نمایشگاه/رویداد Summer Game Fest 2024

• Thread starter Thread starter Bahram
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
من که هر سال سر مراسم های جف چاخان می‌خوابم و همیشه هم کارم رضایت بخش هست! :دی خلاصه مراسم رو دیدم و بعدش کامنت های تاپیک رو خوندم.
امتیاز کنفرانس ۰/۱۰
امتیاز کامنت ها ۹/۱۰

خیلی مسخره هست ولی واقعا مایکروسافت می‌تونه ما رو از این کابوس کنفرانس‌های درپیت نجات بده :)) :D

شاید خیلی ها مخالف باشند ولی به نظرم یکی از دلایل وضعیت فعلی صنعت گیم همین نینتندو هست
سوییچ در زمان خودش خیلی کنسول خوبیه ولی از زمانی که خیلی جا افتاد و فروشش انفجاری شد احساس میکنم اون عطش ساخت بازی با پروداکشن و گرافیک بالا توی بقیه سازنده ها هم کشته شد داره مثل سرطان موبایل گیمینگ میشه ولی تو اشل هاردکور تر وقتی فرست پارتی های غولش با حداقل بودجه و گرافیک میان اینطوری میترکونن و میلیونی میفروشن برای هر دایرکت معمولی و بازی های کوچیک و گرافیک ۲ نسل قبل همه ذوق میکنن و اونا هم میلیونی ویو دارن و هر چی بازی براش بیاد هم حداقل یه حاشیه امنی برای فروش داره هیچ وقت هم کسی ناراضی نیست معلومه بقیه شرکت ها هم وسوسه میشن به ساخت این جور گیم ها که حداقل مطمئنن روی نینتندو به تنهایی فروش لازم رو میکنه وضعیت طوریه که الان سونی هم داره برای سوییچ بازی منتشر میکنه !

شاید خیلی ها مخالف باشند ولی به نظرم یکی از دلایل وضعیت فعلی صنعت گیم همین نینتندو هست
سوییچ در زمان خودش خیلی کنسول خوبیه ولی از زمانی که خیلی جا افتاد و فروشش انفجاری شد احساس میکنم اون عطش ساخت بازی با پروداکشن و گرافیک بالا توی بقیه سازنده ها هم کشته شد داره مثل سرطان موبایل گیمینگ میشه ولی تو اشل هاردکور تر وقتی فرست پارتی های غولش با حداقل بودجه و گرافیک میان اینطوری میترکونن و میلیونی میفروشن برای هر دایرکت معمولی و بازی های کوچیک و گرافیک ۲ نسل قبل همه ذوق میکنن و اونا هم میلیونی ویو دارن و هر چی بازی براش بیاد هم حداقل یه حاشیه امنی برای فروش داره هیچ وقت هم کسی ناراضی نیست معلومه بقیه شرکت ها هم وسوسه میشن به ساخت این جور گیم ها که حداقل مطمئنن روی نینتندو به تنهایی فروش لازم رو میکنه وضعیت طوریه که الان سونی هم داره برای سوییچ بازی منتشر میکنه !
والا تا جایی که ما دیدیم حداقل توی ایران که اینجوری نیست. من تا حالا ندیدم کسی سوییچ دستش باشه یا فن شدید نینتندو باشه یا مثلا هزینه کنه کنسولای نینتندو رو بخره که بشینه لگو بازی کنه. حالا جاهای دیگه ی دنیا رو نمیدونم ولی حداقل توی ایران بعید میدونم کسی نینتندو رو به پلی استیشن ترجیح بده.

به نظرم این سیاستی که در پیش گرفتن ربطی به نینتندو نداره. سالهای قبل هم نینتندو بازیهاش فروش انفجاری داشت ولی همزمان شاهد این بودیم که سونی و مایکرو هم انحصاری های خفنی میدادن که با نینتندو رقابت کنن. ولی الان تمام صنعت گیم رفته سمت لگو و ریمیک و یه مشت خزعبلات کارتونی و فضایی که بیشتر رنج سنی 18 سال خوششون میاد و عملا بازی هاردکور که گیمرای قدیمی رو ارضا کنه اصلا نداریم.

الان 4 ساله منتظریم سونی یه انحصاری دهن پر کن معرفی کنه ولی همش داریم اپیک فیل میشیم.

صحبت های دوستان راجع به صنعت گیم تو این تاپیک دیدم گفتم چه مراسم فاجعه ای بوده فاتحه صنعت گیم باید خوند بعد بازیها رو دیدم به شک افتادم
اولا، کسی از مراسم جف کیلی توقع خاصی داشته باشه خیلی پرته
دوماً
1.Civilization VII معرفی شد
2.یک عنوان از سری Lego که هم انیمیشن هاش و هم سری ویدیو گیمش بشدت محبوب و موفقه معرفی شد
3.یک DLC برای AW2 معرفی شد
4.یک عنوان براساس دنیای Dune معرفی شد
تریلر عناوین معروف Wokung, Phantom Blade, Monster Hunter, StarWars Outlaws, Dragon Ball به نمایش گذاشته شد
دیشب از 9 عنوان معروف یا رونمایی شد یا تریلر بود نمیدونم دوستان چطور اینجا فاتحه صنعت گیم خوندن

بشخصه که خیلی از عناوین مراسم دیشب لذت بردم و بنظرم کسی برخلاف این باشه حسش یا از کج سلیقگیشه یا از انتظارات غیر معقولش از صنعت گیم
دو روز دیگه Ubisoft Forward اونجا یوبیسافت کلی عنوان داره برای معرفی و نمایش، همین دوستان برای همون کنفرانس هم میان غر میزنن که اساسین همون اساسین های قبلیه، StarWars Outlaws داونگرید شده فارکرای فلانه و... تو مراسم Microsoft هم اگه Gears معرفی نشه دیگه مهر مرگ صنعت گیم میزنن و ما هم باید گیمینک بذاریم کنار

• Like
Reactions: Big Band
من از اون اولم مخالف بولد کردن بازی های ایندی تو مراسم ها بودم. اولم سونی شروع کرد که پای اینها رو باز کرد و براشون نوشابه باز میکرد حالا شاید از بین 1000 تا بازی ایندی یکیشون قابل بازی باشه ولی نباید به اینها بیخودی بها داده بشه که الان به جای برسیم که مثل زامبی صنعت گیم به لجن بکشن

• Like
Reactions: pbgame
این که نینتندو فرنچایز هاش رو زنده نگه میداره و فن هاش هم با کلی انحصاری واقعی دارن حال میکنن شده مشکل صنعت گیم؟ :))
من از اون اولم مخالف بولد کردن بازی های ایندی تو مراسم ها بودم. اولم سونی شروع کرد که پای اینها رو باز کرد و براشون نوشابه باز میکرد حالا شاید از بین 1000 تا بازی ایندی یکیشون قابل بازی باشه ولی نباید به اینها بیخودی بها داده بشه که الان به جای برسیم که مثل زامبی صنعت گیم به لجن بکشن
البته مایکروسافت با XBLA و بعد هم Steam Greenlight اینا رو شروع کرد

• Like
Reactions: hunter76
صحبت های دوستان راجع به صنعت گیم تو این تاپیک دیدم گفتم چه مراسم فاجعه ای بوده فاتحه صنعت گیم باید خوند بعد بازیها رو دیدم به شک افتادم
اولا، کسی از مراسم جف کیلی توقع خاصی داشته باشه خیلی پرته
دوماً
1.Civilization VII معرفی شد
2.یک عنوان از سری Lego که هم انیمیشن هاش و هم سری ویدیو گیمش بشدت محبوب و موفقه معرفی شد
3.یک DLC برای AW2 معرفی شد
4.یک عنوان براساس دنیای Dune معرفی شد
تریلر عناوین معروف Wokung, Phantom Blade, Monster Hunter, StarWars Outlaws, Dragon Ball به نمایش گذاشته شد
دیشب از 9 عنوان معروف یا رونمایی شد یا تریلر بود نمیدونم دوستان چطور اینجا فاتحه صنعت گیم خوندن

بشخصه که خیلی از عناوین مراسم دیشب لذت بردم و بنظرم کسی برخلاف این باشه حسش یا از کج سلیقگیشه یا از انتظارات غیر معقولش از صنعت گیم
دو روز دیگه Ubisoft Forward اونجا یوبیسافت کلی عنوان داره برای معرفی و نمایش، همین دوستان برای همون کنفرانس هم میان غر میزنن که اساسین همون اساسین های قبلیه، StarWars Outlaws داونگرید شده فارکرای فلانه و... تو مراسم Microsoft هم اگه Gears معرفی نشه دیگه مهر مرگ صنعت گیم میزنن و ما هم باید گیمینک بذاریم کنار
درود
همه اینایی که شما نام بردی بازی های بدی نیستن اصلا ٬ منتها مشکل ما اینه که این مراسم ها حتی سایه مراسم هایی که تو سال های قبل داشتیم هم نیستن ٬ چه برسه به اینکه بخواییم مقایسه کنیم ٬ عناوین خوب تو راه کم نداریم ٬ ولی یه عالمه ip رها شده داریم که ۲ تا دونه ش میرزن به کل این تریلر ها
IMG_2592.jpeg

درود
همه اینایی که شما نام بردی بازی های بدی نیستن اصلا ٬ منتها مشکل ما اینه که این مراسم ها حتی سایه مراسم هایی که تو سال های قبل داشتیم هم نیستن ٬ چه برسه به اینکه بخواییم مقایسه کنیم ٬ عناوین خوب تو راه کم نداریم ٬ ولی یه عالمه ip رها شده داریم که ۲ تا دونه ش میرزن به کل این تریلر ها
اونا الان تبدیل شدن به شوکیس های سونی و مایکروسافت و بقیه ناشرای بزرگ. کسی که بازی AAA خفن میخواد باید چشمش به شوکیس اکس باکس و SoP و Ubi Forward و دایرکت نینتندو باشه

وقتی رقابتی در کار نباشه هم چی به ضعیف ترین حدش می رسه

از وقتی کونامی گند زد به PES فیفا گند خورد بهش و‌ اشغالی شبیه FC24ساخته شد

سونی می بیته عملا مایکروسافت داره با عمو فیل خود کشی می کنه عملا گیمر ها رو به چپش می گیره

فکر کنم کسی هم نیست عملا انتظار داشته باشه از EAو یوبی باک بازی خوبی ببینه

می مونه یه TAKE TWO که فعلا داره خوب عمل می کنه و سونی که می بینه هیج نیازی به معرفی انفجاری نداره هر وقت نزدیک انشار باشه معرفی می کنه

خوابیدم صبح پاشدم مراسم رو ببینم نیم ساعته تمومش کردم دور تند گذاشتم جاهایی که باب میل نبود هم اسکیپ.
خدایی این چی بود. من خداروشکر تجربه شده بود برام میدونستم سگف ها جف کیلی چطوره خوابیدم دیشب راحت ولی این دیگه فرای اموجی حلوا بود!
یادش بخیر E3 ها و ایام امتحانات و فرداش درس داشتیم می‌نشستیم میدیدم...
یادش بخیر دوران E3 رو می‌گفتیم سال نو گیمرا...ولی الان این بیشتر مراسم ختم بود برام.

• Like
Reactions: pbgame and E3 fan

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or