Death Stranding (اسپویل داستان بدون استفاده از تگ = بن)

پیش بینی متای بازی


  • مجموع رای دهنده‌ها
    316
  • نظرسنجی بسته شده است .

.Amirone

ソニー株式会社
Gold User
Oct 1, 2009
3,143
Death Stranding یک بازی اکشن سوم شخص با تاکید بر ارتباطات ، توسط KOJIMA PRODUCTIONS توسعه داده شده و بصورت انحصاری توسط Sony Interactive Entertainment برای PS4 منتشر خواهد شد . این اولین بازی توسط Hideo Kojima می باشد که پس از انحلال Kojima Productions در سال 2015 به عنوان شرکت تابعه Konami و اصلاح آن به عنوان یک استودیوی مستقل در E3 2016 برای سونی اعلام شد .
هیدئو کوجیما اعلام کرد : DS از تعریف سنتی اکشن و نقش آفرینی که در بازیهای دیگر قابل مشاهده است پا را فراتر خواهد گذاشت ، " با Death Stranding می خواهم گام بعدی ، آینده بازی را طوری با گیم پلی و داستان سرایی شکل دهم که فراتر از فرمت های این ژانر است " ، این موضوع ثابت می کند Death Stranding قطعا عنوانی جاه طلبانه است و مانند هر چیزی که توسط کوجیما خلق شده ، قبلا انجام نشده است . همچنین در نمایشگاه TGS 2016 اعلام شد DS یک بازی جهان باز با عناصر آنلاین خواهد بود .

Kojima Productions در حال کار با Guerilla Games در زمینه توسعه Death Stranding است ، بازی از موتور بسیار قدرتمند DECIMA بهره میبرد ، همه چیزهایی که ما تاکنون در تریلر دیده ایم ، مستقیم بر روی PS4 PRO اجرا شده است .
داستان بازی در آینده‌‌ای جریان دارد که اتفاقی هولناک کشور آمریکا را به بخش‌های مختلف تقسیم کرده ، در بخشی از تریلر نقشه‌ای را می‌بینیم که ظاهراً آمریکا را پس از تجزیه نشان می‌دهد . در بالای نقشه نیز کلمه ی Bridges دیده می‌شود که احتمالاً به جایی اشاره داشته که سم برای آن کار می‌کند .
در اوایل تریلر می‌بینیم که رئیس جمهور آمریکا وضعیت سلامتی خوبی ندارد و روی تختی مخصوص بیماران در داخل اتاق دراز کشیده است. او از سم می‌خواهد که به آن‌ها برای بازسازی آمریکا کند . این اتفاق یا خاطره ای از گذشته بوده یا یکی از اولین اتفاقاتی خواهد بود که پس از شروع بازی شاهدش هستیم .
سم به طور حتم تنها آدم مهمیه که در کاخ سفید ، به او برای نجات بشر نیاز مبرم دارند ، در بخشی از تریلر می‌بینیم که یک پلاک را در دست گرفته و چندین سکانس جنگی عجیب و زیبا نیز وجود دارد . دیگر نکته مهم تریلر، اشاره به شهری با نام اج نات بود که احتمالاً یکی از مکان‌های بسیار مهم در آینده ی آخرالزمانی Death Stranding محسوب می‌شود .
یک گروه تروریستی با نام هومو دیمن وجود دارد ، که ظاهراً شخصیت‌های منفی که تاکنون با آن‌ها دیدار داشتیم ، از اعضای آن بوده‌اند ، دیگر دشمن سم در طول داستان ، هیولاهای نامرئی با نام بی تی ها هستند که اطلاعات چندانی از آن‌ها نداریم . تنها چیزی که می‌دانیم این است که باعث بارش باران مرگباری می شوند .
در تریلر سم با اتصال کودک به خود ، طی فرآیند ناخوشایندی ، بنظر میتواند با بعد دیگر اتصال پیدا کند .

شخصی‌سازی بخشی مهم از گیم‌پلی Death Stranding خواهد بود ، مسیریابی در محیط‌ها بخش عمده‌ای از تجربه بازی را شامل می‌شود و بازیکن می‌تواند از آیتم‌های مختلفی مانند نردبان ، قلاب برای صخره نوردی و تبر یخ نوردی استفاده کند ، همچنین به نظر می‌رسد بازیکن در مسیریابی آزادی عمل داشته و می‌تواند برای عبور از موانع سر راه ، به دلخواه از گزینه‌های مختلف استفاده کند . برای مسیرهای طولانی ، میتوان از وسایل نقلیه برای طی کردن مسیرها استفاده نمود .
در تریلر سم از یک نوع موتور پیشرفته با نورهای درخشان آبی استفاده می کند ، وسایل نقلیه دیگری نیز در تریلر مشاهده شد ، سم احتمالاً می‌تواند از انواع وسیله‌ها برای تسریع در حرکت استفاده کند .

مبارزات بازی کمی دور از انتظار و مقداری عجیب بود ، بنظر بهترین گزینه بازیکن در هنگام مواجهه با نیروهای دشمن فرار کردن است و برای شرایط خاص نیز تعدادی مکانیزم مبارزه تن به تن در نظر گرفته شده است . همچنین در یکی از صحنه‌های مبارزه ، سم از یک کیف دستی به عنوان سلاح خود استفاده کرد . با توجه به این موضوع ، احتمالاً بازیکن می‌تواند با تعامل با محیط و استفاده از آیتم‌های مختلف برای صدمه زدن به دشمنان خود بهره ببرد .

لیست سلاح‌های بازیکن در بخشی از تریلر شامل اسلحه گرم می‌شد ، حتی برای مدت کوتاهی نیز شاهد تیراندازی بودیم . به نظر نمی‌رسد که درگیری‌های مسلحانه اهمیت بالایی در بازی داشته باشد و احتمالاً در برخی از مراحل بازیکن مجبور به استفاده از سلاح‌های گرم خواهد شد . اگر هم اجباری در کار نباشد ، استفاده از اسلحه احتمالاً برای موارد بسیار خاص در نظر گرفته شده است .

سیستم ردیابی که در تریلر شاهدش بودیم ، می‌تواند با ارسال نوعی موج سونار ، تصویری از آیتم‌ها و به طور کلی اشیا ارزشمند قرار گرفته در محیط اطراف را نشان دهد . دیگر ویژگی سیستم ردیابی ، نشان دادن ردپای یک نوع موجود شکارچی و نامرئی بود که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شد .

در بخش‌هایی از تریلر کوله پشتی سم صداهایی تولید می‌کرد ، ظاهراً این صداها برای یک نوع سیستم هشدار دهنده بود که لباس سم به آن‌ مجهز است .

سونی پس از انتشار تریلر تایید کرد این بازی دارای حالت آنلاین Travelers خواهد بود که به بازیکن اجازه می‌دهد تا مسیرهای طی شده ، تجهیزات و مناطق امن خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ، در بازی چیزی به نام «مرگ» وجود ندارد و پس از دست دادن جان خود تنها باید برای بازگشت از آن طرف (Other Side) تلاش کنید .

دستبندهای سم به عنوان نوار سلامتی از آبی به زرد و از زرد به قرمز تغییر رنگ میدهند مانند نوار نورانی DS4

نسخه های مختلف بازی

تمامی آیتم‌های پیش خرید ، با پیشرفت‌های بازیکن در طول بازی در دسترس هستند .


تریلر سوم :

تحلیل تریلر سوم :
اولین چیزی که ما در تریلر میبینم یک پوشش گیاهیست که به سرعت در حال رشد و مرگ است ! ، نورمن که ما آن را در بازی به نام سم میشناسیم مسیری که جهان طی کرده را توضیح میدهد ، انفجاری که زمان ، فضا و زندگی را به همان اندازه که ما از آن اطلاع داریم شرح میدهد ، تئوری بیگ بنگ ، ولی در کلماتش به یک انفجار دیگر ( انفجاری که آخرین ماست) ، که ماهیت نامشخصی دارد اشاره میکند . این انفجار منظور جنگ هسته ای نیست ، کلیت بازی شبیه به اثر نئون گونزیس می باشد ، دنیایی که در معرض نابسامانی و فاجعه زیست محیطی قرار گرفته است ، میتوان مثالی آورد ؛ جهان ساختگی Evangelion که خدایانی دارد با نهادهای عظیم ، که قادر به اشکال مختلف ویرانی مانند سلاح هسته ای هستند . این موجودات اغلب برای ترور و یا سایر بلایای طبیعی طراحی و تفسیر می شوند . اما اکنون ما از خودمان جلوتر هستیم !
سم و دو مرد بی نام در یک حادثه ، زخمی بیدار میشوند ، بر روی شلوار سم نامی به چشم میخورد که ممکن است مربوط به یک سازمان یا نقش او باشد ، یا یک حامی ، آن دو نفر به عنوان گروه خلبانی "CORPSE DISPOSAL TEAM 6" شناخته می شوند که ممکن است توضیح دهد آنها چه کارهایی را با جسدی که جمجمه زرد دارد انجام می دهند . ما از تریلر قبل متوجه شدیم مدس رهبری تیمی از جنگجویان جنگ جهانی دوم رو بر عهده دارد ، کسی یا چیزی که قادر به جان بخشیدن بدن بی جان آنها می باشد . ولی هدف آنها هنوز مشخص نیست .


زمانی که مرد تلاش میکند همکارش را از زیر ماشین بیرون بکشد ، آنچه که میتوانیم از گیم پلی انتظار داشته باشیم را مشاهده خواهیم کرد ؛ هشدار ربات در زمانی که خطر (موجودات نفتی ! ) نزدیک شماست ، چیزی که جالب است در این مورد ، این روبات نیس که متوجه موجودات می شود ، کودک آنها را شناسایی میکند ، زمانی که کودک را رها میکند ، روبات غیر فعال میشود ! و قدرتش را از دست میدهد ، دستبندها به عنوان نوار سلامتی از آبی به زرد و از زرد به قرمز تغییر رنگ میدهند مانند نوار نورانی DS4 ، ماهیتی که تا الان شرح داده ام فقط قسمتی کوچک از یک راز بزرگتر است .


ایده ی موجودات نامریی بنظر ساده است ، در اینجا بجای بی حرکت ماندن ، خود را درگیر اتفاقات می کنند ، گودال نفت توسط یک شخصیت شناور کنترل می شود ، تلاش برای بدست آوردن شخصیت مجروح ، درحال حاضر ما میدانیم آنها می خواهند مردم زنده بمانند ، پس از مرگ ، شخصیت را رها می کنند .
در این مرحله تریلر شکل کلاسیک مرموز به خود میگیرد ،
حرکات دست و اشاره ای که آن شخص مرموز انجام میدهد با حرکات مدس در تریلر اول یکسان است ، لباس او بسیار شبیه به Chico در MGSV مییاشد . و بنظر می آید او نسخه ی پیشرفته تر روبات را در اختیار دارد .


زمانی که موجودات برای مقابله می آیند ، میبینیم که او نوزاد را به سم منتقل میکند ، و به او میفهماند قبل از تلاش برای کشتن خود ، آن را اجرا کند ! ، در مورد این صحنه یک چیز جلبه توجه میکند ، همه چیز جز سم در هوا شناور است ! . در اوج تریلر ، با موجودی عظیم مانند مارینت ، سم مواجه میشود ، که سیم یا طنابهایی از او آویزانه ، پس از انفجار بنظر می آید سم به سوی دیگری هدایت میشود ، اینجاست که ایده ی جنگ هسته ای ، با فاجعه ی از هم گسیخته شدن واقعیتهای ما شکل میگیرد ، و در بسیاری از داستانها محبوبیت دارد .

در زیر آب ما یک خالکوبی بر روی دست راست سم میبینیم که بنظر نماد شیطان است ، علامتی به صورت مختصر در قفسه سینه ظاهر و ناپدید می شود ، در اطراف او همه چیز تغییر میکند ، همه چیز آهسته شناور می شود ، موجودی غول پیکر نمایان ، و تمام ماهیها به سمت بالا می روند .
در داخل سم دوم ! ما تنها یک کودک میبینیم ، بخش C اول تیزر به این معنی است که آنچه در اینجا مشاهده می کنیم قبل از اینکه کودک در نهایت از او خارج شود اتفاق می افتد .
یکی از نظریه های محبوب ، نشان می دهد نوزادان کلون ، صاحبان آنها هستند ! که می توانند مکانیک مرگ و تولد را از کلون خود بازیابی کنند .


مدس در کنفرانس Tokyo Comic Con امسال با IGN ژاپن مصاحبه داشت و نشان داد که شخصیت ها "دوبعدی" همانند سایر بازی های کوجیما هستند.

مدس گفت: "شما باید این شخصیت ها را به شیوه های مختلف در طول بازی ببینید ، که ممکن است در برخورد با کلونی های جدید هر شخصیت ، در نسل ها و دوره های زمانی اشاره کند ! .

پس از دنباله زیر آب ، سم بر روی سطح بیدار میشود ، و سرانجام آن دسته از tardigrades ی که قبلا دیدیم را مشاهده خواهیم کرد ، این فقط یک رویا نیست .

و آن 5 شخصیت مرموز از جنگجویان اتمی ..

تحلیل و بررسی ویدئوی چهارم


زیرنویس فارسی تریلر ششم


 
آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
نام
ژوبین
اگه ندیدید ویدیو باز نکنید (البته میدونم همه دیدید:p)
جالبه تو این ویدو امیلی هم مثل heart man میگه my body is still on the beach حالا فرقش اینه که heart man میگه my soul فکر نمیکنم اینا هیچ کدوم مرده باشن
لول اون تصویر سبز صدای بازی metal gear msx میداد:))
 
آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,134
نام
ali
خب تریلر اخر هم میخ رو محکم کوبید و خیالم رو از بازی راحت کرد چون یکی از نگرانی های خیلی بزرگم در طول این سه سال این بود که بازی تخیلی صرف باشه و دیگه خبری از حس و حال همیشگی و فوق العاده سیاسی/نظامی اثار کوجیما در میان نباشه که خب گفتم این تریلر اخر این نگرانی بزرگ از سمت من رو برطرف کرد
 
  • Like
Reactions: Cpt. price

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
7,072
یعنی هر چقدر انیمشن های و اکت بازی خوبه به همون اندازه گیم بازی بد و فاجعه هست گیم پلی بی روح بی گرافیک با محیط های خالی از جزئیات و ماموریت های مسخره و اکشن بد یعنی چی که می شاشی قارچ سبز می شه حتی از توی تریلر هم معلومه که چقدر کنترل بازی بده
 

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
3,792
یعنی هر چقدر انیمشن های و اکت بازی خوبه به همون اندازه گیم بازی بد و فاجعه هست گیم پلی بی روح بی گرافیک با محیط های خالی از جزئیات و ماموریت های مسخره و اکشن بد یعنی چی که می شاشی قارچ سبز می شه حتی از توی تریلر هم معلومه که چقدر کنترل بازی بده
از رو تریلر کنترل رو چطور تشخیص میدن دقیقا؟ جدا بگو منم میخوام این قدرت رو یاد بگیرم
 

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
نام
ژوبین
یعنی هر چقدر انیمشن های و اکت بازی خوبه به همون اندازه گیم بازی بد و فاجعه هست گیم پلی بی روح بی گرافیک با محیط های خالی از جزئیات و ماموریت های مسخره و اکشن بد یعنی چی که می شاشی قارچ سبز می شه حتی از توی تریلر هم معلومه که چقدر کنترل بازی بده
کنترل ها رو که نمیتونی بفهمی چه شکلیه ولی درباره انیمیشن از کوجیما انتظار بیشتری نمیشه داشت حالا چرا میگی انیمیشناش خوب نیست فن های استاد میپرن رو سرت نمیدونم لابد تو فانتزیهای اساتید خیلی عالین
 
  • Like
Reactions: s.1

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
276
ویدیوی لیک شده رو دیدم، گیم پلی هر چی که باشه، خوب یا بد، به خاطر داستان و موسیقیش هم که شده باید بازیش کرد :D

اون قسمت که میگه:
if we americans don't come together again, humanity won't survive
فقط باید گفت lol
 

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
957
نام
امین
یعنی هر چقدر انیمشن های و اکت بازی خوبه به همون اندازه گیم بازی بد و فاجعه هست گیم پلی بی روح بی گرافیک با محیط های خالی از جزئیات و ماموریت های مسخره و اکشن بد یعنی چی که می شاشی قارچ سبز می شه حتی از توی تریلر هم معلومه که چقدر کنترل بازی بده
یعنی قشنگ قبل اینکه تاپیک باز بشه و پستتو بشه خوند کاملا مشخصه و میشه حدس زد که اومدی دریل کنی! باشه بازی بد و بی روحه مسخره است. اصلا سونی و پلی استیشن هم خرند!
 

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,501
نام
محسن
اين اف اسمرينه كه خيلي بي كيفيته عملا هيچي معلوم نيست ولي همين كه كوجيما تاكيد كرده بر داستان محرر بودن اين بازي يعني احتمالا كات سين هاي كوجيمايي برميگردن
 

<Professional>

کاربر سایت
Dec 16, 2012
138
کنترل ها رو که نمیتونی بفهمی چه شکلیه ولی درباره انیمیشن از کوجیما انتظار بیشتری نمیشه داشت حالا چرا میگی انیمیشناش خوب نیست فن های استاد میپرن رو سرت نمیدونم لابد تو فانتزیهای اساتید خیلی عالین
همینطوری بدون هیچ دلیل مشخصی میگی انیمیشن بازیای کوجیما خوب نیست (!) و انتظاری ازش نمیره، بعد توقعم داری همه حرفتو تایید کنن؟ :D
دقیقاً کدوم بازیای کوجیمارو بازی کردی؟ کدوم انیمیشنشون نسبت به بازی هم دوران خودش ضعیفتر بوده؟!
همون CQC های MGS4 هنوزم پر ریزونه، نمی‌دونم با چه معیاری بازیای کوجیما انیمیشن درست حسابی ندارن :)
 
  • Like
Reactions: killzone1988

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
نام
ژوبین
همینطوری بدون هیچ دلیل مشخصی میگی انیمیشن بازیای کوجیما خوب نیست (!) و انتظاری ازش نمیره، بعد توقعم داری همه حرفتو تایید کنن؟ :D
دقیقاً کدوم بازیای کوجیمارو بازی کردی؟ کدوم انیمیشنشون نسبت به بازی هم دوران خودش ضعیفتر بوده؟!
همون CQC های MGS4 هنوزم پر ریزونه، نمی‌دونم با چه معیاری بازیای کوجیما انیمیشن درست حسابی ندارن :)
mgs1.2.3 بقیش بازی نکردم (دروغ نمیگم میخواید عکسشم میزارم) من نمیگم گیم پلی بازیاش بده اتفاقا با تنوعشون زندگی کردم ولی کنترل ها و انیمیشنا غیر طبیعی و سخته حتی برای زمان خودش کرکتر اسنیک عین پیرمردا می ایسته و راه میره یه مقایسه با سم فیشر بکن ببین فرقشون چیه خودت یکبار دیگه بازی کن ببین کنترل هاش بد هست یا نه cqc ها مشکلی ندارن منظورم انیمیشن راه رفتن
 
آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
نام
ژوبین
mgs1.2.3 بقیش بازی نکردم (دروغ نمیگم میخواید عکسشم میزارم) من نمیگم گیم پلی بازیاش بده اتفاقا با تنوعشون زندگی کردم ولی کنترل ها و انیمیشنا غیر طبیعی و سخته حتی برای زمان خودش کرکتر اسنیک عین پیرمردا می ایسته و راه میره یه مقایسه با سم فیشر بکن ببین فرقشون چیه خودت یکبار دیگه بازی کن ببین کنترل هاش بد هست یا نه cqc ها مشکلی ندارن منظورم انیمیشن راه رفتن
دوستان منظور من متوجه نمیشن نمیدونم چرا همیشه بد میگیرن منظور تو عالی بودن بازیای کوجیما شکی نیست تو انقلابی بود داستان و به وجود اوردن سبک مخفی کاری هم شکی نیست تو ریزه کاری ها و تنوع گیم پلی بازیاشم باز شکی نیست خودم ds اگه پول داشته باشم تو لیست خریدمه فقط گفتم کنترل و انیمیشن راه رفتن کرکترهاش خوب نیست گناه کردم؟ خودتون یکبار دیگه بازی کنید تا یادتون بیاد دیگه هم بحثی سرش نمیکنم چون دنبال ترول نیستم و دلم نمیخواد الکی ترول بشم ممنون
 

The Witcher

کاربر سایت
Nov 8, 2014
33
هر کی از بازی تعریف کنه داره درست می‌گه و هر کی ازش بد بگه هیچی از گیم نمی‌دونه احتمالاً و باید سند و مدرک و امضای شخصی کوجیما که دلالت بر درستی حرفش داره رو بیاره ؟! تعصب زیادی هم خوب نیست. یادمه خودم چقدر سر Phantom Pain و کوجیما فن بازی در آوردم و لحظه شماری می‌کردم برای روز انتشار، متال گیر هم برام صدر جدول نابی‌ها بوده همیشه و عاشق این سری بودم، اما این دوستمون عمو جانی هم همچین بی راه نمی‌گه بعضی اوقات، حالا هرچند جزئی، اون صحنه‌ای که سم از تپه افتاد پایین برگام ریخته بود و پوکر فیس داشتم به دوربینِ فرضی نگاه می‌کردم D: امیدوارم بتونه موفقیت‌های قبلی کوجیما رو تکرار کنه، بیش‌تر از لحاظ داستان
 

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
نام
ژوبین
هر کی از بازی تعریف کنه داره درست می‌گه و هر کی ازش بد بگه هیچی از گیم نمی‌دونه احتمالاً و باید سند و مدرک و امضای شخصی کوجیما که دلالت بر درستی حرفش داره رو بیاره ؟! تعصب زیادی هم خوب نیست. یادمه خودم چقدر سر Phantom Pain و کوجیما فن بازی در آوردم و لحظه شماری می‌کردم برای روز انتشار، متال گیر هم برام صدر جدول نابی‌ها بوده همیشه و عاشق این سری بودم، اما این دوستمون عمو جانی هم همچین بی راه نمی‌گه بعضی اوقات، حالا هرچند جزئی، اون صحنه‌ای که سم از تپه افتاد پایین برگام ریخته بود و پوکر فیس داشتم به دوربینِ فرضی نگاه می‌کردم D: امیدوارم بتونه موفقیت‌های قبلی کوجیما رو تکرار کنه، بیش‌تر از لحاظ داستان
خوبه که دست کم شما تا حدودی میفهمی چی میگم من خودم مثل شما طرفدار کوجیما ام نصفی از بازیاشم بازی کردم و تو همین تاپیک تا تونستم خبراش پوشش دادم و میدونم که این بازی هرچی باشه دست کم فان هست و داستانش بی شک بخاطر نویسندگی کوجیما خفنه ولی دلیل نمیشه از بازیای کوجیما ایراد نگیرم تعصب چشم این عزیزان کور کرده(مخصوصا که الان با سونیه) من هیچ وقت نگفتم گیم پلی بازیاش بده یا cqc هاش ضایع نه من کی این گفتم اتفاقا گیم پلی های کوجیما همیشه خاص و پرجزئیات بوده فقط گفتم بازیاش همیشه مشکل کنترل و انیمیشن راه رفتن و بشین پاشو غیر واقعی و خشک داشته (همین چند هفته پیش داشتم سری کلاسیک دوباره میرفتم) اقا این حقیقت از نظر شما نیست و مشکلی نداره و باهاش راحتید نظر خودتون خوش به حالتون ولی نباید به بقیه فحش الکی بدید چرا چون فن استادید الان همین تریلر ds خشکی انیمیشن ازش میباره ولی دلیل نمیشه من بگم بازی بده تازه هنوز که اصلا به دستمون نرسیده که قضاوت کنم متاسفانه مشکل فن ها مخصوصا ایرانی ها اینه که تا یه ذره نظر منفی میبینن هزارتا تهمت میزنن و میگن تو گفتی بازی بده دیگه خودتون برید با انیمیشن های سم فیشر مقایسش کنید
از تیکه عمو جانی پستتم بسی خندیدم:))
 
  • Like
Reactions: s.1 and The Witcher

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟