آموزش وصل شدن psp به اینترنت به وسیله laptop

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
این آموزش را برای افرادی میزارم که لپ تاپ دارن و می خوان با psp به لپ تاپ وصل شن و به اینترنت وصل بشن.​

1.شما اول نیاز دارین که کانکشنی که لپ تاپ باهاش به اینترنت وصل شده را share کنین برای اینکار:

از کانکشنتون که لپ تابتون باهاش به اینترنت وصله property بگیرین و روی بعد به تب Advanced برین و موزد زیر را فعال کنید:
Allow other network users to connect through this computer's Internet connection

2.حالا از کانکشن مربوط به وایرلستون property بگیرین و روی Configure کلیک کنید بعد در صفحه جدید به تب Advanced بروید.

-گزینه ی AP Operational Mode رو انتخاب کنید و استاندارد مورد نظر رو انتخاب کنید که اگه فریم ور های 1.5 به بعد 11g رو نیز ساپورت می کنن می تونین اگه فریم ورتون جدیده اونو انتخاب کنید که بهتره.

(الان من نمی دونم مغزی فریم ور ها 1.5 هست آیا 11g رو ساپورت می کنه یا نه اگه مشکل داشتین با جفتش تست کنین یا حالت رو بزارین رو Mixed mode )

-قسمت Channel to start ad/hoc AP رو هم همون 1 می تونین بزارین اونوقت ماله خود psp رو Auto میزاریم تا مشکلی پیش نیاد.

-حالا شما Device Type رو انتخاب کنید اینجا باید حالت رو از Wireless Station (STA) به Access Point (AP) تغییر دهید تاکارت شما به جای سرویس گیرنده به سرویس دهنده تبدیل شه.

-مرحله بعد STA Network Tyep را روی Infrastructure قرار دهید.

ok کنین تا تنظیمات save شود.

3.حالا به Access point تتون باید یک SSID بدهید (همون اسمی که موقع سرچ با دستگاه های دیگه مثل psp در صفحه می بینین.) برای اینکار:

-از کانکشن مربوط به وایرلستون property بگیرین به تبه Wireless Networks بروید و در قسمت Prefered Networks روی add کلیک کنین. در صفحه ای که باز می شه در قسمت Network name (ssid) اسم مورد نظرتون رو بدین.

-برای راحتی کار هم Authentication , Encryption رو غیر فعال می کنیم پس برای اینکار Network Authentiocation رو Open قرار دهید و Data Encryption رو هم Disabe قرار دهید.

ok کنین تا تنظیمات save شود.

4.حالا وقتشه با psp وصل شوید اون کارها رو که دیگه می دونین .(Infrastucture Mode را یاید انتخاب کنید و اسکن کنین و بعد وصل شین چون Authentication و Encryption هم نگزاشتیم دیگه کار خاصی نیاز نیست و IP گرفتن هم اتو باشه یعنی easy رو انتخاب کنین و ...)

نکات:

-کارت وایرلس لپ تاپتون باید قابلیت تعویض حالت از Wireless Station (STA) به Access Point را داشته باشد.

-کارت های شبکتون باید با هم bridge باشن.

-چون Authentication و Encryption نزاشتیم هر کسه دیگه که نزدیک شما باشه می تونه با هر دستگها وایرلس دیگه از اینترنتون استفاده کنه .

آخرین ویرایش:

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
اخ اخ شرمنده صوتی دادم.
شما اول تو همو تب اولی یعنی جنرال روی configure کلیک کن بعد توی اون صفحه که باز میشه برو به تبه advanced .

MerlinManson

کاربر سایت
Jun 27, 2006
89
نام
پویان
-حالا شما Device Type رو انتخاب کنید اینجا باید حالت رو از Wireless Station (STA) به Access Point (AP) تغییر دهید تاکارت شما به جای سرویس گیرنده به سرویس دهنده تبدیل شه.

این قسمت هم نیست ممکن نیست با یه اسم دیگه یا جای دیگه باشه:cool:

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
اگه شما اون option رو ندارین یعنی کارت شبکتون قابلیت تبدیل شدن به Access Point رو نداره که تو نکات هم بهش اشاره کردم.

نمی دونم چرا نمی تونم الان ادیت کنم پست رو .
چون من تایپ فارسی یکم ضعیفه داداشم اینجا بود بهش گفتم اون تایپ کرد دستش تند تر بود یکی 2 تا صوتی داده بود یکیش اون بود یکی دیگه هم:

نکته دوم نیازی نیست به bridge . فقط وقتی به بریدج نیازه که به خواهین رو چند کارت share کنین.
و نکته دیگر اینکه اگه کانکشن دیگه ای هم دارین باید اونرو disable کنین.

MerlinManson

کاربر سایت
Jun 27, 2006
89
نام
پویان
کل تنظیمات من اینه:
01.JPG

02.JPG

03.JPG

اخه من با پاکت پی سی لپتاپم رو کنترل می کنم با wireless
راستی چند تا تنظیمات توی wireless networksتوی advance هست انجا access point هم داره اون نیست

آخرین ویرایش:

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
این اسامی در مارک های مختلف شاید یکم فرق کنه وبسته به مارک یکی دو آپشن کم و زیاد داشته باشه.
اما از روی اسمشون و تنظیماتشون می تونین بفهمین.
شما توی گزینه آخر wireless mode چه option هایی رو می تونین تغییر بدین؟
می خوام بدونم توش چه چیزیو تغییر می تونی بدی infrasructure و ad/hoc رو می تونی تغییر بدی یا همو device type که می گی نداره.

اگه اونجا نتونی تغییر بدی فکر نکنم کارتت قابلیت تغییر وضغیت به AP رو داشته باشه.

میگم تو مارک های مختلف option ها اسماشون یکم فرق داره و حالتاشون یکم شاید فرق کنه اما از رو اسمشون و گزینه هاشون می تونین بفهمین همونه یا نه دیگه کار خودتونه چون من که نمی تونم بشینم پشت سیستمتون .

MerlinManson

کاربر سایت
Jun 27, 2006
89
نام
پویان
توی اونجا فقط تنظیمات مربوط به band هست که من گزاشتم روی 802.11b only
ولی توی mixed mode protection گزینه های CTS و RTS داره اینا برای چیه:blushing:

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
اونارو بیخیال

CTS:Clear To Send
RTS: Request To Send

ربطی به این مسئله نداره باید توی آپشن هات بتونی نوع wireless station به Access Point مهم ترین گزینه همینه.

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
-گزینه ی AP Operational Mode رو انتخاب کنید و استاندارد مورد نظر رو انتخاب کنید که اگه فریم ور های 1.5 به بعد 11g رو نیز ساپورت می کنن می تونین اگه فریم ورتون جدیده اونو انتخاب کنید که بهتره.

من اصلا نمی فهمم . :biggrin1:

مال من اصلا AP Operational Mode همچین گزینه ای رو نداره . :blushing:

حالا شما Device Type رو انتخاب کنید اینجا باید حالت رو از Wireless Station (STA) به Access Point (AP) تغییر دهید تاکارت شما به جای سرویس گیرنده به سرویس دهنده تبدیل شه.

اینجا رو هم نمیفهمم . :biggrin1::blushing::blushing:

میشه یکم توضیح بدی . ؟ :blushing: :love: :love:

اگه ID تو Yahoo Messenger داری لطفا بده . :love: :love: :love: :blushing:

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
هر دو شما یک کارت شبکه مشابه دارین من یه سرچ کردم دیدم خیلی ها برای انجام چنین کاری و وصل کردن چه psp و چه ds به آن مشکل دارن.
حتی تمام ستینگ های تبه advanced شما رو در اینجا دیدم:

http://www.intel.com/support/wireless/wlan/sb/cs-025787.htm#top

اما هیچکدوم شما رو قادر به تبدیل وایرلستون از حالت کلاینت به یک access point رو نمی ده.
جایی هم خوندم که برنامه هایی هستن که اینکارو برای بعضی از اینجور کارت ها فراهم می کنه:

http://www.nat32.com/nat32e/htm/softap.htm
(که البته از سرویس NAT خود ویندوز هم استفاده شده که شاید یکم برای شما سنگین باشه )

دیگه نمی دونم این دیگه کار شماست من راه کلیو نشنتون دادم.شما می تونین به ساپورت اینتل یه mail بزنین و ازشون بپرسین آیا این مدل کارت وایرلس که الان شما دارین قادر به تبدیل شدن به Access point هست یا خیر.و اگه پاسخ مثبت داد ازشون یه ریسورس بخواهین برای نحوه کانفیگ کردنش.

من برای یکی از دوستام کارت وایرلسش اینتل نبود راه انداختم و استفاده هم کرد.

-----------------------------------------------------------------------------------------

من اصلا نمی فهمم .

مال من اصلا AP Operational Mode همچین گزینه ای رو نداره .

اینم خوب مسلمه دیگه وقتی نمیتونی به AP تبدیل کنی کارتترو معلومه آپشن ها و ستینگ های مربوط به AP رو هم نداره . (یعنی اگه می تونستی device type رو تغییر بدی اون موقعه چنین ستینگی معنی می داد و وجود می داشت.)

آخرین ویرایش:

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
هر دو شما یک کارت شبکه مشابه دارین من یه سرچ کردم دیدم خیلی ها برای انجام چنین کاری و وصل کردن چه psp و چه ds به آن مشکل دارن.
حتی تمام ستینگ های تبه advanced شما رو در اینجا دیدم:

http://www.intel.com/support/wireless/wlan/sb/cs-025787.htm#top

اما هیچکدوم شما رو قادر به تبدیل وایرلستون از حالت کلاینت به یک access point رو نمی ده.
جایی هم خوندم که برنامه هایی هستن که اینکارو برای بعضی از اینجور کارت ها فراهم می کنه:

http://www.nat32.com/nat32e/htm/softap.htm
(که البته از سرویس NAT خود ویندوز هم استفاده شده که شاید یکم برای شما سنگین باشه )

دیگه نمی دونم این دیگه کار شماست من راه کلیو نشنتون دادم.شما می تونین به ساپورت اینتل یه mail بزنین و ازشون بپرسین آیا این مدل کارت وایرلس که الان شما دارین قادر به تبدیل شدن به Access point هست یا خیر.و اگه پاسخ مثبت داد ازشون یه ریسورس بخواهین برای نحوه کانفیگ کردنش.

من برای یکی از دوستام کارت وایرلسش اینتل نبود راه انداختم و استفاده هم کرد.

-----------------------------------------------------------------------------------------

اینم خوب مسلمه دیگه وقتی نمیتونی به AP تبدیل کنی کارتترو معلومه آپشن ها و ستینگ های مربوط به AP رو هم نداره . (یعنی اگه می تونستی device type رو تغییر بدی اون موقعه چنین ستینگی معنی می داد و وجود می داشت.)
یعنی هیچ راهی نداره ؟

در ضمن ورژن برانامه ی من بالاتر از مال شماست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر