سوالات عمومی در زمینه بن شدن از Live

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با سلام خدمت دوستان عزیز

در این تاپیک سوال های مختلفی که در زمینه BAN و اینکه اصلا بن چیست و آیا من بن شده ام مطرح شده و سعی شده است تا حد امکان به سوالات عمومی در این زمینه پاسخ داده شود.
  • BAN چیست؟
لغت بن به معنای توقیف و تحریم کردن است و در دنیای کامپیوتری به معنای قطع دسترسی کاربر به امکانات می باشد.
  • BAN شدن از XBOX LIVE به چه معناست؟
وقتی دستگاه شما بن می شود به این معنی است که کنسول شما دیگر قابلیت اتصال به LIVE را برای همیشه از دست می دهد. در این صورت شما دیگر اصلا با آن کنسول نمی توانید به LIVE متصل می شوید، دیگر نمی توانید امتیازات خود را در سایت ثبت کنید، دیگر نمی توانید دستگاه را به صورت آنلاین Update کنید، دیگر نمی توانید وارد Marketplace بشوید و از همه مهمتر شما دیگر قابلیت انجام بازی به صورت Online را نخواهید داشت.
  • چطور متوجه بشویم که BAN شده ایم؟
برای این کار زمانی که شما قصد دارید به LIVE متصل شوید با پیغام خطا مواجه شده و قادر به آنلاین شدن نیستید. در این صورت کافی است که Test XBOX LIVE Connection را انتخاب و منتظر شوید تا مراحل تست را انجام دهد. تست کردن شامل چندین مرحله است، زمانی که شما بن شده باشید در قسمت XBOXLIVE به شما پیغام Failed می دهد، برای اطمینان از اینکه واقعا بن شده اید در پنجره ای که باز می شود روی More Info کلیک کنید و سپس با زدن دکمه Y به قسمت Status بروید. در پنجره جدید با این پیغام خطا مواجه می شوید: Z: 8015 - 190D

توجه کنید که در انجام مراحل تست اگر در قسمت دیگری به جز XBOXLIVE با مشکل مواجه شدید این اصلا ربطی به بن شدن و یا نشدن شما ندارد.

• مایکروسافت چطور می فهمد که دستگاه من کپی خور شده است؟
با بررسی های به دست آمده مایکروسافت از زمان های قبل اقدام به شناسایی دستگاه های کپی خور شده می کند و این طور نیست که شما با یک بار یا چند بار وصل شدن به محض شناسایی شدن بن شوید. بن ها در دوره های زمانی نامشخص (معمولاً 6 تا 10 ماه یکبار) اتفاق می افتد و در طی 1-2 روز تمام کنسول های شناسایی شده بن می شوند. حالا ربطی به اینکه شما هم اکنون اکانت Gold دارید و یا Silver، ندارد. اصلی ترین و شناخته شده ترین روشی که از طریق آن مایکروسافت کنسول های کپی خور شده را شناسایی می کند بازی های کپی ای هستند که توسط کنسول اجرا شده اند. در واقع کنسول هایی که بازی های فاقد Stealth Patch را اجرا کرده اند بن شده اند. چک کردن بازی ها به وسیله برنامه های معرفی شده و همچنین استفاده از آخرین فیرمور iXtreme می تواند حتی تا 100% شما را از شناسایی و بن شدن نجات دهد. فیرمور های ixtreme کاملاً امن بوده و طبق گفته سازنده، خود این فیرمور ها هیچ راه شناسایی توسط مایکروسافت ندارند.

تغییر فن های کنسول به 12ولت نیز در دسته شایعاتی است که موجب بن شدن می شود ولی تاکنون هیچ گزارش دقیقی مبنی بر اینکه کنسولی فقط به خاطر 12ولت شدن بن شده باشد وجود نداشته و این شایعه بیشتر در حد حدس و گمان می باشد.

• Stealth Patch چیست؟
بازی های کپی XBOX360 دارای یک Patch امنیتی می باشند که موجب جلوگیری از شناسایی آنها می شود. این پچ که به Stealth Patch معروف است ساختار دیسک های کپی را بسیار به دیسک های اصل نزدیک می کند به طوری که امکان شناسایی دیسک تقریبا وجود ندارد. هکر ها در اکثر مواقع پچ آن بازی را با خود بازی منتشر می کنند همچنین بازی های جدید که توسط هکر ها منتشر می شوند pre-patched هستند یعنی همان موقع که کپی گرفته شده اند patch مورد نظر با ایمیج دیسک ادغام شده است.
این پچ شامل فایل هایی است (سه فایل SS-DMI-PFI) که در سکتور های مشخصی از دیسک بازی قرار می گیرند و در هنگام خوانده شدن دیسک بازی توسط درایو کنسول چک شده و اطلاعات آن برای مایکروسافت ارسال می شود.
جهت آشنایی بیشتر با Stealth Patch و اضافه کردن این پچ به بازی های خود به تاپیک زیر مراجعه نمایید:
آموزش Stealth Patch و چک کردن دیسک بازی های X360
در حال حاضر مهمترین و شناخته شده ترین روش برای جلوگیری از بن شدن چک کردن بازی های خود و خودداری از اجرای بازی های غیر stealth است.

• دستگاه من BAN شده است، حالا چه کار باید بکنم؟
وقتی دستگاه شما بن می شود دیگر راه فراری ندارید! دستگاه بن شده را نمی توان از حالت بن خارج کرد. البته روش هایی وجود دارد که شما اطلاعات یک کنسول دیگر که بن نشده است را به cpu کنسول بن شده منتقل می کنید تا از بن خارج شود ولی این روش عملاً به درد نمی خورد چرا که هزینه بر و بسیار وقت گیر است.

• می خواهم یک کنسول جدید بخرم و آن را کپی خور نمایم، چه کار کنم تا دیگر شناسایی نشوم؟
حتماً از آخرین ورژن فیرمور که در حال حاضر iXtreme LT است استفاده کنید و بازی های خود را نیز با برنامه abgx360 همواره چک نمایید. چنانچه به بازی ای در زمینه stealth بودن شک کردید توصیه می شود از اجرای بازی خودداری کنید. مطمئن باشید بازی نکردن 1 یا 2 بازی بیشتر ارزش دارد تا اینکه خود را در معرض شناسایی و بن قرار دهید. جدا از اینکه شما به کمک برنامه های موجود به راحتی می توانید مشکلات احتمالی دیسک ها از لحاظ stealth بودن را رفع کنید.

اینکه آیا اگر شما Gamertag آنلاین داشته باشید ولی هیچوقت در محیط Live بازی نکنید و فقط هر از گاهی برای آپدیت Gamerscore و یا بازدید از marketplace به live متصل شوید باز هم بن خواهید شد یا خیر هنوز جواب دقیقی ندارد ولی در حالت کلی می توان گفت که خیر بن نمی شوید.
چنانچه پروفایل آنلاین ندارید و تا بحال به Live وصل نشده اید، هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی شود و امکان شناسایی شدن وجود ندارد.
همچنین هارد کنسول هیچ تاثیری در شناسایی کنسول نداشته و شما می توانید از هارد یک کنسول بن شده نیز به راحتی و بدون هیچ گونه تردیدی استفاده کنید.

• اگر بن شوم چه بلایی بر سر پروفایلی که من ساخته ام با آن هم امتیاز می آید!؟
خوشبختانه به گفته خود مایکروسافت ما با پی بردن به این مسئله که دستگاه شما کپی خور است اکانت شما را مسدود نخواهیم کرد. شما می توانید که یک کنسول دیگر خریداری نمایید و هارد کنسول بن شده خود را داخل کنسول جدید قرار دهید و با پروفایل قبلی خود به انجام بازی ها ادامه دهید.
  • من قبل از اینکه بن بشوم اکانت Gold خریده بودم. حالا که بن شده ام چه بر سر اکانت Gold یا Microsoft Pointsهایم می آید؟
اگر شما اکانت گلد خود را از طریق Credit Card خریداری کرده اید می توانید با زنگ زدن به مایکروسافت درخواست لغو سرویس را نمایید. در حالت کلی این بن شدن ها فقط مربوط به خود کنسول است و چناچه اکانت (Gamertag) شما دارای اشتراک Gold و یا Microsoft Points باشد هیچ تغییری در آنها ایجاد نشده و با تعویض کنسول می توانید مجدداً از اکانت خود استفاده کنید.
  • من به LIVE متصل شده بودم و چندین بازی Online نیز انجام داده بودم، اما از زمانی که این مسئله بن شدن به میان آمد دیگر متصل نشدم. آیا بن می شوم؟
مشخص نیست. بن شدن ها تا حدودی شانسی و به شناسایی شدن شما مربوط می شود ولی چنانچه کنسول شما حتی با یکبار بازی کردن آنلاین شناسایی شده باشد یعنی شما بن شده اید و اتصال و یا عدم اتصال شما به Live هیچ تاثیری در این مورد ندارد.

سخن نهایی:
در نهایت هنوز به طور %100 نمی توان گفت که علت بن شدن چه چیز هایی است؟! ولی بحث stealth patch بازی ها کاملاً مشخص شده و یکی از اصلیترین راه های شناسایی است.
همچنین توجه داشته باشید که دقت برنامه ها (مثل abgx360 یا xdvdmulleter) در چک کردن دیسک بسیار بالاتر از فیرمور ها می باشد بنابراین فقط به ixtreme اتکا نکرده و حتماً بازی های خود را قبل از اولین استفاده توسط برنامه چک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کنسول های بن شده به تاپیک زیر مراجعه کنید:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=4060

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: The Hoss

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
مطالب این تاپیک ویرایش شد و سعی شده تا طبق آخرین اطلاعات موجود در زمینه بن شدن از live به روز شود.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر