خبر رسمی سگا می گوید که به دنبال خریدهای بیشتر است، نه به دنبال فروش

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Adam

عضو تحریریه
sega sonic.jpg

اسناد حقوقی منتشر شده پیش از این نشان داد که در نوامبر 2020، فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، از مدیرعامل مایکروسافت برای نزدیک شدن به سگا سامی برای خرید استودیوهای بازی سگا، درخواست مجوز کرده بود. در آن زمان، اسپنسر شرکت سگا را به عنوان جذاب‌ترین خرید بعدی ایکس‌باکس توصیف کرده بود.

آقای Shuji Utsumi، مدیر ارشد عملیات سگا، در مورد خرید اخیر سازنده Angry Bird توسط ناشر ژاپنی و همچنین گزارش هایی مبنی بر علاقه مایکروسافت به خرید سگا با CNBC مصاحبه کرده است.

ایشان گفتند: به عنوان نهادی از Sega Sammy، ما در حال خرید برخی از شرکت ها هستیم. ما همچنان به دنبال فرصت هایی برای رشد هستیم. ما IP ها و پتانسیل های جذابی داریم. من فکر نمی‌کنم چنین معامله‌ای اتفاق بیفتد. اوتسومی همچنین گفت: پس از موفقیت فیلم‌های سونیک، سگا می‌خواهد دیگر فرنچایزهای خود مانند Persona و Yakuza را فراتر از بازی‌های ویدیویی گسترش دهد.

شاید اشتباه کنم ولی تا حالا ندیدم شرکتی اندازه سگا تصمیمات اشتباه بگیره و هنوزم درس نگرفته باشه.اینا پتانسیل این رو داشتن یه قطب خیلی قوی از صنعت گیمینگ باشن.الانم میدونم جایگاهش بد نیست ولی چیزی که میتونستن باشن نیستن.هنوز هم یه سونیک درخور نساختن.

شاید اشتباه کنم ولی تا حالا ندیدم شرکتی اندازه سگا تصمیمات اشتباه بگیره و هنوزم درس نگرفته باشه.اینا پتانسیل این رو داشتن یه قطب خیلی قوی از صنعت گیمینگ باشن.الانم میدونم جایگاهش بد نیست ولی چیزی که میتونستن باشن نیستن.هنوز هم یه سونیک درخور نساختن.
دوره سونیک تموم شده واقعا و به شخصه هیچ پتانسیلی فراتر از این نمیبینم براش! سونیک ماهیتش این بوده که بدوئه سکه جمع کنه تو راه! تو صنعت فعلی این اصلا نمیتونه یه ایده جذاب باشه براش واسه همینم موفقیت بزرگی براش نمیبینیم این روزا...

طبق چیزایی که من قبلاً خوندم و اینا حالا ممکنه اشتباه باشه یا درست
این کمپانی یکی از کمپانی‌های زیر مجموعه ارتش آمریکا بود
دستگاه ها arcade می‌ساخت
بعد جدا شد و اسمش شد سرویس گیم که سگا مخفف se ga هست
دفتر این کمپانی تو هاوایی بود

حالا شعبه آمریکا داشت شعبه ژاپن داشت و داستان ها خودش
مشکلات این کمپانی از زمانی شروع شد که شعبه ژاپن قدرت گرفت
و بین مدیران شعبه آمریکا و ژاپن درگیری ایجاد شده بود
حتی مستندی درباره همین مورد ساخته شده خیلی از شکست‌های سگا اگر اشتباه نکنم و درست فکر کرده باشم به خاطر شعبه ژاپن بوده

به نظرم شاید اشتباه باشه نینتندو کل هویتش رو مدیون آمریکاس
اصلاً معروفیت نینتندو و استقبال از اون به لطف آمریکای شمالیه

بعد سگا به جای اینکه بره طرف ابر قدرت دنیا اون روزگار ( کشوری که خودش توش بود )
رفت بازارهای آسیایی که کشورهای فقیری بودن اون زمان ، هنوزم بخشی هستن
رفت بازار آسیا و بازار اروپا و آمریکا جنوبی
اون زمان اروپا نصفش دست شوروی بود ، خود آلمان به دو بخش آلمان شرقی و غربی تقسیم شده بود
و آمریکای جنوبی چند تا کشور مثل برزیل و غیره
تمرکز کرده بود
یعنی رسماً رفته بود داغون‌ترین جاها رو پیدا کرده بود

با این تصمیم اشتباه معلومه باید از صحنه روزگار محو می‌شد حالا چه جوری طاقت آورده تا الان مونده خدا عالمه

تا جایی که خوندم این کمپانی چند بار ورشکست شده و فروخته شده
یعنی کمپانی که ما از سگا می‌شناسیم با این کمپانی سگا متفاوته مالک‌های جدیدی داره

کمپانی که میره انگری بردز بخره
تکلیفش مشخصه ازش انتظار یه کمپانی که دنبال ساخت بازی‌های تایتل aaa باشع و کنسول بسازه نداشته باش

اوج هنرش شد کنسول Game Gear Micro
که اندازه جاکلیدی بود
چنتا بازی قدیمی اجرا میکرد

DSCF7433_2.jpg

Sega-Game-Gear-Micro-Gaming-Portable-01.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pouria.sh
دوره سونیک تموم شده واقعا و به شخصه هیچ پتانسیلی فراتر از این نمیبینم براش! سونیک ماهیتش این بوده که بدوئه سکه جمع کنه تو راه! تو صنعت فعلی این اصلا نمیتونه یه ایده جذاب باشه براش واسه همینم موفقیت بزرگی براش نمیبینیم این روزا...

اون زمان خودش
سریع بودن که هیجان میداد + موزیک‌های تاپ روز باعث محبوبیتش شد

بعدها گیمرها دیگه همچین محیطی نمی‌خواستن
دنبال بازی‌های محیط 3d بودن
که بشه توش گشت و گذار کرد
و بازی‌های اپن ورلد شکل گرفتن

دیگه ایده با سرعت نور بری و مرحله تموم بشه جذاب نیست
همین ماریو از دهه ۷۰ میلادی هنوز هست و به بقا داره ادامه میده چون هر مرحله ارتقا پیدا کرد
و حتی می‌تونیم بگیم عوض شد

سگا ip محبوب خودش مثل alex kidd 3 که رقیب ماریو تو دهه ۸۰ میلادی مثل بچه یتیم ول کرد رفت
این بازی روی sega master system کنسول هم دوره میکرو اومده بود قبل از sega genesis

و بعد سونیک ساخت و فقط به اون بها داد
Alex kidd قابلیت ادامه و بقا داشت تا همین امروز

20201219-115719.jpg

alex_kidd_3_150_138.jpg

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or