GameKeeper

کاربر سایت
Jan 27, 2008
2,695
نام
محمدرضا
هرسال چند مدل مراسم مثل اسكار ، گلدن گلوبال ، كن و ... برگزار ميشه ؟!
ترتيبش از لحاظ اهميت چه جوريه ؟‌ و اينكه به ترتيب تاريخ هم ميخواستم بدونم .
:love:مرسي

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
خب سیزن 4 ش که پخش شد و تموم شد!!
امين اين سيزن من نديدم اما ميدونم سيزنش تموم نشده چند تا قسمت ديگه ازش مياد بعد كلا تموم ميشه.

Fox announced Tuesday morning that "Prison Break" will end its run after four seasons this spring, says Variety. The drama returns to the network's schedule on Friday, April 17 at 8 p.m. for a final lap.

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
نه امین فک کنم 6 تا اپیزود دیگه تا اخر 4 مونده .
حیف که سیزن 5 نداره !
==
به نظر من مهمترین اسکاره بعد کن بعد گلدن گلوب بعد ونیز بعد جشنواره ی برلین دیگه همین چنتا یادمه
تاریخ گلدن که 11 ‏ژانويه بود
تاریخ اسکار هم اخرای فوریه ست فکرکنم

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
یکی از فیلمایی که از کن امسال میخوام ببینم Hunger ه، فیلمی که از نظر خیلیا بهترین فیلم اول یه فیلمساز توی چندسال گذشته س. فیلم در مورد بابی ساندزه، یه ایرلندی که توی زندان 66 روز اعتصاب غذا میکنه و تو روز 66 ام میمیره( انتهای اراده!) تو تهران هم خیابون به اسمش هم رستوران:D
فیلم توی کن جایزه ی بهترین فیلم اول رو برد (که پارسال پرسپولیس برده بود). کلا امسال فیلم مستقل خیلی شاخ زیاد داشتیم.
مهمترین رتبه ای که فیلم داشته این بوده که مجله ی معتبر Sight and Sound که هر ده سال یه نظر سنجی جامع از منتقدا برای بهترین فیلم تاریخ میکنه، تو لیست سالیانه ش Hunger رو بهترین فیلم سال انتخاب کرده. فیلم تو لیست فیلم کامنت 15 مه، تو لیست Indiewire هم 17 مه. فیلم کلا تو 39 تا تاپ تن بوده که تو 5 تاش اول شده.
McQueen and his collaborators take us to a time and place that already seems unimaginable, and give it moral depth and almost unbearable poignancy
----------------------------------------
معروف ترین فیلم Johnatan Demme سکوت بره هاس، بعد از اون هم فیلادلفیا(تام هنکس، دنزل واشنگتن)، هر دو فیلم کاملا متفاوت از آخرین فیلمش یعنی Rachel Getting Married. من از آنا هاتاوی خوشم نمیاد چندان، ولی قیافه ی بامزه ای داره:D
فیلم در مورد یه عروسیه، فقط مشکل اینجاس که خواهر عروس یه روز قبل از عروسی از آسایشگاه روانی مرخص میشه:D آنا هاتاوی نقش خواهر عروس رو بازی میکنه.
فیلم یه فیلم گرم و صمیمی به نظر میاد که بشینی با چند نفر ببینی و خوش بگذره، و من به وطر کلی از این فیلما خوشم نمیاد، شاید واسه همین باشه که تو فیلمای موفق امسال این یکی از پایین ترین فیلما تو لیست انتظار منه:D
فیلم یه ریتینگ 82 تو متاکریتیک داره، یه ریتینگ 87 تو Rotten Tomatoes داره، تو لیست Indiewire یازدهمه، تو لیست MovieCity News هم شیشمه. ولی از نظر تاپ تن وضعش خیلی خوبه، تو 103 تا لیست بوده که تو 10 تاش اول بوده، مهمترین این اول بودن ها هم تو لیست منتقد NY Magazine هستش.
یه سریم در مورد مستندا بگم که امسال سال خوبی بوده برای مستند.
Man ON Wire:بهترین فیلم تاریخ از نظر ریتینگای Rotten Tomatoes(Most Critically acclaimed movie of all time) از نظر ریتینگای Rotten Tomaotoes که هم نظر منتقدای حرفه ای هم نظر منتقدا و فیلم بین های معمولی رو حساب میکنه، بهترین فیلم تاریخ بودن کم چیزی نیست، با ریتینگ 100 از 100!! فیلم در مورد یه نفره که با کلی نقشه کشیدن روی یه سیم بین برجای دوقلوی یازده سپتامبر راه میره:D البته چندین سال قبل! فیلم تو لیست Indiewire بیستمه، تو لیست MCN هم سیزدهمه و تو لیست فیلم کامنت هم 18 مه.
فیلم تو 107 تا تاپ تن بوده که تو 4 تاشون اول بوده که مهمترینشون منتقد هالیوود ریپورتره، تو لیست بهترین فیلمای سال Coming soon هم اوله.
Encounters at the end of the world:مستند قبلی ورنر هرزوگ،Grizzly man بسیار فیلم خوبی بود. توی این فیلم هرزوگ نماهای فوق العاده یی از قطب نشون میده، به اضافه بررسی زندگی افرادی که اونجا هستن و تحقیق میکنن، جریان فیلم خیلی منو جذب نمیکنه:D
فیلم ریتینگش تو متاکریتیک 80 ه، توی Rotten Tomatoes نود و سه ه، فیلم کلا تو 19 تا تاپ تن بوده که تو 2 تاشون اول بوده، یکی از اون لیستایی که توش اول بوده مال یکی از منتقدای نه چندان مطرح Varietyیه.
Stranded: دارم میمیرم که این فیلمو ببینم! فیلم در مورد افرادیه که هواپیماشون سقوز میکنه ولی زنده میمونن، نکته جالب اینه که برای زنده موندن مجبورن گوشت افراد مرده رو بخورن! فیلم ریتینگ متاکریتیکش 80 ه.
فیلمای خوب دیگه ی مستند امسال Dear Zachary، Trouble the water، Pray the devil back to hell و مشخصا Roman Polanski:Wanted and desired هستن.
این مستندی که در مورد Roman Polanski هستش، گویا یه سری مدارک ارائه میده در مورد اینکه پولانسکی در اون قضیه تجاوز که الان چندی ساله به خاطرش نمیتونه بره امریکا، گناهکار نبوده.
ها یه مستند دیگه ی خیلی خوب امسالم Of time and the City هستش که در مورد لیورپول دهه 50 و 60 ه. فیلم اکران عمومی نشده، واسه همین تو لیست فیلمهای اکران نشده ی سال فیلم کامنت رتبه ی هشتم رو داره. فیلم تو لیست Sight and sound هم هفتمه.
a British masterpiece, a brilliant assemblage of images that illuminate our past. Not only does it tug the heart-strings but it's also savagely funny
-------------------------
هر چقدر که فوتبال ایتالیا آشغاله سینماش عالیه:D
تنها فیلمی که من 6 دقیقه شو دیدم امسال و کف کردم Gamorrah بود. فیلم در مورد مافیاس و جالب اینه نویسنده ی کتابی که فیلم از روش ساخته شده الان بصورت 24 ساعته تحت مراقبت پلیسه!
فیلم از این تیریپاس که داستان چنتا کاراکترو دنبال میکنه که همشون با مافیا در ارتباطن. فیلم یکی از 3 شانس اصلی برای اسکار خارجی امساله. فیلم توی کن جایزه ی ویژه برده. البته مهمترین جایزه هایی که برده توی European Film Awards بوده که بهترین فیلم و کارگردان و نویسنده و بازیگر و فیلمبرداری رو برده.
فیلم ریتینگش تو RT نود و پنجه، تو لیست Sight and Sound چهارمه( البته تو این لیسته فیلم دوم There will be blood ه که مال پارساله و حساب نمیشه یه جورایی!)، تو لیست فیلم کامنت بیستمه و تو 31 لیست تاپ تن امسال هم بوده.
یه منتقدیم تو LA گفته که بهترین فیلم در مورد مافیای ایتالیایی بعد از The godfatherه، البته غراق موج میزنه ولی خوب دیگه:D
Combining the sweep of an epic with the urgency of the finest social realism, this stands as a unique achievement in the gangster-film pantheon.
----------------------------------
Paranoid Park اون یکی فیلم ون سنت بود که امسال اکران شد تا ون سنت یه جورایی موفق ترین فیلمساز امسال باشه، از یه طرف Milk که الان شدیدا در راه اسکاره و از یه طرف Paranoid park که تو سینمای مشتقل سروصدا کرده.
این فیلمه رو سینا دیده فکر کنم و خیلیم بدش اومده! فیلم در مورد یه سری از این پسرایی که همش با اسکیت بوردن، ولی گویا یکی از اینا به طور اتفاقی ربط پیدا میکنه به مرگ اتفاقی یه بابایی. من از elephant اونقدر خاطره بد دارم که خیلی به این امید نداشته باشم، ولی فیلم خیلی ریتینگاش خوبه.
فیلم ریتینگش تو متاکریتیک 83 ه که خیلی خوبه، ولی تو RT هفتاد و پنجه که خیلی بده! فیلم تو لیست فیلم کامنت هفتمه، تو لیست Indiewire شیشمه، و تو لیست منتقد ارشد Village Voice هم سومه. فیلم کلا تو 51 تاپ تن بوده که تو یکیشونم اول بوده.
Another sort of circle: Lyrical yet gritty, Paranoid Park cashes the check that Van Sant wrote with his first feature, Mala Noche. In telling the tale of a Portland skater kid involved in the accidental death of a railroad bull, the filmmaker comes close to inventing his own film language. Chronology is shuffled, narrative gets dealt out as a succession of subjective impressions, and the world is made to shimmer with adolescent magic.
----------------------------------
My Winnipeg فیلمیه که من حقیقتا آخرش نفهمیدم چطور چیزیه! نه مستنده نه درامه نه کمدیه نه تاریخیه:D تازه تو این هیری ویری مدل فیلمشم عجیب غریبه به طور کلی! فیلم در مورد شهر Winnipeg کانادا هستش که محل تولد کارگردان فیلمه، و کارگردان فیلم گویا در قالب یه فیلم داستانی سورئال این شهره رو تحلیل میکنه! از اونجایی که اصلا نمیدونم فیلمه چیه واقعا نمیدونم چی بگم:D
ولی فیلم در عوض خیلی ریتینگاش خوبه! توی RT ریتینگش 97 ه، تو متاکریتیک ریتینگش 84 ه، تو لیست فیلم کامنتت نهمه، تو لیست Indiewire سیزدهمه، کلا هم توی 49 تا تاپ تن بوده که تو 4 تاشون اول بوده. تو لیست تاپ تن مجله تایم هم سومه.
در ضمن تو نظر سنجی مزخرف و متفاوت نمای TSPDT فیلم شیشم ساله، پس مشخصا فیلم متفاوتیه:D
Guy Maddin’s latest dispatch from inside his imagination is a “history” of his home town, which becomes a mixture of the very slightly plausible, the convincing but unlikely, the fantastical, the fevered, the absurd, the preposterous, and the nostalgic. Oddly enough, when it’s over, you have a deeper and, in a crazy way, more “real” portrait of Winnipeg than a conventional doc might have provided–and certainly a far more entertaining one. — Roger Ebert, Chicago Sun-Times
----------------------
یه استراحتی بکنم:D
هرسال چند مدل مراسم مثل اسكار ، گلدن گلوبال ، كن و ... برگزار ميشه ؟!
یه سریشون فستیوال هستن که مثلا تو یه شهری به مدت یه هفته یه سری فیلم نمایش داده میشه بعد آخرش از بین اونا فیلمای منتخبو انتخاب میکنن، یه سریشون هم Awards هستن که یه شب فقط مراسم برگزار میشه و به بهترین فیلمای حوزه فعالیتشون جایزه میدن.
توی فستیوال های اروپایی مهمتریناشون به ترتیب کن و ونیز و برلین و سن سباستین هستن، توی فستیوال های امریکایی هم مهمترینش تورنتوئه، بعدشم ساندنسه. فستیوال های لندن و نیویورک و رم و اینا هم از این نظر که معمولا فیلمای زیادی توشون Premier نمیشن(یعنی برای اولین بار نمایش داده نمیشن) خیلی مهم نیست.
به ترتیب زمانی هم اول ساندنسه، بعد برلین فکر کنم، بعد کن، بعد ونیز بعدشم تورنتو، سن سباستین نمیدونم کیه دقیقا:D
Awards ها هم مهمتریناشون به ترتیب اسکاره، بعدش Golden Globes ه، بعدش Independent Spirits Award ه که به فیلمای مستقل مربوطه، European Film Award هم که مهمترین جایزه ی سینمای اروپا هستش. البته تو این Award ها جایزه های انجمن های صنفی مختلف هالیوود مثل تهیه کننده ها و کارگردانا و فیلمبردارا و اینا هم خیلی معتبرن.
اسکار قبلا مارچ بود، چند سالیه اومده فوریه، البته چند ماه پیش گفتن به خاطر تغییر سیستم تلویزیون های امریکا احتمالا امسالم میره واسه مارچ ولی بعدش دیگه خبری نشد، الانم فکر نکنم یه ماه مونده بخوان عوض کنن تاریخشو.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
بعد از اینکه من کلی از Gamorrah تعریف کردم اسکار لیست 9 تای فیلمهای خارجی رو اعلام کرد و Gamorrah توشون نیست:D البته از همون اول میگفتن موضوع جنجالی فیلم شاید خیلی به مذاق آکادمی خوش نیاد، یا مثلا این کامنت:
I loved Gomorrah. Maybe in my top 5 of the yearIf you ask me, the foreign language committee is not going to like this film…at all. I will be very happy if they do.
در هر صورت این لیست فیلماس:
“3 Monkeys” (Nuri Bilge Ceylan — Turkey)
“The Baader Meinhof Complex” (Uli Edel — Germany)
“The Class” (Laurent Cantet — France)
“Departures” (Yojiro Takita — Japan)
“Everlasting Moments” (Jan Troell — Sweden)
“The Necessities of Life” (Benoit Pilon — Canada)
“Revanche” (Gotz Spielmann — Austria)
“Tear This Heart Out” (Roberto Sneider — Mexico)
“Waltz with Bashir” (Ari Folman — Israel
)
به جز گامورا که اصلی ترین فیلمی بود که نرسید، نرسیدن شانس اصلی اسکار Best Picture یعنی فیلم داهات مجیدی هم قابل ذکره:D ولی یه فیلم دیگه هم که خیلی وقت پیش من تعریفشو شنیده بودم یعنی کاپیتان ابو رائد از اردن هم اسمش نیست تو لیست. 3 تا از فیلما که از قبل قابل پیش بینی بودن، نماینده آلمان، سوئد و رژیم غاصب! اون فیلم مکزیکیه هم باید پیشو بگیرم ببینم جریاشن چیه:D The Class هم گویا بعد از اینکه برنده نخل طلای پارسال واسه اسکار کاندید نشد، امسال کاندید میشه تو پنج تای نهایی.
اونم 3 میمون که نماینده ترکیه هم هست، از همون لحظه اول که عکساشو دیدم ازش خوشم اومد ولی فکر نمیکردم اونقدری سروصدا کنه به اسکار برسه.
نماینده ی اتریش هم من یه عکس ازش فقط دیدم چندوقت پیش که غیر اخلاقی بود:D در مورد بقیه فیلما هم اطلاعی ندارم!
راستی نماینده ی آرژانتین هم تو کن خیلی سروصدا کرده بود و منم از اون موقع اسمشو یادداشت کردم که پیشو بگیرم، ولی اونم نرسید! اسم فیلم Lion's Den هستش.

GameKeeper

کاربر سایت
Jan 27, 2008
2,695
نام
محمدرضا
فرض کنین مارتین اسکورسیزی میره اون بالا یه چند دقیقه حرف میزنه بعد چند تیکه از فیلمای اسپیلبرگ رو نشون میدن بعدشم اسپیلبرگ میاد جایزه رو میگیره و چند دقیقه هم اون حرف میزنه، as good as it gets:biggrin1:
http://www.imdb.com/features/rto/2009/gallery/oscar08_show-rm3064174080
http://www.imdb.com/media/rm3662252544/nm0000217
بين اولي و دومي تناقض نيست ؟:biggrin1:

عماد جان بابت پستات خيلي ممنون ، زحمت ميكشي ، بايد بشينم يه روز كامل بخونمشون:biggrin1:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
Man ON Wire:بهترین فیلم تاریخ از نظر ریتینگای Rotten Tomatoes(Most Critically acclaimed movie of all time) از نظر ریتینگای Rotten Tomaotoes که هم نظر منتقدای حرفه ای هم نظر منتقدا و فیلم بین های معمولی رو حساب میکنه، بهترین فیلم تاریخ بودن کم چیزی نیست، با ریتینگ 100 از 100!!
:confused: خیلی از فیلما از Rotten Tomatoes صد گرفتن.یعنی همه نقدا مثبت بوده:cool:.
آقا هر کی فهمید اسکورسیزی با اسپیلبرگ چی گفتن کم کاری نکنه بیاد بگه ثواب ثواب ثواب نصیبش بشه الهی.
For 40 years he's been inventing and reinventing cinema with each new picture. _ Martin Scorsese on lifetime achievement winner Steven Spielberg.
I'm 62 years old. Am I old enough to win a lifetime achievement award? Yes, I am. Thank you very much. _ Steven Spielberg, who received the Cecil B. DeMille Award for
lifetime achievement.
یه سریم راجبه The Greatest Show on Earth گفت که یه سکانس معروفشو بازسازی کرده برای خودش...
من از elephant اونقدر خاطره بد دارم
من از این فیلم نه بدم اومد نه خوشم اومد:biggrin1: Paranoid Park هم از کسایی که دیدن تعریفشو زیاد شنیدم.
در ضمن تو نظر سنجی مزخرف و متفاوت نمای TSPDT فیلم شیشم ساله
مزخرف نیست گرچه خودمم خیلی قبولش ندارم...یعنی کلا اصلا جمع کنین بابا این لیستارو:biggrin1:
Stranded: دارم میمیرم که این فیلمو ببینم! فیلم در مورد افرادیه که هواپیماشون سقوز میکنه ولی زنده میمونن، نکته جالب اینه که برای زنده موندن مجبورن گوشت افراد مرده رو بخورن!
به!! یه فیلمم بود من خیلی سال پیش دیدم ولی هیچوقت نفهمیدم اسمش چیه:biggrin1: سوژش همین بود. هواپیما سقوط می کنه مجبورن اونایی که زنده موندن گوشت کسایی که مردنو بزارن لای برف بخورن:biggrin1: راستی اسمش همینه؟ چرا تو IMDB نیست؟
ين اولي و دومي تناقض نيست
اون اولی Ethan Coenه که داره اسکار می گیره نه اسپیلبرگ:biggrin1:
Awards ها هم مهمتریناشون به ترتیب اسکاره، بعدش Golden Globes ه، بعدش Independent Spirits Award ه که به فیلمای مستقل مربوطه، European Film Award هم که مهمترین جایزه ی سینمای اروپا هستش. البته تو این Award ها جایزه های انجمن های صنفی مختلف هالیوود مثل تهیه کننده ها و کارگردانا و فیلمبردارا و اینا هم خیلی معتبرن.
BAFTA هم هستا...

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
خیلی از فیلما از Rotten Tomatoes صد گرفتن.یعنی همه نقدا مثبت بوده
آخه RT یه سیستم گویا داره که همه نقدا رو توش حساب میکنه، یه سیستمم داره که فقط نقد آدم حسابیا رو توش حساب میکنه:D واسه منم که *****ه من اینو تو اسلش فیلم دیده بودم واسه همین نوشتم، نمیدونم حالا این 100 درصد رو تو کدوم اون سیستما گرفته:D تو فیلمای دیگه ی صددرصد من میدونم Toy story هم هست:D
راستی اسمش همینه؟ چرا تو IMDB نیست؟
اسمش یکم بیشتر از همینه:D
Stranded: I've Come from a plane that crashed on the mountain
گوشت کسایی که مردنو بزارن لای برف بخورن
اینجا برف نقش نونو داره؟:D حالا موندم خام میخوردن یا لااقل اونقدری شعور داشتن که آتیش درست کنن؟:D
BAFTA هم هستا...
آره یادم نبود. البته خیلی انگلیسی محور جایزه میدن، این انگلیسیا هم مثل این ترکای ترکیه وطن پرستیشون رو نروه!
اون اولی Ethan Coenه که داره اسکار می گیره نه اسپیلبرگ
ها پس منظور این بوده:D البته اون سالی که مارتین اسکار گرفت اسپیلبرگ هم رو سن بود ولی نمیدونم کی اسکارو داده بهش:D

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
آخه RT یه سیستم گویا داره که همه نقدا رو توش حساب میکنه، یه سیستمم داره که فقط نقد آدم حسابیا رو توش حساب میکنه:biggrin1: واسه منم که *****ه من اینو تو اسلش فیلم دیده بودم واسه همین نوشتم، نمیدونم حالا این 100 درصد رو تو کدوم اون سیستما گرفته:biggrin1: تو فیلمای دیگه ی صددرصد من میدونم Toy story هم هست:biggrin1:
من اینو نمی دونستم ولی رفتم دیدم درست گفتی Man On Wire رتبه اول شده:biggrin1:البته همونطور که گفتم فیلمای دیگه ای هم 100 گرفتن ولی تعداد ریویوهای این بیشتر از بقیه بوده برای همین اول شده اینم لیست صد فیلم اول که همه 100 گرفتن.به نظر من کلا خیلی لیست درستی نیست
Rank T-meter Title No. of Reviews
1. 100% Man On Wire 136
2. 100% Toy Story 2 125
3. 100% Taxi to the Dark Side 79
4. 100% Bus 174 72
5. 100% A Hard Day's Night 69
6. 100% Deliver Us From Evil 68
7. 100% The Wizard of Oz 66
8. 100% The Godfather 61
9. 100% The Taste of Others 57
10. 100% Rear Window 55
11. 100% Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 54
12. 100% The Third Man 52
13. 100% The Sweet Hereafter 52
14. 100% All About Eve 49
15. 100% Toy Story 49
16. 100% On the Waterfront 47
17. 100% Taxi Driver 47
18. 100% King Kong 46
19. 100% Modern Times 46
20. 100% Seven Samurai 46
21. 100% Sense and Sensibility 46
22. 100% Vertigo 45
23. 100% Citizen Kane 44
24. 100% Do the Right Thing 44
25. 100% Laura 43
26. 100% The Philadelphia Story 43
27. 100% Singin' in the Rain 42
28. 100% Aliens 41
29. 100% Cool Hand Luke 41
30. 100% The Evil Dead 41
31. 100% The Maltese Falcon 41
32. 100% Chinatown 40
33. 100% North by Northwest 40
34. 100% Risky Business 40
35. 100% The Umbrellas of Cherbourg 40
36. 100% The Adventures of Robin Hood 39
37. 100% The Conformist 39
38. 100% All the President's Men 39
39. 100% The Bride of Frankenstein 38
40. 100% The 400 Blows 37
41. 100% M 37
42. 100% Rashomon 37
43. 100% Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter Jr. 37
44. 100% Frankenstein 36
45. 100% The Crying Game 36
46. 100% The Road Warrior 36
47. 100% Say Anything 36
48. 100% Anatomy of a Murder 36
49. 100% Mary Poppins 36
50. 100% 12 Angry Men 35
51. 100% Repulsion 35
52. 100% Badlands 34
53. 100% City Lights 34
54. 100% Top Hat 34
55. 100% Dog Day Afternoon 34
56. 100% Jaws 34
57. 100% A Fish Called Wanda 34
58. 100% Invasion of the Body Snatchers 34
59. 100% Rebecca 34
60. 100% The Terminator 34
61. 100% Terminator 2: Judgment Day 34
62. 100% Snow White and the Seven Dwarfs 34
63. 100% The Discreet Charm of the Bourgeoisie 33
64. 100% The Treasure of the Sierra Madre 33
65. 100% Rio Bravo 33
66. 100% Sweet Smell of Success 33
67. 100% Before Sunrise 33
68. 100% Fanny and Alexander 33
69. 100% The Grapes of Wrath 32
70. 100% Henry V 32
71. 100% The Vanishing 32
72. 100% Blue 32
73. 100% 8 1/2 31
74. 100% The Birth of a Nation 31
75. 100% The Cabinet of Dr. Caligari 31
76. 100% Pinocchio 31
77. 100% Hukkle 31
78. 100% Live-In Maid 31
79. 100% Cat on a Hot Tin Roof 30
80. 100% My Left Foot 30
81. 100% The Killer 30
82. 100% Yana's Friends 30
83. 100% I Am Cuba 30
84. 100% La Strada 29
85. 100% My Life as a Dog 29
86. 100% Battleship Potemkin 29
87. 100% Roger & Me 29
88. 100% The Wages of Fear 29
89. 100% Husbands and Wives 29
90. 100% The Killers 29
91. 100% Pray the Devil Back to Hell 29
92. 100% Sullivan's Travels 28
93. 100% The Last Picture Show 28
94. 100% The Gold Rush 28
95. 100% The Lady Eve 28
96. 100% Marty 28
97. 100% Shadow of a Doubt 28
98. 100% The Odd Couple 28
99. 100% Playtime 28
100. 100% Pepe Le Moko 27
اسمش یکم بیشتر از همینه:biggrin1:
Stranded: I've Come from a plane that crashed on the mountain
همون قضیه اس ظاهرا که تو سال 1972 اتفاق افتاده..اسم فیلمم الان فهمیدم Aliveه
اینجا برف نقش نونو داره؟:biggrin1: حالا موندم خام میخوردن یا لااقل اونقدری شعور داشتن که آتیش درست کنن؟
آره احتمالا:biggrin1:.با برف می خوردن که بتونن تحمل کنن.کلا خیلی از فیلمش یادم نمیاد همینطوری یه سری تصاویر یادم مونده.حالا شاید باز ببینمش.

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
.به نظر من کلا خیلی لیست درستی نیست
فکر کنم اینا تیریپشون اینطوریه که هر کی بگه مثلا فلان فیلم فیلم خوبیه اینا امتیاز نقدو صد میگیرن، هر کیم بگه فیلم بدیه 0 میگیرن، یعنی این وسط چیزی ندارن:D واسه همین وقتی هیشکی به یه فیلمی نگه "این فیلم بدیه" اون فیلمه ریتش میشه صد! ولی دلیل نمیشه که اگه از تک تک اون منتقدا بپرسیم همشون به فیلم 100 بدن!
امروزم بیکارم حوصله درسم ندارم یکم این فیلما رو بنویسم که تموم شن:D
----------------------------------------------
این Che یکی از اون فیلماییه که کاملا ملت دو دسته ن سرش! یه سری شدیدا حال کردن با این فیلم، مثل راجر ایبرت که این فیلمو گذاشته فیلم سوم لیستش، یا هوبرمن منتقد ارشد ویلیج وویس که فیلمو گذاشته چهارم تو لیستش. اما جفری ولز (یکی از مهمترین و قدیمیترین بلاگرهای سینما) این فیلمو بهترین فیلم سال انتخاب کرده، یکی دو جای دیگه هم که مهمترینشون Hot blog ه فیلمو بهترین فیلم سال انتخاب کردن.
فیلم یه حالت رئالیستی خیلی قوی داره، و با اینکه صحنه های اکشن و اینا هم داره، ولی کلا فیلم آرومیه، حالا این آرومی فیلم وقتی طول فیلم هم 4 ساعت باشه دیگه بیشتر خودشو نشون میده!
مهمترین نکته های فیلم که میگن قویه بازی بنیشو دل تورو در نقش چه گوارا و فیلمبرداری فیلمه. فیلم تو لیست فیلم کامنت 22 مه، کلا تو 32 تا لیست بوده که تو 7 تاشون اول بوده.
تقریبا هیچ شانسیم برای اسکار نداره، مگر دل تورو برای نقش اصلی مرد.
در ضمن با اینکه فیلم دو پارته ولی باید یه جا دیدش، پس یک فیلم حساب میشه که به جای Intermission وسط فیلم، فیلمو دو پارت کردن.
Che’ is, when the chips are down, as Old Hollywood as it gets.
From the overture in which we watch Cuba - and then South America – laid out, to the epic length that creates a relationship with virtually every character in a way you rarely see in modern films, to the calm central “hero” who is more real than Gary Cooper would have been, but just as movie star weighty, Che’ is the great movie experience of 2008. It is a movie that washes over you and seeps into you, as only a film that takes this kind of time can. Yet, I was never bored… not during the first, second, or third viewing.
--------------------------------------
واقعا لازمه در مورد بتمن هم چیزی بنویسم؟:D فقط خواجه ی شیراز این فیلمو ندیده:D واسه همین فقط ریتینگاشو میذارم که گذاشته باشم!
فیلم تو لیست Indiewire بیست و دومه، تو لیست Movie City news سومه، تو لیست فیلم کامنت 21 مه، نمرش تو متاکریتیک هم 82 ه. کلا هم توی 180 تا تاپ تن بوده که تو 45 تاشون رتبه ی اولو داشته(بیشتر از هر فیلم دیگه ی سال). از طرف انجمن های تهیه کنندگان و کارگردانان و فیلمبرداران و نویسندگان و تدوینگران و صدابرداران و طراحان صحنه و طراحان لباس هم کاندید شده:D
و البته هرچی بیشترم میگذره به نظر میاد که فیلم تا حد خوبی overhype شده و فیلمی نیست که بمونه توی تاریخ.
--------------------------------------------
Son of Rambow یکی از فیلماییه که من وقتی اسمشو شنیدم گفتم بریز دور ولی وقتی خودشو دیدم بسیار زیاد با فیلمه حال کردم! فیلم بسیار فیلم Cute و دوست داشتنی ایه! داستانشم در مورد دو تا پسربچه س که میخوان یه فیلم با تیریپ Rambo بسازن:D فیلم اونقدر فیلم کوچیکیه که خیلیا اهمیتی ندادن بهش، نمیره های خوبیم نداره(74 تو RT و 66 تو متاکریتیک) ولی حتما ببینین فیلمو، پشیمون نمیشین.
Garth Jennings' second film is a wonderful, quirky coming-of-age tale on par with Stand by Me, as it shows the unlikely friendship between two very different British schoolboys, played by talented newcomers Bill Milner and Will Poulter. The disappointing delay in releasing this movie by Paramount Vantage, the weak marketing campaign and the decision to release it in early May against huge blockbusters like Iron Man all added up to the fact that almost no one saw this movie in theaters, even though I'll freely admit to having paid to see it a third time in order to share it with a friend of mine. Either way, I seriously love the guys of Hammer and Tongs, and I can't wait to see what they do next.
---------------------------------------------
راستی یه فیلم عظیمی یادم رفته بود:D Road to perdition یکی از محبوب ترین فیلمای منه، فیلمی که بارها نگاهش کردم و بازهم نگاهش خواهم کرد و تقریبا هیچ مشکلی تو فیلم نمیبینم.
Jarhead هم فیلمی بود که بسیار لذت بخش بود، حتی جیک جیلنهال هم تو اون فیلم قابل تحمل بود و نمیدونم چرا یه حس Full metal jacket داشتم وقتی فیلمو میدیدم.
American Beauty با اینکه حقش اونهمه اسکار نبود:D ولی بسیار فیلم خوبی بود هر چند یه جورایی میشه گفت اون دو تای دیگه بهتر از این بودن.
فیلم آخر کارگردان 3 تا فیلم بالا ولی یه مشکل عظیمی داره! به خاطر استفاده از دو تا چهره فوق مطرح هالیوود یکم وجهه ش بین طرفدارای سینمای مستقل و مثلا روشنفکرا و اینا بهم خورده، از اون طرف هم فیلمش خیلی تلخ و تاریکه برای ذائقه ی هالیوود، واسه همین یه حالت از اینجا مونده از اونجا رونده پیدا کرده:D
فیلم که بر اساس یه رمان معروف ولی کم فروش نوشته شده، در مورد زندگی یه خونواده تو حومه ی کانکتیکات هستش و مشکلاتی که برای زندگی و بزرگ کردن بچه هاشون دارن. فضای کلی فیلم تلخ و عمگینه و چه کسی بهتر از سام مندز میتونه فضای غمگین ایجاد کنه؟:D
فیلم یکی از بهترین Cast&Crew های ممکن رو داره، کارگردانش مندزه، بازیگراش دیکاپریو و وینسلت و کتی بیتس و مایکل شنن(که امسال تو Shotgun Stories ترکونده) هستن، فیلمبردارش راجر دیکینزه که یکی از بهترین فیلمبردارهای تاریخه(اکثر فیلم های کوئن ها رو این فیلمبرداری کرده، پارسال هم برای دو تا فیلم کاندید اسکار بود و آهنگساز فیلم هم تامس نیومنه که فوق العاده س کاراش، آهنگ فیلمایی مثل Shawshank یا فیلمای قبلی همین کارگردان و Finding Nemo رو این ساخته.
فیلم به دلیل همون قضیه ی از اینجا مونده از اونجا رونده خیلی ریتینگای شاخی نداره، ولی هر کی فیلمو دیده و حال کرده گفته فیلمیه که چندسال دیگه که افراد بیشتری ببیننش ارزشش معلوم میشه.
فیلم کلا تو 46 تا تاپ تن بوده که تو 4 تاش اول بوده، مهمترین لیستی که توش اول بوده، لیست San Francisco Chronicle بوده که بزرگترین نشریه ی سن فرانسیسکوئه.
Kate Winslet and Leonardo DiCaprio, in two of the best performances of the year, play a young married couple who lose their dreams in the American corporate world and its assigned roles. Sam Mendes reads minds when words aren’t enough, and has every detail right — including the chain-smoking by those who find it a tiny consolation in inconsolable lives. — Roger Ebert, Chicago Sun-Times
--------------------------------
کیت وینسلت امسال تو دو تا فیلم بازی کرده تا ببینه بالاخره بهش اسکار میدن یا نه، اسکاری که خیلی وقت پیش باید بهش میدادن! این فیلمش بر خلاف فیلم قبلی موضوعش مقبول تره، هولوکاست!
کارگردان و نویسنده ای که قبلا باهم The Hours رو کار کرده بودن، فیلمی که تو سال خودش به مراتب بهتر از شیکاگو بود و البته از Gangs of NY و Perdition بهتر نبود واسه همین نباید اسکار میبرد:D ولی بیشتر از شیکاگو حقش بود:D
فیلم در مورد یه پسریه که با یه دختر چندین سال بزرگتر از خودش رابطه داره و بعد از چندسال که دوباره دختره رو میبینه میفهمه که دختره تو هولوکاست دست داشته.
Ralph Fiennes و Kate Winslet تو فیلم بازی میکنن، کیت وینسلت با گریم پیرتر میشه میشه ولی پسره رو دو تا بازیگر در دو مقطع نقششو بازی میکنن که رالف فینس نقش پسرو وقتی که بزرگ شده بازی میکنه.
فیلمبردار فیلمم فیلمبردار بزرگیه، معروف ترین کارشم فیلم خیلی خوب The Mission(رابرت دنیرو) بوده.
یه نکته جالبم اینکه تو Golden Globe ریکی جروایس(کمدین معروف انگلیسی) اومد رو سن و به وینسلت گفت که بهت گفته بودم تو یه فیلم هولوکاستی بازی کن تا جایزه ببری:D
فیلم کلا تو 30 تا لیست بوده که فقط تو یکیشون اول بوده، تو لیست راجر ایبرت هم هست.
the movie is romantic without being overly sentimental plus it deals with something I've long pondered being the son of German Jews: after WWII, how were Germans able to deal with the guilt they faced about what happened under their noses? (And yes, there have been a lot of movies about Nazis and the Holocaust and the German experience, but this one was clearly the best.) It's probably better not knowing much more than that before seeing Daldry's film, but you can expect performances every bit as good as those in The Hours including the role of Kate Winslet's career and a breakthrough performance by newcomer David Kross, having to deal with a lot of difficult emotional scenes as the younger Michael Berg. (Ralph Fiennes plays Berg later in life.) It's an unforgettable film that's full of the type of rich artistic depth we've come to expect from Daldry
-----------------------------------
یکی دیگه از فیلمای خوب فرانسوی امسال یه فیلم جنایی به اسم Tell No one هستش.
داستان در مورد یه دکتری هست که 8 سال بعد از اینه زنش به قتل رسیده، یهو پاش توی یه ماجرای قتل وا میشه و همون موقع هم یه ایمیل از زنش بهش میرسه و ماجرا قاطی پاتی میشه:D
فیلم از نظر منتقد ارشد متاکریتیک بهترین فیلم ساله، جدا از اون کلا تو 30 تا لیست دیگه بوده ولی فقط تو لیست همون منتقد متاکریتیک اوله، نمره ش تو متاکریتیک هم 82 ه، تو لیست منتقدای La Times و Entetainment Weekly هم بوده، تو لیست فیلم کامنت هم چهل و هفتمه.
A French thriller so jammed with twists it would be a crime to reveal them. Let’s just say that this tale of a man who learns that his murdered wife may still be alive is as artfully dense as The Big Sleep, as painfully romantic as Vertigo, and so gripping it just about resynchronizes your pulse. — Owen Gleiberman, Entertainment Weekly
-----------------------------------
زودیاک از اون فیلماییه که من هر سری میبینیم بیشتر خوشم میاد، فیلمی که به مراتب بالغ تر و پخته از فیلمای قبلی فینچر مثل Se7en و Fight Club ه، فیلمایی که بیشتر بارشون رو دوش طرح فیلمنامه بود. واسه همین وقتی عبارت Curiuos Case رو تو اسم فیلم جدید فینچر دیدم یکم نا امید شدم ولی وقتی تریلرهای فیلمو دیدم و در موردش شنیدم بسی خوشحال:D
اسم فیلم یکم منو یاد یکی از فیلمای هرزوگ میندازه، Enigma of Kaspar Hauser، داستان فیلم هم در مورد یه آدم مرموزی به اسم کاسپار هاوزره که یهو پیداش میشه یهو هم نیست میشه آخرشم دقیقا معلوم نمیشه جریان چی بوده!
آخرین فیلم فینچر در مورد یه بابایی به اسم بنجامین باتنه(برد پیت) که وقتی به دنیا میاد در نهایت پیریه و سال به سال جوونتر میشه، در این بین هم عاشق یه دختره(کیت بلنشت) میشه که دختره معمولیه، یعنی وقتی این پیره دختره بچه س، وقتی پسره جوونه دختره پیر میشه:D
فیلم اینطور که میگن از نظر تکنیک سینمایی یه شاهکاره، خیلیا میگن یکی از بهترین فیلمای ده سال گذشته س حتی، ولی اونایی که با فیلم مشکل دارن بیشترین ایرادی که به فیلم میگیرن زمان طولانی فیلمه که نزدیک به 3 ساعته.
این فیلم به همراه Slumdog Millionaire تنها فیلمایین که تمام انجمن های صنفی هالیوود تو زمینه خودشون کاندیدش کردن برای بهترین فیلم سال.
به جز فینچر و پیت و بلنشت، چهره های معروف دیگه ی فیلم یکی Tilda Swinton هستش که پارسال اسکار نقش مکمل زن رو برد، یکی هم کلودیا میراندا که فیلمبردار این فیلم و تقریبا تمام فیلمهای قبلی دیوید فینچره.
فیلم به خاطر طولانی بودن و ریتم آروم و تا حدودی شاعرانش خیلی مورد قبول قرار نگرفته، به اضافه اینکه به خاطر جلوه های ویژه ی زیاد(البته از نوع خوبش، یعنی جلوه هایی که برای فیلم اجباری بودنن) و بازیگرای معروفشم بین اهالی سینمای مستقل هم راش نمیدن:D یه چیزی مثل Revolutionary Road:D
کلا هم توی 101 لیست تاپ تن بوده که تو 10 تاشون اول بوده، و هم تو لیست Indiewire هم تو لیست Filmcomment که جفتشون مربوط به سینمای مستقلن 34 ام شده.
I'm also a diehard fan of Jean-Pierre Jeunet (Amelie) and this is the closest an American filmmaker has come to creating that sort of fantastical and magical feeling in a movie. The movie covers a lot of ground and there's a lot of depth to its exploration of life and death and love and age and youth, that it's hard not to be deeply affected, especially by the last hour. The movie explores so many different ideas and themes--and that's not even including the Hurricane Katrina setting used for the present day framing sequence--that I'm sure I can watch the movie over and over and get more out of it with each viewing. The 2 hours and 45 minutes go by quicker than you think--if you're in the right head then it's almost a spiritual experience at times--and it leaves you at the end realizing you've watched something unprecedented in terms of cinema that's not likely to be repeated.
Frost/Nixon فیلمی بود که قبل از اکران همه میگفت خیلی شاخه، بعد که اکران شد تا یه چند روز جو حاکم منفی بود ولی بعدش باز دوباره نقدای مثبت رو شد، اونقدری رو شد که الان که فصل جوایزه، بعد از Slumdog و بنجامین باتن، به همراه Milk سومین فیلم پر امیده.
فیلم در مورد یه سری مصاحبه تلویزیونی بین دیوید فراست و ریچارد نیکسون، دومین رئیس جمهور منفور امریکا بعد از جرج بوش تقریبا، هستش که چندسال بعد از استغفای نیکسون انجام میشه.
ران هاوارد کارگردان فیلمه ولی اصل فیلم برای پیتر مورگانه، کسی که فیلمنامه رو از روی نمایشنامه ی خودش نوشته. در ضمن این فیلم به همراه فیلم W لیوراستون که در مورد جرج بوشه، درست تو اوج انتخابات امریکا نمایش داده شدن، و جفتشون هم یه جورایی موضعشون علیه جمهوریخواه ها بود.
Frank Langella که یکی از بزرگترین بازیگرای زنده ی تئاتر دنیاس نقش نیکسون رو بازی میکنه و سومین شانس اسکار امساله، نقش دیوید فراست(مجری تلویزیون) رو هم مایکل شین بازی میکنه.
فیلم جدا از کاندیداتوری توی جوایز مختلف، توی 91 لیست تاپ تن هم بوده که تو 3 تاشون فقط اول شده، یعنی تعداد افرادی که با فیلم حال کردن زیاد بوده ولی تعداد افرادی که با فیلم خیلی حال کردن کم بوده:D
نمیره ی فیلم تو متاکریتیک 80 و تو RT نوده.
I knew nothing about the Nixon versus Frost interviews until I watched this movie. Now I feel better versed about the disgraced ex-President as a fallen world leader and as a man who had to deal with being run out of office (something he brought on himself) and forced to live out his life away from the world of politics. Directed by Ron Howard and adapted for the screen by Peter Morgan (who wrote the stage play the feature film’s based on), Frost/Nixon isn’t just about politics and that’s what makes it so fascinating.
-----------------------
فعلا بسه، یه چنتایی فیلم مونده اونارم یا مینویسم یا فوقش فقط اسماشونو میذارم:D

آخرین ویرایش:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
فکر کنم اینا تیریپشون اینطوریه که هر کی بگه مثلا فلان فیلم فیلم خوبیه اینا امتیاز نقدو صد میگیرن، هر کیم بگه فیلم بدیه 0 میگیرن، یعنی این وسط چیزی ندارن:biggrin1: واسه همین وقتی هیشکی به یه فیلمی نگه "این فیلم بدیه" اون فیلمه ریتش میشه صد! ولی دلیل نمیشه که اگه از تک تک اون منتقدا بپرسیم همشون به فیلم 100 بدن!
آره اشکال محسوب می شه. ولی خب اینو متاکریتیک شاید یه جورایی مکمل هم باشن.
این قضیه کتاب جک تورنس چیه یکی نوشته؟ بعد اونوقت همه ی صفحاتش All work and no play makes Jack a Dull boyه؟:biggrin1: کلا کار مسخره ای کرده.10 دلارم بی خودی قیمتشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر