومد این اپدیت کرده رفته روی این و انلاینم میزنه و این خیلی ریسک بالایی انجام میده و نینتندو تو هر اپدیت سعی میکنه جلوی هک رو بگیره و یه جوری دستگاه های هکی رو با سوزوندن فیوز ساقط و بریک کنه و همیشه هر فریموری اومد سریع اپدیت نکنید حتی بصورت افلاین و هکی و بزارید همه برنامه ها بصورت پایدار و استیبل بیاد بعد اقدام کنید و الان اتمسفر از بعد ورژن 14.2 دوتا ورژن ناپایدار داد برای فریمور 11 و 11.0.1 من حتی معرفی هم نکردم و چندتا دوستان مشکل داشتن فقط گفتم که مشکلشون حل بشه تا امروز ورژن پایدار 16.2 اومد با ساپورت کامل 11.0.1 که خودم هم اپدیت کردم اونم فقط اتمسفر نه فریمور که خودم روی 10.2 هستم همه بازیها هم جوابگو بوده تا الان و درکل رعایت نکنید سرسری بگیرید یه روز مشکل درست میشه که هزینه زیادی هم داره حتی اینکه کنسول رو کلا بیخیال بشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر