ناگفته هایی از resident evil 4 ، ماموریت لئون اس کندی

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
30.jpg

درود

قول نقد و تحلیل داستان رزیدنت اویل 4 را داده بودم. در حال انجام هست ولی بنا بر مشکلاتی که فعلا دارم نمیتونم ان را تکمیل کنم.

ولی به هر حال بد نیست به نقد ماموریت قهرمان داستان بپردازیم.

موضوعی که میخوام امروز بهش بپردازم، ماموریت لیان در رزیدنت اویل 4 هست، تعدادی از دوستان به داستان این بازی ایراد گرفتن که چرا آمریکا با ان همه دم و دستگاه برای نجات دختر رئیس جمهور فقط یک مامور رو تک و تنها فرستاده به اسپانیا ! ممطئنا این مسئله هرچی باشه ضعف داستانی نیست، چون حتی تو خود بازی هم بهش اشاره میشه ! وقتی که لیان به دو مامور اسپانیایی ماموریتش رو توضیح میده یکی از اون ها با طعنه میپرسه "خودت تنهایی میخوای این کار رو بکنی؟؟" که خوب این مسئله نشون میده نویسنده بازی کاملا از این موضوع اطلاع داشته.

حالا دلایل اینکه چرا لیان خودش تنهایی فرستاده شده میتونه زیاد باشه و توی بازی هم بهش اشاره نشده اما غیر منطقی نیست !

1- در ابتدای بازی لیان خودش توضیح میده تعدادی از افراد محلی ادعا کردن دختری که بسیار به اشلی شباهت داشته رو در منطقه دیدن، خوب پس موضوع تایید شده نیست، بلکه باید بررسی بشه و نمیشه بر روی صحبت یه سری روستایی یه ارتش رو فرستاد توی منطقه.

2- اسپانیا کشوری مثل عراق یا افغانستان نیست که حکومتش هر دم بیلی بچرخه و آمریکا بتونه راحت اونجا نیرو بریزه، درسته که اروپا و آمریکا متحد به حساب میان اما به هیچ وجه مقامات کشور اجازه نمیدن آمریکا یه ارتش تو خاکش خالی کنه.

3- رسوایی سیاسی ! شاید اصلا رئیس جمهور نمیخواد این موضوع عمومی بشه و براش رسوایی سیاسی به بار بیاره، یعنی انقدر وضعیت حفاظت خرابه که به راحتی دختر رئیس جمهور رو توی خاک آمریکا میدزدن و به اسپانیا میبرن؟

4- در چپتر دوم، بعد از مرحله ای که با کمک لوییس دسته بزرگی از گانادو ها رو شکست میدید، از کلبه بیاید بیرون و به سمت مرچنت برید، در کنار مرچنت کلبه کوچک تری مشاهده میکنید که در اون فایلی وجود داره، کمی قبل تر هانیگان به لیان گزارش میده بالگردی که براش فرستاده بودن در راه منهدم شده، اون فایل توی کلبه درمورد همین مسئله ـست و اگه با دقت بخونیدش متوجه میشید که اون ها در دولت فردی از خودشون دارن و اون فرد داره به نفع سدلر کار میکنه !

متن این نامه به شرح زیر هست:

"مدتی قبل، ارباب سدلر به من اطلاع داد که افرادمان هلیکوپتر ارتش آمریکا را منهدم کرده اند.
تا مدتی احتمالا خبری از دخالت خارجیان نخواهد بود.
تا زمانی که دولت آمریکا نتواند خائن را تشخیص دهد، فقط میتواند عملیات های کوچک و پنهانی انجام دهد.
ما باید از این مدت زمانی به عنوان مزیت برای خودمان استفاده کرده و دوباره دختر را دستگیر کنیم."

بقیه نامه ربطی به موضوع نداره.

5- بعد از اینکه دولت بالگرد دوم رو میفرسته ارتباط لیان با هانیگان به وسیله سالازار قطع میشه و خوب مطمئنا دولت نمیدونه این هلیکوپتر رو اصلا کجا بفرسته که لیان پیداش کنه ! و بعد وقتی هم که ارتباط دوباره وصل میشه، لیان دختر رئیس جمهور رو از دست داده ! و باید دوباره برای نجاتش اقدام کنه، اینجاست که دولت بالاخره برای لیان نیروی کمکی میفرسته.

6- نکته آخر اینکه شاید بعضیا بگن چطور توی رزیدنت اویل 5 کرور کرور پشتیبانی برای کریس فرستاده میشد؟ سازمان bsaa سازمانی هست که زیر نظر سازمان ملل داره کار میکنه و وابسته به کشور خاصی نیست، بخاطر همین در اکثر نقاط کره زمین شعبه های مخصوص به خودش رو داره، برای همین هماهنگی و فرستادن نیرو برای سرباز هاش به شدت راحت تر از سازمانی مثل dso یا fos هست که فقط میتونن توی خاک آمریکا به راحتی فعالیت کنن و برای کشور های دیگه مجبور به هزاران هماهنگی هستن.

امیدوارم این مطلب بعضی از ابهامات رو رفع کرده باشد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mr.unknown

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
مطلب بسیار خوبی بود وکاملا مشخص میشه که چرا دولت امریکا لیون روتنها فرستاد
ولی خب یه نکته یی روهم من بگم درمورد بازی :
اینکه بعضی از دوستان داستان این بازی رومسخره وغیر قابل باور میدونند برام اصلا قابل درک نیست..
چونکه به هرحال این یه بازی ویدئویی هستش وقرارنیست همه چیزش واقعی باشه!
شما برید اکثربازی هارونگاه کنید(غیر ازشبیه سازها)میبینیدهمشون تخیلی اند اصلا بازی بایدتخیلی باشه مخصوصا سری رزیدنت اویل
بازم داستان اویل4 اونقدر که بعضی دوستان میگن افتضاح نیست وبرعکس !خیلی هم خوب کارشده
داستان وگیم پلی ومحیط های اویل4همشون طوری طراحی شدن تا تجربه ناب ازترس ودرعین حال جذابیت ازنوع رزیدنت اویلی!!به مخاطب نشون بدن

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
ممنون بهزاد جان ... :x
دلم واسه اویل 4 تنگ شده بود ... با وجود 15 بار تموم کردنش هنوزم راجع بهش مطلب میخونم ...
اگه اینقدر درس خونده بودم الان دکترا داشتم :d

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
مطلب بسیار خوبی بود وکاملا مشخص میشه که چرا دولت امریکا لیون روتنها فرستاد
ولی خب یه نکته یی روهم من بگم درمورد بازی :
اینکه بعضی از دوستان داستان این بازی رومسخره وغیر قابل باور میدونند برام اصلا قابل درک نیست..
چونکه به هرحال این یه بازی ویدئویی هستش وقرارنیست همه چیزش واقعی باشه!
شما برید اکثربازی هارونگاه کنید(غیر ازشبیه سازها)میبینیدهمشون تخیلی اند اصلا بازی بایدتخیلی باشه مخصوصا سری رزیدنت اویل
بازم داستان اویل4 اونقدر که بعضی دوستان میگن افتضاح نیست وبرعکس !خیلی هم خوب کارشده
داستان وگیم پلی ومحیط های اویل4همشون طوری طراحی شدن تا تجربه ناب ازترس ودرعین حال جذابیت ازنوع رزیدنت اویلی!!به مخاطب نشون بدن

داستان بازی فوق العاده بود. کی مسخره کرده تا تکلیقشو روشن کنم؟!:d همه چیش عالی بود.

نکته ای که بعد از این عنوان دیگه تو هیچ قسمتی از رزیدنت ندیدم تعادل مابین گیم پلی وداستان بود. همه ی شخصیت ها با یک هدف مشخص تو داستان بودند. سازنده بیخود و بی جهت شخصیتی را برای پرکردن زمان بازی تو داستان جا نداده بود

کم بیش رولیشنز 1 هم تونسته بود به این مهم برسه.

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
داستان بازی فوق العاده بود. کی مسخره کرده تا تکلیقشو روشن کنم؟!:d همه چیش عالی بود.

نکته ای که بعد از این عنوان دیگه تو هیچ قسمتی از رزیدنت ندیدم تعادل مابین گیم پلی وداستان بود. همه ی شخصیت ها با یک هدف مشخص تو داستان بودند. سازنده بیخود و بی جهت شخصیتی را برای پرکردن زمان بازی تو داستان جا نداده بود

اره کاملا موافقم
داستان وگیم پلی کاملا باهم مطابق بودند واین یکی ازدلایل جذابیت این بازی هستش
همونطور که گفتم عده یی بدون اینکه چیزی بدونند ایراد میگیرند به داستان بازی درحالی که به نظرم هیچ نکته مبهمی درداستان وجود نداره

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood

دقیقا منم همیشه همینو میگم خیلی از این جهت بالانس خوبی داره .... همچین چیزی نه تنها تو سری اویل بلکه تو بقیه بازی ها هم کمه ..
تقریبا متال گیر فقط یارای رقابت داره :x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر