معرفی Custom Arcade Stick های ساخته شده توسط بچه‌های بازی سنتر

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
این تاپیک، محلی هست برای قرار دادن عکسها و اطلاعات مربوط به Arcade Stick های ساخته شده توسط بچه‌های بازی سنتر.

خیلی کوتاه بگم که هدف از ساختن Arcade Stick، ساختن یک کنترلر مشابه دستگاه‌های Arcade هست، طوری که بشه برای PC و کنسولهای خانگی استفاده کرد. دستگاه آرکید، همون دستگاه بزرگی هست که پشت اون می‌ایستادید و داخلش سکه یا ژتون می‌انداختید و بازی می‌کردید. مورد استفاده این استیک‌ها هم معمولاً گیم‌های فایتینگ (مثل Street Fighter ، Tekken) و گیم‌های Shoot'em Up (مثل Mushihimesama ، Ikaruga) هست. این گیمها در واقع برای همین نوع کنترلر طراحی شدن.

البته میشه این استیک‌ها رو به صورت آماده (تولید شرکت‌هایی مثل MadCatz، Hori و Razer) هم خریداری کرد؛ اما بعضیها این چالش رو قبول می‌کنن که خودشون این کنترلر رو بسازن.

به هر حال...

به‌روز رسانی 96/04/18

یک استیک چوبی جدید که توسط @Danyal_King ساخته شده و خیلی زیباست. تصاویرش رو توی این پست ببینید.

به‌روز رسانی 95/08/18

امروزیکی از بچه‌های استریت فایتر باز، @mohammad.abbas ، یه استیک چوبی ساخت و خیلی هم تر و تمیز شده! می‌تونید عکس استیکش رو توی این پست ببینید.

به‌روز رسانی 95/08/18

امروز تکن‌باز قهارمون، @feroozGT ، یه استیک مقوایی ساخته و به زودی هم قراره ارتقاء بده به پلکسی‌گلاس. عکس استیکش رو توی این پست ببینید.

به‌روز رسانی 94/10/09

این استیک رو به تازگی (دی‌ماه 1394، دسامبر 2015) طراحی کردم و ساختم:

این استیک رو از صفر با استفاده از نرم‌افزارهای SketchUp و AutoCAD طراحی و مدل‌سازی کردم. این تصویر مدل‌ سه‌بعدی من در SketchUp هست:

و این هم یک رندر از مدل که توسط دوست عزیزم میلاد پیرداوری با استفاده از VRay تهیه شد:

در مرحله بعد، تمام قطعات رو با استفاده از پلکسی‌گلاس (با برش لیزر) تهیه کردم و استیک رو ساختم.
این هم تصویری از داخل استیک، که همونطور که می‌بینید از بُرد گیم‌پد XBox 360 استفاده کردم. بنابراین، این استیک روی XBox 360 و PC کار می‌کنه.

از نتیجه کار بسیار راضی هستم؛ مخصوصاً که این اولین استیکی هست که کلّ طرح و اجراش با خودم بود :)

من سال 2011 هم یه استیک با پلکسی‌گلاس ساخته بودم. هیچ‌وقت فرصت نشد که عکس‌های این استیک رو اینجا بفرستم و الان هم باورم نمیشه که 4 سال گذشته. طرحش توسط دوستم محمد پیرداوری (که مهندس معمار هست) تهیه شده بود:

قبل از اون هم این استیک رو با استفاده از MDF ساخته بودم (البته بیشتر کار رو دوستانم میلاد پیرداوری و محمد پیرداوری انجام داده بودن). تصویر کاورش هم Hakumen از بازی BlazBlue هست.

و این هم اولین استیکی که ساخته بودم، با استفاده از MDF و تصویر استاد بلانکا! (یک تاپیک هم درباره‌ش زده بودم)
به نظر میاد نسبت به اون موقع خیلی پیشرفت کردم ;)

دو تا دیگه از بچه‌های بازی‌سنتر هم استیک ساختن. حتماً پست دوم و سوم همین تاپیک رو هم ملاحظه بفرمایین :)

به‌روز رسانی 90/04/31
طی اقدامی غیر منتظره، یکی دیگه از بچه‌های بازی‌سنتر هم یه استیک ساخته که در نوع خودش بسیار جالب توجه‌ هست. یه نگاه به این پست بندازین.
تبریک می‌گم به dani8gb! کارش واقعاً جالب بود :)

آخرین ویرایش:

<^SIleNT^>

کاربر سایت
Dec 31, 2007
356
نام
Ash
به شخصه علاقه ی زیادی به بازی های فایتینگ و shoot'em up دو بعدی دارم و از نوجوانی همیشه دره دکه ی گیم شهربازی اصفهان ولو بودم.حدود 13 الی 12 سال پیش تازه آرکید ماشین ها توی ایران باب شده بود و توی شهربازی اصفهان هم چندتا از اونا پیدا میشد (و لامصب برای هر coin بیست و پنج الی پنجاه تومن اون موقع از من پول میگرفت!)
همیشه برای من شکل و شمایل عجیبه کنترلر های آرکید ماشین ها جای سوال داشت،هیچ وقت 4 تا باتن رو همراه جوی استیک ندیده بودم و باهاش انصافا راحت نبودم!چند سال بعد من همراه با خرید ps1 ام یه آرکید استیک هم تحویل گرفتم و فقط بازی های beat em up یی رو باهاش بازی می کردم (بخاطر وجود توربو!:D)
بعدها من بعد از گشت و گذار توی سایت های مختلف تازه فهمیدم که این نوع کنترلر برای بازی های فایتیگ هم به کار میره و دیده بودم که بعضی از دوستدارانه این سبک بازی ها خودشون گاهی دست بکار میشن و استیک ها رو modified میکنن.
بعد ها که تاپیک حمیدوس رو دیدم در موردش با مهدی (mr.47) توی ایکس فایر صحبت کردم که طی بحث هایی...مهدی گفت "بیا تا ما هم بسازیم!" منم که کلا از این کارا بدم نمیاد و موافقت کردم،بعداً فرد سومی به یوزر نیمِ رازیل هم به گروهمون اضافه شد و قرار شد سه تا استیک درست کنیم.
حدوداً اواخر تابستون امسال بود که دست به کار شدیم و همون طور که میبینید ماله من تا حالا (88/11/14) ساختش طول کشیده که یکی از دلایل این دیر کرد اینه که من آدم فوق بدقولی هستم که دومی نداره و اینا...دوم این که همه کاراشو خودم به تنهایی و بدون هیچ کمکی انجام دادم که بعضیاش رو برای اولین بار داشتم تجربه میکردم.(کار با کورل،کار با فوتوشاپ(!) و mdf کاری)

نتیجه ی کار شد این:

تجهیزات به کار رفته:

• باتنها seimitsu PS-14-GN 30 mm سه تا سفید 6 تا سیاه و دوتا هم سانوای سفید که فکر کنم OBSN هستن
  • sanwa JLF-TP-8T joystick سیاه
  • پلکسی گلاس 25*40 ـه 3 mm
  • جعبه MDF + رنگ سیاه
  • گیم پد 360 سیم دار
  • آرت از Berserk

باتن ها و جوی استیک رو از http://lizardlick.com/ سفارش دادم،تو ایران پیدا میشه ولی نه هر نوع و اندازه ای...
برای این کار تا حالا دوبار لحیم کاری کردم،یک بار از روی جامپر و بار دوم روی ذغال ها و مس ها

note:این عکس اولیه ست و جای سیم ها بعضاً نادرست،که به مرور زمان اشکالاتش رفع شده

دلم میخواست میتونستم توربو رو هم بهش اضافه میکردم،ولی دیگه اون از حوصله ی من و بقیه (!) خارج بود.
باهاش تقریبا راحتم و مشکل خاصی برای استفاده ش ندارم چون اونقدرا بازیم خوب نبود که با تغییر کنترلر بخواد متزلزل بشه.

آخرین ویرایش:

[MR.47]

کاربر سایت
Jan 10, 2009
58
نام
مهدی
خوب گفتنی ها رو دوستان گفتند منم فقط عذر خواهی میکنم به خاطر تاخیر در واقع دو سه ماه پیش استیک من اماده بود اما بدنه ی فلزیشو میخواستم رنگ استاتیک(رنگ کوره ای) بکنم به خاطر همین خیلی تو نوبت موند و دیگه دیر شد قبلا هم میخواستم جلوی استیکم یه سیستم خنک کننده برای دستم تعبیه کنم اما چون جا برای کلید های start و select نزاشته بودم مجبور شدم از اونا استفاده کنم قطعاتشم با مال دوستم یکیه فقط من از دسته ی 360 استفاده نکردم و گیم پد معمولی استفاده کردم
فقط اگه دوستان کسی خواست استیک درست کنه میتونم یه راهنمای ساخت با استفاده از تجربیات خودم و دوستم براتون بزارم تا اشتباهات مارو تکرار نکنید همین دیگه حالا استیکمو ببینید

IMG_0397.html

IMG_0397.html

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: amir2100

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
سلام
این دو پست بالا برای این نوشته شده که این دوستان نیز در حال ساختن Fighting Stick هستند و وقتی ساخته شده عکسها و مطالب مربوط به آن را در این دو پیام اول گفتگو قرار دهند که همه یکجا باشند.

شما نیز اگر چیزی ساختید و یا سوالی داشتید در همین گفتگو مطرح کنید
با تشکر

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
سلام!
آقا ممنون بابت تاپیک. اون دو تا استیکی که جناب HamidoOs ساخته خیلی جالب هستند، بهتون تبریک میگم. راستش من یه سوال برام پیش اومده، من الان یه دونه استیک برای PC دارم (البته خریدم :D) ولی زیاد روی PC بازی Fighting انجام نمی دم. خواستم ببینم آیا راهی هست که بشه این استیک را یه جوری دستکاری کرد که روی X360 جواب بده؟!

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
به به استیک دومی بسیار زیباست !
میشه یه توضیح درباره ی اون 3 تا دکمه که بغل جعبه ن بدی ؟ مربوط به Coin و reset دادن ایناس ؟
پ.ن : قدوم نو رسیده مبارک:laughing:
جناب Frobary شما هم بد نیست یه عکس بذارین

آخرین ویرایش:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
راستش من یه سوال برام پیش اومده، من الان یه دونه استیک برای PC دارم (البته خریدم :D) ولی زیاد روی PC بازی Fighting انجام نمی دم. خواستم ببینم آیا راهی هست که بشه این استیک را یه جوری دستکاری کرد که روی X360 جواب بده؟!
آره میشه البته زحمتش زیاده و توصیه نمیشه :D
منتها اول یه عکس ازش بذار ببینیم چی هست، تا معلوم بشه اصولاً ارزشش رو داره همچین کاری بکنی یا نه.

به به استیک دومی بسیار زیباست !
میشه یه توضیح درباره ی اون 3 تا دکمه که بغل جعبه ن بدی ؟ مربوط به Coin و reset دادن ایناس ؟
پ.ن : قدوم نو رسیده مبارک:laughing:
ممنون.
اون سه تا، همون سه تا کلید وسط گیم‌پد XBox هستن: Start و Guide و Back.
که البته توی GGPO مثلاً میشه Back رو برای انداختن سکه (Coin) تنظیم کرد.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
سلام!
آره میشه البته زحمتش زیاده و توصیه نمیشه :biggrin1:
منتها اول یه عکس ازش بذار ببینیم چی هست، تا معلوم بشه اصولاً ارزشش رو داره همچین کاری بکنی یا نه.
می گردم پیداش می کنم عکسش را میزارم. البته چیز زیاد خفنی هم نیست از این معمولی هاست. منظورم اینه که اگه وسط کار خراب هم بشه زیاد مهم نیست :D فقط می خوام یه تجربه ای تو این کار بدست بیارم.

LiQuiD SnakE

کاربر سایت
Jun 3, 2007
274
نام
ارسلان
چه میکنه این oOs Hamid :biggrin1:
این استیک دومیه رو گفته بودی برا بازیای shoot'em up ساختی..یه توضیح میدی که چه فرقی با استیک اولیت داره؟Gate جوی استیکش فرق داره یعنی؟
البته قبلا بم گفته بودی فک کنم ولی خب یادم رفت.
تاپیک چه شروع هیجان انگیزناک ـی داره :-s
منم به زودی یه Hori FS3 میرسه دستم..احتمالا Mod ـش میکنم بعدا..

آخرین ویرایش:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
این استیک دومیه رو گفته بودی برا بازیای shoot'em up ساختی..یه توضیح میدی که چه فرقی با استیک اولیت داره؟Gate جوی استیکش فرق داره یعنی؟
البته قبلا بم گفته بودی فک کنم ولی خب یادم رفت.
نه این جدیده برای Fighting ـــه. استیک قبلی رو توش تغییرات دادم و جوی‌استیک مناسب برای Shoot'em up روش گذاشتم. منتها هنوز تصویر روی استیک رو عوض نکردم. حالا هر وقت اون رو هم تغییر دادم، عکس میذارم.

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
هاان من چرا اینجارو ندیده بودم
واقعا که بــَـه بــَـه :biggrin1:
شاهکار دیگری از HamidoOs Technologies :biggrin1:
واقعا خیلی خوب شده:love:
منم اول می خواستم custom درس کنم خو اما Soldering اینا که همچین بلد نیستم و کلا می ترسم خراب کنم رفتم یه Hori Fighting Stick 3 گرفتم بره دیگه...
الانم دارم میدمش به این پسره Cyko aka LiQuiD SnakE :biggrin1:هر بلایی می خواد سرش بیاره :biggrin1: چون FS3 بشدت نیاز به ماد خور کردنو اینا داره و منم که حال ندارم (:| واسه همین می خوام یه Madcatz Tournament Editon Fightstick بگیرم راحت شم فقط برم اون طرح روی استیکو عوض کنم8->

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
ولی من اگه جات بودم Noel رو برا faceplate انتخاب میکردم :biggrin1:
بــَـعله... در اسپویلر زیر، شاهد چهره برادر ( Cyko (aka Liquid Snake هستیم هنگامیکه دستش به BlazBlue می‌رسه و نوئل رو انتخاب می‌کنه:
:flowers:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر