World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
raid lock ما که یه هفته به باد رفته ولی جای شکرش باقیه

اره دیشب تا ساعت 3 رید جمع کردم با alt ام رفتم دراگون سول که والورش کپ شه

:|

outland تقریبا 90% پلیر هایی که اونجان pvp بازی می کنن (بهشت pvp باز ها )
http://eu.battle.net/wow/en/guild/outland/Guardians of Persia/ دیروز تو فروم دیدم فکر کنم گیلدشون رو تازه زدن چون هنوز لول 1

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
اره دیشب تا ساعت 3 رید جمع کردم با alt ام رفتم دراگون سول که والورش کپ شه

:|

outland تقریبا 90% پلیر هایی که اونجان pvp بازی می کنن (بهشت pvp باز ها )
Guardians of Persia @ Outland - Game Guide - World of Warcraft دیروز تو فروم دیدم فکر کنم گیلدشون رو تازه زدن چون هنوز لول 1

اره دیگه دادا فقط PVP حال میده
باوو پسر همه هوردن :|
مگه هورد چی داره؟!
بزار فول ارمور شم میرم هر چی هورده ...اره...

---------- نوشته در 09:20 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:10 PM ارسال شده بود ----------

پسر این خیلی جالبه.
فک کنم کمتر کسی هست که ابنو ندیده باشه خیلی باحاله همه دیدن
خدای Mage Fire

این پروفایلشه

Hansol @ Darkspear - Game Guide - World of Warcraft

کیلیپشم خودش داده بیرون.
من دیگه نرفتم دنبال لینکش ولی فک کنم این کار کنه.

clip mage Hansol - Google Search

آخرین ویرایش:

PUARO

کاربر سایت
Sep 7, 2011
125
سلام به همگی.
من با دانلودر بلیزارد این بازی رو دانلود کردم.میخوام تو یه سرور مجانی بازی کنم.اگه سرور بتونین معرفی کنین ممنون میشم. در ضمن من کاتا رو با ورژن 15595- 4.3.4 دان کردم.ممنون میشم کمک کنید

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
میبخشید دوباره میپرسم . اگه یه توضیحی در مورد روش تهیه mount زمینی و هوایی بدید ممنون میشم
خیلی راحت train میکنی بعدش میتونی سوار mount بشی ... برای اموزش هم هر هیروباید بره شهر مخصوص خودش اما اگر بری دالاران یک trainer مشترک برای همه داره

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
نه این MoP گویا داره یه چیزی میشه :D این جواد هی میگفت خوب از اب در میاد من باور نمیکردم :|
البته بازم باید صبر کرد تا خودش بیاد ببینیم در چه وضعیتیه اما با توجه به اطلاعاتی که تا الان ازش منتشر شده من یکی رو که واقعا امیدوار کرده .
علاوه بر اون Tier های این سری یا همون T 14 ها بر خلاف T 12 و T 13 های قبلی واقعا جالب طراحی شدن . نمونه Tier 14 Shaman Armor
نقشه بازی هم که مشخص شده و Pandaria در پایین World Map قرار گرفته -----> لینک
تا یادم نرفته اینم بگم که یه سری عکس از لودینگ های بازی هم منتشر شده که از حق نگذریم واقعا فوق العادس و مشخصه که Zone های این سری روی تک تکشون بسیار کار شده و تفاوت های زیادی هم به یکدیگه دارن . مثلا من از همین الان عاشق اینجا شدم :D

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
نه این MoP گویا داره یه چیزی میشه :D این جواد هی میگفت خوب از اب در میاد من باور نمیکردم :|
البته بازم باید صبر کرد تا خودش بیاد ببینیم در چه وضعیتیه اما با توجه به اطلاعاتی که تا الان ازش منتشر شده من یکی رو که واقعا امیدوار کرده .
علاوه بر اون Tier های این سری یا همون T 14 ها بر خلاف T 12 و T 13 های قبلی واقعا جالب طراحی شدن . نمونه Tier 14 Shaman Armor
نقشه بازی هم که مشخص شده و Pandaria در پایین World Map قرار گرفته -----> لینک
تا یادم نرفته اینم بگم که یه سری عکس از لودینگ های بازی هم منتشر شده که از حق نگذریم واقعا فوق العادس و مشخصه که Zone های این سری روی تک تکشون بسیار کار شده و تفاوت های زیادی هم به یکدیگه دارن . مثلا من از همین الان عاشق اینجا شدم :D
الان اینایی که گفتی دقیقا چیش خوب از آب در اومده؟ Tier قشنگ که تا دلت بخواد تو TBC داشتیم، برای اثباتش هم MMO Champion یه آمار گرفت که ثابت کرد 80% پلیر ها Transmogrify کردن به Tier های 4 تا 6 که یعنی همون TBC. اون Zone های قشنگ و Loading های خفن هم که نشد چیز تازه و جذاب! Loading قشنگ میخوایم چی کار آخه؟
چیزای جدیدی که اضافه شده رو بذار من بهت بگم، جنگ Pet ها که اگه کسی حال می کرد میرفت Pokemon بازی می کرد، مزرعه داری که اگه کسی حال می کرد Farmville بازی می کرد. دیگه کم مونده خانواده بسازی و ببریشون دستشویی و حموم که احتمالا چند وقت دیگه با EA Games یه قرار داد می بندن که The Sims هم تو WoW بسازن.

طرح جذاب و زیبا یعنی یه BG مثل DotA ساختن که مردم ازشون التماس کردن یه همچین چیزی بسازید زیرش زاییدن!!

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
الان اینایی که گفتی دقیقا چیش خوب از آب در اومده؟ Tier قشنگ که تا دلت بخواد تو TBC داشتیم، برای اثباتش هم MMO Champion یه آمار گرفت که ثابت کرد 80% پلیر ها Transmogrify کردن به Tier های 4 تا 6 که یعنی همون TBC. اون Zone های قشنگ و Loading های خفن هم که نشد چیز تازه و جذاب! Loading قشنگ میخوایم چی کار آخه؟
چیزای جدیدی که اضافه شده رو بذار من بهت بگم، جنگ Pet ها که اگه کسی حال می کرد میرفت Pokemon بازی می کرد، مزرعه داری که اگه کسی حال می کرد Farmville بازی می کرد. دیگه کم مونده خانواده بسازی و ببریشون دستشویی و حموم که احتمالا چند وقت دیگه با EA Games یه قرار داد می بندن که The Sims هم تو WoW بسازن.

نه دیگه نگرفتی من چی گفتم . من اسمی از Tier های TBC نبردم گفتم Tier های این سری در حالت کلی نسبت با Tier هایی که توی Cata معرفی شد بهتر طراحی شده که البته حرف من تنها نیست حرف خیلیاس اگه تو Forum های خارجی یه Search ی بزنی میبینی . این خیلیا هم مطمئن باش همشون دستشون با Blizzard تو یه کاسه نیست که بیان این حرفارو بزنن . به هر حال تو این زمینه ادم باس به سلیقه خودش نگاه کنه یکی مثل من خوشش میاد یکی هم نه خوشش نمیاد !
یعنی میخوای بگی Zone های به فول خودت خفن و جذاب چیز تازه ای به حساب نمیاد ؟ والا MoP توی یک چیز عالی به حساب بیاد همین طراحی محیطشه . این به هر حال یه expansion جدیده . ادم انتظار داره همه جور تغییراتی توش ببینه از محیط بازی گرفته تا کوچیکترین چیزهاش .
حالا یه سری از این تغییرات جالب نیست یه سری هم جالبه . تر و خشک رو که با هم نمیسوزن برادر . شما از همون اولی که MoP معرفی شد گیر دادی به همین مزرعه داریش ول کن ماجرا هم نیستی . من خودم هم شخصا از این چیزاش خوشم نمیاد اما بازم هنوز یه سری چیزایی داره که من یکی رو امیدوار نگه میداره :)

آخرین ویرایش:

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640

طرح جذاب و زیبا یعنی یه BG مثل DotA ساختن که مردم ازشون التماس کردن یه همچین چیزی بسازید زیرش زاییدن!!
خوب tier tbc قشنگ بوده،چه ربطی به mop اشت الان ؟مهدی داره میگه این tier ها خوب هستند،کاری به tbc نداره کسی .
یعنی tier tbc خوب بوده دیگه tier جدید نسازن، روی tier ای کار نکنن بهتره ؟
اون pet و که کاری ندارم چون خودمم ازش خوشم نمیاد اصلا!
ولی مگه همون (مزرعه داری)چقدر میخواد از wow دور بشه ؟همین الانشم quest cooking هست باید بری سیب بچینی!میشه من بیام بگم این چه وضعشه این کل epic بودن wow رو زیر سوال برده ؟
اونم که برای mount panda خودت باید "پرورش بدی" چیز جدیدی نیست باز.توی Un'goro هم همچین quest ـی بود برای یه raptor mount.
نمیگم mop بهترین expansion میشه، نمیگم حتی با اومدن پانداها موافقم خودم(توی warcraft حالم بهم میخورد از پاندا)،هم نکته خوب داره مطمئنا هم نکته منفی.
خوب تغییرات لازمه، اینا هم دارن تغییر میدن دیگه.10میلیون پلیر داره wow.مطمئن باش هیچکسی نمیتونه با یه exp نظر مساعد 100% پلیر هارو جلب کنه.

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
الان 10 میلیون Player داره، 2 سال پیش 14 میلیون بود اینو که میدونی؟
شما میگی تغییر، تغییر توی چی؟ شما یه بازی Fifa یا PES رو تصور کن، مثل اینه که اینا بگن خب ما سال دیگه قرار که یکم گرافیک تماشاچی ها رو ببریم بالا، ورزشگاه ها رو چمن هاشو سه بعدی کنیم، رخت کن هارو نشون بدیم، منوهای بازی رو تغییر بدیم چند تا خانم هم بذاریم کنار زمین برقصن، شما اولین چیزی که به ذهنت میرسه اینه که آخه الاغ تو بازی فوتبال ساختی، یکم سیستم پاس کارِی، گرافیک بازیکنا و این چیزارو تغییر بده چرا حاشیه؟
بحث WoW هم همینه، شما داری میگی یه سری چیزایی که ربطی به بازی نداره مثل Cooking خیلی عالی شده بعد Raid و BG و چیزایی که اصل بازیه همونجوری تکراری و مسخره مونده هیچ عیبی نداره؟ خب این 10 میلیون بهت قول میدم میشه 8 میلیون تو یه چشم بهم زدن.

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
شما میگی تغییر، تغییر توی چی؟ شما یه بازی Fifa یا PES رو تصور کن، مثل اینه که اینا بگن خب ما سال دیگه قرار که یکم گرافیک تماشاچی ها رو ببریم بالا، ورزشگاه ها رو چمن هاشو سه بعدی کنیم، رخت کن هارو نشون بدیم، منوهای بازی رو تغییر بدیم چند تا خانم هم بذاریم کنار زمین برقصن، شما اولین چیزی که به ذهنت میرسه اینه که آخه الاغ تو بازی فوتبال ساختی، یکم سیستم پاس کارِی، گرافیک بازیکنا و این چیزارو تغییر بده چرا حاشیه؟
بحث WoW هم همینه، شما داری میگی یه سری چیزایی که ربطی به بازی نداره مثل Cooking خیلی عالی شده بعد Raid و BG و چیزایی که اصل بازیه همونجوری تکراری و مسخره مونده هیچ عیبی نداره؟ خب این 10 میلیون بهت قول میدم میشه 8 میلیون تو یه چشم بهم زدن.
قضیه از همین جا جالب میشه !
بیان gameplay رو تغییر بدن یه سری دادشون در میاد که ای آقا، گیمپلی مگه چش بود که تغییرش دادین، تغییر ندن یه سری دیگه دادشون درمیاد(شایدم همون سری قبلی که دچار "سندرم good old times" هستن و با هرچیز جدیدی مخالفن) که ما خسته شدیم از اینهمه تکرار.
دقیقا این چیزیه که فرق expansion با یه patch توی یه exp رو مشخص میکنه!میخواستن raid جدید فقط بزارن، bg اضافه کنن همه رو میشد توی 4.4 بدن بیرون دیگه.اگه فقط اینکارو میکردن ملت کلی صداشون درمیومد:"مگه ما هفته ای چند روز میریم raid که کل content تکراری مونده فقط رید هارو عوض کردن ؟"

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi

میدونی که از اون 4 میلیون اکثرشون واسه این رفتن که Content جدیدی نمونده و نبوده که بازی کنن و وقتی دیدن خبری نیست Quit کردن ؟
الان خودت جواب خودتو دادی . از اینور داری میگی این بازی مزرعه داری داره کسی هم حال میکرد به جای WoW میرفت Farmville بازی میکرد حالا سوال من ازت اینه واقعا فکر میکنی ملت میان به خاطر همین مورد حاشیه به قول خودت بلکل بی خیال WoW میشن ؟
اون Raid و BG هم گفتی همونطوری مسخره و تکراری رو مونده رو برای من باز کن ببینیم منظور اصلیت چیه ! الان یعنی داری میگی Raid و BG های قبلی همشون مسخره و تکراری بودن ؟ ببین یه سری خصوصیت ها پایه و رکن یک بازی به حساب میان و کوچکترین تغییری توی اونا سیستم کلی بازی رو به هم میریزه . این بازی هنوز هم یک WoW ه . قرار نیست توش معجزه صورت بگیره و اصلی ترین چیزهاش هم دچار تغییر شه .
تو MoP یه سری Content جدید اضافه شده , یک سری Content ها دچار تغییر شدن و یک سری هم دست نخورده موندن تو بازی . حالا باس با خودت سبک سنگین کنی که از این تغییرات خوشت میاد یا نه !

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
خوووووووو حالا چرا الکی دعوا میکنید تا تابستون صبر کنید تا ببینیم چی میشه :|
ولی من تنها چیزی که از Pandaria بدم میاد اون تغییر دادن تلنتشه ، بقیش متوسطه رو به بالاس.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر