PlayStation Ratchet And Clank: Rift Apart

تاپیک مشکلات بازی
برو به تاپیک مشکلات بازی
146610

Ratchet & Clank: Rift Apart
استدیو سازنده: Insomniac Games
ناشر: Sony Interactive Entertainment
سبک: Third Person Shooter - Platformer
تاریخ عرضه: June 11, 2021
۲۱ خرداد ۱۴۰۰

146618

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,160
نام
سبحان
بعد ۳ سال هنوز از مارک سرنی دل خوشی نداری :)
اکثر تحلیل ها رو که میخوندم جمیعا میگفتن دور hdd خط بکشید
والا مارک سرنی ارث پدر من رو نخورده که ازش دل خوش داشته باشم یا نه!
یه مهندس طراح کنسوله اون سر دنیا داره زندگیش رو میکنه.
بحث سر تحلیلای بازی سنتر مبنی بر عدم اجرای بازیای پی اس ۵ روی بقبه پلتفرما و جادویی بودن اس اس دی پی اس ۵ هست!

البته از جفنگیاتی که تیم سویینی گفت هم نباید بگذریم.

در ضمن بازی روی اس اس دی ساتا با سرعت ۱ دهم پی اس ۵ هم به خوبی اجرا میشه!

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,860
نام
malek
والا مارک سرنی ارث پدر من رو نخورده که ازش دل خوش داشته باشم یا نه!
یه مهندس طراح کنسوله اون سر دنیا داره زندگیش رو میکنه.
بحث سر تحلیلای بازی سنتر مبنی بر عدم اجرای بازیای پی اس ۵ روی بقبه پلتفرما و جادویی بودن اس اس دی پی اس ۵ هست!

البته از جفنگیاتی که تیم سویینی گفت هم نباید بگذریم.

در ضمن بازی روی اس اس دی ساتا با سرعت ۱ دهم پی اس ۵ هم به خوبی اجرا میشه!
ولی تو عمق جملاتت یه تنفری از سرنی هستش.قسمت آخر کامنتت در مورد اس اس دی ساتا که گفتی سرعتش یک دهم ps5 هستش،خوبه که کنارش اشاره کنی 4k تقریبا ۹ برابر کیفیتش از ۷۲۰ بیشتره و ۶۰ فریم هم دو برابر.یعنی رو کاغذ ۱۸ برابر تنظیمات رو آوردی پایین تا از HDD (ع) حمایت کنی

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,160
نام
سبحان
ولی تو عمق جملاتت یه تنفری از سرنی هستش.قسمت آخر کامنتت در مورد اس اس دی ساتا که گفتی سرعتش یک دهم ps5 هستش،خوبه که کنارش اشاره کنی 4k تقریبا ۹ برابر کیفیتش از ۷۲۰ بیشتره و ۶۰ فریم هم دو برابر.یعنی رو کاغذ ۱۸ برابر تنظیمات رو آوردی پایین تا از HDD (ع) حمایت کنی
روی hdd یا ssd ساتا که سرعتش یک دهم هست به صورت 4k و بی نهایت فریم با توجه به پردازنده و کارت گرافیک اجرا میشه. ویدیوش رو صفحه قبل گذاشتم.
حمایتی از hdd وجود نداره.
Hdd یه سخت افزار منسوخ شده هست که دیگه کمتر کسی استفاده میکنه.
تنها موضوعی که وجود داره اینه که برای اجرای یه بازی نیاز به اس اس دی جادویی ۹ گیگابایتی نیست و نخواهد بود.

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
رو ps5، حتی رو 30fps هم 4k نیتیو نیست، تا زیر 2k هم میاد پایین و آپ اسکیل میشه،
رو 60fps با rt که تا 1080 هم پایین میاد و نهایت تو صحنه های خالی زورکی به 2k میرسه، اونم با کاهش باقی ستینگ نسبت به 30fps
کافی بود به جای پرتال ها که یه فیچر فانتزی هست یه صفحه لودینگ میزاشت راحت رو ps4 هم ریلیز میکرد *همین الانم میاد، ولی به جای صفحه لودینگ، 30 ثانیه به فریز شدن تو پرتال باید زل زد

آخرین ویرایش:

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,624
خب 1 ساعت بازی کردم
عجب گرافیکی و افکت هایی
چه گیم پلی ای
چه صدا گذاری ای
عالی آقا عالی
من هم امروز نسخه ps اشو یک ساعتی بازی کردم.باورم نمیشه همچین محیط شلوغی با این جزئیات داره اجرا میشه.بدجور نسل نهمیه.بعضی وقتا انقدر محیط با جزئیات شلوغ میشه که ذهنم باورش نمیشه چطوری همچین چیزی داره اجرا میشه.😁

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
دلیل اینکه بازی رو HDD قابل بازیه به خاطر اینه که اطلاعات از HDD به صورت بافر روی رم سیستم ذخیره میشه . بعله طرف 64 گیگ رم رو سیستمش داره نصف بازی روش بافر میشه بایدم مشکلی نداشته باشه !!! رم الان اینجا حکم همون SSD با سرعت بالا رو پیدا میکنه وگرنه صد سال سیاه HDD نمیتونست پا به پای SSD این بازی رو اجرا کنه .

تو بحث کنسولا سازنده دوتا اپشن داشته یا بیاد رم رو تا فیها خالدون بالا بکشه یا SSD پر سرعت بزاره که خوب میبینم SSD پر سرعت رو انتخاب کردن . SSD هم هر چقدر سرعتش بالاتر باشه سازنده ها مقدار کمتری برا رزرو کردن رم نیاز دارن چون اطلاعات با سرعت بیشتری جا به جا میشه پس سرعت بالای SSD همچین هم بدون مصرف نیست . در اخر مقایسه شرایط کنونی کنسولا با PC اصلا قابل مقایسه نیست چون جفتشون بسته به معماری راه و روششون مختلف ـه .

آخرین ویرایش:

Medivh

کاربر سایت
Jul 6, 2007
98
نام
آرین
دیروز یک ساعت بازی کردم
بازی خیلی روون بدون کوچک ترین مشکل روی preset Very High با rtx 3060 و i9 - 10900 و رم 32 اجرا شد
تا اینجا که خیلی با گیم پلی و طراحی محیط حال کردم
کرکتر ها خیلی منو یاد کرش انداخت

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
من بازی رو تموم کردم و اصلا اصلا خوشم نیومد!
دلیل تموم کردن بازی هم فقط واسه پلات بود که حتی اونم وسطش بیخیال شدم ( یه تروفی داره که اگر تو حین استوری نگیرید باید NG+ کنید که قاعدتآ من نمیکنم )

در این که گرافیک بازی و نور و ... عالیه شکی نیست، گیم پلی هم روون، اما داستان بازی!!! چی بود این؟!! اصن نفهمیدم چی شد یهو دیدم وسط فایتم!!
قرار بود اولش انگار training باشه ولی یهو تو محیط فایتینگ اصلی بودم!
واقعا نفهمیدم داستان چی بود و تمام کات سین هارو اسکیپ کردم، اصلا به دلم ننشست.
من ratched and clank قبلی رو پلات کردم و حتی پلاتش سخت تر بود نسبت به این، ولی این بازی خیلی رو مخم بود.
چند جا هم که کرکتر بین وسیله ها گیر میکرد و مجبور به ریست بودم.
بازی هم دیجیتال بازی کردم یعنی تمام پچ و... بود ( روی فایو)
مجموعا به دلم ننشست

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,910
امروز حدود ۱ ساعت بازی کردم و واقعا جذبش شدم، نمیدونم چرا ولی من یاد دوران گیمینگ تو کودکی میندازه، دوران بازیهای خلاقانه و شاد با رنگ لعاب جذاب و گیمپلی های Casual و شخصیت های فان
الان R&C بازی میکنم میفهمم چقدر دنیای گیمینگ به یکسری فرم و استایل محدود و کوچیک شده و چقدر به اینجور بازیها نیاز داریم تا برای لحظاتی اون قوه نشاط و رنگی آدم تحریک کنه

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,910
خب بازی تموم کردم، 9/10
گیمپلی، طراحی هنری، گرافیک و.. همه چی عالی ولی، رو داستان رچت و ریوت میشد بیشتر کار کرد، دکتر نفاریوس ها خیلی خوب بودن بعنوان آنتاگونیست، طراحی دشمن ها و کمبت ها بعضی اوقات تکراری و بعضی اوقات overpowered بودن، طنز کرکتر های آنتاگونیست خیلی خوب بود در نقطه مقابل بنظرم کیت و کلنک میتونستن شخصیت پردازی بهتری داشته باشن
یکسری کرکتر ها میشد بیشتر بهشون پرداخته بشه، در کل بنظرم داستان، کرکتر ها و اتمسفر یکسری dimension ها پتانسیل پرداخت بیشتری داشتن
باگ بزرگ بازی هم اینکه درباره‌ی Lombax های دیگه خیلی صحبت شد ولی آخر داستان هیچ اشاره ای نشد که میرن سراغشون یا نه

• Like
Reactions: Pzt_Kami

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر