World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
با استفاده از vp--n پینگتون بالا رفته ؟ خب زیاد هم عجیب نیست . سرور های vp000n مسیر پیمایش بسته های اطلاعاتی شما رو طولانی تر میکنن که خود این پینگ رو صعودی بالا میبره + این سرور ها معمولا در اروپا یا آمریکا هستند که خود این فاصله هم پینگ رو زیاد میکنه .

اگر هم بصورت عادی این مقدار پینگ رو دارید پیشنهاد میکنم از Task Bar تمام نرم افزار هایی که به هر نوعی از پورت اینترنت برای به روز رسانی و غیره استفاده میکنن رو ببندید و یا از Windows Firewall اونها رو بلاک کنید . Addon های اضافی رو غیرفعال کنید

---------- نوشته در 02:05 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:24 AM ارسال شده بود ----------

الان دوست دارم کیبورد بزنم تو سرم خورد کنم بعد از این همه بازی کردن باید همچین باگی بده ؟؟؟!!!
با بدبختی تو Shrine of doldrinn کوئست پیدا کردم ولی NPC باگ داره از اون gnome هایی که باید کوئست بگیرم هی ظاهر میشن یک ثانیه بعد دوباره غیب میشن. . .انتظار نداشتم دیگه بیلزارد اینجور باگ بده.
من دارم تو Battle.net تاپیک میزنم ببینم چه غلطی باید کنم. . .

من هم مشکل شما رو داشتم اما با کمی جست و جو مشکلم حل شد. در Mount Hyjal در کل 3-4 تا منطقه Quest وجود داره که تمام Chain ها در اون مناطق شروع میشن . شما با سر زدن به اون مناطق میتونید تمام quest های نیمه کاره رو پیدا کنید .
GameMaster ها هم میتونن به شما در پیدا کردن موقعیت شما در Chain Quest ها کمک کنند تا شما بتونید دوباره اونها رو پیدا کنید .

من سعی میکنم یک نقشه از QuestGiver های این منطقه براتون پیدا کنم شما به اون مناطق سر بزنید

ویرایش : این مناطق شامل تمامی Quest های Hyjal میشن =
Nordrassil - Shrine of Goldrinn - Grove of Aessina - Sanctuary of Malorne

این هم نقشه questgiver ها =
http://www.wowhead.com/zone=616/mount-hyjal#show:horde:quest

دوست عزیز (shell3r) میتونی راجب سیستم کاهش پینگ بیشتر توضیح بدی یعنی برای تمام بازیها جواب میده crysis2
درود .
یک سری نرم افزار هایی هستند مانند : Battleping - Lowerping - wowtunnel - و یک سری دیگر .سیستم کار اونها دقیقا مثل VP--N هست . اما سرور های اونها برای استفاده در گیم آنلاین هست و برای این کار optimize شده . به این صورت که شما اونها رو پشت بازی اجرا میکنید و بصورت عادی شروع به بازی میکنید . این سرویس ها باعث کاهش latency و ping شما میشن . این سرویس ها پولی هستند اما Trial اونها که هر 30 دقیقه ریست میشن رو میتونید تا هر زمانی استفاده کنید . برای اینکه ببینید این سرویس ها کدام بازی هارو پشتیبانی میکنند به وب سایت اونها مراجعه کنید .
http://forum.bazicenter.com/member.php?u=67032

---------- نوشته در 07:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:27 PM ارسال شده بود ----------

سلام میخواستم بدونم چه جوری spell و آیتم هام رو دور صفحه بچینم آخه اگه نشه هی باید صفحه های اسپل ها و آیتم ها رو عوض کنم وقت گیر هست .
شما کافیه از یکی از 2 Addon زیر استفاده کنید
bartender =
http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/bartender4.aspx

Dominos =
http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/dominos.aspx

تنظیمات Bartender خیلی ساده تر هست

درود .
یک سری نرم افزار هایی هستند مانند : Battleping - Lowerping - wowtunnel - و یک سری دیگر .سیستم کار اونها دقیقا مثل VP--N هست . اما سرور های اونها برای استفاده در گیم آنلاین هست و برای این کار optimize شده . به این صورت که شما اونها رو پشت بازی اجرا میکنید و بصورت عادی شروع به بازی میکنید . این سرویس ها باعث کاهش latency و ping شما میشن . این سرویس ها پولی هستند اما Trial اونها که هر 30 دقیقه ریست میشن رو میتونید تا هر زمانی استفاده کنید . برای اینکه ببینید این سرویس ها کدام بازی هارو پشتیبانی میکنند به وب سایت اونها مراجعه کنید .

---------- نوشته در 07:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:27 PM ارسال شده بود ----------

شما کافیه از یکی از 2 Addon زیر استفاده کنید
bartender =
http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/bartender4.aspx

Dominos =
http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/dominos.aspx

تنظیمات Bartender خیلی ساده تر هست
ببخشید نادانسته ها رو باید پرسید ، adon چیه و باید چی کارشون کنم، تازه من لیچ بازی میکنم مشکلی که نداره؟

ببخشید نادانسته ها رو باید پرسید ، adon چیه و باید چی کارشون کنم، تازه من لیچ بازی میکنم مشکلی که نداره؟

Addon به نوعی یک "اضافه کننده" به بازی هست که غیر رسمی یک سری برنامه نویس ها می سازند تا در رابطه کاربری (User Interface) تغییراتی ایجاد کنند یا اضافه کنند.

شما یکی از لینک هارو دانلود کنید . سپس از حالت فشرده خارج کنید و "پوشه ی " اون رو به این آدرس منتقل کنید :

WoW/Interface/Addons
سپس وارد بازی بشید و این رو تایپ کنید =

bt/ اگر اولی را گرفتید
dominos/ اگر دومی رو گرفتید

سپس تنظیمات دلخواه رو انجام بدین

Addon به نوعی یک "اضافه کننده" به بازی هست که غیر رسمی یک سری برنامه نویس ها می سازند تا در رابطه کاربری (User Interface) تغییراتی ایجاد کنند یا اضافه کنند.

شما یکی از لینک هارو دانلود کنید . سپس از حالت فشرده خارج کنید و "پوشه ی " اون رو به این آدرس منتقل کنید :

WoW/Interface/Addons
سپس وارد بازی بشید و این رو تایپ کنید =

bt/ اگر اولی را گرفتید
dominos/ اگر دومی رو گرفتید

سپس تنظیمات دلخواه رو انجام بدین
ببخشید بعد از این که وارد بازی شدم و enter world زدم؟

آقا چی کار کنم که یه گروه پایدار داشته باشم من هر گروهی را که تشکیل میدم بیشتر از نیم ساعت دوام نمیارهl-) خب معلومه وقتی که گروهی که بیشتر از نیم ساعت دوام نیاره باهاش نمیشه کاری کرد!!!
در ضمن من یه دیت نایت هستم با چه کلاس هایی گروه تشکیل بدم بهتره .dps

آقا چی کار کنم که یه گروه پایدار داشته باشم من هر گروهی را که تشکیل میدم بیشتر از نیم ساعت دوام نمیارهl-) خب معلومه وقتی که گروهی که بیشتر از نیم ساعت دوام نیاره باهاش نمیشه کاری کرد!!!
در ضمن من یه دیت نایت هستم با چه کلاس هایی گروه تشکیل بدم بهتره .dps

شما سرور بلیزارد نیستید؟

شما سرور بلیزارد نیستید؟
خیر چطور مگه

---------- نوشته در 09:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:14 PM ارسال شده بود ----------

بی زحمت برای تنظیمات اون ادن هم توضیح بدید من تایپ کردم اتفاقی نیفتاد فقط گفت help را تایپ کن میگم این ادن ها برای کاتا نیست؟

خیر چطور مگه

خوب توی سرور ها بلیزارد این مشکل مرتفع شده. من جدا توصیه میکنم بیاید بلیزارد بازی کنید . با این قیمت های جدید واقعا ارزشش رو داره . اگر هر کمکی هم خواستید من میتونم توی سرور های بلیزارد از lvlup شده تا غیره انجام بدم . الان با 15 هزار تومان (میشه 2 بار از نوبنیاد تا تجریش سوار تاکسی شدن :دی ) شما میتونید classic+tbc به همراه 30 روز پلی تایم بخرید و واقعا معنی بازی کردن WoW رو بفهمید .

در سرور های private یا رایگان بخاطر وجود تعداد بالای افراد ناوارد و بیشتر کسانی که زبان انگلیسی رو حتی یک ذره هم نمیدونن وارد بازی میشن و الکی اسپل هارو میزنن بعدش هم از اکانت خارج شده و دیگر هم باز نمیگردند و قضایای مشابه بازی افرادی مثل شما رو خراب میکنند .

اطلاعات بیشتر خواستین من در خدمتم

---------- نوشته در 09:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:20 PM ارسال شده بود ----------

خیر چطور مگه

---------- نوشته در 09:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:14 PM ارسال شده بود ----------

بی زحمت برای تنظیمات اون ادن هم توضیح بدید من تایپ کردم اتفاقی نیفتاد فقط گفت help را تایپ کن میگم این ادن ها برای کاتا نیست؟

هنگامی که میخواهید گزینه Enter world رو بزنید پایین سمت چپ صفحه وارد manage addons بشوید و مطمئا شوید که کنار Addon که نصب کردید تیک خورده است

خوب توی سرور ها بلیزارد این مشکل مرتفع شده. من جدا توصیه میکنم بیاید بلیزارد بازی کنید . با این قیمت های جدید واقعا ارزشش رو داره . اگر هر کمکی هم خواستید من میتونم توی سرور های بلیزارد از lvlup شده تا غیره انجام بدم . الان با 15 هزار تومان (میشه 2 بار از نوبنیاد تا تجریش سوار تاکسی شدن :دی ) شما میتونید classic+tbc به همراه 30 روز پلی تایم بخرید و واقعا معنی بازی کردن WoW رو بفهمید .

در سرور های private یا رایگان بخاطر وجود تعداد بالای افراد ناوارد و بیشتر کسانی که زبان انگلیسی رو حتی یک ذره هم نمیدونن وارد بازی میشن و الکی اسپل هارو میزنن بعدش هم از اکانت خارج شده و دیگر هم باز نمیگردند و قضایای مشابه بازی افرادی مثل شما رو خراب میکنند .

اطلاعات بیشتر خواستین من در خدمتم
چشم روش فکر میکنم ولی در مورد تنظیمات اون addon لطفا توضیح دهید .

این عکس ها گویای همه چیز خواهند بود

http://up6.iranblog.com/files/08addonhelp.zip

---------- نوشته در 09:52 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:34 PM ارسال شده بود ----------

اگر کسی دوست داره یک اکانت در بلیزارد شروع کنه من دنبال کسی هستم که باهام در RAF حدود 1-2 تا کاراکتر level up بکنه . هر کاراکتر در 10 ساعت به 70 میرسه . درصورت تمایل با من تماس بگیرید . Realm هم توافقی یک جا پیدا میکنیم

این عکس ها گویای همه چیز خواهند بود

http://up6.iranblog.com/files/08addonhelp.zip

---------- نوشته در 09:52 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:34 PM ارسال شده بود ----------

اگر کسی دوست داره یک اکانت در بلیزارد شروع کنه من دنبال کسی هستم که باهام در RAF حدود 1-2 تا کاراکتر level up بکنه . هر کاراکتر در 10 ساعت به 70 میرسه . درصورت تمایل با من تماس بگیرید . Realm هم توافقی یک جا پیدا میکنیم
من پایه ام فقط 2 تا چیز میخواد یکی پچ کاتا و دیگری خرید اکانت بلیز من مشهدم راهنماییم کن
باری پچ و خرید گیم کارت چه کنم؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or