PS4 Emulators

AMIR_6488

کاربر سایت
May 2, 2010
13
چند روزه شبیه ساز rpcs4 که توسط DH (اولین توسعه دهنده‌ی RPCS3) توسعه پیدا می‌کنه به صورت منبع باز روی گیت‌هاب منتشر شده.
هنوز هیچی رو اجرا نمی‌کنه اما سابقه خوب DH و کد بیس خوبی که برای RPCS3 نوشته این امید رو میده که بالاخره تا ۲۰۳۰ بشه بازی‌های PS4 *اهم اهم بلادبورن اهم اهم* رو روی PC رفت.
فعلا فقط روی لینوکس هیچ کاری نمی‌کنه و امکان کامپایلش روی ویندوز و اجرا کردنش و هیچ کاری نکردن وجود نداره.
برای دانلود سورس و کامپایل توسط خودتون:
GitHub - RPCSX/rpcsx
بعدش می‌تونید هیچ کاری باهاش نکنید.

Nekotekina و KD11 که در حال حاضر توسعه دهنده‌های اصلی RPCS3 هستن هم یه مشارکت جزئی در این داشتن.
در تکمیل حرف دوستمون بگم که یه مدتیه که سایت RPCS4 هم راه اندازی شده که نوشته توش (به زودی) یه نقشه راه واسه ساله 2023 گذاشته و لینک گیت هاب هم هست که هیچی توش نیست سایتشو اینجا میزارم.
RPCS4 - PlayStation 4 Emulator
به نظر من شبیه ساز PS4 خیلی زودتر از ساله 2030 میاد احتمالن تا 2و3 ساله دیگه بخاطر اینکه بحث معماری کنسوله که 64 بیتی هست و میشه راحتر از کنسول PS3 شبیه سازیش کرد دلیل دوم اینکه الان چنتا تیم هستند که دارن رو شبیه ساز PS4 کار میکنن و این باعث رقابت میشه و هر کسی میخاد زودتر از بقیه شبیه سازشو بیرون بده. این دو دلیل به ذهنم رسید شایدم اشتباه فکر میکنم.امیدوارم شبیه ساز پلی 4 زودتر بیاد.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,339
نام
مــاکــان
در تکمیل حرف دوستمون بگم که یه مدتیه که سایت RPCS4 هم راه اندازی شده که نوشته توش (به زودی) یه نقشه راه واسه ساله 2023 گذاشته و لینک گیت هاب هم هست که هیچی توش نیست سایتشو اینجا میزارم.
RPCS4 - PlayStation 4 Emulator
به نظر من شبیه ساز PS4 خیلی زودتر از ساله 2030 میاد احتمالن تا 2و3 ساله دیگه بخاطر اینکه بحث معماری کنسوله که 64 بیتی هست و میشه راحتر از کنسول PS3 شبیه سازیش کرد دلیل دوم اینکه الان چنتا تیم هستند که دارن رو شبیه ساز PS4 کار میکنن و این باعث رقابت میشه و هر کسی میخاد زودتر از بقیه شبیه سازشو بیرون بده. این دو دلیل به ذهنم رسید شایدم اشتباه فکر میکنم.امیدوارم شبیه ساز پلی 4 زودتر بیاد.
شبیه ساز که قطعا زودتر از 2030 میاد ولی منظور محمد این بود که حول و حوش 2030 میشه بازیها رو با کیفیت خوب اجرا کرد.
همین rpcs3 بیشتر از 10 ساله که اومده ولی تو این چند سال اخیره که میشه بدون مشکل یکسری از بازیهارو بازی کرد ، بماند که هنوز هم یکسری ازشون قابل بازی نیستن.

rpcs3 همون وسط نسل هفتم منتشر شد ولی الان ما تو نسل نهمیم ولی تازه داره بحث شبیه ساز PS4 جون میگیره.
به همین دلیل اون بحث معماری و... هم شاید خیلی دخیل نباشه.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
شبیه ساز که قطعا زودتر از 2030 میاد ولی منظور محمد این بود که حول و حوش 2030 میشه بازیها رو با کیفیت خوب اجرا کرد.
همین rpcs3 بیشتر از 10 ساله که اومده ولی تو این چند سال اخیره که میشه بدون مشکل یکسری از بازیهارو بازی کرد ، بماند که هنوز هم یکسری ازشون قابل بازی نیستن.

rpcs3 همون وسط نسل هفتم منتشر شد ولی الان ما تو نسل نهمیم ولی تازه داره بحث شبیه ساز PS4 جون میگیره.
به همین دلیل اون بحث معماری و... هم شاید خیلی دخیل نباشه.
شبیه‌ساز که همین الان هم هست. دانش لازم و ابزارها هم الان موجود هستن. اصلا وضعیت شبیه سازی از ۴-۵ سال پیش تا الان زمین تا آسمون با قبل از اون فرق کرده. من نه کد نویس هستم و نه اطلاعاتی از این چیزها دارم اما رشد فناوری هم حتماً توی این موارد خیلی کمک کرده
جامعه‌ی حول شبیه‌سازها هم خیلی پیشرفت کرده. یه زمانی PCSX2 رو باید با مصیبت و هزارتا هک اجرا می‌کردی و باید کلی دنبال منابع بایوس و ... توی فروم‌های معدود می‌گشتی و الان کف اینترنت کلی کامیونیتی شبیه ساز هست.
اما مساله اصلی نیروی انسانیه. مثلا همین RPCSX3 با اومدن نکو و KD بود که از این رو به اون رو شد و ظرف چند ماه کلی بازی قابل اجرا شدن.

خود DH هم یه گفتگویی انجام داده و گفته خودش و باقی برنامه نویس‌ها به صورت تفننی روی این شبیه ساز کار می‌کنن. فعلا هم باقی شبیه‌سازهای PS4 همین طوری هستن.
اما ما باید دلمون روشن باشه:D
الان اومدم صفحه اول این تاپیک این پست رو دیدم
برگی از تاریخ :D
کی فکرش رو می‌کرد دنیا جوری بشه که الان اونا منتظر GaaS بعدی ND باشن و آنچارتد ۴ نسخه آلتیمیت دیفینیتیو اکسترا سوپر یو اچ دی روی PC باشه:>

yas2010

کاربر سایت
Dec 1, 2009
19
نام
رضا
شبیه سازهای PS1 و PS2 که تکمیل شدن و حتی روی گوشی هم میشه با بالاترین کیفیت بازی کرد.شبیه ساز DuckStation برای PS1 و شبیه ساز PCSX2 1.7 برای PS2.
برای PS3 یه کم داستان فرق داره و انصافاً RPCS3 سخت افزار بالایی میخواد. البته RPCS3 خیلی پیشرفت کرده اما اگه بتونه منابع سخت افزاری رو کمتر کنه خیلی خوب میشه.
حالا شبیه ساز PS4
فکر کنم نوه های ما بتونن با یه گوشی میان رده بازی های PS4 رو بازی کنن!!:>

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر

RPCX اولین بازی خودش رو با 60 فریم اجرا کرد:​

===========
یعنی میشه امیدوار بود که تا چند سال دیگه درایوکلاب/بلادبورن روی PC بازی کرد ؟ 8->

عجب پیشرفت خارق العاده ای
با همین سرعت پیش بره تا 3 سال دیگه میشه امیدوار بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر