White Knight Chronicles Preview

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
سلام

01_6.jpg

کنسول PS3به طور قابل ملاحظه ای از کمبود بازی های خوب Jrpg رنج می برد . در حالی که در نسل قبل PS2سلطان بی چون و چرایی در این سبک بود , خیلی عجیب که کنسولی فعلی شرکت سونی در این سبک هیچ برتری نسبت به ایکس باکس 360 ندارد . White Knight Chroniclesجدیدترین بازی از استدیو معروف Level 5 ماه بعد روانه بازارخواهد شد . من قبلا این شانس را داشتم که 5-4 ساعت از قسمت Single Playerبازی را امتحان کنم که عالی به نظر می رسید ولی , طی همایشی که دیشب سونی در سان فرانسیسکو برگزار کرد موفق شدم قسمت مولتی پلیر آن را هم نیز تجربه کنم . بنابراین باز هم برای بار دیگر به Rayan Geddes پیوستم و مشغول کشتم جانوران کوچک موذی در این جهان شدیم .

برای کسانی که با بازی آشنایی ندارند کمی از بازی می گویم . White Knight Chronicles داستان سلحشوری های Leonard جوان را پیگیری می کند که , در ابتدا کارگر ساده ای در مغازه مشروب فروشی است . بعد از گذشت مدتی , در حالی که مشغول حمل کردن شراب های سلطنتی برای جشن تولد شاهزاده شهر Balandor است , ناگهان قلعه توسط عده ای مورد هجوم قرار می گیرد . هنگامی که مشغول محافظت از شاهزاده در برابر مرگ حتمی است ناگهان سر می خورند و به محل تاریخی و مخفی قصر که زیر آن واقع شده است می افتند . اینجا جایست که برای اولین بار زره بزرگ آهنی مرموز بازی را مشاهده می کنند . در حالی که مرگ آنها حتمی به نظر می آید در آخرین لحظات شاهزاده و Leonard موفق می شوند رازی که این زره آهنی مرموز را فعال می کند کشف کنند و از آن به بعد زره قدرت فوق العاده ای به لئونارد می دهد .

اکشن زیادی در این بازی وجود دارد ولی آنچه که به وضوح مشخص و چشمگیر است , گیم پلی جالب بازیست که توانسته به خوبی المان های بازی های Jrpg را با بازی های MMO ترکیب کند و تجربه ای منحصر به فرد را به وجود آورد . اما در هر صورت من به اندازه کافی گیم پلی بازی را امتحان نکرده ام که بخواهم نظر قطعی راجع به آن دهم ولی , با توجه به نکاتی که از بازی دیده ام دید مثبتی نسبت به موفقیتش دارم . آن چیزی که مسلم است این است که White Knight Chronicles پتانسیل بالایی در ضمینه عرضه گیم پلی منحصر به فرد دارد .

02_1.jpg

در این بازی ابتدا گیمر کاراکتر خود را طراحی می کند . این کاراکتر بی تکلم است ولی با شخصیت پردازی عالی باعث می شود که این موضوع را در طول بازی به کلی فراموش کنید . می توانید با او در قسمت Single Player بازی به همراه دیگر شخصیت های اصلی بازی مراحل را پشت سر بگذارید . در واقع این یک سیستم هوشمندانه است زیرا دیگر کاراکتر های اصلی بازی جهان و قوانین را به کاراکتر شما توضیح می دهند و اگر به کاراکتان توضیح دهند در اصل به شما گفته اند . همچنین می توانید از کاراکتر ساخته شده خود در محیط آنلاین هنگام بازی با دوستانتان استفاده کنید . بنابراین هر تجربه , پول یا آیتمی در هر یک از مود ها دریافت کنید می توانید از آنها در مودهای دیگر استفاده کنید .

سیستم آنلاین بازی GeoNet نام گذاری شده است . گیمران می توانند با دوستان خود تیمی تشکیل دهند و ماجراجویی کنند یا اینکه به صورت رندوم به عضویت گروهی درآیند و ماموریت را شروع کنند . من بسیار مشتاق بودم تا ببینم سازندگان بازی چقدر برای ساخت قسمت آنلاین آن زحمت کشیده اند زیرا آنچیزی که مسلم است اینکه White Knight Chronicles به راحتی می توانست یک بازی Single Player عالی باشد .

با توجه به نکاتی که اشاره کردم ممکن است به نظر برسد که White Knight Chronicles یک بازی MMO محض است ولی , هرگز این طور نیست . با اینکه می توانید با سه نفر به دلخواه در این ماجراجویی هیجام آور هم گروه شوید ولی قسمت مولتی پلیر بازی به این صورت است که از بین ماموریت ها یا مناطق فقط یکی را می توانید در هر لحظه انتخاب کنید . شما در حالت آنلاین بازی در دنیای بزرگ به همراه آدم هایی فراوان گشت و گذار نخواهید کرد و به جای آن باید ماموریت خاصی را انتخاب و با دوستانتان آن را به انتها برسانید . در این حالت بازی شبیه به عنوان Fantasy Star Online می شود . به نظر من این حالت یکی از انشعابات عالی سبک MMO است اگرچه کمی محدود کننده به نظر می رسد . GeoNet دارای تنظیمات فراوانی برای کسانیست که عاشق بازی های آنلاین هستند . گیمرها می توانند از طریق این سیستم در بلاگ خود مطالبی را بنویسند یا پروفایل هایی را نگه داری کنند . این سیستم همچنین می تواند درگرفتن Trophie های بازی بسیار کمکتان کند . ولی میتوان Georama System را یکی از جالب ترین قابلیت های GeoNet نامید که به گیمران این اجازه را می دهد تا شهر یا ماموریت دلخواه خود را در حالت آنلاین طراحی کنند .

03_14.jpg

این سیستم به مراتب پیچیده تر از تنها قرار دادن ساختمان هایی در نقشه یا تغییر دکور آنهاست . گیمران می توانند NPCهایی در شهر خود قرار دهند و آنها می توانند در دنیای ساخته شده توسط شما مغازه هایی باز کنند و داد ستد داشته باشند . یکی از سازندگان بازی به این نکته اشاره کرد که این قابلیت حتی توان بست پیدا کردن را نیز دارد . دنیای ساخته شده توسط گیمران قسمت محدودی خواهد بود پس توقع طراحی دنیایی یکپارچه و بزرگ را نداشته باشید . کامل کردن ماموریت برای من و Geddes بسیار لذت بخش بود زیرا سرتاسر ماموریت به زیبایی طراحی شده بود . نسخه انگلیسی بازی قابلیت برقراری ارتباط صوتی یا کیبوردی را دارا می باشد که این قابلیت دست گیمران را باز گذاشته تا هنگامی که مشغول انجام ماموریتی هستند هر جور که دوست دارند با یکدیگر مکالمه کنند . منتظر نقد بازی در آینده نزدیک باشید .

پایان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر