kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,364
فکر کن تو بحث آمار به عنوان استدلال بگی "تا جایی که من دیدم" ;))

این استدلال از قبلی هم فاجعه تره. گیم پس خیلی وقت نیست رو PC اومده
رو ایکس باکس هم آمارش منصفانه است، زمان بره این جابجایی
بعد این خیلی مسخره است، مثل اینه که من بگم: LOL از 100 و اندی میلیون پلیر PS4 "فقط" 15 میلیون GOW خریدن؟
هممون میدونیم چقدر مسخره است این استدلال.
بازارشون یکیه
بخش بزرگی از مخاطبین سرویس های اشتراکی گیمر ها هستن
Gamers are Big on Netflix and Spotify Subscription Services

گیم پس 11 ماه روی pc اومده
از زمان معرفی تا الان یک دلار
1588220907458.png

هر pc گیمری با 1 دلار می تونه اشتراک game pass بخره
1دلار عملا مجانی
--------------
بخشی از خریدارن ps4 طرافدار gow و بازی اکشن ادونچر بخش بزرگی طرافدار شوتر بخش بزرگ دیگه فوتبال و فیفا و ...... همین تنوع باعث فروش فوق العاده کنسول می شه
همین تنوع باعث محبوبیت سرویس ها اشتراکی مثل netflix شده
گیم پس برای هر سلیقه بازی داره
Gears 5
Ori and the Will of the Wisps
Halo: The Master Chief Collection
The Witcher 3: Wild Hunt
Forza Horizon 4
Monster Hunter: World

The Elder Scrolls Online
Kingdom Hearts 3
NBA 2K20
Sea of Thieves
Tekken 7

تا همین چند روز پیش GTA V بزودی RDR2
تازه این بیشترین تعداد پلیر هرما
اون که هیچ، PSN الان ۱۰۰ میلیون CCU داره فقط. :))
اومده Disney+ مقایسه میکنه با Game Pass توقع دار ملت جدی شم بگیرن

PS Now تو اکتبر سال پیش تعداد یوزر هاش شد ۱ میلیون تازه و سونی امیدواره تا نسل بعد بتونه برسونه اون شماره رو به ۵ میلیون (درضمن روی کنسولی که ۱۰۰+ میلیون فروخته) بعد ۱۰ میلیون رو یک کنسولی که ۵۰ میلیون فروخته کمه :))
ps now با قیمت بالا و مشکل لگ شروع خوبی نداشت
سونی تازه 6 ماه کاهش قیمت داده کنفرانس بزرگی نداشته و تبلیغات درست و حسابی روی ps now نکرده
زیر توییتر اصلی پلی استیشن هم تعداد زیادی نمی دونستن ps now قابلیت دانلود داره :))

مایکروسافت که تمام فرست پارتی روز اول عرضه میکنه عملا سرویس مجانی در اختیار صد ها میلیون pc گیمر قرار داده این هم کافی نبوده 10 ها هزار کد مجانی Alienware داد

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,541
نام
محمد
ده میلیون کاربر خیلی زیاده، اگه مایکروسافت با همین فرمون بره جلو و ایکس لانچ خوبی داشته باشه، سرعت رشد کاربرهای گیم‌پس بیشتر هم میشه.

پ.ن: دوستمون حتی آمار به این خفنی رو‌ هم downplay کرد. Wow!

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
بازارشون یکیه
بخش بزرگی از مخاطبین سرویس های اشتراکی گیمر ها هستن
Gamers are Big on Netflix and Spotify Subscription Services

گیم پس 11 ماه روی pc اومده
از زمان معرفی تا الان یک دلار
View attachment 139350

هر pc گیمری با 1 دلار می تونه اشتراک game pass بخره
1دلار عملا مجانی
--------------
بخشی از خریدارن ps4 طرافدار gow و بازی اکشن ادونچر بخش بزرگی طرافدار شوتر بخش بزرگ دیگه فوتبال و فیفا و ...... همین تنوع باعث فروش فوق العاده کنسول می شه
همین تنوع باعث محبوبیت سرویس ها اشتراکی مثل netflix شده
گیم پس برای هر سلیقه بازی داره
Gears 5
Halo: The Master Chief Collection
The Witcher 3: Wild Hunt
Forza Horizon 4
Monster Hunter: World

The Elder Scrolls Online
Kingdom Hearts 3
NBA 2K20
Sea of Thieves
Tekken 7

تا همین چند روز پیش GTA V بزودی RDR2
تازه این بیشترین تعداد پلیر هرما

ps now با قیمت بالا و مشکل لگ شروع خوبی نداشت
سونی تازه 6 ماه کاهش قیمت داده کنفرانس بزرگی نداشته و تبلیغات درست و حسابی روی ps now نکرده
زیر توییتر اصلی پلی استیشن هم تعداد زیادی نمی دونستن ps now قابلیت دانلود داره :))

مایکروسافت که تمام فرست پارتی روز اول عرضه میکنه عملا سرویس مجانی در اختیار صد ها میلیون pc گیمر قرار داده این هم کافی نبوده 10 ها هزار کد مجانی Alienware داد
خوب شد گفتی استراتژی و مارکتینگ سونی چه قدر فاجعست دربرابر مایکرو ... :)):)):))

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اون استریمینگ فیلمه و سریاله، این گیمه اصلا بازاراشون کلا فرق داره. ؟
به نظر من بازارشون یکیه

دمیج کنترل تا به کی؟ تا به کجا؟ :D به نظرم یه مدت نظر نده :D ها؟ نظرت چیه؟ :D

فقط آویزون دیزنی و صنعت فیلم نشده بودی که اینم به ویترین افتخاراتت اضافه کردی :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
10 میلیون که خیلی آمار خوبیه، بخصوص با توجه به میزان فروش X1. من نمیدونم ایشون چقدر فروخته و بعید هم میدونم مایکرو روش شده باشه آمار رسمی از میزان فروش کنسولش بده، اما با توجه به حدسیات یعنی تقریبا یک چهارم کسایی که X1 داشتن مشترک گیم پس هم هستن. البته با توجه به اینکه تنها چیز بدرد بخور X1 همین گیم پسه چندان هم جای تعجب نداره. اما به هر صورت آمار قابل توجهیه. در مقابل مقایسه آمار گیم پس با PSNow هم به شدت احمقانه است.

• Like
Reactions: Solidsnake_1

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,364
دمیج کنترل تا به کی؟ تا به کجا؟ :D به نظرم یه مدت نظر نده :D ها؟ نظرت چیه؟ :D

فقط آویزون دیزنی و صنعت فیلم نشده بودی که اینم به ویترین افتخاراتت اضافه کردی :D
درس پس میدیم استاد
البته من فاصله زیادی با فیل اسپنسر و دوستان دارم
که اویزون The Game Awards شدن برای معرفی ظاهر کنسول
اویزون DF شدن برای معرفی ویژگی ها

• Like
Reactions: bigboss12

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
10 میلیون که خیلی آمار خوبیه، بخصوص با توجه به میزان فروش X1. من نمیدونم ایشون چقدر فروخته و بعید هم میدونم مایکرو روش شده باشه آمار رسمی از میزان فروش کنسولش بده، اما با توجه به حدسیات یعنی تقریبا یک چهارم کسایی که X1 داشتن مشترک گیم پس هم هستن. البته با توجه به اینکه تنها چیز بدرد بخور X1 همین گیم پسه چندان هم جای تعجب نداره. اما به هر صورت آمار قابل توجهیه. در مقابل مقایسه آمار گیم پس با PSNow هم به شدت احمقانه است.
در درجه اول سپاس از لطفی که به مایکرو داشتی و آمار ۱۰ میلیون کاربر گیم‌پس رو مناسب دونستی.

دوم راست میگی.
مقایسه امار ۲ تا سرویس اشتراکی گیمینگ احمقانه است اما مقایسه گیم‌پس و دیزنی پلاس احمقانه نیست. کاملا هم منطقیه.

درس پس میدیم استاد
یا اویزون شدن تامی فیشر قبل معرفی کنسول و بعدشم اویزون علی صالحی شدن برا ماله کشیدن افتضاحات بعد معرفی کنسول.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
در درجه اول سپاس از لطفی که به مایکرو داشتی و آمار ۱۰ میلیون کاربر گیم‌پس رو مناسب دونستی.

دوم راست میگی.
مقایسه امار ۲ تا سرویس اشتراکی گیمینگ احمقانه است اما مقایسه گیم‌پس و دیزنی پلاس احمقانه نیست. کاملا هم منطقیه.

یا اویزون شدن تامی فیشر قبل معرفی کنسول و بعدشم اویزون علی صالحی شدن برا ماله کشیدن افتضاحات بعد معرفی کنسول.

دوست عزیز همه چیز رو از منظر ترول نبینید. مقایسه گیم پس با دیزنی ماقبل بحثه اصلا. من هم همچین نظری ندادم. احمقانه بودن مقایسه گیم پس با PSNow هم به این دلیله که گیم پس خیلی بهتره. و اساسا یه چیز متفاوته. PSNow اولش یه چیز استریمی بود، الان فکر کنم دارن مثل گیم پس بهش بازی اضافه میکنن و کلا خیلی جای کار داره. میگم مقایس با گیم پس به شدت احمقانه است. نه به این خاطر که بهم ربط ندارن، بلکه چون اختلاف کیفیشون زیاده.

من نظرم رو قبلا هم گفتم، گیم پس یکی از بهترین اتفاقات گیمینگ این نسل بوده، چون میتونه سیستم فروش بازی هارو تحت تاثیر قرار بده و تبدیل به یه چیز بهتر بکنه. حداقل برای بازی های کوچیک، جمع و جور و خلاقانه تری که به خاطر ریسک مارکت تحویل گرفته نمیشن. به شدت هم امیدوارم انقدر موفق باشه که سونی و نینتندو هم مجبور بشن یه چیز مشابهش رو راه بندازن. کردیتش هم همیشه تو جیب مایکرو خواهد بود.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
درس پس میدیم استاد
والا ما یه سری داریم آویزون تعداد لایک اینستاگرام برای لوگوی PS5 شدن:D حالا اِخ کن:D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,364
اره کدهای مجانی Alienware که ۱ ماهه بوده کلا و پروموشنی که ۶ ماه پیش انجام شده (کلا چندتا کد بود ۱۰هزارتا؟) به تنهایی باعث شده ۱۰ میلیون یوزر داشته باشه گیم پس. ۱ دلار هم فقط ماه اول و اگر سعی کنی با همون کردیت کارتی که استفاده کردی برای تخفیف ۱ ماهه دوباره استفاده کنی اکانت جدیدت بن میشه پس اینم منتفی. نتیجه گیری حرفای تو اینه که همه این یوزر ها جدیدن این ماه ۱ دلاری اومدن گیم پس خریدن که چرندی بیش نیست.

برای عملکرد داغون PS Now بهونه نیار. کنسول ۱۰۰+ میلیون فروخته ۱ میلیون یعنی ۱ درصد دارندگان کنسول فقط و اینکه سونی هدفش اینه که نسل بعد این عدد و بتونه به ۵ میلیون برسونه یعنی فاجعه رسما.

گیم پس و Disney+ و نتفلیکس هم اصلا در سطح هم نیستن که بخوان مقایسه بشن باهم. مثل این میمونه که بارسلونا عملکرد تیم فوتبالش و بیاد با تیم بسکتبالش مقایسه کنه وقتی توی دوتا لیگ مجزا تو دوتا ورزش جدان. Disney+ که رسما روی هر دیوایسی که App اجرا شه در دسترسه از موبایل و کنسول و PC بگیر تا Smart TV و بزرگترین برند های هالیوود مثل Marvel و شبکه های بزرگی مثل abc و NG ... در برمیگیره و از هر سنی بگی ۵ تا ۶۰ ساله مخاتبشن مقایسه میکنی با گیم پسی که فقط رو Xbox و PC (اونم گیمینگ PC) در دسترسه و مخاتباش نصف فیلم و سریال نیست گستردگیشون؟ تازه اونم رو PC که جماعت گیمرش حتی حاضر نیستن یه لانچر دیگه دانلود کنن برای بازی کردن و بویکات میکنن هر پلتفرمی که بخواد با استیم رقابت کنه؟ همین گیرز تاکتیک روز عرضش شده بود پرفروش ترین بازی استیم یعنی ملت حاضر بودن ۶۰دلار پول بازی بدن رو استیم بازی کنن بجای گیم پس.

Game Pass فقط باید با PS Now، EA Access، Uplay Plus و Apple Arcade مقایسه شه که بنظر میاد عملکرد خوبی داره و همه سایت ها دارن از ۱۰ میلیون یوزر داشتنش بحث میکنن که نشونه موفقیت سرویسه. فعلا هم Apple Arcade نزدیک به ۱۲ میلیون یوزر داره که از همه سرویس ها بهتر بوده که با عظمتی که Apple Store داره خیلی عجیب نیست.
یه دید بسیار منفی نسبت به PS NOW وجود داشته و داره عده بسیاری فک میکنن PS NOW صرفا استریم و صرفا بازی های قدیمی و قیمتش بسیار بالاست
سونی دو سال اخیر کنفرانی نداشته و تبلیغات خوبی انجام نداده نتونسته این موج منفی اطراف PS NOW از بین ببره

اما در نقطه مقابل تمام سرمایه گذاری مایکروسافت روی Game Pass
بیشترین تبلیغات ممکن بخش بزرگی از کنفرانس ها عرضه بازی فرست پارتی تخفیف ها هزینه 100 ها میلیون دلار برای اوردن بازی های بزرگ روی Game Pass

دیزنی امسال قراره 1 میلیارد دلار برای تولید محتوا دیزنی + هزینه کنه
در مقابل مایکروسافت فقط 500 میلیون دلار روی هیلو هزینه کرده بقیه بازی های فرست پارتی AAA حداقل 50 تا 100 میلیون دلار هزینه دارن + 100 ها میلیون دلاری که به 3RD PARTY ها پرداخت میکنه نمونه کوچکش 20 میلیون DMCV بود مشخص نیست RDR 2 چقد بوده

دیزنی پلاس در 5 ماه به 50 میلیون رسیده
GAME PASS در 3 سال به 10 میلیون
والا ما یه سری داریم آویزون تعداد لایک اینستاگرام برای لوگوی PS5 شدن:D حالا اِخ کن:D
اینجا چی نوشته بزرگوار
139360

سونی محبوب نیازی نداره اویزون کسی بشه صفحه رسمی خودش قرار می ده
رکورد می زنه
شندیم لوگو سری X هم تو روبیکا رکورد شکسته ؟

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
درس پس میدیم استاد

اصلا اسم «کوروش کبیر» برازندت نیست :D باید صدات کنن کوروش «آویزون» کبیر :D

یه دید بسیار منفی نسبت به PS NOW وجود داشته و داره عده بسیاری فک میکنن PS NOW صرفا استریم و صرفا بازی های قدیمی و قیمتش بسیار بالاست
سونی دو سال اخیر کنفرانی نداشته و تبلیغات خوبی انجام نداده نتونسته این موج منفی اطراف PS NOW از بین ببره

اما در نقطه مقابل تمام سرمایه گذاری مایکروسافت روی Game Pass
بیشترین تبلیغات ممکن بخش بزرگی از کنفرانس ها عرضه بازی فرست پارتی تخفیف ها هزینه 100 ها میلیون دلار برای اوردن بازی های بزرگ روی Game Pass

دیزنی امسال قراره 1 میلیارد دلار برای تولید محتوا دیزنی + هزینه کنه
در مقابل مایکروسافت فقط 500 میلیون دلار روی هیلو هزینه کرده بقیه بازی های فرست پارتی AAA حداقل 50 تا 100 میلیون دلار هزینه دارن + 100 ها میلیون دلاری که به 3RD PARTY ها پرداخت میکنه نمونه کوچکش 20 میلیون DMCV بود مشخص نیست RDR 2 چقد بوده

دیزنی پلاس در 5 ماه به 50 میلیون رسیده
GAME PASS در 3 سال به 10 میلیون

اینجا چی نوشته بزرگوار
View attachment 139360

رکورد می زنه

واقعا مایکروسافت خیلی نامرده که برای هیلو اینفینیت بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری بسته و به ۳۴۳ پنج سال زمان ساخت داده :D خیلی نامرده که بازی‌های انحصاریش رو Day One‌ میفرسته روی گیم پس و توجه نداره که سونی نمیکنه این کار رو :D یا خیلی نامرده که میبینه سونی کنفرانس نمیذاره و مارکتینگ نداره و ... ولی باز کار خودش رو انجام میده :D خیلی بی معرفته که بازیهاش رو برای ویندوز هم میده و گیم پس رو روی ویندوز هم آورده :D خیلی چشم سفیده که بازیهای 3rd Party‌ بزرگ رو میاره روی گیم پس :D اصلا خیلی بی‌تربیته که سرویس اشتراک گیمش رو در سه سال رسونده به ۱۰ میلیون و نگاه نکرده PS Now سرویس استریم گیم به اون خوبی در عرض ۶ سال ۷۵۰ هزار نفر مخاطب جذب کرده :D

بعد از خوندن اینها یه نفس عمیق هم بکشی دیگه تمومه، دنیا رو یه جور دیگه میبینی از الان به بعد :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,364
اصلا اسم «کوروش کبیر» برازندت نیست :D باید صدات کنن کوروش «آویزون» کبیر :D

واقعا مایکروسافت خیلی نامرده که برای هیلو اینفینیت بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری بسته و به ۳۴۳ پنج سال زمان ساخت داده :D خیلی نامرده که بازی‌های انحصاریش رو Day One‌ میفرسته روی گیم پس و توجه نداره که سونی نمیکنه این کار رو :D یا خیلی نامرده که میبینه سونی کنفرانس نمیذاره و مارکتینگ نداره و ... ولی باز کار خودش رو انجام میده :D خیلی بی معرفته که بازیهاش رو برای ویندوز هم میده و گیم پس رو روی ویندوز هم آورده :D خیلی چشم سفیده که بازیهای 3rd Party‌ بزرگ رو میاره روی گیم پس :D اصلا خیلی بی‌تربیته که سرویس اشتراک گیمش رو در سه سال رسونده به ۱۰ میلیون و نگاه نکرده PS Now سرویس استریم گیم به اون خوبی در عرض ۶ سال ۷۵۰ هزار نفر مخاطب جذب کرده :D

بعد از خوندن اینها یه نفس عمیق هم بکشی دیگه تمومه، دنیا رو یه جور دیگه میبینی از الان به بعد :D
حالا تو نمی تونی منطقی بحث کنی ترول میکنی اشکال نداره اما من حقایق میگم :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اینجا چی نوشته بزرگوار
View attachment 139360

رکورد می زنه
مگه من گفتم تو صفحه رسمی چالقوز آباد گذاشته؟:D
تو گفتی مایکی به DF و TGA آویزونه. منم گفتم سونی به اینستاگرام و تعداد لایک ها آویزونه:D نکنه اینستاگرام هم مال سونیه؟:D

در کل راضی نیستم ازت کوروش. سطح ترول هات اومده پایین و اون عملکرد لازم رو نداری و کم کم داری جایگاهت رو از دست میدی:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر