World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
اینا رو که همه جا میگن .

پس حرفای دیگشونو رومانیایی میزنند ... اه چه بد

مثلا بحث علمی در مورد سرور و ... اینجور چیزا مثل ... جوک رو رومانیایی میگن ؟

این بحثا خنده دار هست خیلیاشون توی مولتن بودم جمعیت زیاد بود همه انگلیسی مثلا از دونیت میگفتن تا ....

یا ::

+18 هست بعضی از کلماتش . شرمنده ولی اینا رایج ترین کلمات توی wow هست .
anal lag
anal [spell]
anal [talent]
anal ...

از اینا دیگه به زبان رومانیایی هست ... چه بد حال نمیده که اونطوری ارزش نداره با این ریت بری ملت رومانیایی حرف بزنند ... باز ببینم چی میشه

راستی Wyrnn کیلو چنده :دی لیدر الینس Lady Jaina Proudmoore هست .

البته جفتشون لیدرن اما توی کاتا لیدر اصلی جاینا هست . همونطور که ترال میره Guardin میشه به جای مدیو و Garrosh احمق هم میشه لیدر هورد اینجا هم اینطوره .

اینا رو که همه جا میگن .

پس حرفای دیگشونو رومانیایی میزنند ... اه چه بد

مثلا بحث علمی در مورد سرور و ... اینجور چیزا مثل ... جوک رو رومانیایی میگن ؟

این بحثا خنده دار هست خیلیاشون توی مولتن بودم جمعیت زیاد بود همه انگلیسی مثلا از دونیت میگفتن تا ....

یا ::

+18 هست بعضی از کلماتش . شرمنده ولی اینا رایج ترین کلمات توی wow هست .
anal lag
anal [spell]
anal [talent]
anal ...

از اینا دیگه به زبان رومانیایی هست ... چه بد حال نمیده که اونطوری ارزش نداره با این ریت بری ملت رومانیایی حرف بزنند ... باز ببینم چی میشه

راستی Wyrnn کیلو چنده :دی لیدر الینس Lady Jaina Proudmoore هست .

البته جفتشون لیدرن اما توی کاتا لیدر اصلی جاینا هست . همونطور که ترال میره Guardin میشه به جای مدیو و Garrosh احمق هم میشه لیدر هورد اینجا هم اینطوره .
اومدیو نسازیییییییییییییییییییییییا !
فقط 5 نفر Varian Wrynn , Prophet Velen , Tyrande , Uther The Lightbringer , Tirion
تازه Jaina , Leader بازماندگان Lordoran هستو Wrynn ,Leader کل Alliance
ولی اگه تو Cata اینجوری بشه که دوتا احمق میخان Leader بشن !
Bloodhoof که بهتر از hellscreem هست !
jaina اصلا حال نمیده ومن حاظرم ریش برنزی بشه این دختره نشه مگه King Wrynn چشه که این میخاد بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه این mediv توی داستان Last gurdian نبود ؟ Trall دیگه چی میخواد این وسط حتما میخواد جلوی نلساریون (ِDeathwing) رو بگیره ؟
Trall در مقابل mediv و مامانش هیچی نیست. نه ؟

آخرین ویرایش:
Realm Changer

سلام

این برنامه جهت عوض کردن و درکل مدیریت بر روی Realmlist های بازی World of Warcraft هست و تنها با یک کلیک آنرا می توانید عوض کنید :

کافیست بعد از نصب آنرا در پوشه اصلی بازی World of Warcraft قرار دهید.
برای اجرای آن به Net Framework 2.0. نیاز دارید.

عکس برنامه :

prealmch1.jpg

دانلود

اگر option دیگری نیاز دارید که این برنامه داشته باشه بیان کنید.

جواب اون سوالا رو بده :دی

شرمنده اما باید بگم Cairne Bloodhoof که عاشقشم توسط Garrosh کشته میشه . و احتمال اینکه واریان هم بلایی سرش بیاد زیاده .

چون مجسمشو توی استورم ویند دیده شده توی عکسای کاتا . این یعنی اینکه احتمال داره بمیره .

دیگه نمیدونم مدیو چی میشه ولی مثل اینکه بازنشسته میشه ! بجاش ترال میره گاردین میشه . قبول کن ترال هم آدم خوبیه . اصلا مثل wyrnn جنگ طلب نبود . اما گاروش با خودی ها هم میجنگه !

اوتر که به رحمتی رفت . اما تیریون هم ازش خوشم میاد . تنها کسی بود که جرعت کرد در مقابل لیچ کینگ واسطه و همونطور معلومه لیچ کینگ مثل سگ ازش میترسید .

سلام دوستان من توی این سرور رومانیای شروع به بازی کردن کردم به نظر شما چه کلاسی بردارم

shaman , roge , pladin , این ها رو تا حالا امتحان نکردم بعد الی بیام یا هورد

و کدام رایس یا شخصیت واسه کدام کلاس خوبه ؟

نه اصا اهل جک نیستن به قیافه هاشون آدمای علمی هم نمی خوره ولی اگه بگن رومانیایی میگن !
ای باباااااااااا تا ما میایم عاشق یه کاراکتر بشیم Blizzard سرشو میکنه توی آب !
آخه این HellScreem از کجا یهویی پیداش شد ؟؟
Wrynn عزیز رو هم کشتن نامردااااااااااااا ؟ خاب اگر هم بمیره نایب السلطنه داره Prine Anduin Llane Wrynn مگه نه ؟ این پسره Prince (Former King) of Stormwind هست.
البته سنش 13 سال نشده یتیم شد بیچاره !:((
راستی موقعی که lichking میمیره Tirion کلاهشو روسره کسی میزاره که برادر صداش میکنه اون یارو کیه ؟
به نام Knights of Silverhand کلاس فقط Paladin .
البته Mage , Shaman ,Warrior ,Druid هم خوبن یعنی عالی هستن ولی Paladin یه چیز دیگست.:cheesygri
ولی توصیه من اینه که اگه Tank میخاید Paladin بسازین
قویترین RDPS هم Mage هست .:eek:
ولی هر کسی سلیقه ای داره براساس اون Character بسازین.
اگرم تو این Server میاین من Alliance هستم. اسم کاراکترم Sowan

Mage Shaman Paladin خدا .

اه چه بد .. :دی

تو گیلدا که انگلیسی حرف میزنند آره ؟

--------

اون Bolvar Fordring هست . برادر Tiron Fordring . شما برو

Data > enGB > Interface

دنبال یه فایل ویدیویی به نام Wrathgate بگرد .

بولوار با سربازاش میریزه تو ورت گیت . این گیت توی بازی شمال غربی dragonblight هست .

قوی ترین برای pvp و pve :

Shaman
Mage
Warlock

اینا آر دی پی اس های خدایی هستند

من مطمئن نیستم واریان میمیره یا نه . یه احتمال هست .

گرام هم شاید بهترین آدم هورد بعد ترال بود . اونم صلح طلب بود اما بچش ...

Mage Shaman Paladin خدا .

اه چه بد .. :دی

تو گیلدا که انگلیسی حرف میزنند آره ؟

--------

اون Bolvar Fordring هست . برادر Tiron Fordring . شما برو

Data > enGB > Interface

دنبال یه فایل ویدیویی به نام Wrathgate بگرد .

بولوار با سربازاش میریزه تو ورت گیت . این گیت توی بازی شمال غربی dragonblight هست .

قوی ترین برای pvp و pve :

Shaman
Mage
Warlock

اینا آر دی پی اس های خدایی هستند

من مطمئن نیستم واریان میمیره یا نه . یه احتمال هست .

گرام هم شاید بهترین آدم هورد بعد ترال بود . اونم صلح طلب بود اما بچش ...
ok فهمیدم !
پس این اونهههههه !
چه جالب ولی شما میدونید که چرا Bolvar اتیش گرفته و وقتی که کلاه رو روی سرش میزاره کلاه Lich king که نیروی Frost داره تبدیل به Fire میشه !
من اصلا از فیلم FOLTK هیچی نفهمیدم یه توضیحی بدید.
نه Warlock نه !
اولا Mage قویتره دوما که تاریخچه کسیفی داره واگه کتاب Rise of Horde رو خونده باشید نحوهی به وجود اومدنشو گفته که واقعا کثیف و شیطانی هست که استادش Kael'jaden هست که اولین بار به Goldan آموزش میده و اون هم تمام Shaman های Orc رو به Warlock تبدیل میکنه چون طبیعت در درانور با Orc ها به دلیل حمله بی دلیل به Dreanei قهر کرده بود و اینو میدونید که Shaman نیروشو از طبیعت و عناصر میگیره پس Shaman های Orc هیچ قدرتی نداشتن و قدرت تنها دست Shaman های Dreanei بود به همین دلیل kael'jaden نیرویی سیاه رو آورد تا از این به بعد از اون برای جنگ استفاده کنند که دیگه قدرتش رو از طبیعت نمیگرفت بلکه از قهر طبیعت و شیاطین (Demon)میگرفت.
البته متن کتاب خیلی قشنگ توضیح داده ! یا شایدم کثیفتر !
عزیزم عشقش به همین دعوای Hord و Alliance هست !
داستان بازی که خیییییییییییییییییییلی زیاده حدود 12 کتاب و کلی Comic هست.
دوست دارم بچه های Horde هم بیان و نظر بدن ما اینجا فقط دوتا Alliance هستیم که راجب اینجور چیزا حرف میزنیم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or