Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین
میدونستم تکذیب میکنی ولی متاسفانه این حرفو زدی. یادتونه که کارتون به جایی رسیده بود که نمیذاشتید حتی کسی نظر بده.تا میگفتن crysis2 نسبت به نسخه اصلیش از لحاظ فنی پایین تره گروهی میریختین سرش. داش حسین نزن زیرش این حرفو زدی .حالا اشکال نداره همین که پشیمونی و پی به عظمت نسخه 1 بردی کافیه ;)
ببین تو یک جاهای 2 خیلی خوب میشد ولی در کل 1 یک چیز دیگه هست حالا چرا میزنی من که اعتراف کردم

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
کرایسیس 1 از گرافیک گذشته خیلی سخت و در مواردی با فریم های قشنگش و سختیش و اینکه باتیر زدن به دشمن هم فریم کم میشد ! واقعا ادم رو به جوش می آورد ! حالا 2 با اینکه سایه هایی از کنسولیزه شدن رو داره ! که البته بعد از patch و dx11 و بقیه مطالبش کلا از زیر سایه کنسول دراومد و دوباره افتخاری برای pc شد !

حسین جان شما که داشتی امروز 80 فریم بازی میکردی چرا این حرف رو میزنی برادر من !!!:d

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
واااااااااااااااایییییییییی.... یعنی من یکی که نمیتونم باور کنم.:-o پس از مدتها گفتیم یه گشتی بزنیم ببینیم مودی واسه این بازی پیدا میکنم یا نه که برخوردم به مود real life .... فقط کافیه یه نگاهی به عکسهای پایین بندازید:
aytujci9zz9zi0u4g8wj.jpg
krg696j4q99l3zpe8jgo.jpg

d2q0tgtzj8s31d53zssq.jpg

پس از کلی گشت و گذار تونستم یه لینک سالم دانلود ازش پیدا کنم. فردا اگه تونستم امتحانش میکنم میام نتیجه رو میگم.
اینم یکی از مودهای جالبی بود که برگها رو خیلی باکیفیت تر و زیباتر میکرد:
0rjehfx5fse0eq683yi6.jpg

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
متاسفانه اونی که من دانلود کردم روی ویندوز 64 بیت جواب نداد علتشم کرک بودن بازی بود. یعنی پس از نصب این مود باید دوباره بازی رو روی 64 بیت کرک کنی .(واسه من که اینطوری شد) ولی اونایی که نسخه 32 بیتی دارن مشکلی نداره. خواهشم از دوستان اینکه هرکی ویندوزش 32 بیتی هست این مود real life sis رو نصب کنن ببینن نتیجه میگیرن یا نه. در ضمن کسی اینجا هست که ستاپ اصلی بازی رو داشته باشه؟ چون مال من خودش اتوکرک بود .ازاونایی نبود که کرک رو بعدا روش بریزی. برای نصب پچ 1.1 و 1.2 باید ستاپ بازی اصلی باشه.
ممنون:x

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
من الان چیز فوق العاده ای توی این مد نمیبینم.

اگر بازی رو نصب کنید، با تمام پچ ها و... تقریبا همین کیفیت رو میده بهتون :D.

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
من الان چیز فوق العاده ای توی این مد نمیبینم.

اگر بازی رو نصب کنید، با تمام پچ ها و... تقریبا همین کیفیت رو میده بهتون :D.

محمد جان ! پچ ها فقط برای حل لگ و برخی مشکلات گرافیکی بازی هستش. ولی این مود اونطوری که من تو سایتهای خارجی عکساشو دیدم خیلی عوض میکنه گرافیکشو... این عکسهایی که من گذاشتم واقعا فرقی با خود بازی ارجینال نداره؟:d

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
من هیچکدوم نرفتم . می خوام شماره 3 رو بروم . قشنگه و ارزش وقت داره ؟ داستان های شماره به هم مربوطه ؟

یک توضیحی بدهید

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
من هیچکدوم نرفتم . می خوام شماره 3 رو بروم . قشنگه و ارزش وقت داره ؟ داستان های شماره به هم مربوطه ؟

یک توضیحی بدهید
اره نصب کن ارزشش رو داره مخصوصا اگر نسخه های قبلی رو رفته باشی

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

• Like
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر