Multi Platform Sonic Frontiers

سازنده
Sonic Team
تاریخ انتشار
November 2022
ناشر
Sega
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
1.png

سازنده: Sonic Team
ناشر: Sega
سبک: پلتفرمر | جهان باز
پلتفرم: پلتفرم های نسل 8 و 9 و PC
تاریخ عرضه: 8 نوامبر, 2022​

پس از سالها انتظار عنوان جدیدی از سری سونیک با نام Sonic Frontiers معرفی شد.
سونیک فرانتیرز اولین بازی سری به سبک جهان باز خواهد بود و در تاریخ 15 نوامبر 2022 بری پلتفرم های نسل 8 , 9 , Switch و PC عرضه خواهد شد.

براساس اطلاعات موجود:

1. داستان بازی در جزایز مرموز Starfall جریان دارد جایی که سونیک, تیلز و امی توسط سیاه چالی به آن منتقل و همدیگر را گم کرده اند, و حال سونیک باید با کمک یک هوش مصنوعی الماس های آشوب را بدست آورده, دوستانش را پیدا کرده و پرده از راز جزایر استارفال بردارد.

2. گیم پلی بازی بین محیطی جهان باز و مراحل خطی Cyber Space تقسیم شده است, در محیط باز پلیر با انجام ماموریت هایی همچون حل کردن پازل یا رسیدن به نقطعه ای با سرعت زیاد راهش را به مراحل سایبر اسپیس باز میکند که این مراحل شباهت زیادی به عناوین اخیر سری داشه و شامل قسمت های دو بعدی و سه بعدی میشوند.

3. گیم پلی و کمبت در محیط باز شامل المان های جدیدی میشود که تا به حال در سری دیده نشده است, سونیک با قدرت های جدیدش میتواند سرعتش را زیاد کند, پازل حل کند و کمبوهای مختلفی از جمله چرخیدن به دور دشمنان و شلیک کردن را اجرا کند, دشمنان از نو طراحی شده و هرکدام برعکس دشمنان عناوین قبلی سری نقظه ضعفی داشته که پلیر باید با دقت به آنها ضربه بزند.

4. داستان بازی توسط نویسنده محبوب کمیک های سری یعنی Ian Flynn نوشته شده, به گفته فلین و تاکاشی ایزوکا داستان سونیک فرانتیر برخلاف قسمت های اخیر سری شامل داستانی جدی تر و پیچیده تری خواهد شد که شباهت زیادی به عناوین ده 2000 سری دارد.

5. موسیقی بازی توسط آهنگساز Jun Senoue ساخته شده که پس ز سالها به سری بازگشته است, با این تفاوت که اینبار موسیقی او با توجه به محیط مرموز استارفال آرام و ملایم است.

1.اسم بازی Sonic Rangers است. (این اسم توسط چندین لیک و وبسایت خبری همچون یوروگیمر تایید شده اما ممکن است که تا الان عوض شده باشد)

افراد زیادی در طول ماه ها و سال گذشته لیک هایی از سونیک رنجرز پخش کرده ادعا کردند که پلی تستر این عناوین بودند.

2. بازی جهان باز خواهد بود.

3. دنیای بازی در جایی تاریک . سرسیز و پر از خرابه است.

4. دنیای بازی پر از دشمنان کوچک فضایی و روبات , چلنج های پلتفرمینگ و پازل هایی شبیه پازل های کوروک Zelda هست.

5. شکست دادن دشمنان به سونیک XP داده که میتویند باهاشون Skill های جدید در Skill tree باز کنید.

6. اسکیل تری قابلیت هایی همچون “Spincycle” میده که وقتی دکه Y را نگه دارید سونیک شروع به اسجاد کردن خطی پشت سر خودش میکنه, و اگه خط رو به دایره تبدل کنید اون دایره به دشمنا حمله میکنه.

7. Lock on Attack برگشته.

8. باس هایی در جهان بازی وجود داره, سونیک با شکست دادن آنها Orb بدست میاره.

9. جمع آوریه مقداری کافی از این اورب ها سونیک رو به “Cyberspace” میبره.

10. مراحل سایبر اسپیس شبیه Sonic Generation هست و موزیک قویی داره.

11. اگر بتوانید با سرعت این مراحل را تموم کنید Chaos Emerald بدست میارید.

12. طبق گفته چندی لیکرها کامبت و گشتن در دنیای بازی بسیار خسته کننده و بازی بسیار button Mashy هست.

13. در بیلیدی که این لیکرها بازی کردند هیچ شخصیتی بجز سونیک و یک دختر روح مانند وجود نداره.

14. بعد از بدست آوردن تمام الماس ها میتونید وارد جنگلی مه آلود در جهان باز بشید که در حالت عادی نمیشد واردش شد.

15. باس آخر بازی که یک روبات درختیه بازرگ و به گفته لیکی دیگر موجودی مانند کلاسوز است.

16. در این باس سونیک به حالت Super Sonic در آمده و از قدرت هاش برای شکست باس استفاده میکنه.

17. در نهایت لیکر ها گفتند که بازی در مراحل اولیه ساخت لذت بخش نبوده و گرافیک خوبی نداشته بخاظر همین کلی فیدبک به تیم سازنده بابتش داده شده.

آخرین ویرایش:

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
ژانویه امسال یه لیک داخل 4Chan گذاشته شده بود که میگفت تایتل گیم Sonic Rangers هست (که توسط یوروگیمر هم تایید شده، ولی احتمال تغییر نام بازی وجود داره.)
این بوده لیک ژانویه:

01.jpg

یه لیک هم امروز داخل 4Chan اومده که گفته شده گیم به لحاظ level design و المان ها تا حدی به Unleashed شباهت داره، که چون به Sonic Unleashed Ultimate هم در لیک دو روز پیش اشاره شده بود، احتمال واقعی بودن لیک جدید رو بالا میبره:

02.jpg

برداشت من اینه که احتمال بسیار زیاد، Sonic Unleashed Ultimate همراه با Sonic 2022 معرفی بشه و قراره به لحاظ داستان هم با هم ارتباط داشته باشن. برای Knuckles' Chaotix هم فکر میکنم نیت ـشون این باشه که در ادامه به کالکشن Sonic Origins اضافه کنن.

آخرین ویرایش:

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
ژانویه امسال یه لیک داخل 4Chan گذاشته شده بود که میگفت تایتل گیم Sonic Rangers هست (که توسط یوروگیمر هم تایید شده، ولی احتمال تغییر نام بازی وجود داره.)
این بوده لیک ژانویه:

یه لیک هم امروز داخل 4Chan اومده که گفته شده گیم به لحاظ level design و المان ها تا حدی به Unleashed شباهت داره، که چون به Sonic Unleashed Ultimate هم در لیک دو روز پیش اشاره شده بود، احتمال واقعی بودن لیک جدید رو بالا میبره:

برداشت من اینه که احتمال بسیار زیاد، Sonic Unleashed Ultimate همراه با Sonic 2022 معرفی بشه و قراره به لحاظ داستان هم با هم ارتباط داشته باشن. برای Knuckles' Chaotix هم فکر میکنم نیت ـشون این باشه که در ادامه به کالکشن Sonic Origins اضافه کنن.
امیدوارم نهایی نباشه این تایتل چون نگران کنندس, باز نرن تو فاز Forces با اتمسفری که اینا نشون دادن اسم سنگین تری لازمه:-".

گیم پلیش خیلی عجیب میشه اگه واقعی باشه :| بشخصه بعد از دیدن Bowser's Furry بارها و بارها به یه سونیک OW فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که هیچ جوره جواب نمیده چون سونیک مثل سگ میدوه اصلا لذتی نداره اینجوری که:-"

نکته عجیبش اینه که میگه شبیه آنلیشد و همونطور که میدونیم گیم پلیه آنلیشد رسما محدود ترین گیم پلیه سریه اگه میگفت گیم پلی شبیه ادونچره یه فکری میشد کرد چون ادنچر1 سندباکس بوده و البته سونیکش خیلی آروم تر راه میرفته و زیادیم داشتی توش.

Chaotix عمرا باشه تو Origins چون بازیش به شکل عجیبی بده :D.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mqg1387

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
سلام دوستان یک لیک قدیمی تر از لیکی که دوستمون گذاشتن وجود داره (مال سال 2022) که تازه دیدم و هرچی که میگه با لیکی که اسم بازی رو میدونست شباهت داره

طرف که این اطلاعات لیک کرده گفته که پلی تستر بوده و طبق چیزایی که گفته:

بازی جهان باز هست

محیطش در یک جزیره تاریک , سرسبز و بدون ساختمان های مسکونیه و فقط خراه توش هست

جهان بازش خیلی شبیه BOTW و کلی korok puzzles در نقشه ریخته

نقشه پر از دشمنای فضایی و روبات هست به همراه باس فایت هست که شکست دادنشون بهتون الماس میده.

بعد از گرفتن الماس ها جنگلی مه آلود که نمیتونستید واردش بشید باز میشه و مستقیم به باس آخر میره

گفته بیلدی که بازی کرده هیچ شخصیتی به جز سونیک نداشته و هیچ داستانیم درش نبوده

و گفته ما کلی فیدبک بهشون دادیم که درست کنن بازی رو چون جالب نبوده (درست مثل همون لیک)

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
سلام دوستان

یسری لیک جدید اومده که خیلی از قبلیا امیدوار کنندست خواستید ویدیوش رو ببینید ولی براتون عکساش و ترجمش رو هم میزارم.

اول از همه یک عکس اومده که بنظر فیک میاد و میگن مدلش مال سری ماریو و سونیک هست, اما براساس گفته لیکر این تصویری از یک کات سین هست که هربار سونیک میخاد وارد یک پورتال بشه پخش میشه (چه کرینج :| )

3.JPG
1.JPG 22.JPG

طرف بازی رو در ماه فوریه تست کرده و گفته باگ داره و سخره عجیبی در بازی هست که اگه برید روش دوربین بازی خراب میشه اما در کل برعکس لیکای قبلی بنظرش بازی خیلی خوبیه.

بازی جهان باز هست و گفته شبیه جهان باز bowser's fury هست, هفت جزیره در بازی وجود داره که با باز کردن هرالماس یک جزیره باز میشه.

الماس ها مثل جم های Sonic 06 بهتون یک قدرت خاص میده و همشون Cooldown دارن, طرف فقط 3 الماس سبز , قرمز و بنفش گرفته.

الماس سبز به سونیک یک سپر موقت میده.

قرمز سونیک رو به صورت موقت در برابر آتش صد ضربه میکنه

متاسفانه نتونست ببینه که بنفش چیکار میکنه چون دمو تموم شد

پورتال ها شامل استیج های Boost میشن که فقط با سرعت بالا میشه بهشون درسترسی پیدا کرد و این تصویر هم مال کات سینیه که سونیک به پورتال منتقل میکنه
در هر جزیر 3 تا استیج بوست هست که هر کدوم 4 تا 5 دقیقه ای تموم میشن و گفته که برعکس Sonic Forces خیلی فان هستن.

درباره داستان گفت که از ترس لیک ها چیز زیادی نشون ندادن و تنها چیزایی که از داستان فهمید:

اگمنی در کار نبود

تیلز دزدیده شده

سونیک فقط یکبار به شدو اشاره کرد و شخصیت دیگه ای درکار نبود.

تم شخصیت Infinite در جهان باز بازی پخش میشده و که بعد از 30 ثانیه تموم شد

جوک های سونیک بشدت بی مزست (البته که هست چون نویسنده ها مغز ندارن8-})

سونیم میتونه لباسش رو عوض که که این لباس ها شامل: Soap Shoes (جووون :x) , کفش سری Riders , دستبند شخصیت Chip , و چندتا نسخه رنگی از کفش های عادی و مثل اینکه باید آنلاکشون کنید. (ایکاش میشد کرکتر مدل سونیک رو هم عوض کرد :|)

و آخرشم گفته که Rangers ممکنه که بهترین بازی سونیک طی سالها باشه.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در کل این لیک اگه واقعی باشه که بنظرم نیست خیلی خیلی از قبلی ها بهتره, اگه اسکین داشته باشه که واقعا عالی میشه, فقط ایکاش بازی رو برای سوییچ نمیدان و بجاش مثل رچت با SSD یه چیز درست تحویل میدان, و البته بشخصه اصلا از استیج های بوست استقبال نمیکنم چون برعکس سونیک های کلاسیک و ادونچر بشدت خطی.

امیدوارم اینجوری که میگه دیالوگ ها دوباره مثل بازی های اخیر تو دیوار نباشه که این مشکل در همه پلتفرمرهای جدید وجود داره, حالا گفتتیم E for Everyone اما نگفتیم که D for Dumb که گفتیم؟ :D

فکر میکردم که این مشکل با اخراج نویسنده های اخیر سری حل بشه :|.

آخرین ویرایش:

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
جناب ایزوکا گفتن که بازی رو زود معرفی کردن و بخاطر طرفدارا همینجوری یچی نشون دادن

Takashi Iizuka Admits The Sonic 2022 Reveal Was Probably A Bit Too Early

“We haven’t announced a brand new action game for the Sonic series since Sonic Forces, and that caused fans to worry. While it was a bit premature, I wanted to at least take the occasion of the 30th anniversary to announce that a brand new title was in development.”

درباره لوگوری آخر تریلر هم این گفته

“It is something symbolic that appears in the game, but the meaning is still a secret. However, I will say that it’s not something one would figure out through deduction. we’ll eventually share more details, so please wait a little longer.”

بالخره ما نفهمیدیم که زود معرفیش کردن یا اینکه سال دیگه میاد بازی :|.

• Like
Reactions: mqg1387 and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
ایول, اینم از تریلری که منتظرش بودیم :x

@Z-fan سید من وقت نکردم بیام, شما به عنوان سونیک فن نباید بیای و تریلر بزاری؟ :D
سونیک این روزا تو فروم کم طرفدار شده [-(.

من خسته تر از این حرفام :D
همون تاپیک آمار فروش کنسول ها رو بروز کنم هنر کردم :D

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
من خسته تر از این حرفام :D
همون تاپیک آمار فروش کنسول ها رو بروز کنم هنر کردم :D
ا, چرا هنوز خسته ای؟ :|

آگاه باش که اگه گیم پلی رو خراب نکرده باشن بازی قراره رو سفیدمون کنه, از طرفی ایان فلین رو هم برای نوشتن داستانش آوردن \m/
فردا جزئیات کامل بازی و تصاویر جدید بازی رو میزارم تو تاپیک :D

هایپ باش براش سید, هایپ باش :p.

• Like
Reactions: mqg1387

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
ا, چرا هنوز خسته ای؟ :|

آگاه باش که اگه گیم پلی رو خراب نکرده باشن بازی قراره رو سفیدمون کنه, از طرفی ایان فلین رو هم برای نوشتن داستانش آوردن \m/
فردا جزئیات کامل بازی و تصاویر جدید بازی رو میزارم تو تاپیک :D

هایپ باش براش سید, هایپ باش :p.

من همیشه خسته ام

اخیرا به زور برای چیزی هایپ میشم
این جوریه که یه سری بازی مثل Elden Ring که عین روز روشن معلومه 10/10 ـه واسم رو هم حال ندارم براش هایپ باشم خیلی :D

ناشی از شرایط پیرامونی هم هست که هیچ وقت رو به بهبود نیستن :(

اورآل هنوز تریلرای بازی چیزی نشون نداده که من امیدوارم شم.
اینا خیلی 8 ساله چیز درست درمون ندادن بیرون که من با یه تیزر تریلر هایپ شم :D

(برخلاف تریلر فیلم... HOLY SHIT, THAT WAS GOOD :D)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر