Driver: Parallel Lines

خوب يه معرفي ازاين بازي بكنيم تا بعد
زمانی که شرکت آتاری در جولای سال 1999 اولین شماره از بازی درایور را با نام Driver 1 بر روی کنسول پلی استیشن عرضه کرد می توان گفت که نمایش موفقی داشت و توانست طرفداران بی شماری را به سوی خود جلب نماید. در این شماره از بازی بسیاری از عناصر از سری بازی های GTA تقلید شده بود مانند شهر بزرگ , ماشین های انهدام پذیر , و پلیس های خشن که زیبایی خاصی داشت. Driver2 در سال 2001 منتشر گشت که در زمان خود یکی از بهترین بازی های سبک رانندگی/ اکشن به حساب می آمد که قسمتهای از مراحل بازی باید بدون اتومبیل ادامه میداد که هیجان بازی را به مراتب بالاتر برده بود و از تکراری بودن آن می کاست ؛ از نظر گرافیکی نیز پیشرفت خوبی داشت و شهر هایی مانند شیکاگو و میامی و ... به زیبایی در آن ترسیم شده و از طراحی خوبی برخوردار بودند ، همچنین کنترل اتومبیل ها با نهایت دقت و زیبایی درست شده بود . و بالاخره درایور 3 بعد از هیاهوی و تبلیغات بسیار در سال 2004 منتشر شد که متاسفانه یکی از بدترین بازی های این چند سال اخیر محسوب می شد که شکست بزرگی را به Reflections استودیوی سازنده آن و در ادامه به شرکت بزرگ Atari ناشر این بازی وارد کرد . از مشکلات این شماره میتوان به داستان قابل پیشبینی , تعداد کم ماشین ها , و طراحی ضعیف مراحل بازی اشاره کرد .
اما گویی شماره 4 از سری بازی های درایور تفاوت های بسیاری ( بنابر گفته سازندگان آن) نسبت به نسخه های قبلی کرده است . این شماره از بازی Driver: Parallel Lines نام دارد . این بار شرکت آتاری به حرف طرفداران خود گوش کرده است و بازی را از جهات مختلف تغییر داده است . یکی از بهترین و مهمترین قسمتی که سازندگان بازی بر روی آن کار کرده اند حالت کنترل ماشین و رانندگی با سرعت بسیار است . 85 درصد از مراحل بازی عملیاتی است که شما باید بوسیله ماشین انجام دهید و تنها 15 درصد از بازی را مراحلی تشکیل میدهند که شما باید خارج از اتومبیل انجام می دهید . در این شماره شهر های Manhattan و New York وجود دارند که شهر ها حالت های زمان گذشته و حدودا سال 1970 را دارند

داستان بازی هم به طور کلی و اساسی تغییر نکرده است . شما یک راننده ی تازه کار و جوان هستید . کسی که کم کم پا در راه خلاف می گذارد و شروع به انجام جنایات مختلف در شهر می نماید . شرکت آتاری اعلام کرده است که دگرگونی بسیار مهمی هم در این شماره رخ داده است ولی متاسفانه اطلاعات بیشتری در این مورد در دسترس نیست . یکی دیگر از تغییرات بازی اضافه شدن 2 حالت دیگر بازی به نام Director Mode و Mini Game به بازی است، که حالت مینی گیم همان حالت Free Ride در شماره قبلی است و تغییری نکرده است . یکی از ویژگی های این شماره در حالت بازی آنلاین می باشد که کلا داستان بازی تغییر میکند . شما در این قسمت باید ماشین های پلیس را از بین ببرید ، همچنین چندین مرحله کوچک هم در بازی گنجانده شده . در حالت Mini Game شما میتوانید به انجام مسابقات مختلف مانند مسابقات بدلکاری و مسابقات Time Trial و چندین نوع مسابقه دیگر بپردازید .
وسعت شهر نسبت شماره های قبلی بزرگتر و وسیع تر شده است . چیزی حدود 80 ماشین قابل سوار شدن در بازی وجود دارد . چند نوع از ماشین ها , ماشین های اسپرت شده , ماشین های بسیار پر سرعت , کامیون ها , 18 چرخ ها , اتوبوس , انواع موتور سیکلت ها و بلدزر ها و تانک هستند که در انواع مختلف در بازی وجود داردند . شما هر ماشینی را در هر زمانی که دوست داشته باشید می توانید به سرقت ببرید و نیازی به خریدن این ماشین ها نیست . یکی از ویژگی های مهم دیگر که در بازی اضافه شده است این است که اگر شما وارد ترافیک سنگینی بشوید و راننده یک ماشین را از ماشینش به بیرون بکشید به حجم ترافیک اضافه خواهد شد ولی تغییر در اینجاست که شما می توانید به صورت همزمان 200 کاراکتر و 80 ماشین را در صفحه ببینید که نسبا به درایور 3 بسیار وسیع تر شده است .
گرافیک بازی هم نسبت به شماره های قبل تغییر زیادی نکرده است ولی سازندگان بازی اعلام کرده اند که تا زمان وارد بازار شدن نسخه ی جدید گرافیک را بهتر خواهند کرد و گفته شده که تمام مشکل های موجود در درایور 3 برطرف شده است و دیگر مشکلی از نظر
گرافیکی در بازی وجود ندارد . در بازی ماشین ها ی بسیار قدرتمندی وجود دارد که با برخورد به آنها امکان دارد نصف ماشین شما از بین برود . در این شماره تصادفات به صورت صحنه آهسته دیده می شوند و در هنگام برخورد صدای بسیار مهیبی به گوش می رسد که به هیجان بازی می افزاید . مانند شماره های قبلی مردم هم در خیابان ها وجود دارند . ولی به سبب افزایش وسعت بازی تعداد مردم خیلی بیشتر شده است و در هر فریم از بازی شاهد حضور تعداد زیادی از مردم هستیم .
طراحی شهر ها بسیار ظریف و عالی انجام شده است وبه طوری که اگر شما به خیابان های شهر نیویرک آشنا باشید میتوانید به راحتی به آن خیابان ها بروید . ولی در شهر ها مکان هایی هم وجود دارد که فقط در دنیای مجازی است و وجود خارجی ندارد و تنها به دلیل بالا رفتن هیجان بازی اضافه شده اند . زیرا مراحلی هیجان انگیزی در این مکان ها رخ می دهد . چند تا از مناطق اصلی بازی شامل Manhattan, Harlem, the Bronx, New Jersey, Staten Island, Queens, Brooklyn و Coney Island است که فقط تعداد کمی از آنها هستند . نقشه بازی هم تغییری نکرده است و مانند شماره قبلی است و می توانید در آن محل ماموریت خود و چیزهای مختلفی را ببینید .
در این بشماره از بازی تلاش بسیار زیادی برای بهبود هوش مصنوعی بازی شده است . دشمنان و پلیس ها بسیار پیشرفته تر و حرفه ای تر نسبت به درایور 3 هستند . در این شماره شما حتما باید به انجام جنایات و کار های خلاف بپردازید و دیگر مانند قبل حق انتخاب ندارید ، وقتی شما قانونی را زیر پا میگذارید پلیس ها به سرعت شما را شناسایی میکنند و در کل نسبت به قبل بسیار هوشمند تر شده اند . به طور مثال اگر شما ماشینی را به سرقت ببرید صاحب ماشین به سرعت با پلیس ارتباط بر قرار میکند ولی شما باید به سرعت از آن منطقه دور بشوید . یکی دیگر از امکانات بازی که از GTA تقلید شده است امکان رفتن به گاراژ و رنگ کردن ماشین است که باعث میشود از دست پلیس ها خلاص شوید شما می توانید ماشین هایی را که به سرقت میبرید به گاراژ بیاورید و آنها را از جهات مختلف بهبود ببخشید . مواردی که می توانید آنها را ارنقا دهید شامل : بهبود رانندگی و بهبود کارایی موتور و اضافه کردن انواع نیترو به ماشین و قسمت های مختلف دیگری از جمله تعویض رینگ , تعویض تایر , گذاشتن سیستم صوتی و غیره می باشد . همانطوری که قبلا گفته شد مراحل تیراندازی کمتر شده و بیشتر مراحل بازی در داخل ماشین انجام می شود . زمانی که شما از ماشینتان پیاده می شوید حالت نمایش سوم شخص است و می تواید در مواردی که باید با دقت به چیزی بنگرید از حالت زوم استفاده کنید که باعث جلو رفتن دوربین میشود . یکی دیگر از موارد اضافه شده به بازی امکان رانندگی و تیراندازی به صورت هم زمان است .این امکان باعث میشود تا راحت تر بتوانید از پس دشمنان و پلیس ها بر بیایید .زمانی که شما در انجام ماموریتی بازنده میشوید باید زمانی را صبر کنید زیرا تنها 2 گزینه ی Quit و Replay را در اختیار دارید . بازی بعد از چند ثانیه دوباره شروع می شود .
بعضی از امکانات بازی آنلاین این است که می توانید از ماشین های ساخته شده و اسپرت شده در حالت بازی معمولی در قسمت آنلاین استفاده کنید . گفته می شود که 8 بازیکن می توانند به صورت هم زمان به بازی آنلاین بپردازند . یکی دیگر از ویژگی های بازی آنلاین این است که شما در هنگامی که در حال انجام ماموریت هایتان هستید می توانید با زدن کلید استارت و انتخاب بازی آنلاین یکسره به بازی آنلاین بروید که همچین امکانی در کمتر بازی به چشم می خورد .
مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد چگونگی صدا ها در بازی است . آهنگ هایی که شما میتوانید در ماشینتان به آنها گوش بدهید آهنگ های راک هستند که مربوط به زمان های قبل از سال 1970 است .قرار بود نوعی دیگر از موزیک هم وارد بازی شود که اجازه آن به شرکت آتاری داده نشد.در کل می توان گفت بر روی صدا گذاری بازی هم کارهای بسیاری انجام شده است و نسبت به شماره های قبلی خود بهبود یافته است .

بازی Driver: Parallel Lines حرکت بسیار بزرگی برای شرکت آتاری بوده است و به گفته خودشان این شماره از بازی میتواند بهتر از تمام شمااره های این بازی در 6 سال گذشته باشد . یکی از علت هایی که بیشتر مراحل بازی در داخل ماشین انجام می شود این بوده است که بیشتر افراد اعتقاد دارند که درایور حالت بازی بیرون از ماشین را از GTA تقلید کرده است به همین خاطر سازندگان بازی خواستند با این کار کمی از بازتاب این کپی برداری کم کنند و به همین خاطر بیشتر تغییراتی که در بازی داده اند در سیستم رانندگی و توجه زیادی به حالت بازی بیرون از ماشین نکرده اند .این بازی در 30 ژوئن 2006 بر روی کنسول Xbox و PS2 به بازار عرضه خواهد شد . امیدوارم که Driver: Parallel Lines نمایش موفقتری نسبت به شماره های قبلی داشته باشد . با اطلاعاتی که در دسترس است این گونه به نظر می رسد .

منبع : سايت بازي كده

شرمنده شات نگذاشتم
تمام شات ها كپي رايت داشت
ميگردم پيدا كردم رو چشم

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
با سلام...............:):)
بچه ها همونطور که میدونید این بازی یه 1-2 روزی هست ریلیز شده و شما میتونید این بازی رو تهیه کنید........;)
برای اون دسته از دوستانی که علاقه دارن این بازی رو تهیه کنن این سیستم مورد نیاز هست....
System Requirements:
Supported OS: Windows® XP (SP 1 required)/Vista (only)
Processor: 2.0 GHz Pentium® 4 or AMD Athlon™ (3.4 GHz recommended)
RAM: 256 MB (512 MB recommended)
Video Card: 64 MB DirectX® 9.0c-compliant supporting Shader Model 1.1 (128 MB Shader Model 2.0 card recommended)
Sound Card: DirectX 9.0c-compliant
DirectX Version: DirectX 9.0c (included on disc)
DVD-ROM: 4x DVD-ROM or faster
Hard Drive Space: 4.8 GB free
Peripherals Supported: Windows-compatible keyboard and mouse, Xbox 360™ Controller for Windows
در انتها هم بگم خواهش میکنم که دوستان اینقدر بدو بیراه ندن به این بازی و بگن که این بازی ارزش بازی کردن نداره.......البته هر کس نظر خودش رو داره اما این درست هست که نسخه سوم این بازی حسابی تو ذوق گیمر ها زد اما نسخه 4 به مراتب از اون جالبتر و کم مشکل تر طراحی شده.........
ممنون:):):)

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
من مال Ps2 رو بازی کردم درسته از شماره قبلیش بهتر بود ولی پر از اشکال بود مثلا طراحی شخصیت اصلی : یک بدن کوچیک با دوتا لنگ دراز:cheesygri:cheesygri

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
من مال Ps2 رو بازی کردم درسته از شماره قبلیش بهتر بود ولی پر از اشکال بود مثلا طراحی شخصیت اصلی : یک بدن کوچیک با دوتا لنگ دراز:cheesygri:cheesygri
هرکی کارت گرافیک 64 داره هم به راحتی می تونه بازی کنه! یه چیزی که من توی این بازی خیلی باهاش حال میکنم نورپردازی بازی هست! آخه کارت گرافیک من نمی تونه نورپردازی اجسام رو دقیق نشون بده!!!!!!!
فیزیک بازی هم خوبه یعنی روش کار شده. آت وآشغال هم همه جا ریخته مثلا اگه برید توی یک کوچه ای و با ماشین تند برید تمام آت و آشغالها به اطراف پرتاب میشند.
نقشه بازی هم بزرگ است! گرافیک بازی هم بالاتر از GTA:SA است. الب باید کمی بیشتر روی ظاهر شخصیت بازی و نحوه حرکتش کار میکردند. کنترل ماشین ها خیلی خوبه! حالت Slow motion هم وقتی تند حرکت بکنید فعال میشه! جاده های سربالایی و سرپایینی زیادی داره! در ضمن می تونید ماشینتون رو Tune Up کنید.
یکی از نقاط ضعف بازی البته برای من برای اینکه وارد قسمتی دیگه از شهر بشید باید 10 ثانیه ای صبر کنید!

در ضمن اونی که شما می فرمایید مشکل محسوب نمی شه چون طرح لباس های دهه 70 اینطوری بوده!
سومین عملیات چطوری میگم؟! جایی که برای اولین بار تفنگ دست گرفتن رو یادت میده؟! بعد میگه باید ان ماشین رو زیر رگبار بگیری. من هر کاری می کنم میگه داری اشتباه می کنی؟!

آخرین ویرایش:

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
سومین عملیات چطوری میگم؟! جایی که برای اولین بار تفنگ دست گرفتن رو یادت میده؟! بعد میگه باید ان ماشین رو زیر رگبار بگیری. من هر کاری می کنم میگه داری اشتباه می کنی؟!

باید کلید راست را روی ماشین نگاه داری بعد به چپ و راست و عقب ماشین شلیک کنی یادت باشه کلید راست را ول نکنی
http://www.bazicenter.com/forums/images/smilies/wink.gif

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
من بازیو تموم کردم سوال دارید ب÷رسید تو اون مرحله شما باید اون جعبه هایی رو که میگه بزنی بعد میگه باید رو ماشینه دوربینو قفل کنی و همینطور که دورش میگردی بهش شلیک کنی!

mohammad_twe

کاربر سایت
Dec 28, 2006
281
چرا بره من با گرافیک (128) radeon 9200 و رم 256 بعضی جاها که ماشینا زیاد میشن و تند میرم تیک میزنه و بعد از چند دقیقه بازی کردن کلا گیر میکنه ؟ مگه نکفتین با رم 256 و گرافیک 128 به راحتی اجرا میشه ؟ پس چرا اینجوری میشه ؟ لطفا یه راهنمایی کنین که درست بشه...:((:confused:

miiilllaaad

کاربر سایت
Aug 27, 2006
60
...

در مورد بازي بايد بگم كه حرفي باسه گفتن نداشت:sick:
يكي جا به جا شدن بين 2 زمان قديم و جديد و ديگه اسپرت كردن ماشين ها جالب بودن :)
ماموريت ها همگي مسخره و خيلي پيش پا افتاده بودن/:)
و در ضمن بازي خيلي زود تموم ميشه و خيلي كوتاه هستش كه اينم يكي از ايراداشه :(
راستي من با PC بازي كردم ولي تفنگه يارو غيب بود:laughing::p

panda:)

کاربر سایت
Sep 12, 2019
5
واااااای من مرحله‌ای که به ماشین باید تیر بزنمو نمیتونم رد کنم ۱۰۰۰۰بار بازی کردم یکییییی کمک کنهه خسته‌ شدم ☹☹☹

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر