Heavy Rain-Eurogamer Expo Hands-on

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
SCOTT_SHELBY_CHARACTER_HEAD.jpg

درود.

همانطور كه اصلاع داريد در Eurogamer Expo امسال بازي هاي زيادي وجود داشتند . عنوان Heavy Rain هم در اين نمايشگاه بود كه سايت Eurogamer يك Hands on از آن نوشته كه بسيار عالي شده و به شرح زير است.

با توجه به اين كه Heavy Rain يك بازي اسرار آميز و توطئه آميز است ولي Quantic Dream در كمال تعجب اطلاعات زيادي از اين كه اين بازي واقعا چي هست و چگونه كار مي كند به ما داد. و ما حال چهار كركتر اصلي و قابل بازي را مي شناسيم.
مامور FBI يعني Norman Jayden ، كاراگاه خصوصي Scott Shelby ، يك مهندس معمار به نام Ethan Mars و Madison Paige روزنامه نگار.

با پيگيري رد The Origami Killer ما پي ميبريم كه پسر Ethan با نام Shaun توسط قاتل دزديده شده و او 4 روز وقت دارد تا پسر خود را نجات دهد.

اما هنوز هم نمي توان فهميد در آينده چه اتفاقي خواهد افتاد ، مخصوصا اين كه ما با يك بازي طرف هستيم. همانند Fahrenheit شما با تصميمات مختلفي رو به رو هستيد كه با انتخاب آنها باز هم تصميمات ديگري رو به روي شما قرار مي گيرند.

در دمويي كه ما از بازي ديده ايم ، Scott Shelby در يك مغازه است و سوالاتي از صاحب آن حسن مي پرسد. او كسي است كه پسرش رضا يكي از آخرين قرباني هاي Origami Killer بوده.

در اين مرحله سازندگان موقعيت دوربين را بسيار جالب طراحي كرده اند و در اين قسمت ما با يك مرحله ي حياتي و اساسي رو به رو هستيم.

Shelby يكي ديگر از كركترهاي غير جذاب Quantic Dream است كه سنش بين 40 تا 50 سال است. با توجه به سيستم غير معمول مكالمه در اين بازي شما بايد از حسن به آرامي بازپورسي كنيد و در همين حال سوالات دور سر شما شناور است و شما هر كدام را كه دوست داشته باشيد انتخاب مي كنيد. كمي جلوتر حسن از پاسخ دادن به سوالات شما خودداري مي كند و اين بار بايد با آرام كردن او و گفتن اين ماجرا كه پسر Ethan در خطر است سعي كنيد از او اطلاعات بگيريد. در اينجا مي توانيد همچنان سعي خود را كنيد يا در آخر با توجه به اينكه نتيجه اي نگرفتيد به بيرون برويد يا اينكه همين كه در حال بيرون رفتن از مغازه هستيد به حسن بگويد كه آيا اسپري تنگي نفس براي فروش دارد يا نه و با اين بهانه دوباره به مغازه باز گرديد.

در ادامه يك جوان وارد مغازه مي شود كه دزد است و مي خواهد مغازه حسن و دخل او را بزند. يادتان باشد كه حسن هيچ كمكي به شما در ضمينه پرس و جو نكرد . حال اسكات به آرامي و مخفيانه از پشت بايد به او نزديك شود. كنترل بازي بسيار پيشرفت كرده و سراسر پر از استرس است. با تكان دادن آنالوگ سمت چپ سر اسكات را تكان مي دهيد و با نگه داشتن R2 او حركت مي كند.

UPM119.pre_heavy.crook--article_image.jpg

همچنان كه در حركت هستيد مي توانيد از محيط اطراف يك شي تيز برداريد ، به طور مثال يك بطري شيشه اي. در حين حركت به يك بسته غلات بر مي خوريد كه ممكن است به زمين بيفتد ، اگر سريع آن را بگيريد مشكلي پيش نميايد ولي اگر رهايش كنيد به زمين افتاده و شما توسط دزد خلع سلاح مي شويد. من به شخصه چهار بار اين مرحله را رفتم ولي جرعت نكردم كه بسته را نگيرم !.

اسكات يك سخن گوي خوب است. او مي تواند مردم را با صحبت هاي خود متقاعد كند. شما مي توانيد با انتخاب گزينه هاي مناسب دزد را آرام كنيد و كاري كنيد كه او از كار خود پشيمان شود و يا اينكه با قرار ندادن دستان خود در بالاي سر با يك گلوله بميريد.

در ادامه اگر خواسته هاي دزد را براورده نكنيد او يك گلوله به سمت شانه ي اسكات شليك مي كند. در هر صورت چه گلوله بخوريد و چه سارق مغازه را ترك كند اين سكانس با مكالمه با صاحب مغازه به پايان مي رسد. و شما مي توانيد اين بار با توجه به ثابت كردن حسن نيت خود از صاحب مغازه اطلاعاتي بگيريد.

در آخر اگر شما فرصت كرديد ، حتما دموي Heavy Rain را در نمايشگاه امسال انجام دهيد چون واقعا ارزش اين كار را دارد.

اين بازي در بهار امسال به صورت انحصاري براي PS3 عرضه خواهد شد.

اطلاعات كامل از اين بازيhttp://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=25717

Lord Zeus

کاربر سایت
Sep 15, 2009
1,234
دوست عزیز زحمت هاتون در ترجمه و نوشتن Preview از این بازی واقعا قابل تقدیره.
بازم ممنون.:smile:
امیدوارم بیشتر از این شخصیت ها و موقعیت های داستان رو لو ندن.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
آقا دستت درد نکنه ! ولی با این تیکش حال نکردم !

در ادامه اگر خواسته هاي دزد را براورده نكنيد او يك گلوله به سمت شانه ي اسكات شليك مي كند. در هر صورت چه گلوله بخوريد و چه سارق مغازه را ترك كند اين سكانس با مكالمه با صاحب مغازه به پايان مي رسد. و شما مي توانيد اين بار با توجه به ثابت كردن حسن نيت خود از صاحب مغازه اطلاعاتي بگيريد.

حس شناور بودن و متغییر بودن بازی اینطوری از بین میره ! البته تا حدودی !

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

از ترجمه ممنون .

بازی شناور هستش اما بر مبنای انتخاب شما که این وسط خیلی مهمه که چی میگین و چیکار میکنید.

شما میتونی مغازه رو وقتی دزد میاد از در پشتی در بری یا بزنی تو سر سارق یا این که با هاش حرف بزنی بره بیرون شلیک کنه به شما و در ره امکان داره شما رو هم بکشه این جا اما اگه یکم باهاش حرف زده باشین این جا به شونه شما شلیک میکنه و از در میره بیرون یا این که پول رو بگیره بره یا این که شما اصلا سارق رو نبینین برین بیرون.

من از 10 انتخابی که شما این جا دارین رو به صورت HD ش رو هاردم دارم واقعا عالی کار شده:eek:.

من که کف کردم وقتی برای یه قسمت یه همچین چیزی دیدم گفتم پیش خودم که اگه این جا اینجوری هستش بقیه چجوری هستش :love: و بازی رو کم کمش حال میده 10-15 بار بازی کرد با این نوع انتخاب در بازی.:love:

H O S S E I N

کاربر سایت
Dec 8, 2008
112
نام
H O S S E I N
دوست عزیز واقعاً فوق العاده بود . خسته نباشی .

حاج محسن اون تریلر 3 قسمتی رو یادته دیدیم ؟
اون و فراموش کن چون تو همین نمایشگاه نمایشی جدید از بازی رو نشون دادن که از قبل پیچیده تر و جالبتر بود و یک سری مشکلات هم داشت کاملاً حذف یا تصحیح شده . . . لینک ویدیوش تو GT هست .

به عنوان یه فن ps3 همیشه خوشحال بودم و هستم که همچین IP ای ، سونی در دست داره .

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547

ایراد بنی اسرائیلی نگیرید خواهشا"!:evil:
اتفاقا" هیچ ضربه ای به بازی نمی زنه!نکنه انتظار دارید طرف بخاطر یه گلوله که به شونه اش خورده پسرش رو تو چنگال یه قاتل ول کنه و بره یه ماه بیمارستان بخوابه؟:D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
دوست عزیز واقعاً فوق العاده بود . خسته نباشی .

حاج محسن اون تریلر 3 قسمتی رو یادته دیدیم ؟
اون و فراموش کن چون تو همین نمایشگاه نمایشی جدید از بازی رو نشون دادن که از قبل پیچیده تر و جالبتر بود و یک سری مشکلات هم داشت کاملاً حذف یا تصحیح شده . . . لینک ویدیوش تو GT هست .

به عنوان یه فن ps3 همیشه خوشحال بودم و هستم که همچین IP ای ، سونی در دست داره .

خب من که ندیدم ! ولی حرفت رو چسم بسته قبول دارم ! :biggrin1:

من هم از بازی های با ایده های نو خوشم میاد ! مثل لست گاردین و هوی رین و الن ویک و ...

ایراد بنی اسرائیلی نگیرید خواهشا"!:evil:
اتفاقا" هیچ ضربه ای به بازی نمی زنه!نکنه انتظار دارید طرف بخاطر یه گلوله که به شونه اش خورده پسرش رو تو چنگال یه قاتل ول کنه و بره یه ماه بیمارستان بخوابه؟:D

بنی اسرائیلی چیه ! سه تا ویدئو دیدم که اتفاق زیاد متفاوتی توش نمی افتاد ! اونهم فقط بر اساس اون ویدئو ها و این Hands-on !! تنها نکته متمایز کننده و نقطه قوت واقعی هوی رین داستانش و شناور بودنش بوده و هست ! ( البته از نظر من ) یعنی هر کس میتونه تجربه خودش رو از بازی داشته باشه چون انتخابهای زیادی پیش روش داره !

من مثلاً انتظار داشتم ( البته این چیزی هست که در ذهن من هست ) اون سارق بر اثر شلیک گلوله زخم شدید تری رو ایجاد کنه تا حدودی در روند داستان تغییر بیشتری ایجاد کنه ! مثلا طرف برای اون زخم حتماً نیاز به بیمارستان پیدا کنه و یا اینکه در طول داستان ( که فک کنم خوندم 4-5 روز هست به زمان خود بازی ) باعث محدودیت هایی برای اون شخصیت بشه ! مثلاً نتونه از اجسام سنگین استفاده کنه و یا به مسکن احتیاج داشته باشه هر چند ساعت یه بار و چیز هایی شبیه به این !

البته شاید این چیز هایی که من میگم برای بازیی در این نسل از کنسولها امکانپذیر نباشه ولی اگر روزی گزینه های یک بازی اینقدر زیاد بشه قطعاً بازی بزرگی خواهد شد ! و با توجه به محدودیت های این نسل هوی رین هم بازی بزرگی هست ! ولی نه اون چیزی که من فکر میکردم ! البته با چیزهایی که حسین گفت احتمالش هست که نکات باز گو نشده خیلی بیشتری وجود داشته باشه و من هم خوشحال میشم از شنیدنشون ! چون من هم از همچین بازیهایی بدم نمیاد !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر