World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
بچه ها فکر کنم MIST OF PANDARIA بلاخره واسه US لانچ شد.
کسی میدونه PATCH 5.0.4 چند گیگابایته؟
MoP لانج نشده که عزیزم، این Pre patch ـه که یه سری امکانات رو به بازی اضافه می کنه و سناریو Theramore هم اضافه میشه.
پچ هم 6 گیگه :|

MoP لانج نشده که عزیزم، این Pre patch ـه که یه سری امکانات رو به بازی اضافه می کنه و سناریو Theramore هم اضافه میشه.
پچ هم 6 گیگه :|

یعنی بعد از دانلود این 6 گیگ ، اگر cd key MOP رو داشته باشیم ، میشه اونو بازی کرد؟ به چیز دیگه ای نیاز نیست؟

من فقط اینجوریم یا اینکه بازی به شدت بسیار زیادی آسون شده؟چون dungeon ها و raid ها نمیدونم چرا اینقدر آسون شده یکجورایی مسخره شده!!من سر TBC دهنم آسفالت می شد الان همه چی آسون تر شده.راستی این چیز پی ان پینگ رو بهتر هم کرده واقعا خیلی جالبه!

یعنی بعد از دانلود این 6 گیگ ، اگر cd key MOP رو داشته باشیم ، میشه اونو بازی کرد؟ به چیز دیگه ای نیاز نیست؟
این Pre patch هست اصلا نیازی به CD key mop نداره... MoP حدودا 27-28 روز دیگه launch میشه.

یعنی شما مثل من بدون چیز پی ان بازی میکنید ؟

نه من با ویپان بازی می کنم ولی یکی از دوستام تو wow هست که بدون از اون چیزا استفاده میکنه ، ازش پرسیدم گفت مبین نت دارم
منظور اینه که اونایی که کشورشون ایرانه میتونن تایم کارد اضافه کنن ، مثل من
البته اگه تا بعد آپدیت امروز بلیزارد کرم نریزه

سلام بچه ها.
من با چیز پی ان وصل میشدم و از طریق RAF شارژ هم میکردم اما دیروز زده اکانتت قفل شده و از طریق ACCOUNT RECOVERY برش گردون.منم این کارو کردم ولی GM گفت دیگه نمیتونه کاری بکنه.
الان من دیگه برا همیشه بن شدم یه فقط برا یه مدت؟

سلام من بازیو اپدیت کزدم و وارد بازی شدم و... هیچ چیز خوبی به بازی اضافه نکردن که بشه بهش گفت اکسپنشن بازی مفت نمی ارزه نمیدونم چرا بروسلی چاک نوریس جکی چان استالونه و وندام و... رو بهش اضافه نکردن که اونم تا روز ریلیز حتما بهش اضافه میکنن باز صدرحمت به کاتا که حداقل توش قابلیت پرواز تو کل ازرافت رو بهش اضافه کردن تلنت حذف شده سولت ریلیک از کاراکتر حذف شده نه اهنگ خوب نه سینمایی خوب فقط تنها چیزیکه خوب شده کیفیفت گرافیکی سینماییش بود
برادر منExpansion کجا بود mists of pandaria 4 مهر میاد

آخرین ویرایش:
عزیز من قفل شدن اکانت چیز عجیبی نیست ، من متوجه نمیشم چا بعضی ها میگن بن شدیم بن شدیم !!
طبیعیه IP عوض بشه بن میشی ، حالا هر جای دنیا که باشی
من خودم 10 15 بار بن شدم باز کردنش کار 1 دقیقه ست !
روی cant login کیلیک میکنی
im currently locked out فلان رو میزنی
اسم و فامیل و ایمیلت رو میزنی بعد secret question رو جواب میدید بعد برات ایمیل میزنه رو لینک کلیک میکنی و بعد پسورد جدید رو انتخاب میکنی !
اصلا هم ربطی به کشور اکانت نداره ، یعنی تا الان که نداشته من خودم islamic republic of iran هستم راحت با چیز بازی میکنم پینگ هم بد نیست

عزیز من قفل شدن اکانت چیز عجیبی نیست ، من متوجه نمیشم چا بعضی ها میگن بن شدیم بن شدیم !!
طبیعیه IP عوض بشه بن میشی ، حالا هر جای دنیا که باشی
من خودم 10 15 بار بن شدم باز کردنش کار 1 دقیقه ست !
روی cant login کیلیک میکنی
im currently locked out فلان رو میزنی
اسم و فامیل و ایمیلت رو میزنی بعد secret question رو جواب میدید بعد برات ایمیل میزنه رو لینک کلیک میکنی و بعد پسورد جدید رو انتخاب میکنی !
اصلا هم ربطی به کشور اکانت نداره ، یعنی تا الان که نداشته من خودم islamic republic of iran هستم راحت با چیز بازی میکنم پینگ هم بد نیست
این کارایی که گفتی کردم ولی باز میگه اکانت لاکه.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/73889399531513511756.jpg

امروز pre-patch هم اومد .. حدودا 230 مگابایت دانلود کردم اما وقتی میخواست بره وارد بازی بشه گفت باید فایلها تایید بشه اما روی 0% مونده نمیدونم چی کار کنم.
firewall و انتی ویروس خاموش کردم ... Repair هم کردم گفت همه چی درسته ... تا همین دیشب هم داشتم بازی میکردم.
اینم عکس کسی میتونه کمک کنه :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/86630038020082157829.png

ایمیلی که برات فرستادن و بزار
Dear shahrooz zekavat,

The status of your Customer Support ticket #27183536 has changed to "Answered."

You can view your ticket details or check its status by clicking the link below:
<http://eu.battle.net/support/ticket/thread/27183536>

If you can’t click the link above, copy and paste the entire URL into your browser.

This is the latest response from Customer Support:
Hello

Thank you for your inquiry.

Blizzard Customer Support channels are not in a position to assist this account with any technical or account issues through the Support Site. Instead we must direct all questions to the following email address:

Email: support-request@blizzard.com

Thank you for your understanding in this matter.

Your Friend,

Kostellion
Game Master
Blizzard Entertainment

What does the “Answered” status mean?
- A ticket in “Answered” status means that a Customer Support representative has provided an answer to your ticket.

What can I do next?
- You can click “Need More Help” in-game, after you view the in-game response.
- Or, you can choose the “I still have a problem” option on the ticket detail page. Please note that if you choose this option, your in-game ticket will be converted into a web ticket. It will no longer be viewable in game, but will be visible on the Blizzard Customer Support web site instead."

If you have additional questions or concerns, please log in to the Blizzard Customer Support web site at <Battle.net Support> and reply to the ticket.

Regards,

The Customer Support Team
Blizzard Entertainment

If you no longer wish to receive these automatic responses from Blizzard, click here to unsubscribe: <https://www.battle.net/account/management/settings/change-communication.html>

آقا من یه مشکلی دارم با چیز پی انم اونم اینه که با لانچرر بلیزارد مشکل داره چه p2p توش تیک خورده باشه چه نداشته باشه کانکشن قطع میشه. کسی چیزی میشناسه که آپدیته لانچر رو بشه باهاش انجام داد؟

خیلی طول میکشه روی صفر ولی داره کار میکنه حدود 1 ساعت رو صفر میمونه
مال منم همینطوریه الان داره پچ رو دانلود میکنه حدود 7 گیگ

آقا من یه مشکلی دارم با چیز پی انم اونم اینه که با لانچرر بلیزارد مشکل داره چه p2p توش تیک خورده باشه چه نداشته باشه کانکشن قطع میشه. کسی چیزی میشناسه که آپدیته لانچر رو بشه باهاش انجام داد؟

منم الان همین مشکل رو دارم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or