R4 Guide

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
R4

(سلام
اول از همه می خواستم بابت اینکه دیر به دیر به سایت سر میزنم عذر خواهی کنم , ببخشید :) , اگه غلط املایی داشتم بازم ببخشید... )

مقدمه :
برای DS دی اس فلش کارت های زیادی وجود داره (فلش کارت چیست ؟) که هر کدوم از اونها یک سری نکات مثبت و منفی دارند . که میشه به مدل های معروف M3,G6,R4,Super card و... اشاره کرد , که مدل Simply از سری M3 مدتی قبل بررسی شده بود و این بار نوبت میرسه به بررسی R4 که میشه گفت یکی از بهترین هاست .این کارت در مدل های مختلفی عرضه شده که در کل با یکدیگر فرقی ندارند , مثلا :
2d7wifp.jpg

خوب , اول از اون جعبه ی کوچیکش شروع میکنیم
j0ciet.jpg

وسایلی که داخل جعبه هستش :
خود R4
یک عدد کارت ریدر
مینی سی دی
یک کیف و بند
1zx9s0j.jpg

بعد از باز کرد جعبه (بسته) R4 متوجه میشیم که یکی از اصلی ترین موارد مورد نیاز برای کار کردن با R4 و اجرای بازی داخل بسته نیست و اون چیزی نیست جز مموری :) که باید بسته به نیاز خودتون (512 ,1 یا 2 ) اون رو تهیه کنید.
2ecg2dc.jpg

توضیحی مختصر در مورد وسایل داخل جعبه :
اول از کارت ریدر شروع میکنم . این کارت خوان مخصوص مموری های میکرو اس دی (Micro SD) هستش که باید خودتون اون (مموری) رو بخرید. توسط کارت خوان می تونید داخل مموری بازی های خودتون رو بریزید. این دستگاه کلا چیز خیلی خوبیه , خیلی کاربرد داره :)
2yyv7nm.jpg

کیف همراه : این کیف برای محافظ از خود دستگاه R4 هستش
بند : بندم که به کیف وصل میشه :p
28cm5o4.jpg

داخل بسته یه مینی سی دی هستش که داخل اون فایل های راه انداز برای دستگاه R4 هستش که باید در مموری کپی کنید.
300ekr9.jpg

خوب حالا نوبت میرسه به خود R4 , این دستگاه در درگاه اول DS قرار میگیره . R4 دقیقا اندازه ی خود بازی های DS هستش و از این بابت مشکلی نیست .
118m5uf.jpg

طریقه ی راه اندازه ی R4 :(راستش کار خیلی پیچیده ای اصلا نیست و خیلی راحته برای همین من دیگه وارد جزئیات نشدم اگه احتمالا جایی رو مشکل داشتید بگید تا توضیح بدم)
اول مموری میکرو اس دی رو توسط کارت ریدر باید به کامپیوتر متصل کنید بعد از داخل سی دی مربوطه بعد از انتخاب زبان انگلیسی از پوشه ی kernel باید فایل ها رو روی مموری کپی کنید (این کار باعث میشه مموری خودتون رو برای استفاده اماده کنید) حالا می تونید بازی های خودتون رو روی مموری کپی کنید و در اخر مموری رو از کارت خوان جدا کنید به R4 متصل کنید و R4 رو درون DS قرار بدید.
راهنمای استفاده و اجرا :
بعد از قرار دادن R4 در داخل DS و روشن کردن دستگاه , به صورت اتوماتیک برنامه R4 اجرا میشه . صفحه ی اصلی از 3 قسمت Game,Multimedia و Boot Slot 2
2gw9ukg.jpg

قسمت Game :
2gw9ukg.jpg

این قسمت مربوط به اجرا ی بازی ها می باشد . با ورود به این قسمت شما با استفاده از صفحه ی بالایی باید بازی مورد نظر رو انتخاب کنید که بازی انتخاب شده در صفحه ی پایینی نمایش داده میشه که میتونید بازی رو اجرا کنید.اگر برای اولین بار باشه که بازی رو اجرا میکنید یک پیغام نمایش داده میشه مربوط به ساختن یک فایل مربوط به ذخیره ی اون بازی که و بعد اجرای بازی ...
r8w860.jpg

قسمت Multimedia :
2nljpg.jpg

میشه گفت این قسمت مربوط به moonshell میشه و توسط این قسمت میتونید به عملکرد R4 نظارت داشته باشید و تنظیماتی را انجام دهید و همچنین اجرا کردن موزیک , فیلم و فیل های متنی که بعدا در موردشون صحبت میکنم.
قسمت Boot Slot 2 :
kap8j9.jpg

این قسمت مربوط به اجرای بازی ها از گذرگاه دوم هستش (همون بازی های GBA)

سازگاری R4 با بازی ها :
فقط میتونم بگم R4 یکی از بهترین فلش کارت ها در زمینه ی اجرای بازی ها هستش (البته کارت های خوب زیاد هستند و این کارت بهترین نیست) و تو این زمینه مشکلی انچنان نداره.

نگهداری مقدار شارژ DS با R4 :
استفاده از حد اکثر صدا و نور پس زمینه شما حداقل 5 ساعت میتونید به طور مداوم از دستگاه استفاده کنید.

اجرای Homebrew :
با استفاده از R4 شما نمیتوانید تمام برنامه های نوشته شده توسط برنامه نویسان مشتاق رو اجرا کنید و این یکی از نکات بد R4 هستش که بعد در موردش توضیح میدم.

نتیجه گیری کلی :
همون طور که قبلا هم گفتم R4 یکی از بهترین فلش کارت ها محصوب میشه و نکات مثبت زیادی داره مثلا R4 به خوبی طراحی شده و دقیقا در گذرگاه دوم به خوبی قرار میگیره و فیت میشه, یکی دیگه از نکات مثبت R4 قابلیت آپدیت kernel اون هستش و حتی ارزان قیمت بودن این کارت . من هم خرید این کارت رو به شما پیشنهاد میکنم.

نکات مثبت
+ پشتیبانی کامل بازی ها
+ افت نکردن سرعت بازی
+ اجرای بازی ها فقط با یک Drag&Drop
+ پشتیبانی FAT و FAT 32
+ پشتیبانی نسبتا خوب (قابلیت آپدیت کرنل)
+ جنس خوب در ساخت R4 و طراحی مناسب
+ قابلیت تغییر پس زمینه خود برنامه ی R4 و moonshell
+ یک مدیریت مموری در خود monshell
+ استفاده از مموری میکرو اس دی تا 4GB
+ به خوبی کار کردن قسمت cheat
+ آسانی کار
+ قیمت مناسب
نکات منفی
- زیاد نکات منفی ندار :) ولی نداشتن امکانات اضافی
- ساپرت نچندان خوب Homebrew
- یک سری مشکلات در download play بازی ها

*عکس های این بررسی مربوط به سایت GBAtemp هستش

امتیاز نهایی:
9/10

لینک های مرتبط:
سایت R4 به زبانهای چینی و انگلیسی

خرید :
راهنمای خرید فلش کارت

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر