Multi Platform Stardew valley

سلام دوستان عزیز بازیسنتر
من تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم چون دیدم اصلا تاپیکی در مورد این بازی روی سایت نبود به علاوه یکی از بهترین بازی هایی که این چند وقته انجام دادم
animalStrip2.png
در مورد بازی : این بازی یک در سبک ایندی RPG, شبیه ساز زندگی کشاورزی و مزرعه داری می باشد که توسط ConcernedApe ساخته شده بازی از اونجایی شروع میشود که در حال تماشای اخرین لحظات زندگی پدر بزرگتان هستید او به شما یک وصیت نامه داده و به شما سفارش می کند تا وقتی که زندگی شهری و مدرن خسته نشده اید وصیت نامه رو باز نکنید بعد از اینکه روز موعود رسید می بینید که پدر بزرگ شما یک مزرعه در stardew valley برای شما به ارث گذاشته شده است حالا وقتشه تبر و داس و کلنگ رو بردارید و شروع به کار کنید ! هر کاری که دلتون بخواد میتونید داخل بازی انجام بدید از قبیل کشاورزی,ماهی گیری,استخراج معدن,اشپزی و ... به جز این مردم زیادی در stardew valley زندگی میکنند که مشتاق اند شما رو ببینند و بشناسند میتوانید با انان دوست شوید, ازدواج کنید به جشن ها و مسابقات شرکت کنید خلاصه داخل بازی کلی کار برا انجام دادن دارید دیگه بسته به خودتون داره که سطح کدوم مهارت رو بالا ببرید !
Artifacts : این ایتم بیشتر داخل معدن پیدا میشوند یا گرفتن صندق موقع ماهیگیری این ایتم ها رو میتونید به صاحب موزه اهدا کنید که هر چقدر بیشتر اهدا کنید بجاش جایزه می گیرید
Minerals : این ایتم ها اکثر مواقع داخل معدن پیدا میشوند که شامل سنگ های قیمتی هم می شوند که می تونید بفروشید یا کرفت کنید بعضی از این ایتم ها را می توانید به موزه اهدا کنید
Fertilizer : میتونید به عنوان کود قبل از کاشتن دانه اضافه کنید که با توجه به نوع کود اثر خودشو میزاره
Furniture : این ایتم ها اساس خونه هستند مثل قاب عکس,میز,صندلی و... بیشتر جنبه تزیین خانه رو دارند
Rings : می تونید 2 تا روی شخصیت بازی ببندید که بسته به ring توانایی خاصی به صورت passive بهتون میده این ایتم ها رو هم میتونید درست کنید هم بخرید بعضی وقتا ام داخل معدن پیدا میشوند
1. اول از همه هر روز که از خواب بلند میشید حتما تلویزیون رو چک کنید هم میتونید آب و هوی فردا رو بفهمید هم یک برنامه وجود داره که یک پیشگو میگه امروز چقدر شانس دارید اگر بگه خوش شانس هستید موقع ماهیگیری یا استخراج معدن شانس بیشتری دارید برای بدست اوردن ایتم های خوب پس هر وقت شانستون خوب بود وقتشه برید دنبال جستجو به جز این بعضی وقتا یک برنامه اشپزی ام وجود داره که دستور عمل های جدید اشپزی می تونید یاد بگیرید
2. به هیچ عنوان الکی علف ها رو کات نکنید چون بعدا که طویله و مرغ دونی ساختید لازم میشه باید در کنارش یک سیلو ام بسازید تا غذای حیوانات رو ذخیره کنید
3. مواضب مقدار انرزی خودتان باشید ! اگر بیش از اندازه از شخصیت بازی کار بکشید خوابش میگیره و امکان داره از جیبتون دزدی کنند
4. چرخه روز : چیز دیگه ای که باید برای شروع بدونید چرخه روزه بازی هر 10 دقیقه بازی 10 ثانیه زندگی واقعیه و هر 18 ساعت 13 دقیقه, از ساعت 6pm تا 8pm می تونید ماهی هایی که فقط شب گیر میان بگیرید
بهار :
گل کلم
Cauliflower.png

قیمت خرید دانه : 80 گلئ
مدت رشد : 12 روز
قیمت فروش : 175 گلد معمولی, 218 گلد نقره ای,262 گلد طلایی
سیر
Garlic.png

قیمت خرید دانه : 40g
مدت شد : 4 روز
قیمت فروش : 60g معمولی, 75g تقره ای, 90g طلایی
نکته : فقط از سال دوم موجوده
لوبیا سبز
Green_Bean.png

قیمت خرید دانه : 60g
مدت رشد : 10 روز
قیمت فروش : 40g معمولی,50g نقره ای, 60g طلایی
نکته : میتونید بیشتر از یکبار برداشت کنید در ادامه هر 3 روز یکبار میوه میده
کلم پیچ
Kale.png

قیمت خرید دانه : 70g
مدت رشد : 6 روز
قیمت فروش : 110g معمولی , 137g نقره ای , 165g طلایی
هویج وحشی
Parsnip.png

قیمت خرید دانه : 20g
مدت رشد : 4 روز
قیمت فروش : 35g معمولی, 43g تقره ای , 52g طلایی
سیب زمینی
Potato.png

قیمت خرید دانه : 50g
قیمت فروش : 80g معمولی , 100g نقره ای , 120g طلایی
توت فرنگی
Strawberry.png

قیمت خرید : 100g
مدت رشد : 8 روز و هر 4 روز یکبار دوباره میوه میده
قیمت فروش : 120g معمولی , 150g نقره ای , 180g طلایی
Blue Jazz
Blue_Jazz.png

قیمت خرید : 30g
مدت رشد : 7 روز
قیمت فروش : 50g معمولی , 62g نقره ای , 75g طلایی
گل لاله
Tulip.png

قیمت خرید : 20g
قیمت فروش : 30g معمولی , 37g نقره ای , 45g طلایی

screenshot
SDV_twitch_boxart.png

ss_9ac899fe2cda15d48b0549bba77ef8c4a090a71c.600x338.jpg
ss_4fa0866709ede3753fdf2745349b528d5e8c4054.600x338.jpg
ss_a3ddf22cda3bd722df77dbdd58dbec393906b654.600x338.jpg
ss_6782738f719e4f4eaa08bb15cf227694bceb1401.600x338.jpg
ss_a398fb8dfd666753e885c66bc7d1aaf229bb6c3d.600x338.jpg
دانلود تریلر بازی : Stardew valley trailer

خب دوستان این اولین تاپیکی بود که میزنم اگر کم و کسری داشت ببخشید :D سعی میکنم در اینده تاپیک رو کامل کنم ولی اینقدر بازی پر از نکته و راز و رمزه که خودم هنوز کشف نکردم اگرم بخوام همرو رو تاپیک بزارم یه wiki کامل میخواد لذا اگر بازی رو انجام دادید و سوالی داشتید همیجا اعلام کنید با تشکر :kissingheart:

آخرین ویرایش:

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,232
Shaaaaaaaaame :D

چرا تاپیک "رسمی"(از این تگ دار ها) نداره این بازی :D

یه سری ماد و تیپ اینا گذاشتم یوتیوب، قسمت دوم ترفند رو دارم رندر میگیرم شب آپلود میکنم :D

تو هفته های آینده بازم میذارم :D

تاپیک رو زنده نگه دارید عزیزان :D

@Parsa13 شما یه چیزی بگو :D :D :D
من بعد این همه مدت هنوز قسمت نشده برم سراغ Stardew Valley :D یکمی ترس دارم برم سمتش برام زندگی ای باقی نمونه دیگه :D واسه همین به سکوتم باید ادامه بدم :))
ولی الان تو ذهنمه برم سمت Coral Island فعلا :D

• Smile
  • Like
Reactions: Z-fan and NHM

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
عه چرا این تاپیک اش این جاست!؟ :D
@K I 1 1 E R
میتونی این تاپیک رو ببری تو بخش درستش؟

من یه مدت خیلی استاردو میزدم ولی بازم تو بازی اش خیلی بد بودم و وضع مزرعه ام افتضاح بود
(عین همینو میتونم برای انیمال کراسینگ هم بگم. من کلا تو این بازی ها خوب نیستم :)) )

ولی عجیب چیز محشریه.
وقت کنم حتما دوباره میرم پاش
بهترین بازی سال خودش بود به نظرم.

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
سیو جدیدم با Forest Farm رسید End-Game واسه همین کل زمین رو سنگ فرش کردم :D

1701004034408.png

اولین باره به ظاهر قضیه میرسم اونم چون ازش ویدیو میساختم گفتم بده :-" :D

در کل این Layout مپ Forest Farm رو خیلی دوست داشتم هم Foragable داره هم Hardwood واسه ارلی گیم عالیه

اون تیکه آب وسطش هم واسه ماهیگیری خیلی خوبه ولی اند گیم اذیت میکنه کاش نبود یا میشد حذفش کرد :-s

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
در راه کانتنت ساختن با Slime Hutch هم آشنا شدم، هیچوقت دنبالش نبودم زیاد

واقعا چیز باحالیه ولی خوب سودش پایینه :D

روش اصلی درآمدش اینه اسلایم هایی که فارم میکنین رو تبدیل به Slime Egg کنید بعد اونو بفروشید :D

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
یک نفر بازی رو برای اندروید ب صورت فینگلیش ترجمه کرده و داخل مایکت گذاشته برای دانلود
کلیپ آموزشی هم گذاشته نصبش خیلی راحته
یکم بازی کردم قشنگ ترجمه شده حیف فونت فارسی نیست
اسم مترجم امیر پیشی هست Screenshot_20231226_042120_Myket.jpg
Screenshot_20231226_042311.jpg

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
یک نفر بازی رو برای اندروید ب صورت فینگلیش ترجمه کرده و داخل مایکت گذاشته برای دانلود
اسم مترجم امیر پیشی هستView attachment 323320
View attachment 323321
سلام و درود، دوست من این فینگلیش رو میشه برا کنسول هم استفاده کرد

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like
Reactions: NHM

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
اسم مترجم امیر پیشی هستView attachment 323320
View attachment 323321
آره دمش گرم واقعا یه تلاشی در این راه کرده :D

اینم ویدیوشه

تو آپارات هم هست ولی این ویدیو فارسی ساز رو نذاشته

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
نه فقط اندروید
ممنون، روش نصبش چطوره،
همون عکس که گزاشتی خود بازیه؟
یا
باید بازی رو جدا دانلود کرد و بعد فارسی سازش رو زد؟
یا
خود بازی با فارسی ساز تو داخل مایکیت هست؟

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر