Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
ظاهرا dlc بازی کنسل شده و برنامه ای هم برای ساخت نسخه ۴ ندارن
بازی بعدیشون قرار یه چیز کاملا جدید باشه و از دیگه از دنیای D&D خبری نیست
کنسل نشده ، حین ساخت بازی گفتن ما اون راه رو نمیریم ، به ذات استودیو نمیخوره کندن از بازی و DLC کردن اون با اینکه میتونست خیلی پول برامون بسازه.
اینکه دوست داریم بعدش تجربه جدیدی رو خلق کنیم و...

آره این بازی نزدیکه D&D نیست ، تو دنیای BG هم نیست.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
آقا یعنی واقعا فک نکرده بودن یکی ممکنه با Orpheus تغییر شکل داده شده بازی رو تموم کنه؟ :D نصف کات سین نفهمیدم چی شد اصلا :))
1711845275459.png

این چیه آخه =))
1711846246472.png

بعد مگه به گفته خود ارفیس قرار نبود بکشیمش بعد اینکه ماجرا تموم شد؟ من همچین کاتسینی نگرفتم، یا هم اینقد شکلش عجیب بود نفهمیدم اصلا کی مرد :p
/SPOILER]

خب الان موندم چیکار کنم با زندگیم دیگه:(
Divinity: Original Sin رو بخوام استارت بزنم خیلی میخوره تو ذوقم به نسبت این؟ شماره دومش چی؟ تا چقد ربط داره به اولی؟

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
آقا یعنی واقعا فک نکرده بودن یکی ممکنه با Orpheus تغییر شکل داده شده بازی رو تموم کنه؟ :D نصف کات سین نفهمیدم چی شد اصلا :))
View attachment 333093

این چیه آخه =))
View attachment 333094

بعد مگه به گفته خود ارفیس قرار نبود بکشیمش بعد اینکه ماجرا تموم شد؟ من همچین کاتسینی نگرفتم، یا هم اینقد شکلش عجیب بود نفهمیدم اصلا کی مرد :p
/SPOILER]

Divinity: Original Sin رو بخوام استارت بزنم خیلی میخوره تو ذوقم به نسبت این؟ شماره دومش چی؟ تا چقد ربط داره به اولی؟

چندبار دیگه BG3 تمام کن :Closedeyes::Wink::Whistling:

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
428
نام
مسعود
View attachment 333093

این چیه آخه =))
View attachment 333094

/SPOILER]

اتفاقات دیوینیتی 2 چند قرن بعد دیونیتی 1 میوفته داستانشم جوری نیست که اگه اولی رو نری چیزی زیادی از دست بدی ولی نسخه اولی هم بازی خیلی خوبیه و جزو must play ها تو سبک خودش حساب میشه

به Pathfinder: Wrath of the Righteous یه نگاه بنداز اگه نرفتی. جزو ناب ترین cRPG هاست

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
حتما Original Sin EE رو بازی کن ، داستانی با اینکه خوبه ولی از شماره دوم ضعیف تره.
گیم پلی ، ستینگ و ... واقعا عالیه.

مطمئنا بعد Original Sin 2 برگشتن به اولی سخت میشه.
چون اونجا همه چی پیشرفت کرده مخصوصا داستان.
به نظر من قطعا از شماره اول شروع کن.

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
View attachment 333093

این چیه آخه =))
View attachment 333094

/SPOILER]

اتفاقا من 2-3 روزه اریجینال سین یک رو شروع کردم، جذابه، داستان و شروعش، مبارزات و شاید فقط عناوین بعدی خود لارین تو این ژانر ازش بهتر باشن و مطلقا هم تو ذوق نمیزنه اگرچه قدیمی بودنش نسبت به بالدورز گیت 3 مشخصه. بزرگترین فرقی که داره بین بازیهایی که راهنماییهای کلی میکنن و برات جایی رو علامت نمیزنن یه مقدار زیاده روی میکنه تو اینکار و حتی اگر با این مدل بازیها آشنا باشی این باز هم نسبت به اونها مبهم تره.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
اتفاقا من 2-3 روزه اریجینال سین یک رو شروع کردم، جذابه، داستان و شروعش، مبارزات و شاید فقط عناوین بعدی خود لارین تو این ژانر ازش بهتر باشن و مطلقا هم تو ذوق نمیزنه اگرچه قدیمی بودنش نسبت به بالدورز گیت 3 مشخصه. بزرگترین فرقی که داره بین بازیهایی که راهنماییهای کلی میکنن و برات جایی رو علامت نمیزنن یه مقدار زیاده روی میکنه تو اینکار و حتی اگر با این مدل بازیها آشنا باشی این باز هم نسبت به اونها مبهم تره.
من فقط اگه بخوام چیزی اضافه کنم به نظرم تا تو بازی راه بیفتیم بهترین بیلد به نظرم Summoner باشه.

سختی بازی هم همین اکت اول بازیه چون بعضی جاهاش یکسری دشمنهای لول بالاتر داره ، بازی هم از پلیر میخواد که درگیر شه.
این اکت اول که تموم شد و راه که میفتیم تو اکت دوم دیگه پلیر رو ریل میفنته و خیلیها تازه دستشون میاد چی به چیه و احتمالا برمیگردن که با کلاس مورد نظر خودشون دوباره شروع کنن.

البته اگه یادم بعد اکت اول هم دوباره میشه Respec کرد پس نیاز نیست اول بازی خیلی محافظه کارانه قدرتها رو چید.
میشه ریسک کرد و اگر جواب نداد دوباره تغییر داد.

در مورد اینکه کجا بریم و چیکار کنیم یک نکته بگم اینکه توی شهر اول باید تا میتونیم لول بگیریم.
هر کی دم دست بود صحبت کنیم ، جیب بری کرد و لوت جمع کنیم.

بعد از این هم که خواستیم بریم بیرون نباید یادمون بره که هر مپ خودش تقسیم میشه به زونهایی که حداقلِ لولهای مختلف رو میخواد و اگه زیر اون لول باشیم خیلی سخت میشه تو اونها دووم آورد.

خودم وقتی میخواستم بازی کنم این نقشه ها رو که پیدا کردم خیلی بهم کمک کرد:
1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg
=========
غیر این هم تو مپ جاهایی که میریم خودمون رو نقشه علامت گذاری کنیم و خودمون نقشه رو کامل کنیم.

همه اینها در پایان باعث میشه بازی خیلی بقول اونوری ها ریواردینگ بشه.
واقعا این سبک از بازیها رو هیچ بازی دیگه ای نمیتونه جاشون رو پر کنه.
ساخته لارین هم که باشه که تضمینیه.

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
من فقط اگه بخوام چیزی اضافه کنم به نظرم تا تو بازی راه بیفتیم بهترین بیلد به نظرم Summoner باشه.

سختی بازی هم همین اکت اول بازیه چون بعضی جاهاش یکسری دشمنهای لول بالاتر داره ، بازی هم از پلیر میخواد که درگیر شه.
این اکت اول که تموم شد و راه که میفتیم تو اکت دوم دیگه پلیر رو ریل میفنته و خیلیها تازه دستشون میاد چی به چیه و احتمالا برمیگردن که با کلاس مورد نظر خودشون دوباره شروع کنن.

البته اگه یادم بعد اکت اول هم دوباره میشه Respec کرد پس نیاز نیست اول بازی خیلی محافظه کارانه قدرتها رو چید.
میشه ریسک کرد و اگر جواب نداد دوباره تغییر داد.

در مورد اینکه کجا بریم و چیکار کنیم یک نکته بگم اینکه توی شهر اول باید تا میتونیم لول بگیریم.
هر کی دم دست بود صحبت کنیم ، جیب بری کرد و لوت جمع کنیم.

بعد از این هم که خواستیم بریم بیرون نباید یادمون بره که هر مپ خودش تقسیم میشه به زونهایی که حداقلِ لولهای مختلف رو میخواد و اگه زیر اون لول باشیم خیلی سخت میشه تو اونها دووم آورد.

خودم وقتی میخواستم بازی کنم این نقشه ها رو که پیدا کردم خیلی بهم کمک کرد:
View attachment 333204View attachment 333205View attachment 333206View attachment 333208
=========
غیر این هم تو مپ جاهایی که میریم خودمون رو نقشه علامت گذاری کنیم و خودمون نقشه رو کامل کنیم.

همه اینها در پایان باعث میشه بازی خیلی بقول اونوری ها ریواردینگ بشه.
واقعا این سبک از بازیها رو هیچ بازی دیگه ای نمیتونه جاشون رو پر کنه.
ساخته لارین هم که باشه که تضمینیه.
مسئله من اصلا لول نیست چون اگر یک مقدار کسی تجربه داشته باشه تو سبک RPG دستش میاد لول و بیلد اینها رو. من اصلا نمیدونم داستان رو چطوری پیش ببرم. :D همون اول بازی وارد شهر که میشی Arhu میاد میگه آره فلانی رو کشتن ملت هم چون زیاد حرف میزنن میگن کار زنشه. :D بجز محل قتل هم هیچ اطلاعاتی بهت نمیده وقتی هم که میری محل قتل میری به End of Time و بعد یه سری صحبتی که هیچ ربطی به پیدا کردن قاتل نداره برمیگردی به شهر. بعدش من هر سر نخی گرفتم به هیچ جا نرسیدم. رفتم جنازه یارو از قبر در آوردم دیدم جاش گوسفند خاک کردن آرهو هم میگه آره برو به قبرکن بگو ببین چرا گوسفنده جا خودش تو قبر ولی مسئله اینه من قبل اینکه طرف رو نبش قبر کنم رفتم اسناد قبرکن رو بدزدم قبرکن وسط دزدی از اسنادش منو دید بهم حمله کرد کشتمش. تو اسنادشم من نگاه کردم چیز خاصی ندیدم. کلید خونه زنش رو دزدیدم رفتم خونه رو گشتم چیز خاصی پیدا نکردم. یه سگ هست بالا قبرش که من اسکرول واسه صحبت با حیوانات ندارم و تو کل شهر رو گشتم چیزی پیدا نکردم. یه سر بدون بدن توی تئاتر پیدا کردم که میگی من نجات بدی باهات حرف میزنم که اونم ملت نشستن نگاهش میکنن میگه اول باید حواس ملت رو پرت کنی، رفتم غرفه بغلی گفت اگر نمایشنامه خوب داشته باشی میتونی اجرا کنی رفتم پیدا کردم آورد اجرا هم کردم تموم شد یه 2-3 نفر میان میشینن بقیه همینطور نشستن به سره نگاه میکنن، با شهردار حرف میزنی کلا آلزایمر داره، الان هیچی به ذهنم نمیرسه انجام بدم این یک ساعت آخر همینطور الکی داشتم اینور اونور میرفتم. :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
مسئله من اصلا لول نیست چون اگر یک مقدار کسی تجربه داشته باشه تو سبک RPG دستش میاد لول و بیلد اینها رو.
شما که استادی ولی اون پست رو کلی دادم.
من عادت دارم پست که میدم یه جوری بنویسم که بعدها به درد پلیر تازه کار هم بخوره.
==========
در مورد ماموریت:
خب اینجا دو جور میتونی مرحله رو پیش ببری.
خونه خانومش که رفتی مطمئنی همه جا رو گشتی؟
زیرزمینش رو چک کن.

راه بعدی همون سگه بود اگه اسکیلش رو داشتی که یه چی از طرف که میبردی پیشش میتونست تشخیص بده که برای قاتل هست یا نه.

همون زیرزمین دیوارها رو چک کن پشت یکی از چیزمیزا دکمه پیدا میکنی که راه مخفی رو باز میکنه ، میری اون تو همه چی رو لوت میکنی ، آلت قتل و... هم هست.
اگه درست یادم باشه باید یه کلید پیدا کنی و برگردی سر صحنه جرم یک صندوق رو باز کنی ، چندتا سر نخ که پیدا کردی برمیگردی با زنش صحبت میکنی .

خدا بگم چیکارت کنه ، دوباره هوس کردم بازی کنم :D
کلی بازی رو دستم مونده:((

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر