Multi Platform Alone in The Dark

سازنده
Pieces Interactive
تاریخ انتشار
۲۰۲۳
ناشر
THQ Nordic
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
FZ-5OVoXgAExqKj.jpg

تجربه ای دوباره از مجموعه‌ ای که ژانر بقا-ترسناک را تعریف کرد و راه را برای آثار کلاسیکی مانند Resident Evil و Silent Hill هموار کرد. تنها در تاریکی زمانی که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ منتشر شد، یک شگفتی فنی بود، استانداردهایی را برای ماجراجویی های ترسناک همه جانبه در آینده تعیین کرد. Developer Pieces Interactive در حال بازگشت به ریشه های مجموعه از نظر تنظیمات و در عین حال به روز رسانی و بازسازی مجدد بازی برای نسل جدیدی از بازیکنان است.

برای رعایت عدالت در مورد چنین عنوان مهمی در تاریخ بازی‌های ویدیویی، مفتخریم که بگوییم مجموعه‌ای از استعدادها در ساخت آن نقش دارند و Developers Pieces Interactive ترکیبی از استعدادهای جدید و توسعه دهندگان کهنه کار با تجربه است؛ داستانی جذاب که توسط میکائیل هدبرگ، نویسنده بازی های ترسناک تحسین شده SOMA و Amnesia: The Dark Descent، خلق شده است. همکار افسانه ای گیلرمو دل تورو، گای دیویس در طراحی هیولاها و موجودات بازی مشارکت داشته است و جیسون کوهنن، ملودی‌های وهم‌آور و ترسناکی را برای ایجاد یک فضای صوتی پرتنش، پیچ‌خورده و ترسناک ارائه می‌کند.

در Alone in the Dark، شما یک داستان کاملاً وفادار به نسخه اصلی را تجربه خواهید کرد، اما شخصیت‌ها، مکان‌ها و مضامین سه گانه اصلی دهه ۹۰ را در خود جای داده است. برای لذت بردن از بازی نیازی به انجام دادن نسخه های قدیمی نیست، اما طرفداران سری چیزهای آشنای زیادی پیدا خواهند کرد.

داستان تنها در تاریکی در آمریکای جنوبی گاتیک و در دهه ۱۹۲۰ میلادی رخ میدهد؛ یک محیط نوآر با عناصر کلاسیک ترسناک لاوکرافت و این دنیایی است که قرار است شما در آن به گشت و گذار بپردازید. شما در یک عمارت بزرگ و دگرگون شده با نام Derceto، مکانی که در نسخه ۱۹۹۲ بازی نشان داده شده بود و همچنین مکان های مختلف دیگری که به Derceto مرتبط هستند را مجدداً مشاهده خواهید کرد. هم امیلی هارتوود و هم ادوارد کارنبی، قهرمانان بازی اصلی، قابل بازی هستند، اما با دشمنانی کاملا جدید و موجوداتی تکامل یافته به نسخه اصلی. همانطور که انتظار دارید، بازی دارای گیم پلی کلاسیک ترسناک بقا است. شما محیط‌ها را کاوش می‌کنید، معماها را حل می‌کنید و یک داستان ترسناک اصلی روان‌شناختی عمیق را تجربه خواهید کرد. همچنین در هنگام مبارزه با هیولاهای ماوراء الطبیعه، اکشن و نبرد بسیار پرتنش را تجربه خواهید کرد.

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
خب امروز کمپین Emily رو تموم کردم ، فردا ادوارد رو میرم.
سناریوی بانو برام 9 ساعت و خورده ای طول کشید.
همه یادداشتها رو خوندم و هم گذاشتم راویها بخونن برام.

کلا خیلی با حوصله بازی کردم.
چندتا معما رو هم خیلی طول کشید که بفهمم اصلا باید چی کار کنم.

این سناریو برام ترکیبی از Undying ، خود Alone in the dark ، بعضی جاها هم انگار داشتم Longest Journey/Dreamfall (کلا بازیهای ادونچر) بازی میکردم.
خلاصه اینکه به نظرم نمره بازی بین 6 تا 6.5 نمره درستیه.
بدترین بخشش هم قسمت مبارزات بازیه که بی شوخی میتونم بگم از دوران PS2 آوردن ، خیلی بده این بخش.
مثلا خواستن Tank کنترل نسخه های قدیمی خودش یا RE رو با این نمای سوم شخص برگردونن ولی واقعا در نیومده.

در کل به نظرم حتما ارزش بازی کردن داره.
مخصوصا اینکه تو این سبک بازی خیلی خیلی کم داریم.
با همه کم و کاستیهاش پیشنهاد میکنم ، سرگرم کنندست.
بین بازیهای بزرگی که اومده این رو سه سوته میزنین و رد میشین.

برای خرید هم اگه خواستید تو حراجی اونهم حتما بالای 60-50 درصد می ارزه.

حالا سنارویوی ادوارد رو فردا برم که داستان رو کامل بفهمم باز نظرم رو میگم.
قطعا کسی که طرفدار رزیدنت و حل پازل و گشتن در محیط هست از این بازی لذت می برد . کم و کاستی هایی دارد اما گرافیک هنری عالی و حس مرموز بودن خوبی را منتقل می کند .

قفل هم نداشت و برای کامپیوتر کرک شد . زیرنویس فارسی هم دارد و مفته

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,327
نام
مــاکــان
خب کمپین ادوارد هم تموم شد.
این کمپین هم 8 ساعت طول کشید و در مجموع 16 تا 16 ساعت و نیم بازی کردم.
داستان حین بازی دوباره مرور شد و باهاش بهتر ارتباط گرفتم ، مخصوصا اینکه سینماتیکها و بخشهایی از داستان و مراحل جدید بود.
در کل بازی با شخصیتی بود ، مهمتر اینکه چقدر بر پایه داستان سه گانه اول پایه ریزی شده بود ولی تغییرات خودشون رو هم داده بودن.
من سه گانه اصلی رو بازی نکردم ولی پایینتر میگم چرا کارشون ستودنی بود تو روایت داستانی این ریمیک.

نکته جالب اینکه تو پایان هر دوتا کمپین به نسخه دوم بازی اشاره میشه که به احتمال زیاد میسازنش.
==========
به دوستانی که بازی رو تموم کردن دیدن این ویدئو رو خیلی پیشنهاد میکنم که متوجه بشید که چرا میگم کارشون از لحاظ پرداخت داستانی خیلی جالب بود.
با اینکه خیلی دستشون رو بست که بخوان داستان اورجینال خودشون رو بگن.
چون من خیلی به داستان این بازی امیدوار بودم به دلیل اینکه نویسنده Soma داستان این بازی رو نوشته.
ولی با دیدن این ویدئو و دیدن داستان اون سه گانه احترام بیشتری برای ایشون قائل شدم.

از این ریمیک 2024 چیزی رو اسپویل نمیکنه ولی باید بازی کرده باشید که متوجه منظورم بشید.

نیمه اول که داره سه گانه اصلی دهه 90 رو توضیح میده + نسخه 2008 عالیه:

اگه ویدئو رو دیدین و بازی رو هم تموم کردین الان متوجه دیالوگهای Jeremy تو پایان دو سناریو میشید.

تو ویدئو New Nightmare هم هست که اونهم کلا ریبوت سری بود و داستانش فرق داره ، میتونین اون رو نبینین.
=============
در ضمن من قبل انتشار به انتخاب بازیگرهای این دو شخصیت خیلی ایراد گرفتم ، همینطور به صداگذاریشون که خیلی بد دیالوگها رو ادا میکنن و...
الان حرفم رو پس میگیرم ، به نظرم وجود این دوتا خیلی به بازی کمک کرد.
امیدوارم نسخه بعدی رو هم ببینیم ولی با بودجه بیشتر.
همچنین بخش مبارزات رو کامل بریزن دور و از نو طراحی کنن.
==================

وجود مدلهای اورجینال تو این بازی هم خودش نکته جالبی بود :D
Screenshot 2024-03-27 222645.jpg Screenshot 2024-03-27 222632.jpg
=============

نکته آخر اینکه دیروز گفتم تو تخفیف بالای 60-50 ولی امروز میگم اگه 40-30 درصد هم تخفیف خورد ارزش داره ، ضرر نمیکنین.

آخرین ویرایش:

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
574
زیاد وقت نکردم بازی کنم ولی تا اینجای که بازی رفتم بازی خوبی بوده و با ارزشه.مشکل اصلی بازی گانپلی بدش هست حتی در مقایسه عناوین کلاسیک ps2 مثل سایلنت هیل 2 تا 4 هم گانپلی بازی به نطرم ضعیفتره و اصلا قابل قیاس با re 4 اورجینال نیست . ولی کیفیت معما ها و اتمسفر و داستان باز خوبه . گرافیک تقریبا خوبه البته انیمیشن های حرکت کارکتر ها بده.در کل بازی ارزش داره

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,640
منم یه چند ساعتی بازی کردم با صحبت های دوستان موافقم.با توجه به کمبود بازی تو این سبک که از زمان ps1 سبک مورد علاقم بود بازی ارزش داره.حالا خیلی کم کاری ها داره ولی خوب بازم سرگرم کنندس .مهمترین مشکل بازی هم همون گان پلیشه و تا حدی طراحی ساده موجودات بازی.باز باید بیشتر بازی کنم و بازی رو تکمیل کنم تا بتونم درست نظر بدم ولی جذبم کرده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر