Vampyr

vbmu4tn81wju5ff7i8zz.png

Vampyre بازی ـه جدید Dontnod Entertainment سازنده ی Life Is Strange و Remember Me معرفی شده! :x

دنیای بازی
بازی در سال 1918 جریان داره. در حالی که انگلیس در حال بازسازیه بعد از جنگ جهانی ـه اول ـه، اپیدمی آنفولانزای اسپانیایی هم راه خودش رو به خیابون ها باز کرده!
خیابون ها مملو از جنایت و مرگه اما در همین حال به دنیال یه تولد دوباره و تغییر در جامعه و سیاست هم هست! با گسترش علم،خرافات هم در بین جامعه کمتر میشه...اما... همچنان زنده ـن... و ... واقعی!
توی این دنیا ، باید خودتون رو برای رویارویی با موجودات فراطبیعیه دیگه ای هم آماده کنید! >:)

شخصیت اصلی
Jonathan Raid شخصیت اصلیه بازی، در زمان جنگ دکتر بوده(دانشمند، متخصص خون! ) اما الان...اون خون آشام ـه! >:)
به عنوان یک متخصص، به دنبال شناخت شرایط جدیدش ـه(خون آشام بودنش) و به صورت یک وضعیت پزشکی بهش نگاه میکنه و به دنبال درمانش هست. اما با گذر زمان متوجه میشه که اوضاع خیلی پیچیده تر از این حرفاست!

گیم پلی
بازی در سبک Action RPG هست، اما مثل Life Is Strange انتخاب های شما در مسیر داستان تاثیر خواهد داشت!
Raid به عنوان یک جراح از سلاح هایی مثل اره استفاده میکنه،اما سلاح های گرم هم توی بازی وجود دارن! در کنار این ها قدرت های خون آشامایه Raid رو فراموش نکنید! >:)

تاثیر انتخاب ها
هرچیزی بهایی داره! بهای نامیرایی هم کشتن انسان های بیگناه ـست! هر کسی رو که توی بازی میبینید،میتونید هدف خودتون قرار بدید...اما چطور هدفتون رو انتخاب میکنید؟ Raid خون آشامی ـه که زمانی انسان بوده،انتخاب هدف به همین آسونیه؟ با استفاده از اطلاعاتی که به دست میارید،چیزایی که میبینید و روابطتون ، همه ی این ها هدف بعدی شما رو تعیین میکنه! اما در آخر نمیتونید از کشتن فرار کنید! شما خون آشامید و نیاز به تغذیه از انسان ها دارید!
و هر کسی که هدفتون باشه فقط از دنیا محو نمیشه! انتخابتون باعث تاثیر روی داستان به صورت آنی و یا بلند مدت خواهد بود!

آخرین ویرایش:

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
حیف این بازی نیست اینقدر تاپیکش متروکه است؟! یه چند وقتی از بازی دور بودم اما تا به اینجای کار بنظرم کل انتخاب هام اشتباه بودن! البته بنظر که چه عرض کنم عواقب انتخاب هام علارغم تلاش های فراوان همه شون خانمان سوز بوده
خب اولین انتخابم همینطور که گفتم پرستار کرین رو اومدیم ذهنش رو خالی کنیم داستانش به خوبی و خوشی تموم شه فارغ از اینکه بعد از این انتخابم به اسکال تبدیل شد و اینده ی تمام مهاجرها نابود شد. انتخاب بعدیم sad saint بود که بعد از تبدیل شدنش به اسکال تصمیم گرفتم نکشمش چون واقعا بنظر نمیرسید کنترل خودشو از دست داده و ادم بسیار مهربونی بود از طرفی به اندازه ی کافی اطلاعات جمع نکردم گزینه ی دوم برام باز بشه فلذا از کشتن ایشون گذشتیم و سپس متوجه شدیم که زده یه فرقه تشکیل داده کنترل خودشو از دست داده و نصف منطقه رو به اسکال تبدیل کرده! با تمام این احوال روحیه ام رو از دست ندادم و با تلاش فراوان بیمارها رو مداوا میکردم تا اینکه مجبور شدم به اسکلان کلاب بپیوندم! بعد از مراسم و فلان و اثبات خود به محفل بهم گفتن خون ات قوی یه و اینا برو پولدارترین مرد لندن رو به ومپایر تبدیل کن! ماهم تحقیق کردیم متوجه شدیم طرف ادم خبیثیه! البته تحقیقات باز اونقدر کامل نبود که تو تصمیم نهایی تمام گزینه برام باز بشه. بهرحال رفتیم به سرش و بهش گفتیم تو باید بمیری،لایق نیستی و کشتمش! برگشتم دیدم redgrave رییس محفل اسکلان دم در مثل برج زهرمار وایساده! پرسید چی شد؟ ( با اینکه لیدی اشبری بهم گفت سعی کن اعتماد این گروه رو بدست بیاری ولو اینکه بهشون دروغ بگی ) ولی من مثل مرد بجای اینکه بگم در طی ومپایر شدن مُرد، گفتم لیاقت زنده بودن نداشت و کشتمش! هیچی دیگه ردگریو بهم کلی تاخت و انگ خیانتکار بهم زد و گفت پدرتو در میارم بیمارستانتم نابود میکنم، منم گفتم هر غلطی میخوای بکن. اومدم دم در دیدم خبر رسید به بیمارستان حمله کردن! دوان دوان خودمو رسوندم بیمارستان دیدم همه حالشون خوبه ولی دکتر سوانسا نیست! سریع ردش رو با خون بگیر رسیدیم به اتاق زیر شیروونی بیمارستان که بله مک کالن از اعضای محافظان پریون اونجا منتظره گروهی که رد ومپایرها رو میگیرن و نابودشون میکنن! بهرحال باهاش جنگیدیمو شکستش دادیم و توی انتخاب میخواستم بزنم بکشمش که چون اصلا ابم با این شخصیت توی یک جوی نمیرفت ولی نبود گزینه ای و زدم ومپایرش کردم! که حالا نمیدونم چه اتفاقی میفته! بعدش فهمیدم دکتر سوانسا رو اسیر کردن رفتم که نجاتش بدم فهمیدم دکتره بخاطر غرور یا نمیدونم حماقتش یکی از منابع اصلی یه ویروس شهر رو ایشون از طریق ازمایشاتش روی یکی از بیمارها(بازیگره و مادرش) به بقیه شهر انتقال داده! هیچی دیگه بین گزینه ها انتخاب کردم "ولت میکنم تا بمیری" و سپس شبیه فیلم بتمن بگینز اونجا که بروس وین به راس الغول میگه نه نجاتت میدم و نه میکشمت، اومدم صحنه رو ترک کنم ولی دکتر سوانسا شروع کرد به گفتن اینکه من نجاتت دادم و تو چقدر نمک نشناسی و واقعا هم راست میگفت اصلا یادم رفته بود اول بازی توی اون وضعیت بد همین سوانسا بود که سرپناه ام داد ، دفتر کار بهم داد و کلی بهم رسید تا سرپا شم! با اینکه ومپایر بودم منو قبول کرد و الخ، بعدش فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم گذاشتم بمیره! هیچی دیگه خیلی ناراحت شدم و کنسولو خاموش کردم! فعلا تا همینجا جلوتر نرفتم و بنظرم انتخاب هام همش افتضاح بودن! یجوری انگیزمو هم از دست دادم. اینقدر تلاش کن که با کمترین تلفات بازی رو پیش ببری بعد اخرش اینجوری! مخصوصا مرگ دکتر سوانسا و دروغ نگفتن به ردگریو بنظرم خیلی انتخاب های اشتباهی بودن و واقعا نمیدونم چرا همچون انتخاب هایی کردم!
چقدر هم نوشتم! ولی خب بازی vampyr دیگه!!.
یک نکته دیگه اینکه فضای بازی جوریه که ادم فکر میکنه تو برزخه!

وقتی بیشتر مردم منطقه تبدیل بشن یه حالت خفن درست میشه.
بهترین انتخاب بخشیدنشونه

• Like
Reactions: stanley

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
a Plague Tale تخفیف خورده 20 دلاره
یادم رفت تو پرانتز اشاره کنم... بیاد 10دلار:-" :)) فعلا هرچی رصد کردم هنوز انقدر پایین نیمده:-"

من چند هفته پیش بازیو تموم کردم به شدت تو این وضعیت کرونایی چسبید
دارو هارو موقع صحبت با npc ها فک کنم r1 میزنی با توجه به بیماری طرف داروشو میدی
سلاح شبیه چماقه رو تا ته اپگرید کنی واسه دشمنا و باسا خیلی جوابه
دیگه دلم گرفت... خفه شدم انقدر از فقر و فلاکت و بدبختی و ... گفتن:D
این وسط یکم نک2 بزکم... یکم رنگای متفاوت ببینم، ریکاوری بشم برای ادامه بازی:-"
الان تا شروع چپتر 4م رفتم:-" ... و داستان همینطور پیچیده تر میشه:D

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
من پلاتش کردم...تروفی رو آخر بازی میده. البته یه جا خوندم همین تروفی گلیچ داره.
باید شروع هر چپتر یه بکاپ بگیری
البته کامنت واسه یه سال پیش بود ولی خب پلاتش کردم همون موقع :D یعنی کل بازی من سعی کردم کسی رو نکشم کلی سختی کشیدم و اپگرید نکردم اخرش تروفی گلیچ گرفت :| به نظرم خفن ترین چیز بازی همین وسوسه شدن واسه کشتن هست مخصوصا اخرای بازی که خیلی سخت میشه واقعا ادم دلش میخواد یکیو بکشه .درکل خیلی بازی underratedی هست خیلی دوسش دارم.
درضمن اگه کسی خواست بازی رو برای بار دوم بره واسه پلات یه گلیچ مسخره هست که خیلی راحت میتونید همون اول بازی فول اپگرید کنید و با 1 هیت همه رو بکشید :D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
تا حالا تو هیچ بازیی انقدر از خوب(؟) بودن ضربه نخوردم...
من lvl21 ، دشمن ها 29 :| آخه انصافه؟ :|
تقریبا اکثر ماموریت های فرعی رو هم رفتم، امروز 40تا ماموریت رفتم... 3000xp داد... بعد آدم اینو میزاره کنار تسلیم شدن به خوی ومپایری... یکی رو تو سه سوت میتونی بکشی و همینقدر یا بیشتر xp بگیری...

موندم چجوری با این وضعیت میشه تا آخر دووم اورد:D

پ.ن: تا الان فقط یک نفر رو دیدم که کاملا حقشه بکشمش.... ولی شانس اورده چنین تروفیی هست و فقط برای یک نفر ، حیفه بی خیالش بشم:-"

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
من lvl21 ، دشمن ها 29 :| آخه انصافه؟ :|
تقریبا اکثر ماموریت های فرعی رو هم رفتم، امروز 40تا ماموریت رفتم... 3000xp داد... بعد آدم اینو میزاره کنار تسلیم شدن به خوی ومپایری... یکی رو تو سه سوت میتونی بکشی و همینقدر یا بیشتر xp بگیری...

موندم چجوری با این وضعیت میشه تا آخر دووم اورد:D

پ.ن: تا الان فقط یک نفر رو دیدم که کاملا حقشه بکشمش.... ولی شانس اورده چنین تروفیی هست و فقط برای یک نفر ، حیفه بی خیالش بشم:-"

الان جلو خودت رو بگیر....یه تروفی دیگه هم هست که باید تمام مناطق رو به زیر خط قرمز برسونی اونجا تلافی کن

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
این بازی دو تا مشکل بزرگ داره :
یکی همین که گفتی که واقعا رو مخ هس. خوب بخوای باشی همیشه دشمنا لولشون خیلی از کاراکترت بیشتره. مثل این ار پی جی هایی که هر چه تو لولت بیشتر میشه اونا هم لولشون بالا میره
مشکل دوم هم مبارزات به شدت معمولی و حوصله سربرش که اگه بخوای خوب باشی بدتر هم میشه و تو پلی ترو اول کلی از قدرت های خوب رو هم نمی تونی بگیری

در باقی موارد به نظرم واقعا بازیش فوق العادست.

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
الان جلو خودت رو بگیر....یه تروفی دیگه هم هست که باید تمام مناطق رو به زیر خط قرمز برسونی اونجا تلافی کن
راستی یک سوال... بعد از تموم شدن داستان میشه تو مپ گشت برای کالکتیبل ها یا نه؟

این بازی دو تا مشکل بزرگ داره :
یکی همین که گفتی که واقعا رو مخ هس. خوب بخوای باشی همیشه دشمنا لولشون خیلی از کاراکترت بیشتره. مثل این ار پی جی هایی که هر چه تو لولت بیشتر میشه اونا هم لولشون بالا میره
مشکل دوم هم مبارزات به شدت معمولی و حوصله سربرش که اگه بخوای خوب باشی بدتر هم میشه و تو پلی ترو اول کلی از قدرت های خوب رو هم نمی تونی بگیری

در باقی موارد به نظرم واقعا بازیش فوق العادست.
هممم... در مورد مشکل اول هم موافقم و هم نه:-"
از نظر داستانی بهش نگاه میکنم، واقعا با این حرکتشون حال میکنم! ومپایریم و برای گولاخ شدن نیاز به خون داریم اصولا... و ما به عنوان یک گیمر داریم خوی ومپایر بودنمون رو سرکوب میکنیم! کاری که تقریبا هیچ بازیی انجامش نمیده و از خود گذشتگی و انتخاب انسانی و ... هیچ بار منفیی برامون نداره!

ولی از اون سمت هم هرچی میریم جلوتر این Gap داره خیلی زیاد میشه دیگه! ok ما در حد چند lvl پایین تر باشیم قبول... ولی نه دیگه 8lvl اونم در شرایطی که فکر میکنم هنوز زیاد مونده از بازی:| اون ماموریت فرعی ها حداقل یه xp درست درمون میدادن:-"

کلا اگر میخواستم نقد کنم، احتمالا هم تو نکته مثبت میوردم این قضیه رو و هم منفی:-" (ولی مثبتش برام پررنگ تره همچنان:D )

مبارزات ... آره معمولین... ولی انتظار زیادی نداشتم، زیاد تو ذوقم نمیزنه:-" از اونطرفم انقدر که وقت صرف صحبت میشه، صرف مبارزه نمیشه:-"

• Like
Reactions: K I 1 1 E R

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
از نظر داستانی بهش نگاه میکنم، واقعا با این حرکتشون حال میکنم! ومپایریم و برای گولاخ شدن نیاز به خون داریم اصولا... و ما به عنوان یک گیمر داریم خوی ومپایر بودنمون رو سرکوب میکنیم! کاری که تقریبا هیچ بازیی انجامش نمیده و از خود گذشتگی و انتخاب انسانی و ... هیچ بار منفیی برامون نداره!

ولی از اون سمت هم هرچی میریم جلوتر این Gap داره خیلی زیاد میشه دیگه! ok ما در حد چند lvl پایین تر باشیم قبول... ولی نه دیگه 8lvl اونم در شرایطی که فکر میکنم هنوز زیاد مونده از بازی:| اون ماموریت فرعی ها حداقل یه xp درست درمون میدادن
از منظر داستانی اره ولی تا اونجایی که یادم هس مشکل اینجاست که جاناتان کسی رو نکشه ، قدرت هاش همینطوری پایین می مونه و کمبت بازی سخت میشه. اگه بکشه درسته قدرتش بیشتر میشه اما شهر زودتر رو به هرج و مرج میره و از چپ و راست دشمن میریزه و روی داستان هم که تاثیر داره.

پ.ن : در مورد کمبت هم دوست دارم نظرت رو بعد از پایان بازی بشونم :D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
گند زدم! چه گند بدی هم زدم:))

چند ثانیه دیرتر بکاپ گرفتم... اون آیتمی که به سلاح مخفی میرسه رو گرفتم... و با اینکه توصیه شده بود بازش نکنم...باز کردم...و بعد بکاپ گرفتم:))
به سلامتی ...!
دور دوم رفت تو پاچه م با این وضع:| اونم دور دومی که باید کامل برم:|

ویرایش:
با تشکر از ایشون! گرفتم:-"

آخرین ویرایش:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
تو یکی از تاپیک ها سؤال کردم این بازی رو بگیرم یا نه که یکی از دوستان پیشنهاد نکردن و خوشبختانه من گوش نکردم :D یکی از بهترین و متفاوت ترین بازی هایی که این نسل بازی کردم بود ولی خب جای کار داشت; اگر نسخه بعدی در کار باشه مطمئنم خیلی افراد بیشتری میرن سراغش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر