Asus كارت‌گرافيك اكسترنال براي لپ‌تاپ‌ها معرفي کرد

MSKT

کاربر سایت
Apr 23, 2006
195
نام
mohammad sadeghi
Asus در جريان نمايشگاه CES2007 از سكوي جديد خود براي لپ‌تاپ ها پرده برداي كرد، به كمك اين سكوي جديد مي‌توان هر كارت گرافيكي را به لپ‌تاپ متصل كرد[FONT=&quot]Asustek[/FONT][FONT=&quot] يكي از بزرگترين شركت‌هاي توليد‌كننده قطعات كامپيوتر اخيرا سكويي براي كارت‌ گرافيك‌ها به نام [/FONT][FONT=&quot]XG Station[/FONT][FONT=&quot] معرفي كرده است ، به كمك اين اداپتور كه مي‌توان آن را در خارج كامپيوتر‌هاي لپ‌تاپ قرار داد، اولين سكوي براي كارت‌گرافيك‌هاي [/FONT][FONT=&quot]External[/FONT][FONT=&quot] در دنيا مي‌باشد. [/FONT]
[FONT=&quot]Asus XG Station[/FONT][FONT=&quot] اداپتوري با يك شيار [/FONT][FONT=&quot]PCI Express X16[/FONT][FONT=&quot] است كه به كمك اينترفيس [/FONT][FONT=&quot]Express Card[/FONT][FONT=&quot] قادر است مانند پورت [/FONT][FONT=&quot]USB 2[/FONT][FONT=&quot] به كامپيوتر‌هاي لپ‌تاپ متصل شود. اين سكو همچنين داراي يك صفحه‌نمايش براي نشان دادن پارامتر‌هاي مهم كارت گرافيك مانند سرعت كاري پردازنده گرافيكي و حافظه ، درجه حرارت و اطلاعات نرخ فريم در ثانيه مي‌باشد
[/FONT][FONT=&quot]كاربراني كه داراي لپ‌تاپ با اسلات توسعه [/FONT][FONT=&quot]Express Card[/FONT][FONT=&quot] مي‌توانند به كمک [/FONT][FONT=&quot]XG Station[/FONT][FONT=&quot] توان گرافيكي لپ‌تاپ خود را فراتر از آنچه گرافيك مجتمع دستگاه ارائه مي‌كند برده و كارهاي گرافيكي‌ خود را با كارت‌گرافيك‌هاي قدرتمند كامپيوتر‌هاي دسكتاپ انجام دهند . [/FONT]
[FONT=&quot]زمان عرضه [/FONT][FONT=&quot]XG Station[/FONT][FONT=&quot] به بازار سه ماهه دوم سال 2007 گفته شده است در بسته‌بندي كامل اين محصول ، علاوه بر سكوي [/FONT][FONT=&quot]XG Station[/FONT][FONT=&quot] ، يك كارت گرافيك [/FONT][FONT=&quot]Asus EN7900GS[/FONT][FONT=&quot] به همراه ساير وسايل جانبي مورد نياز گنجانده شده است. [/FONT]
[FONT=&quot]در حال حاضر هنوز هيچ اطلاعاتي مبني بر سازگاري اين سكوي جديد با تمامي كارت‌گرافيك‌هاي [/FONT][FONT=&quot]PCI Express X16[/FONT][FONT=&quot] در اختيار نيست، چرا كه اين سكو توان مصرفي محدودي را مي‌تواند براي كارت گرافيك فراهم آورد و از سوي ديگر سيستم تهويه آن نيز توان اتلاف حرارتي محدودي را ميتواند تهويه كند. [/FONT]
[FONT=&quot]از سوي ديگر اتصال يك كارت گرافيك [/FONT][FONT=&quot]PCI Exress X16[/FONT][FONT=&quot] از طريق اسلات [/FONT][FONT=&quot]Express Card[/FONT][FONT=&quot] به كمك اداپتور [/FONT][FONT=&quot]XG Station[/FONT][FONT=&quot] ، پهناي باند دسترسي كارت گرافيك به منابع سيستم را به طور قابل ملاحظه اي كاهش مي‌دهد، هرچند در كامپيوتر‌هاي دسكتاپ نيز كارت گرافيك‌هاي [/FONT][FONT=&quot]PCI Express X16[/FONT][FONT=&quot] با افت كارايي اندكي بر روي شيار‌هاي [/FONT][FONT=&quot]PCI Express X8[/FONT][FONT=&quot] يا [/FONT][FONT=&quot]PCI Express X4[/FONT][FONT=&quot] قابل نصب هستند اما تا زماني كه نتايج عملي آزمايش‌هاي اين سكوي جديد منتشر نشود نمي‌توان در مورد افت كارايي آن نظر داد.[/FONT]
[FONT=&quot]قيمت ابتدايي [/FONT][FONT=&quot]XG Station[/FONT][FONT=&quot] هنوز اعلام نشده است

منبع سایت سخت افزار= http://www.sakhtafzar.com

از تمامی کاربران در خواست می کنم به هیچ وجه از من تشکر نکنید
و در ضمن من فقط این مقاله را از سایت سخت افزار کپی کردم چون
هدف من افزایش اطلاعات کابران سایت است در ضمن فکر نمی کنم
کپی مقاله با ذکر منبع مانعی داشته باشه با تشکر

با مراجه به این سایت می توانید عکس هایی از این وسیله ببینید
http://www.engadget.com/photos/hands-on-with-the-asus-xg-station-external-gpu

[/FONT]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر