درخواست کمک - PSP های Brick شده

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
سلام خدمت تمامی دوستان و اعضای این فروم. مشکلی که من دارم رو خیلی های دیگه هم دارند . کلی تو فروم های اینجا گشتم و جواب مناسبی پیدا نکردم. به خاطر همین این موضوع رو درست کردم تا شاید هم مشکل خیلی از دوستان دیگه هم حل بشه.
راستش PSP من Brick شده. یا همون مادر بردش خالی شده. هنوز که هنوز است بعد از چند ماه Programeri برای psp نیومده که باهاش بشه این psp ها رو دوباره درست کرد. اکثر اوقات هنگام upgrade یا downgrade این مشکل پیش میاد.
من می خواستم بدونم باید چی کار کنم تا مشکلم حل بشه؟ آیا تنها راهش عوض کردن مادر برد است ؟ من حتی تو سایت ebay مادربرد های زیادی دیدم و دسترسی به خرید از سایت را دارم. اما بالاخره باید عموم برام بخره و از آمریکا بفرسته که یکم هزینش زیاد میشه.
کسی جایی رو میشناسه تو ایران که مادربرد سالم PSP بفروشه ؟؟؟
بالاخره خوشحال میشم یک راهنمایی کامل برای کسانی که این مشکل رو دارند و تعدادشون هم کم نیست پیدا بشه و هم مشکل خود من حل بشه.
منتظر راهنمایی و کمک شما دوستان عزیز هستم.

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
علت خرابی

راستش هنگامی که داشتم PSP رو آپگرید میکردم مموری را در آوردم و بعد از چندبار کنسل کردن دیگه خاموش شد و روشن نشد. خودم می دونم اشتباه کردم . خواهشا بهم نگید که چرا آخه اینکارو کردم راه حل پیش روم بزارید.
در ضمن PSP من مدل 1006 است و گارانتی استرالیا باید باشه. گیگا پک هم هست.
Firmware اون هم 2.5 بود.
خواهشا کمک کنید و بگید چی کار باید بکنم .
چجوری میتونم درستش کنم ؟؟؟

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
شرمنده كه اينو ميگم ولي تنها راهش اينه كه بندازيش دور چون راه ديگه اي نداره.
ميگردم ببينم راهي هست يا نه...
كه بعيد ميدونم راهي باشه.
با تشكر...

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
فکر نکنم

شرمنده كه اينو ميگم ولي تنها راهش اينه كه بندازيش دور چون راه ديگه اي نداره.
ميگردم ببينم راهي هست يا نه...
كه بعيد ميدونم راهي باشه.
با تشكر...
فکر نکنم اینطور که تو میگی باشه . چون آخرش اینه که با تعویض مادربرد درستش می کنم. دوما چرا بندازم دور ؟؟؟ وقتی یک PSP دیگه خریدم اولا همه وسایلش رو دوتا دارم مثل شارژر و باطری و همچنین می تونم از این PSP برای شارژ باطری اضافه ام استفاده کنم. یا اگه هروقت یک قطعه خراب شد از وسایل این به عنوان لوازم جانبی استفاده کنم مثل LCD یا Laser UMD اون خوب می ارزه.
حالا در هر صورت ممنون میشم اگه راه حلی برای من پیدا کنی که مشکل خیلی ها رو حل کردی.

آخرین ویرایش:

ehsanxx

کاربر سایت
Jul 22, 2006
167
من فروختم
هیچ راهی نداره
مادر برد عوض کردن هم به این راحتی ها نیست تازه آخرش میبینی اندازه یه psp نو پول خرج کردی
به ony$ ایمیل بزن اگر گارانتی داری بگو موقع آپگرید اینطوری شد و بگو الان تو ایرانی شاید قبول کنن از طریق پست براشون بفرستی به سونی هنک کنگ داخل دفترچه پی اس پی آدرسش هست

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
خوب ببین تو برام پیغام فرستاده بودی 70 تومن فروختیش که اگه حتی value pack بوده ماله تو بازم ب ااین قیمت نباید میفروختی من اگه جای تو بودم نگهش میداشتم. همون فقط LCD دستگاهت 50 تومن می ارزید حالا شارژر و Laser UMD و حتی هدفون هاش خیلی با ارزش تر از این قیمتی بود که تو فروختیش.
سوال من اینه که ؟ اولا این مد چیپ چیه ؟؟؟ دقیقا چی کار می کنه ؟؟؟ اگه بشه تو خارج پیداش کرد قیمتش چنده ؟؟؟
دوما اگه مادربرد PSP پیدا کنم با عوض کردن مادربرد این مشکل حل میشه دیگه ؟؟؟

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
بعدش راجع به این گارانتی هم که گفتید. من زنگ زدم به شماره پشتیبانی سونی تو امریکا و باهاشون کلی حرف زدم. اول مدل psp من رو پرسید مدل PSP من 1006 است بهم جواب دادن که ما فقط 1000 و 1001 رو پشتیبانی می کنیم. حتی حاضر نبود بگه باید چی کار کنم یا PSP من ماله کدوم کشوره. با کلی بدبختی فهمیدم اونا اون مدل هایی رو که ماله خودشون هست وبریک میشه رو میگیرند و تعویض می کنند. اما مدل PSP من 1006 است و نمی دونم گارانتی اش ماله کجاست . توی دفترچه راهنمای تو جعبه هم هیچ شماره ای نیست.
ممنون میشم تو این زمینه هم کسی کمکم کنه.

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
سلام سينا جان
چه خبر؟
راستش دقيقا همين اتفاقت مال من هم افتاد
مدل دستگاه من هم دقيقا 1006 (كانادا)بود
من هم حواسم نبودو زدم آپگريد ورژن 2.6 و زودي خاموش كردم اما برك شده بود
خلاصه اين در و اون در زدم و فرشته ي نجاتم محمد رضا يا به قول خودم ممل يا chalenge everyting گفت اين نوع برك شدن يك راه حل داره و اون هم وايسي تا مدچيپ براي پي اس پي بگيري
و البته بگم برك نشده در اصل فلشش خالي شده و نيازي هم نيست مادر بورد عوض كني فقط صبر كن تا مدچيپ باد بعد اونوقت اون مدچيپ باعث ميشه تمام فلش پي اس پي رو نگه داره و ساپورت كنه و دوباره صداي طنين انداز پي اس پي رو بشنوي!!!!!!!
البته من زياد صبر نكردم يكي ديگه خريدم و دارم بازي ميكنم(بگم كه 2 تا پي اس پي هم قبل از اين سوزوندم:cheesygri به من ميگن سلطان سوزوندن:p اما 2 تاي قبلي اينطوري نبود بلكه ناگهاني و تقصير خودم هم نبود )
اميدوارم كاري در حقت كرده باشم سينا جان

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
بعدش راجع به این گارانتی هم که گفتید. من زنگ زدم به شماره پشتیبانی سونی تو امریکا و باهاشون کلی حرف زدم. اول مدل psp من رو پرسید مدل PSP من 1006 است بهم جواب دادن که ما فقط 1000 و 1001 رو پشتیبانی می کنیم. حتی حاضر نبود بگه باید چی کار کنم یا PSP من ماله کدوم کشوره. با کلی بدبختی فهمیدم اونا اون مدل هایی رو که ماله خودشون هست وبریک میشه رو میگیرند و تعویض می کنند. اما مدل PSP من 1006 است و نمی دونم گارانتی اش ماله کجاست . توی دفترچه راهنمای تو جعبه هم هیچ شماره ای نیست.
ممنون میشم تو این زمینه هم کسی کمکم کنه.

ن از چند نفر كه پرسيدم گفتن 1006 كانادا هيچ جا رو ساپورت نميكنه مگر اينكه خودت شخصا بري داخل جايي كه پي اس پي رو مونتاژ ميكنن و اونجا خودت بدي دستشون و بهت بگن كي برگردي و چقدر پول بياري و ورژن دستگاه رو هم ميگذارن آخرين ورژن يعني 2.71

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
مد چیپ !!!

سلام Slipknot عزیز. ممنون خبری نیست. شما چه خبر ؟؟؟ دقیقا مشکل من هم عین ماله تو شده. یعنی اولا باید قید گارانتی رو بزنم دیگه ؟؟؟ دوما این مدچیپ چی هست ؟؟؟ بک قطعه الکترونیکی است ؟ روی PSP باید نصب بشه ؟ با نه دستگاهیه که فلش رو دوباره پر میکنه و دوباره رو PSP برمیداره Firmware میریزه ؟ اگه میشه کمکم کنی که قیمتش حدودا چنده ؟ اصلا این مدچیپ تو خارج اومده ؟ اگه اومده چجوریه جریانش ؟ اگه یک سری اطلاعات کامل راجع به این مدچیپ بهم بدی ممنون میشم.
پس تو الان دقیقا 3 تا PSP سوزونده داری ؟؟؟ نه ؟؟؟ پس یک کلکسیون کامل از لوازم یدکی داری. چیزی لازم داشتیم بیایم سراغت. نه بابا من اونقدر پول ندارم که دوباره برم بخرم. همون یکی رو هم اون زمان 390 تومن پول دادم بابتش.
مد چیپ !!! :eek: بروبچ هرکی راجع به مدچیپ اطلاعات دقیق داره بگه :confused:

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
slipknot اسم داره اسمشم سپهره:p
خوب ببين اصولا تو پلي استيشن 1 يا 2 داشتي و ميدوني كه بازي هاش كپي هست ديگه خوب؟
به اوني كه كپي ميكنه ميگن مد چيپ اما براي پي اس پي قضيه فرق ميكنه به دلايلي و اين مدچيپ باعث ميشه كل دستگاه كپي خور شه و اين ورژن هاي سوني ديگه به دردش نخوره و هركي هر پي اس پي داشت بدون اينكه ورژنش از يكي ديگه بيشتر باشه يا كمتر باشه از همون قابليت هاي ديگه ي پي اس پي كه مدچيپ دارن استفاده ميكنه
يعني يكي كه پي اس پي داره ورژنش 1.5 هست اگه مدچيپ نداشته باشه نميتونه والپيپر براي صفحش بگذاره اما 2 به بالا ها ها ميتونن حالا اگه مدچيپ بياد فلش دستگاه رو يك نوع استاندارو نوعي قابل نظيم ميكنه كه همه ميتونن از اون قابليت ها بهره مند بشن
مدچيپ سخت افزاريه و روي مادر بورد وصل ميشه و قيمتش هم حدودا 120 دلار هستش
من كه تا الان 2 تا پيش خريد كردم اما از شانس بديادم نيست اسم سايتش رو و خوشبختانه وقتي كه پيش خريد كردم آدرس دادم تا براي اين زمان ها شانسي داشته باشم

خلاصه كه اگه نميخواي پي اس پيه ديگه اي بخري بايد صبر كني تا مدچيپ بياد كه هنوز نيومده
در ضمن و اون 2تاي قبلي رو گذاشتم توي وينرينم تا ياد خاطررات بد گذشتم بيفتم:cheesygri
و يك چيز ديگه سينا جان
خواهشا اينقدر پستبه پست نده چون هم بچه ها خسته ميشن هم اگه همينطوري بري ميشه صفحه ي دوم و اونوقت كسي حس و حال اين همه نوشته رو نداره
و يكي ديگه هم لازم نيست هر جا كه مبحث پي اس پي باشه بري بگي پي اس پي من برك شده چون هركي كه ميره تاپيك بازي هاي پي اس پي به اينحا ها هم سر ميزنه چون همش مربوط به پي اس پي هست ويمبينه بالاخره:D
فعلا قربان يو

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
پاسخ کامل

فکر کنم بالاخره خودم و با کمک راهنمایی دوستان عزیز به یک جواب کامل رسیدم.
اول از همه اگه همچین مشکلی داشتید سعی کنید از گارانتی استفاده کنید. ( اگه PSP رو از صوت و تصویر پایتخت گرفتید PSP های اونا یک سال گارانتی تعویض داره ) حالا اگه به هر علتی نتونستید از گارانتی استفاده کنید شما باید یک جوری مادربرد PSP رو عوض کنید. یا اینکه از مد چیپ استفاده کنید.
اول تعویض مادربرد رو توضیح میدم. شما اولین چیزی که نیاز دارید یک مادربرد PSP هست. خوب حالا مادربرد رو از کجا تهیه کنیم. من که تا امروز تو کل ایران جایی رو پیدا نکردم که این قطعه رو داشته باشه. تنها جایی که همیشه میشه پیداش کرد تو حراجی های سایت ebay هست. از اونجا هم بخواهید بخرید طبق تجربه ای که من داشتم همه حراجی ها با قیمت 30-40 دلار شروع میشه ولی زیاد خوشحال نباشید که من نتونستم در پایان حراجی زیر 100 دلار پیدا کنم.

راه دوم و خیلی بهتر استفاده از مد چیپ است. این مد چیپ یک خوبی داره که خودش دارای یک فلش دوم است. یعنی وقتی PSP شما فلشش خالی شده است. شما می تونید از این مدچیپ به عنوان فلش استفاده کنید. حالا دقیقا مطمین نیستم که فلش اصلی رو هم دوباره پر میکنه یا نه. اگه اینطوری باشه شما می تونید PSP های دیگه رو هم تعمیر کنید. مزیت دیگر مد چیپ اینه که بازی های کپی رو هم اجرا میکنه.
این هم عکس مد چیپ
up_pspa.jpg

یک عکس دیگه
psp_up-feat.jpg

خوب حالا مدچیپ از کجا بخریم. زمانی که من این مطلب رو می نویسم هنوز تو ایران اثری از مدچیپ نیست. قیمت مدچیپ اولش 99 دلار بود اما حالا 89 دلار شده است. شما می تونید به اقوام یا آشنا هاتون بگید از این سایت برای شما مدچیپ رو خریداری کنه و بفرسته.
اطلاعات دقیق مدچیپ و نحوه خریدش تو این آدرس
http://www.modchip.com/psp/undiluted_platinum_order.php

امیدوارم توانایی پر کردن فلش اصلی رو هم داشته باشه. اگه اینطور بود و من خریدم تمام PSP های خراب شده رو براتون درست می کنم.
راستی اگه PSP شما مدل TA-082 است توانایی کار با Mode Chip رو نداره. برای انکه بدونید این مدل نیست این عکس رو ببینید
http://www.modchip.com/installpics/psp-up/TA-08220check.jpg
اگه نوشته ای پشت نباشه یعنی نیست.
امیدوارم براتون مفید واقع شده باشم

آخرین ویرایش:

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
سپهر جون یک جواب کامل نوشتم امیدوارم بدرد تو هم بخوره و مشکل PSP های تو هم حل بشه بخونش. در ضمن مدچیپ اومده وقیمتش همراه با وسایل جانبی کامل به علاوه یک کابل usb مجانی 89 دلار شده. اگه خواستی اون بالا آدرس خریدش رو دادم
در مورد دوم هم چشم دیگه همه جا نمیگم بریک شده .

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
من فقط نميدونستم اومده چون وقتي پيش خريد كردم گفتن براتون ميفرستيم اما هنوز نيومده تازه اونموقع من 120 دلار خريدم
البته اون دو دستگاهي كه خراب كردم اونا برك نشده بلكه فجيع تر بوده!!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر