Assassin's Creed:BrotherHood تجلی خاطرات؟ یا تحول؟!!

محمد رضا mr

کاربر سایت
نقد و بررسیِ Assassin's Creed:BrotherHood l تجلی خاطرات؟ یا تحول؟!!

بسم الله الرحمن الرحیم

Assassin's Creed Brotherhood
تجلی خاطرات یا تحول؟!

Assassins_Creed_Brotherhood_cover.jpg

به نام کسی که به انسان قدرت ساخت قلم را داد تا بنویسد!​

با سلام.
امروز خدمتتون رسیدم که نقد بازی Assassin's Creed Brotherhood رو به رشته ی تحریر در بیارم و با هم به نقد و بررسی این بازی بپردازم.
صنعت بازی سازی بی شک یک از پرطرفدارترین صنعت هاست که طرفداران زیادی دارد امروزه با پا به عرضه نهادن کنسول های قدرتمند و به بازار آمدن سخت افزارهای قوی برای pc انتظار مردم نیز از این صنعت بالا رفته و راه برای بازی سازان تنگ شده است! همه ی شرکت ها و استدیوها در حال رقابتی سالم و گاها ناسالم با یکدیگر هستند تا با سبقت گرفتن از بقیه خود مشهور شوند!
شرکت بازی سازی UBISOFT یکی از استدیوهایی است که در زمینه ی بازی سازی فعالیت می کند و با ارائه دادن شاهکارهایی نظیر POP،AC،SCو... دیگر خود و قدرتش را بر همه آشکار کرده است!یکی از شاهکارهای مهم این شرکت سری بازیهای فوق العاده ی Assassin's Creedهست که تا به حال در قالب دو نسخه ی اصلی و یک نسخه ی فرعی برای دو کنسول SONY و Microsoft یعنی PS3 و XBOX360 همینطور هم PC منتشر شده است (البته عنوان فرعی هنوز برای PC منتشر نشده است)
خیلی خوب یه میریم سر نقد عنوان Assassin's Creed Brotherhood اگه دیده باشید می دونید که من از مدتی قبل در امضای خودم به شما وعده ی نقد این عنوان رو داده بودم و نوشته بودم تجلی خاطرات یا تحول؟!
اگر بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم باید بگم که نیازمند گزینه ی سومی با عنوان هردو مورد هستیم زیرا این عنوان هم به آئین و روش عنوان قبلی پایبند مانده و هم علاوه بر پایبندی بر شیوه ی اصلی این سری تحولات دست خوش تحولات بسیار نیز شده است!شما این بار با برادرانتان!! در جایی ملاقات خواهید کرد که قبلا هرگز آنجا نبوده اید و آنجا جایی نیست جز......روم. شما از سفر به روم هیچ نیتی ندارید جز خونخواهی و انتقام گیری MARIO عموی Ezio با کمک انجمن برادری خود که از سایر assassinها تشکیل شده است.
assassins-creed-brotherhood-walkthrough-artwork.jpg
بخش داستانی عالیست!​
این عنوان از داستان خوبی بهره مند است و باید اشکال گیری از این بخش رو تقریبا بی خیال بشویم و بریم سراغ سایر موارد. gameplay هم همانند دو نسخه ی قبلی عالی و غنی هست و لذت بازی را چندین برابرمی کند بنده که خود به شخصه هر وقت اسم این سری رو می شنوم یاد gameplay عالی و دویدن از پشت بام خانه ها و قتل کردن بی سروصدا می افتم. به عنوان یکی از مهمترین تغییرات gameplay این نسخه نسبت به دونسخه ی قبلی می توان به قابلیت سواری روی اسب در داخل شهر اشاره داشت که واقعا مورد نیاز بوده و هست البته برای مسافت های دور زیرا برای مسافت های نزدیک اکثر gamerها رفتن از روی بام ها با قابلیت منحصر به فرد free-run بازی را به اسب سواری ترجیح می دهند!البته این قابلیت فقط به آسان تر شدن بازی کمک نکرده است زیرا سربازان دشمن هم این قابلیت را دارند و مقابله با آنها با وجود اسب های زره پوششان گاها سخت است ولی بسیار زیبا و پر هیجان انجام می شود.
Assassins_Creed_Brotherhood_Horse.png
مبارزه روی اسب با دشمنان سواره بسیارهیجان آور است!(آی نفس کش....الفرارررر...)

سناریوی اسب سواری در بازی دچار تغییرات زیادی شده است مثلا شما می توانید با سوت زدن اسب خود را صدا کنید(عین زورو!)
از نظر مبارزات هم بازی عالی عمل کرده است و تغییراتی در این بخش اعمال شده که گاها سبب آسانتر شدن مبارزات می شود ولی این بار شاهد چهار تا پنج دشمن همزمان نیستیم! این بار هرسربازی که در صحنه حضور داشته باشد برای نبر با شما خواهد آمد و شما با استفاده از سلاح های خود که تعدادی از این سلاح ها جدید و نعدادی هم ابداعی ذهن خلاق سازندگان بازی هستند کار آنها را خواهید
ساخت منظورم از سلاح های ابداعی سازندگان هماهنگی عالی بین سلاح هایی است که در نسخه ی دوم هم وجود داشته است مثلا می توانید در حین استفاده از شمشیر از تپانچه ی دستی خود هم استفاده کنید یا سلاح های سربازان ارشد و درشت اندام را پرتاب کنید!
و اما بخش گرافیک بازی که به نظر بنده به غیر از بهبود کیفیت بافتها و افزایش جزئیات چهره ی کاراکترهاو بهتر شدن برخی انیمیشن ها و تا حدود کمی بهبود جزئیات محیط تغییر خاصی نکرده البته از یک بازی open-world بیشتر از این هم نباید انتظار داشت و باید گفت که گرافیک این بازی در حد سبکش فوق العاده هست.

001621.jpg
وقتی علم برخلاف بشر پیشرفت می کند!(جزئیات رو دریاب)​

از نظر موسیقی هم باید گفت که این عنوان خوب عمل کرده و با پخش موسیقی های حماسی در هنگام رودررو شدن با دشمنان و جنگیدن با آنها به حماسی تر شدن بازی مخصوصا نبردها کمک می کند.
و حالا از لحاظ دیالوگ ها و صداگذاری کاراکترها که گاها شاهد نا هماهنگی میان لب های کاراکتر و دیالوگ ها هستیم ولی حرکت بدن و دست ها و گاها افکت های صورت در هنگام حرف زدن بسیار عالی هستند.
واما....
بخش multiplayer بازی که خیلی ها از اضافه شدن این قابلیت به بازی معترض و ناراحت بودند ولی به نظر من که بخش multiplayer بازی جذاب هست و حد اقل ارزش تجربه کردن را دارد بنده که اعتراضی به این قضیه ندارم و این بخش بازی را که با کاراکترهای مختلف و زیادی هم همراه هست دوست دارم دیگر از اینکه دنبال دزدها روی بام برویم خسته ایم و باید دیگر دنبال اشخاصی برویم و با آنها نبرد کنیم که مانند خودمان Assassinهای حرفه ای باشند.

001622.jpg
بخش multiplayer بسیار جذاب ، جالب و لذت بخش است!(همه باهم بریزید سر یه نفر!)

حالا به بخش هوش مصنوعی بازی میرسیم که باید اعتراف کنم که در این بازی خوب است و احساس ضعف و مشکل به Gamer دست نمی دهد و gamer میتواند علاوه بر مبارزه با افراد زیاد مبارزه ای حماسی،نفس گیر و عالی را تجربه کند به طوری که این عنوان برای او عنوانی فراموش نشده باشد.در این عنوان دشمنان در دو حالت سواره نظام و پیاده نظام وجود دارند که با استفاده از هوش مصنوعی فوق العاده خود صحنه های جالبی را خلق میکنند! مثلا سواره نظامی که از روی اسب به شما تیر می اندازد یا سواره نظامی که با اسب زره پوش خود به دنبال شما می آید و پس از رسیدن به شما با شمشیر از شما استقبال می کند!

ACB_SP_S_50_HorseTakeDown_1280.jpg

نبردها با سواره نظام ها بسیار عالی طراحی شده است(آی نفس کش)

از تظر فریم هم من نمره ی قبولی رو به بازی میدهم بازی بسیر نرم انجام می شود و شما متوجه فریم بازی نمی شودی تا زمانی که موسم مبارزه فرا می رسد و شما شمشیر به دست گارد می گیرید در این لحظه هست که به هرچه روانتر بودن بازی نسبت به نسخه های قبلی پی می برید.درهنگام اسب سواری هم فقط گاهی اوقات بازیکن احساس می کند که اسب در حال دویدن در حالت صحنه آهسته است!
خوب به پایان یکی دیگر از نقدهای این بنده ی حقیر رسیدیم.
نتیجه: این عنوان عنوانی موفق بوده که برای تمامی اقشار جامعه سرگرم کننده و قابل پسند است و اگر از بازیهای open-worldوaction خوشتون میاد تجربه ی این بازی رو بهتون توصیه می کنم.;)سعی کنید این بازی رو از دست ندید.....

آخرین ویرایش:
تشکر از نقد قشنگت
یه مقدار کوتاه بود ولی به همه چی رسیدی
مخصوصا الان که بخاری از تحریریه سایت برای نقد این بازی بلند نمیشه خوندنه همینم عالیه

مرسي !
داغ دلم واسه نخسه پي سيش تازه شد ! :d
ممنون.
الهی داغ آخرتون باشه:d
نمیدونم چرا هی فکر میکنم اتزیو تو این شماره شبیه مختار شده از لحاظ Face :d
ممنونم.
نقد فوق العاده ای بود.
ممنون.
عزیزم اینجاست که میگن:
به ریش نیست به ریشه ست!:d
شما به خاطر ریش اتزیو اونو با مختار:xیکی دیدی!(البته خودمم به ناظم مدرسه مون و... تشبیه ش کردم!)
تشکر از نقد قشنگت
یه مقدار کوتاه بود ولی به همه چی رسیدی
مخصوصا الان که بخاری از تحریریه سایت برای نقد این بازی بلند نمیشه خوندنه همینم عالیه
ممنون.:x
می دونید چیه الان نه کسی حوصله اش رو داره نه وقتش رو که بیاد بشینه یا ساعت یه نقدنامه از بازی بخونه!برای همین من سعی می کنم که نقدام دارای دو ویژگی به طور هماهنگ باشه!
1.رسیدگی به همه ی موارد
2.درعین حال کوتاه بودن
--------------------------------------------------------
===============================
--------------------------------------------------------
در ضمن از کاربر محترم hoom هم به خاطر تذکر در باره ی غلط املایی تشکر می کنم.

از تحریریه سایت بخار بلند میشه منتها اجازه ندارن در مورد چند بازی که یکیش هم Assassin هست نقدی بنویسن.

هیچکدوم , بازی قطعا ناامید کننده ترین نسخه ی AC بود , بازی در کل یه Set-Piece خالص بود , فیچر هایی از جمله Brotherhood و تربیت Assassin های دیگه و فیچر های دیگه عملا توی غالب یه DLC واسه ACII جا میگرفتن , در کنارش هم یه MP افتضاح و یکنواخت و Boring هم تو بازی بود و AC اصلا واسه ی MP ساخته نشده که اینا توش MP گذاشتن ! در کل بازی خیلی بهتر از این میتونست باشه , بازی واسه چند ساعت صرف کردن وقت بد نبود اما یه ناامیدی بزرگ بود و بس هم برای فن های AC و هم برای فرانچایز AC .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or