Orcs Must Die! 3 | PC

ty-min_h41u.png

DEVELOPER & PUBLISHER
Robot Entertainment

سرانجام Robot Entertainment به انتظارها برای آنان که معتقدند اورک ها باید بمیرند! پایان داد و رای به خارج شدن بازی از انحصار پروژه شکست خورده stadia صادر کرد.
شماره سوم از بازی Orcs Must Die به همراه بسته الحاقی آن یعنی Drastic Steps بعد از یکسال انحصار بالاخره در تاریخ 23 july روانه بازار pc و کنسول های نسل هشتم خواهد شد البته بجز کنسول محقر نینتندو...!!​

داستان بیست سال پس از وقایع شماره دوم پیگیری میشود جایی که ماکسیمیلیان دلیر ( War Mage ) و گابریلای زیبا (Sorceress ) دیگر پا به سن گذاشتند و مویی سپید کرده اند, و ثمره عمر آنها بازسازی order و تربیت شاگردانی نخبه! به نام های Egan و Kelsey هست. حال حمله دیگری از طرف بزرگ ترین ارتش های اورک در طول تاریخ ویدئو گیم در پیش است ، درحالی که مکس ناپدید شده و شاگردان ابله درس های خود را به خوبی فرا نگرفته اند...

تمام چیزهایی را که فن ها از 2 شماره قبل به آن ها علاقه نشان داده بودند در این شماره نیز شاهد خواهیم بود , در Orc Must Die 3 ! شما قادرید همانند دو شماره قبل انبوهی از اورک های نفرت انگیز را برش دهید ، تکه تکه کنید , بسوزانید ، اسیدی کنید ,کباب کنید , پرتاب کنید ، ریز ریز کنید ، خرد کنید و له کنید و یا چرخ شده و خورشتی تحویل بگیرید...

با این تفاوت که اینبار اورک های بیشتر و وحشی تر ,تله های بیشتر و مرگبارتر , اسلحه های بیشتر و کشنده تر ...همه و همه به همراه ارتقاها و آپگرید های خفن تر و صد البته با ویژوال بهتر.. در اختیار شما قرار داده شده است تا مصصم تر از گذشته به دفاع از قلعه در مقابل هجوم هزاران هزار اورک بیشعور بپردازید....

پس آستین ها را بالا بزنید , استراتژی مناسب اتخاذ کنید و با نهادن دام های مرگبار بر روی در و دیوار, به تجهیز قلعه خود بپردازید و قبل از اینکه اورک های خبیث درب ها را بشکنند و دیوارها را فرو بریزند, فصل جدیدی از تاریخ Tower Defense را آغاز کنید...

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
با اجازه سروران عزیز مختصر تاریخچه ای از بازی بریم برای کسانی که شاید با این مجموعه آشنایی نداشته باشند ...

برگردیم به سال های دور از خانه !، زمانی که نام استدیوی Ensemble به عنوان یکی از بهترین سازنده های، بازی های استراتژی همزمان ( Real-time strategy )، بر سر زبان ها بود...سازنده عناوین Age of Empires....این استدیو در سال 1994 تاسیس و در سال 2001 به واسطه برق طلاهای ماکروسافت تحت مالکیت این شرکت استدیو خوار در اومد . در سال 2009 هم همون ماکروسافت خبیث و خدا نشناس بعد از اتمام ساخت بازی HALO Wars درش رو تخته کرد...

بعد از این اقدام نسنجیده و نابخردانه ماکروسافت ,اعضای استدیو دو پاره شدند, تعدادی از آنها تصمیم گرفتند با اجاره یک دکه در سه شنبه بازار محل , تشکیل یک استدیوی خیلی کوچیک به نام BONFIRE بدهند برای IOs بازی بسازند ...

ولی رییس و موسس اصلی استدیو آقای Tony Goodman که فردی شجاع و با ارداه بود..این حرکت رو برنتابید و با جمع آوری تنی چند از اعضای سابق سریعا استدیویی جدید و مستقل به نام Robot Entertainment تاسیس کرد.این وسط ماکروسافت با اینکه خودش مسئول آجر کردن نون اعضا بود ولی هنوز روی آقای تونی گودمن نظر داشت...!! برای همین اومد و با وقاحت تمام دست دوستی دوباره به سمت روبوت دراز کرد و وظیفه ی به روز رسانی و پشتیبانی از بخش چند نفره ی Halo Wars را بر عهده اونها گذاشت.

این همکاری ادامه داشت تا اینکه سال ۲۰۱۰ اولین ساخته ی این استودیو یعنی Age of Empire Online معرفی شد و ماکروسافت در مقام تهیه کننده بازی رو برای ویندوز منتشر کرد . نمرات و نقد های مثبت این بازی پس از عرضه، باعث شد ماکروسافت بفهمه چه شکر اشتباهی رو غلط خورده!! و دیگه همکاری ادامه نداشت...!!

1-min_hqui.png

حالا بریم سراغ خود بازی که شماره اولش سال 2011 منتشر شد و تحسین منتقدین را برانگیخت ..داستان بازی برمیگرده به سال های نخستین خلقت و شکافی در دل زمین که در اصل دروازه ای هست بین دنیای انسان ها و دنیایی دیگر که اورک ها موجودات اون رو نابود کردند و هر آینه ممکنه بریزند اینور و دهن انسان ها رو هم سرویس کنند..!

عده ای از مسئولین وقت اون زمان انسان ها میان گروه مدیریت بحرانی تحت عنوان The Order برای مقاومت در برابر این تهدیدبین المملی تشکیل میدن و برای جلوگیری از نفوذ ارک ها با به خدمت فرا خواندن معمارانی برجسته از مصر و روم و ایران..!! دژ های مستحکمی بینابین دو دنیا بنا می کنند تا مانع از رسیدن ارک های لعنتی به دنیای انسان ها شوند. این دژ ها که Rift Fortresses نام دارند در واقع خط مقدم نبرد حق علیه باطل انسان ها The Order ) )و ارک ها (The MOB) هستند، و لوکیشن تمامی مراحل کوفتی بازی به حساب می آیند.

بازی شماره اول از جایی شروع میشه که 3000 سال از این اتفاقات گذشته و از ORDER تنها یک عضو رسمی/ پیمانی باقی مونده که اون هم یک پیرمرد ریقونه عملی ! بیشتر نیست ..که همون اول هم جان به جان آفرین تسلیم میکنه ... رحم الله من یقرا فاتحه مع الصلوات....!...پیس پیس پیس پیس پیس ....... خدا رفتگان همه رو بیامرزه...

خب کجا بودم آها, بعد از شهادت پیرمرد .. کار نجات بشریت می افته گردن تنها شاگرد دست و پا چلفتی و نیروی شرکتی THE Order یعنی ماکسیمیلیان نادون ، که اسم سازمانیش هست The War Mage ....

داستان بازی به هیچ عنوان جدی نیست و خیلی ها اون رو هجو دراگون ایج هم می دونند ..و این رو هم در نظر بگیرید که این سبک اصلا نیازی به داستان قوی نداره.. طراحی شخصیت ها ,دیالوگ ها و حرکات اورک ها , فضای بازی و حتی رقص ماکسیمیلیان بعد از هر پیروزی می خواد به شما بفهمونه زیاد جدی نگیرید، قراره فان کنیم و بخندیم...

4-min_(1)_yr5x.png

سبک بازی Tower Defense یا همون دفاع از قلعه خودمون هست که مقداری هم هک اند اسلش و استراتژی هم چاشنیش شده... من به شخصه تا قبل از این عنوان بازی ای شبیه اش ندیدم ..بازی قلعه دوبله دارینوس یا گیاهان در برابر زامبی ها منظورم نیستا ...منظورم بازی سوم شخص اکشنی هست که توش باید از المان های دفاع از قلعه استفاده کنید...

گیمپلی بازی به دو قسمت تقسیم میشه..

در هر مرحله چندتا دروازه وجود داره که قراره توسط اورک ها شکسته بشه و مسیری که قراره محل عبور و مرور اونها باشه کاملا مشخصه ..بخش اول وظیفه شما اینه که با توجه به اندوخته اندکی که بازی به عنوان مال التجاره در اختیار شما قرار میده تله های مرگبار بخرید و در مسیر راه اورک ها روی در و دیوار و سقف نصب کنید و کار بگیرید و به آپگرید کردن آنها بپردازید...یا حتی با دادن بهای بیشتر ، سربازان تیرانداز ، کوتوله های بمب انداز و شوالیه های غول پیکر استخدام کنید و با مستقر کردن آنها در مکان مناسب نیم نگاهی هم به بازی های استراتژی داشته باشید...

بخش دوم با شکسته شدن دروازه ها توسط سرسخت ترین لشکرهای اورک درطول تاریخ شروع میشه, اینجا باید دوشادوش تله ها و سربازان تون به نبرد با اورک های متجاوز بپردازید و شمشیر بزنید , از انگشتر های جادویی استفاده کنید و با کمان هد شات کرده و با شات گان ,دل و روده اورک های چاق رو تخلیه کنید..

بازی همینه ... شما باید در مقابل HORD های اورک ها هر طور شده مقاومت کنید و اجازه ندید نفر رد بشه حالا با هر راهی که دوست می دارید..شده روی هنر معماری و چینش مهندسی تون حساب کنید ، یا با دندون کف پاشون رو گاز بگیرید یا حتی به زانوشون بیافتید که تو رو خدا رد نشو...شمایید و لشکر های 300 نفره اورکها...

اگه توضیحاتم برای کسی ابهام انگیزه رجوع کنه به مرحله دهکده گیرز 4...
3-min_1jur.png

شماره دوم در سال 2012 عرضه شد و استدیوی Robot تمامی خلاقیت و نبوغ خودش رو خالی کرد توش..و برای اینکه تنها نباشید یدونه خانم بسیار بسیار زیبا و افسون گر به نام گابریلا کمک ماکسیمیلیان فرستاد که اشاره نمی کنم چجوری شد که ...بهتره خودتون بازی کنید چون شاید اتفاقات شماره اول همه ش زیر سر این خانم بوده باشه...!! اینطوری قابلیت CO OP هم چسبوند به بازی ...شماره دوم هنوز که هنوزه انحصار کامپیوتر هست....

شماره بعدی سال 2017 اومد تحت نام Orcs Must Die! Unchained که تماما آنلاینه و من خودم بازی نکردم پس نمی دونم چی به چی هست...فقط میدونم بازی خیلی خوبی بوده که سرورهاش زودی بسته شده...!!

شماره سوم بعد از 8 سال و 2020 در انحصار استدیا معرفی شد و اومد و این انحصار مزخرف اونم برای استدیا حال یک عده ای رو از جمله خودم خیلی گرفت ..همونطور که می بینید متای بازی روی استدیا اومده پایین...میگن بازی ساده تر شده و کوتاه تر...امیدوارم حالا که قراره برای کامپیوتر بیاد یک دستی سر و روش بکشند و چند مرحله بهش اضافه کنند و درجه سختی رو ببرند بالاتر و باز هم بالاتر و شاهد جهش متا باشیم...

ویدئوی آنچه گذشت توی صفحه استیم شماره سوم هست حس ویدیو گذاشتن نبود خودتون زحمتشو بکشید...با تشکراز حسن همکاری شما...!!

2-min_yv74.png

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید

picture10-min_hzjc.png

آقا من دلم طاقت نیاورد 5 روز دیگه صبر کنم برای بار چهلم شماره دوم رو نصب کردم..

اجازه بدید یک اعتراف تکان دهنده ای بکنم، من یک دوره ای معتاد بودم..! معتاد به این بازی...
بطوریکه اگه خانواده ام مستقیما دخالت نمی کردند الان باید لشم رو از تو جوق آب جمع می کردند..از اون به بعد فقط چندبار تفریحی! به دور از چشم والدینم رفتم سراغش..
اما با تایید شدن شماره سوم چند وقت پیش دوستای ناباب دوباره دوره ام کردند و وسوسه ام کردند تاپیک بزنم و الان هم که دوباره نشستم پای بساط.... هیچی دیگه دوباره بدبخت و خاک برسر شدم... اما می ارزه ... لاکردار بد متاعی هست....شما هم بفرمایید، مجلس بی ریاست...!!

همون اول بازی داخل منو، نوای شیپور و کوبیدن بر کوس جنگ، شما رو به نبردی تمام عیار فرا میخونه .. همونطوری که قبلا گفتم این شماره دو کاراکتر برای انتخاب قرار میده پیش پای شما، که زمین تا آسمون حرکات و سلاح ها و تله هاشون با هم فرق داره مثلا ماکسی میلیان از میخ دیواری ! و چاله های قیر استفاده میکنه در صورتی که گابریلا اسیدپاش های دیواری و فن های انجمادی روی زمین رو ترجیح میده ..

یا خط جادوی گابریلا به واسط رشته تحصیلی مرتبطش طولانی تر هست ولی به دلیل هیکل ترکه ایش کم جون تر هست و ماکسی برعکس... البت که جلوتر خانم و آقا اشتراکاتی در ادوات نظامی با هم پیدا میکنند که میتونه سرمنشا جوانه زدن عشقی ناگسستنی باشه ...انگار نه انگار هم که زمانی این دو با هم دشمن بودند ...!!..ناگفته نمانه قصر خالی , تنهایی و زیبایی گابریلا هم بی تاثیر نیست..!!

ولی بدون شک هر دو کاراکتر مریض بازی! رگه هایی از سادیسم و خشونت طلبی افراطی توی خونشون هست .. مثلا, اورک بدبختی در حالی که بقایای یک نیزه چوبی که در مقعدش فرو رفته رو با خود حمل میکنه! جلوی چشم گابریلا, اسید میپاشه تو صورتش و از ته ته دلش ناله میکنه و مادرش رو صدا میکنه و اونوقت خانم در اوج لذت میگه ..YES … Ah YES..That delicious…...بعد 70 تا اورک جلوش قربانی و تکه تکه و پاره پاره و سوزانده و لگد مال میشن تازه با ناراحتی میگه OH.. I want some more…...

اگه گابریلا رو انتخاب میکنید حتما هدفون بزنید گوشتون, چون مراحل بالاتر این خانم اینقدر خون و له شدگی و پارگی میبینه که به اوج لذت می رسه و ممکنه صداهایی از خودش در کنه که دیگران با شنیدن اون در مورد شخصیت شما سوئ برداشت کنند و افکار نامناسبی به ذهنشون خطور کنه...!!

1-min_(1)_8s1l.png

تنوع دشمن ها اینقدر بالاست و هر کدوم روش مبارزه و تله خودش رو میطلبه ..ولی اگه تازه کار هستید حتما حواستون به اورک هایی که شبیه موش هستند و با نام علمی Kobold Runner ها در طبیعت شناخته میشند, باشه. اونها وسط دعوا جوری از لای دست و پا خودشون رو به ریفت میرسونند که متوجه نمیشید... اگر ژنرال ها ی اورک و اوگر ها رو فاکتور بگیریم بدترین نوع اورک ها پرنده هاشون هستند یا بهتره بگم اژدهاهاشون..! خلاصه تله های میخ دیواری یا اسیدی و تیراندازها رو تا دسته و حتی فراتر از اون آپگرید کنید...البته این استراتژی منه شاید شما با کار گرفتن گوشت کوب های سقفی و ریختن ذغال های داغ روی زمین راحت تر باشید...

3 تا مود بازی به علاوه 3 تا درجه سختی... مود Endless که خداست...اصلا شماره دوم اینقدر کامله که نیازی به شماره جدید نبود ...
بی صبرانه منتظرم ببینم داخل شماره سوم چه تله ها و دشمن هایی جدیدی برامون در نظر گرفتند ,همون محتویات بازی Unchained رو با فرغون خالی کنند اینور, من که راضیم...

یعنی اینجا واقعا کسی دفاع از قلعه دوست نداره یا همه تون قلعه های زندگی گیمینگتون رو سپردید به امون خدا ...
اسم بازی رو تو سایت سرچ کردم به غیر از 4 تا خبر انگلیسی ، رسیدم به پست 5 سال پیش خود خَرم..اون موقع هم با کلی ذوق وشوق صحبت این بازی رو پیش کشیدم ببینم مزه دهن بقیه چیه و همه با بی تفاوتی از کنارم رد شدند..
فکر نمی کردم بازی ای که خواستگاهش pc بوده و هنوز که هنوزه بعد از گذشت 8 سال شماره دومش انحصار کامپیوتر هست اونم با متای 83, اینجور تاپیکش خلوت باشه.. کجان پی سی مستر ریس های قیور قدیمی که یدونه دسپرادوز یا رابین هود رو با تمام این بازی های سینمایی ست پیس زده این روزها عوض نمی کردند ...
بابا بخدا , به پیر به پیغمبر, فورتنایت رو از روی این بازی ساختن...!!

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
حالا که دوستان به ژانر دفاع از قلعه اینقدر عشق و علاقه نشون دادند !! 🥺 ادب حکم می کنه چند تا بازی خوب دیگه هم که خودم تجربه کردم معرفی کنم..به عنوان 3 تا بازی خیلی خوب توی همین سبک یعنی دفاع از قلعه اکشن ، می تونم از بازی های زیر نام ببرم که حس میکنم خیلی مهجور و غریب بودند...

1-min_(2)_l2r2.png

فقط قبلش بگم که خودتون میدونید که مجموعه Dungeon Defenders هم درست در همین سبک هست ولی نمی خوام به ایشون بپردازم چون اون خودش یک تاپیک جدا میخواد فقط همونطور که میدونید 4 تا شماره داره .که یکیش ریمستره شماره اول هست در اصل و شماره دومش هم Free to play… ..من فقط شماره اول و آخرش یعنی Awakend رو بازی کردم ..بازی های خوبی هستند ولی نظر شخصیم اینه که هیچ موقع به Orcs Must Die نمی رسند چه از نظر مبارزات، چه طراحی بصری و چه زیر ساخت های فنی..اما باز هم طرفدارهای خودش رو داره منتها نه در بازی سنتر!

2-min_5vj5.png

Fortified

این بازی سال 2016 برای کامپیوتر و ایکس باکس عرضه شد و متای 69 رو کسب کرد . مریخی ها در دهه 50 به زمین حمله کردند و این وظیفه شماست که با تجهیز خودتون به فناوری های جنگ سرد در مقابل فضایی ها و ربات های غول پیکرشون بایستید و زمین رو دودستی تحویلشون ندید...
اگه بازی Fieldrunner رو تقلید شایسته ای از عنوان plant vs zombies بدونید! پس این عنوان رو هم باید دنباله رو شاهکار orcs must die ! بدونید.....بله اینجوریاست....جو بازی رو ببرید تو فضای XCOM ، مقداری هم Fallout برای منو ها و رابط کاربری ...و گیم پلی orc must die...

چهار شخصیت یا 4 کلاس برگرفته از شخصیت های مجله های pulp قدیمی ( داستان های علمی و تخیلی که روی مجله هایی با کاغذ کاهی چاپ می شدند ) شامل یک کاپیتان فُکُلی نیروی دریایی , مامور مخفی دولت و کابوی درس خون و فضانورد و دختری خلبان که تخصصش توی لایی کشیدن با جت پک هست, برای انتخاب وجود داره که هر کدوم به اسلحه ها و تجهیزات دفاعی خاص و هم حرکت ویژه مخصوص مجهز هستند...

مثلا کاپیتان شاتگان و مسلسل داره به علاوه قابلیت بکارگیری سربازها و تیربارهای خودکار... ولی مرد فضانورد اسلحه یخی داره همراه با تله های دیواری که دشمنان رو فریز میکنه و.....که با پیشرفت در بازی و لول آپ شدن تعداد اسلحه ها و تله ها افزایش میابه و ....بازی خیلی سختی هم هست... من سه چهار سال پیش بازی کردم و با اینکه همیشه فضایی ها در سرویس کردن دهان و دندان ، یک قدم از من جلوتر بودند ولی خیلی بهم حال داد...

5-min_frsh.png

Deathtrap

اونهایی که بازی The Incredible Adventures of Van Helsing رو انجام داده باشند به خاطر دارند یک قسمت هایی از بازی به پایگاه شما حمله میشد و اونجا ها بازی تبدیل میشد به یک دفاع از قلعه قنج و منج و جمع و جور...سازنده ها یعنی NeocoreGames که دیدن طرفدارها خیلی با این قسمت حال کردند اومدن همون مکانیک ها و Asset ها رو ریختن توی یک دی وی دی جدید شخصیت اِبرام ون هلسینگ ! رو فرستادند مرخصی وکار رو سپردن به چند نفر دیگه در 3 کلاس متفاوت Marksman ، Sorceress و Mercenary که هر 3 کلاس جادوگر و تیرانداز و تانک رو پوشش میدن..
بازی در همون دنیای ون هلسینگ جریان داره...این بازی با Orcs must die خیلی فرق داره چون دوربین این بازی ایزومتریکه ...ترکیبی از دیابلو با Fieldrunners...متای بازی روی کامپیوتر 77 شد و برای دو کنسول نسل هشتمی هم اومد..

3-min_1lze.png

Sanctum 2

و به عنوان یک بازی متفاوت تر از قبلی ها می تونم به مجموعه Sanctum اشاره کنم .دو شماره داره که شماره دوم خیلی کامل تر هست و در سال 2013 اومد .فرق این بازی اینه که اول شخص شوتر هست...
تاور دیفنس بودن بازی باعث نشده که سازنده ها از لذت بخش بودن مبارزه ها غافل بشند و از شوتینگ بازی کم بگذارند اسلحه ها و حسی که نبرد ها به شما میده عالی هستند، خیلی وقت ها بازی با موج های گسترده ای از دشمنان که به سمت شما گسیل میداره ناخودآگاه حس سم استون بودن رو در بازی serious sam به شما القا میکنه.. ....
اینقدر من با این بازی حال کردم.. چون خیلی سخت هم هست و یادمه بیشتر چینش های استراتژیکم توسط دشمن های بازی به سخره گرفته می شد تاورم همیشه در هم کوبیده می شد...بازی خیلی شباهت های ریزی به بازی های والو مثل هاف لایف و پورتال داره..متای ایشون هم ایضا 77 شد...

کلا سبک تاور دیفنس اعتیاد آور هست و این هایی هم که گفتم دوزشون خیلی بالاست.. بیشتر مواظب خودتون باشید..

آخرین ویرایش:

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
726
نام
reza
حالا که دوستان به ژانر دفاع از قلعه اینقدر عشق و علاقه نشون دادند !! 🥺 ادب حکم می کنه چند تا بازی خوب دیگه هم که خودم تجربه کردم معرفی کنم..به عنوان 3 تا بازی خیلی خوب توی همین سبک یعنی دفاع از قلعه اکشن ، می تونم از بازی های زیر نام ببرم که حس میکنم خیلی مهجور و غریب بودند...

1-min_(2)_l2r2.png

فقط قبلش بگم که خودتون میدونید که مجموعه Dungeon Defenders هم درست در همین سبک هست ولی نمی خوام به ایشون بپردازم چون اون خودش یک تاپیک جدا میخواد فقط همونطور که میدونید 4 تا شماره داره .که یکیش ریمستره شماره اول هست در اصل و شماره دومش هم Free to play… ..من فقط شماره اول و آخرش یعنی Awakend رو بازی کردم ..بازی های خوبی هستند ولی نظر شخصیم اینه که هیچ موقع به Orcs Must Die نمی رسند چه از نظر مبارزات، چه طراحی بصری و چه زیر ساخت های فنی..اما باز هم طرفدارهای خودش رو داره منتها نه در بازی سنتر!

2-min_5vj5.png

Fortified

این بازی سال 2016 برای کامپیوتر و ایکس باکس عرضه شد و متای 69 رو کسب کرد . مریخی ها در دهه 50 به زمین حمله کردند و این وظیفه شماست که با تجهیز خودتون به فناوری های جنگ سرد در مقابل فضایی ها و ربات های غول پیکرشون بایستید و زمین رو دودستی تحویلشون ندید...
اگه بازی Fieldrunner رو تقلید شایسته ای از عنوان plant vs zombies بدونید! پس این عنوان رو هم باید دنباله رو شاهکار orcs must die ! بدونید.....بله اینجوریاست....جو بازی رو ببرید تو فضای XCOM ، مقداری هم Fallout برای منو ها و رابط کاربری ...و گیم پلی orc must die...

چهار شخصیت یا 4 کلاس برگرفته از شخصیت های مجله های pulp قدیمی ( داستان های علمی و تخیلی که روی مجله هایی با کاغذ کاهی چاپ می شدند ) شامل یک کاپیتان فُکُلی نیروی دریایی , مامور مخفی دولت و کابوی درس خون و فضانورد و دختری خلبان که تخصصش توی لایی کشیدن با جت پک هست, برای انتخاب وجود داره که هر کدوم به اسلحه ها و تجهیزات دفاعی خاص و هم حرکت ویژه مخصوص مجهز هستند...

مثلا کاپیتان شاتگان و مسلسل داره به علاوه قابلیت بکارگیری سربازها و تیربارهای خودکار... ولی مرد فضانورد اسلحه یخی داره همراه با تله های دیواری که دشمنان رو فریز میکنه و.....که با پیشرفت در بازی و لول آپ شدن تعداد اسلحه ها و تله ها افزایش میابه و ....بازی خیلی سختی هم هست... من سه چهار سال پیش بازی کردم و با اینکه همیشه فضایی ها در سرویس کردن دهان و دندان ، یک قدم از من جلوتر بودند ولی خیلی بهم حال داد...

5-min_frsh.png

Deathtrap

اونهایی که بازی The Incredible Adventures of Van Helsing رو انجام داده باشند به خاطر دارند یک قسمت هایی از بازی به پایگاه شما حمله میشد و اونجا ها بازی تبدیل میشد به یک دفاع از قلعه قنج و منج و جمع و جور...سازنده ها یعنی NeocoreGames که دیدن طرفدارها خیلی با این قسمت حال کردند اومدن همون مکانیک ها و Asset ها رو ریختن توی یک دی وی دی جدید شخصیت اِبرام ون هلسینگ ! رو فرستادند مرخصی وکار رو سپردن به چند نفر دیگه در 3 کلاس متفاوت Marksman ، Sorceress و Mercenary که هر 3 کلاس جادوگر و تیرانداز و تانک رو پوشش میدن..
بازی در همون دنیای ون هلسینگ جریان داره...این بازی با Orcs must die خیلی فرق داره چون دوربین این بازی ایزومتریکه ...ترکیبی از دیابلو با Fieldrunners...متای بازی روی کامپیوتر 77 شد و برای دو کنسول نسل هشتمی هم اومد..

3-min_1lze.png

Sanctum 2

و به عنوان یک بازی متفاوت تر از قبلی ها می تونم به مجموعه Sanctum اشاره کنم .دو شماره داره که شماره دوم خیلی کامل تر هست و در سال 2013 اومد .فرق این بازی اینه که اول شخص شوتر هست...
تاور دیفنس بودن بازی باعث نشده که سازنده ها از لذت بخش بودن مبارزه ها غافل بشند و از شوتینگ بازی کم بگذارند اسلحه ها و حسی که نبرد ها به شما میده عالی هستند، خیلی وقت ها بازی با موج های گسترده ای از دشمنان که به سمت شما گسیل میداره ناخودآگاه حس سم استون بودن رو در بازی serious sam به شما القا میکنه.. ....
اینقدر من با این بازی حال کردم.. چون خیلی سخت هم هست و یادمه بیشتر چینش های استراتژیکم توسط دشمن های بازی به سخره گرفته می شد تاورم همیشه در هم کوبیده می شد...بازی خیلی شباهت های ریزی به بازی های والو مثل هاف لایف و پورتال داره..متای ایشون هم ایضا 77 شد...

کلا سبک تاور دیفنس اعتیاد آور هست و این هایی هم که گفتم دوزشون خیلی بالاست.. بیشتر مواظب خودتون باشید..

آقا اینقد با عشق و ذوق توضیح دادی من یکی علاقه مند به این سبک شدم 😁
راستی بازی castle storm 2 هم همین سبک به حساب میاد؟ اگر آره که خیلی اعتیاد آوره
زندگی رو ازم گرفته بود

• Love
Reactions: New Shredder

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
آقا اینقد با عشق و ذوق توضیح دادی من یکی علاقه مند به این سبک شدم 😁
راستی بازی castle storm 2 هم همین سبک به حساب میاد؟ اگر آره که خیلی اعتیاد آوره
زندگی رو ازم گرفته بود
...آقا فدایـــی داری...!!:x😍

رضا جان خیلی خیلی خوشحالم کردید و کلی به من انرژی دادید...ممنون از شما...^:)^

آره دقیقا cs همین سبکه ...فقط تفکر استراتژیک بیشتری میطلبه...
بازی تاپیک یعنی ORC… روی مهارتهای اکشن سوم شخص شما بیشتر حساب باز کرده... !!

اصلا حال این سبک به اعتیـادشه...!! تازه اگه یک چایی نبات هم کنارش باشه دیگه نورعلی نوره...!!:D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,919
نام
نـــــــویـــــــــد
دوستان این نسخه نسبت به Unchained چطوریاس؟ من اونو روی PS4 به طور کامل جارو کردم. چقدر بازی خوب و فانی بود. تقریبا تمام تله‌هارو فول آپگرید کرده بودم :D کلا سبک تاور دیفنس همیشه یکی از سبکای مورد علاقم بوده.

• Love

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
دوستان این نسخه نسبت به Unchained چطوریاس؟ من اونو روی PS4 به طور کامل جارو کردم. چقدر بازی خوب و فانی بود. تقریبا تمام تله‌هارو فول آپگرید کرده بودم :D کلا سبک تاور دیفنس همیشه یکی از سبکای مورد علاقم بوده.
من متاسفانه Unchained رو بازی نکردم 😢...ولی با چیزهایی که دورادور دیدم فکر نمی کنم چیزی ته ذهن سازنده ها مونده باشه که توی Unchained نیاورده باشند ...

یک قسمت به عنوان war scenario اضافه شده که ابعاد نبرد رو گسترش میده و به کف خیابون می کشونه...!!
که فلش بکی هست بر وقایع باستانی بازی و شما رو در نقش یک الف به نام Vorwick و همینطور یک ساحره ریشو به نام Cygnus قرار میده..گفتم نبردها به خارج از قلعه برده میشه و امکان بکارگیری تله های خیلی بزرگ مثل منجنیق و همینطور کنترل مستقیم اونها به شما داده میشه....میشه گفت ادای دینی هست به نبردهای بزرگ ارباب حلقه ها...
و یک مود به نام Scramble Mode ، که جدیده جدیده حتی توی نسخه استدیا هم نبوده...

این شماره رو بیشتر 2.5 میدونند تا 3...چون تغییر اساسی نکرده...ولی برای یک فن دوآتیشه هنوز هم جذابه لعنتی...

آخرین ویرایش:

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
726
نام
reza
...آقا فدایـــی داری...!!:x😍

رضا جان خیلی خیلی خوشحالم کردید و کلی به من انرژی دادید...ممنون از شما...^:)^

آره دقیقا cs همین سبکه ...فقط تفکر استراتژیک بیشتری میطلبه...
بازی تاپیک یعنی ORC… روی مهارتهای اکشن سوم شخص شما بیشتر حساب باز کرده... !!

اصلا حال این سبک به اعتیـادشه...!! تازه اگه یک چایی نبات هم کنارش باشه دیگه نورعلی نوره...!!:D
فدای شما ❤️
آقا این چایی نبات رو خوب گفتی
بعد وسطش یاد اینکه کار و زندگی داری میوفتی ، بعد میگی فعلا چایی رو بنوش وقت هست ...
ولی انصافاً شما و z_fan با یه عشق خاصی از بازی که انجام دادین میگین
آدم قشنگ درک می‌کنه چه لذتی بردین
دم جفتتون گرم

• Love

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر