نسخه آزمایشی xCloud معرفی شد : امکان تجربه Halo 5 , Gears 5 , Sea of Thieves بر روی اندروید

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
Annotation 2019-10-02 194455.jpg
درود بر همه ای دوستان
مایکروسافت در سال 2018 اعلام کرده بود که به کمک پروژه xCloud قصد دارد با تکیه بر فضای ابری، قابلیت استریم بازی را به اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها بیاورد. پروژه xCloud نام رمزی است که شرکت برای پلتفرم بازی مبتنی بر کلاد خود در نظر گرفته است و سرویسی تکمیلی برای Xbox One و کنسول‌های بازی پروژه Scarlett به شمار می‌رود

مایکروسافت به تازگی طی پستی در بلاگ رسمی خود اعلام کرده است که در ماه اکتبر، کاربران آمریکایی، انگلیسی و کره‌ای قادر خواهند بود با نسخه آزمایشی سرویس استریم بازی پروژه xCloud کار کنند. بر اساس اعلام این شرکت، به لحاظ نظری همه دستگاه‌های لمسی در هر شکل و اندازه‌ای می‌توانند از این سرویس برخوردار شوند اما در حال حاضر سرویس استریم بازی xCloud تنها روی محصولاتی اجرا می‌شود که از سیستم‌عامل اندروید بهره می‌برند. به طور دقیق‌تر، کاربرانی می‌توانند این سرویس را روی دستگاه خود اجرا نمایند که دارای گوشی یا تبلتی مجهز به اندروید 6.0 یا پیشرفته‌تر باشند و در عین حال دستگاه‌شان از بلوتوث 4.0 و بالاتر پشتیبانی نماید. یک کنترلر بی‌سیم Xbox دارای بلوتوث هم این مجموعه را تکمیل خواهد کرد. به نظر می‌رسد ایده جدید تقریبا تمام کنترلرهایی را در بر می‌گیرد که از اواسط سال 2016 به بعد عرضه شده‌اند. طبیعتا مجهز بودن دستگاه به اتصال اینترنت (از طریق وای‌فای با باند 5 گیگاهرتز یا ارتباطات سلولار با سرعت دانلود 10 مگابیت در ثانیه) و نصب نسخه Preview اپلیکیشن Xbox Game Streaming را نیز باید به عنوان پیش‌نیاز اولیه راه‌اندازی این سرویس روی گوشی یا تبلت در نظر داشت. به این ترتیب کاربران می‌توانند با استفاده از سرویس جدید به سادگی و بدون نیاز به کنسول Xbox، فعلا بخشی از بازی‌های این کنسول را در دستگاه اندرویدی خود اجرا کنند.

Annotation 2019-10-02 194614.jpg

کریم چاودری (Kareem Choudhry)، معاون بخش xCloud در مایکروسافت، در خصوص این سرویس می‌گوید: «اکنون می‌خواهیم که با ما بازی کنید و بازخورد خود را درباره پروژه xCloud به اشتراک بگذارید تا بتوانیم هفته به هفته آن را بهبود بخشیم. به ما بپیوندید، بازی سرگرم‌کننده‌ای داشته باشید، ماجراها و بازخوردهای خود را به اشتراک بگذارید و بخشی از این سفر باشید.»

البته مایکروسافت تصریح می‌کند که پروژه xCloud به منظور جایگزینی کنسول‌های بازی امروزی یا دستگاه‌های بازی در آینده طراحی نشده است. در واقع این سرویس، انتخاب تازه‌ای برای دوستداران بازی به حساب می‌آید که بدون نیاز به کنسول یا رایانه شخصی، تنها از طریق گوشی هوشمند خود، می‌توانند تجربه جدیدی از بازی ویدئویی داشته باشند و به بازیکنان حرفه‌ای سراسر جهان متصل شوند.

در حال حاضر کاربران می‌توانند با استفاده از سرویس xCloud بازی‌هایی از قبیل Halo 5: Guardians, Gears 5, Killer Instinct, Sea of Thieves را در سیستم‌عامل اندروید انجام دهند. با این حال، مایکروسافت وعده داده که به زودی بازی‌های دیگر Xbox را هم به این فهرست خواهد افزود
118693

مایکروسافت دو روش را برای استریم بازی روی دستگاه هوشمند معرفی کرده است. روش نخست، همان طور که اشاره شد، استریم بازی از طریق فضای ابری با استفاده از نسخه آزمایشی پروژه xCloud است، یعنی نگهداری و پردازش بازی روی سرورهای مایکروسافت انجام می‌گیرد و کاربر می‌تواند بازی‌های Xbox مورد علاقه خود را به طور مستقیم از سرور کلاد و روی گوشی یا تبلت اندرویدی اجرا کند. این سرویس به زودی فعال خواهد شد و علاقمندان کشورهای تحت پوشش می‌توانند اطلاعات خود را از طریق لینک در نظرگرفته شده تکمیل کنند و در صورتی که از سوی مایکروسافت انتخاب شوند، دعوت‌نامه برای آنها ارسال خواهد شد. دومین روش استریم بازی با استفاده از کنسول Xbox One است، به این ترتیب که کاربر می‌تواند برخی از بازی‌های Xbox One شامل بازی‌های Xbox Game Pass را که روی کنسول نصب شده‌اند، با استفاده از نسخه آزمایشی Xbox Console Streaming روی اسمارت‌فون یا تبلت اندرویدی خود اجرا کند. مایکروسافت هنوز این برنامه را فعال نکرده و وعده داده که به زودی آن را در دسترس کاربران قرار خواهد داد.
هنوز اطلاعات کاملی درباره جزییات اجرای سرویس آزمایشی پروژه xCloud منتشر نشده است و کمپانی ردموندی تا کنون به بیان ملزومات پیش‌فرض برای این سیستم، از جمله دستگاه‌های پیشتیبانی‌کننده بسنده کرده است. نسخه پیش‌نمایش عمومی xCloud فعلا به طور رایگان در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
سونی استریم کلاود :)) هان شیب !! سونی اگه زیر ساخت درست حسابی داشت که رییس کل اش نمی‌رفت با ساتیا عکس یادگاری بگیره زیادی جوگیر شدینا
استفاده از زیر ساخت هیچ ربطی تو سرویس و محتوایی که ارائه میدن و مخاطبی که جذب میکنن ندارن ، حداقل امیدوار بودیم در این حد بدونید !!! لول!!

آره چون پلی استیشن از چهار نسل حضورش، ۳ نسلش رو رسما ریپ کرده ، باعث شده جوگیر شیم!!! ، :-j:-j:-h

همین سونی نبود دیسک دسته دومتون هم نمیتونستید بفروشید !!! لول!!!!یا حتی بدید رفیقتون!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
حتی نکردن چهار تا فرست پارتی و انحصاری تدارک ببینن!! چه لطفی تو استریم بازی کردن بازی هایی هست که به صورت بهتر و با ثبات تری میتونی رو کنسول هابازیشون کنی ؟؟؟

به نظر تا سونی حرکتی نکنه تحولی تو این بخش به وجود نیاد!
البته خیلی هم دست کم نگیرید استیدیا رو میبینی که سونی هم خیلی دست کم نگرفته حداقل داره آماده میشه گرچه خودمم بعید میدونم موفق شن ولی یادمون نره گوگل خیلی چپش پره

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
البته خیلی هم دست کم نگیرید استیدیا رو میبینی که سونی هم خیلی دست کم نگرفته حداقل داره آماده میشه گرچه خودمم بعید میدونم موفق شن ولی یادمون نره گوگل خیلی چپش پره
قضیه چیزیه که میبینیم ، این چیزی که گوگل معرفی کرده تو این صنعت جرقه هم به حساب نمیاد چه برسه به اینکه بخواد آتیش راه بندازه !!
ولی شاید چیزایی هست که ما ندیدیم و نمی‌دونیم ! اما اگه قرار بود حرکت خفنی بزنن دیگه این چند تا اونت تابستونی باید اطلاعاتی ازش میدادن!

• Like
Reactions: 19Rodar and benjohn

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
شرمنده که به خاطر پشیتبانی فوق قوی اینترنت ایران براش هایپ نیستیم الان شما یـ دلیل بیار که من ایرانی به اصطلاح خودت "جهان سومی" باید واسه این تکنلوژی خوشحال باشم :) ترول هم کرم از خود درخت ـه خودت خوب میدونی .....

از اونجایی که مشخصه علاقه مند به اخبار ویدیو گیم و دنیای پیرامونش هستی حداقل هایپ (کنجکاوی) که میتونی بابت این قضیه داشته باشی گسترده تر شدن شدید بازیهای بلاک باستر باشه که طبیعتا تاثیرش رو در کمیت و کیفیت هم ما مخاطبین سنتی صنعت گیم هم میبینیم

من خودم مدت هاست دارم میگم به زودی کنسول وار جای خودش رو به سرویس وار میده !!
ولی این مسخره بازیا از خودتون شروع شد که بازیاتون تمام کمال روی کنسول ها و استور های دیگه موجوده و میمودید می‌گفتید انحصاری مایکروسافت و پلتفرفای خودمون و همین که روی ps نمیاد بسه،

بعد عرضه موقت دو تاانحصاری روی سرویس خود پلی استیشن (که تا دیروز یکی از رفیقامون از اشغال بودنش و اینپوت لگ و این و اونش مقاله میزاشت! ) میاد این داستان ها رو درست می‌کنه!
حتی خود ign که جوگیر بازی در آورده بود ، ملت ترولش کردن! یکی نوشته بود هر چی استیم رو گشتم چیزی پیدا نکردم ، پس کی میاد!!!

واقعا همچین ادم شیرین عقلی بین فالوورهای ign هست؟ بتفیلد و فیفا و فورتنایت و وارکرفت و لول و ... هم برای پی سی درسترس نیستند؟ هر شییرین عقلی هرچیزی رو تایپ کرده شما اینجا فوروارد نکنید!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
از اونجایی که مشخصه علاقه مند به اخبار ویدیو گیم و دنیای پیرامونش هستی حداقل هایپ (کنجکاوی) که میتونی بابت این قضیه داشته باشی گسترده تر شدن شدید بازیهای بلاک باستر باشه که طبیعتا تاثیرش رو در کمیت و کیفیت هم ما مخاطبین سنتی صنعت گیم هم میبینیم

واقعا همچین ادم شیرین عقلی بین فالوورهای ign هست؟ بتفیلد و فیفا و فورتنایت و وارکرفت و لول و ... هم برای پی سی درسترس نیستند؟ هر شییرین عقلی هرچیزی رو تایپ کرده شما اینجا فوروارد نکنید!
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی که حتی یه شیرین عقل هم می‌تونه اینو بفهمه ، که این اتفاق به معنی عرضه شدن بازی روی pc , یا خارج شدن از انحصار پلی استیشن نیست! یه شیرین عقل هم می‌فهمه این چیزی مثل بازی های کوانتیک دریم نیست

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی که حتی یه شیرین عقل هم می‌تونه اینو بفهمه ، که این اتفاق به معنی عرضه شدن بازی روی pc , یا خارج شدن از انحصار پلی استیشن نیست! یه شیرین عقل هم می‌فهمه این چیزی مثل بازی های کوانتیک دریم نیست

سریع ریپلی نکن قبلش قشنگ یکی دوباری بخون و بعد ...
استیم= پی سی نیست
بهتر بود به اون دوستمون ریپلی میکردی و میگفتی لانچر سونی (ps now) رو برای پی سی از سایت رسمی پلی استیشن دریافت کنه و راحت به تجربه خدای جنگ روی پی سی بپردازه

اتفاقا نکته خوبی گفتی و مثل بازیهای QD روی پی سی یک سخت افزار رده بالا نمیخواد و با یک سیستم میان رده و حتی رو به پایین میتونه بدون دردسر غیره و ضالع گاو 2018 رو اجرا کنه

• Like
Reactions: X B I T B

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
این ما کیا هستن ؟ این ما خارج از جهانه بقیه هستش دیگه باید اینو که بدونی ؟ ما هشتمون گیر نهمونه توی ابتدایی ترین چیز که ساپورت رسمی باشه موندیم گیریم شرایط و زیر ساخت ها هم محیا بود چهار روز دیگه میخوای GTA 6 بازی کنی یا The last of us 3 با شخصیت گی ؟ رواج استریم برا من ایرانی با وضعیت کنونی مساوی با خدا حافظی با صنعت گیمینگ یـ آمریکایی جهان خوار میتونه به امید بهتر شدن زیر ساخت هاش واسه این تکنولوژی هایپ بشه ولی من نه من باید ابتدایی ترین حقوق شهروندیم رو طلب کنم گیمم پیشکش .....

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این ما کیا هستن ؟ این ما خارج از جهانه بقیه هستش دیگه باید اینو که بدونی ؟ ما هشتمون گیر نهمونه توی ابتدایی ترین چیز که ساپورت رسمی باشه موندیم گیریم شرایط و زیر ساخت ها هم محیا بود چهار روز دیگه میخوای GTA 6 بازی کنی یا The last of us 3 با شخصیت گی ؟ رواج استریم برا من ایرانی با وضعیت کنونی مساوی با خدا حافظی با صنعت گیمینگ یـ آمریکایی جهان خوار میتونه به امید بهتر شدن زیر ساخت هاش واسه این تکنولوژی هایپ بشه ولی من نه من باید ابتدایی ترین حقوق شهروندیم رو طلب کنم گیمم پیشکش .....

سه تا نکته میگم چون مشخصا شما داری میزنی صحرای کربلا

اولین نکته با این بدبختی و فلاکتی که تو مملکت ما هست مشخصا حضور تک تک ما به صورت جدی تو این فروم به نوعی (نمیخوام از واژه حماقت استفاده کنم) ولی خب دلیل منطقی خاصی نداره و به قول شما اول باید بریم دنبال طلب حقوق اولیه امون و ... ولی به هر دلیلی اینجا کنار هم جمع شدیم و درباره ویدیو گیم جدی تر نظر میدیم

دومین نکته این موج های فمنیستی و همجسنگرایی و ... هم باز چه ربطی به این بحث داره؟ یک زمانی هم کاور تمام بازیها باید یک مرد هیکلی قلدر میبود (ترجیحا با یک زخم روی صورت) که یک شاتگان هم دستش گرفته (بایوشاک اینفینیت) که اگر فمنیست و ... بده، این مورد هم بد بوده

نکته بعدی هم تمام پلتفرم هولدرها تایید کردند که حالا حالا ها استریم جای کنسولهای سنتی رو نمیگیره و این سخت افزارها ادامه داره و نگرانی ما برای نسل دهم (به صورت حداقلی) که میشه 2026 از الان یکم الکیه

و اما این "ما" که شما متوجه نشدی و شاید ایراد از من بوده که طولانی تر توضیح ندادم واضح هست. این ما میشه من و شمایی و اون بنده خداهای اروپایی و امریکایی که مخطاب بازیهایی مثل سایبرپانک و دلست و هیلو و Cod و ... بهتر بگم دنبال بازیهای AAA شصت دلاری هستیم. تو کامنت قبلی مختصر گفتم که حداقل از لحاظ کسی که نمیتونه به این سرویس دسترسی داشته باشه (که تو امریکاش هم زیاده بابت هزینه دیتا و ...) از جهتی میتونه هایپ برانگیز باشه که مخاطب های جدی صنعت گیم رو چندبرابر کنه!

کمپانی ای مثل CDRP بتونه با کمک استریم چشم انداز فروش مثلا 20 میلیونی سایبرپانک 2077 به سی میلیون ارتقا بده، 100% تو بازی اینده این کمپانی که برای من کنسول گیمر هم توسعه پیدا میکنه تاثیر میذاره.

میگم اگر کسی هستی که تو تاپیک بازیها نظر و خبر میذاری و کمی جدی تر هستی نسبت به کلیت دنیای گیم نمیتونی این بستری که برای گسترش اینستال بیس بازیهای AAA به وجود امده رو نادیده بگیری (حالا باز ترکیب سرویس استریم به همراه سرویس های اشتراکی که وحشتناک بحث رو عمیق میکنه)

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

باور کن اگر میخواستم از "مرحله سخت کنونی" و "مشکلات جامعه" و "حقوق اولیه" و ... که هر روز و هر ثانیه دارم توی جامعه میبینم و میشنوم و درگیرشم ، چیزی اینجا هم بشنوم ! اینجا نمیامدم !

بکش بیرون با ، اینجا سایته گیمه.با سایت "دکتر سلام" بخش مشکلات جامعه اشتباهش نگیر.لطفا.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
نگرفتی من چی میگم !!!!

اولین نکته با این بدبختی و فلاکتی که تو مملکت ما هست مشخصا حضور تک تک ما به صورت جدی تو این فروم به نوعی (نمیخوام از واژه حماقت استفاده کنم) ولی خب دلیل منطقی خاصی نداره و به قول شما اول باید بریم دنبال طلب حقوق اولیه امون و ... ولی به هر دلیلی اینجا کنار هم جمع شدیم و درباره ویدیو گیم جدی تر نظر میدیم
در وحله اول من صرفا واسه اینترنت مثال زدم کنسول فیزیکی رو میگری یـ بار تموم میشه ولی زیر ساخت های اینترنتی تو ایران خیلی ضعیف هستن پس این دوتا خیلی با هم فرق دارن
دومین نکته این موج های فمنیستی و همجسنگرایی و ... هم باز چه ربطی به این بحث داره؟ یک زمانی هم کاور تمام بازیها باید یک مرد هیکلی قلدر میبود (ترجیحا با یک زخم روی صورت) که یک شاتگان هم دستش گرفته (بایوشاک اینفینیت) که اگر فمنیست و ... بده، این مورد هم بد بوده
شما بگو ؟ داری تو ایران زندگی میکنی بگو چه ربطی به دولت ایران داره که پاش رو گذاشته رو خر خر ـه اینترنت ؟ فیتلر و غیره ؟ چهار روز دیگه میخوای با پرت های بسته بازی استریم کنی حتما ؟؟
نکته بعدی هم تمام پلتفرم هولدرها تایید کردند که حالا حالا ها استریم جای کنسولهای سنتی رو نمیگیره و این سخت افزارها ادامه داره و نگرانی ما برای نسل دهم (به صورت حداقلی) که میشه 2026 از الان یکم الکیه
الان چه ربطی به این قضیه داره بعد 20 سال دیگه مثلا شاید مثل الان کنسولای فیزیکی بشه وضعیتش من میگم الان صرفا چرا من ایرانی که قضیم خیلی فرق داره با یـ نفر توی امریکا باید سطح هایپم یکی باشه ؟
و اما این "ما" که شما متوجه نشدی و شاید ایراد از من بوده که طولانی تر توضیح ندادم واضح هست. این ما میشه من و شمایی و اون بنده خداهای اروپایی و امریکایی که مخطاب بازیهایی مثل سایبرپانک و دلست و هیلو و Cod و ... بهتر بگم دنبال بازیهای AAA شصت دلاری هستیم. تو کامنت قبلی مختصر گفتم که حداقل از لحاظ کسی که نمیتونه به این سرویس دسترسی داشته باشه (که تو امریکاش هم زیاده بابت هزینه دیتا و ...) از جهتی میتونه هایپ برانگیز باشه که مخاطب های جدی صنعت گیم رو چندبرابر کنه!
بله وقتی میتونه هایپ بر انگیز باشه که تو ایران زندگی نمیکردی بازم میگم "ما" ایرانی با "ما" آمریکای و اروپایی خیلی فرق داره
کمپانی ای مثل CDRP بتونه با کمک استریم چشم انداز فروش مثلا 20 میلیونی سایبرپانک 2077 به سی میلیون ارتقا بده، 100% تو بازی اینده این کمپانی که برای من کنسول گیمر هم توسعه پیدا میکنه تاثیر میذاره.
بله اون موقع تاثیرش به ضرر من ایرانی هستش
میگم اگر کسی هستی که تو تاپیک بازیها نظر و خبر میذاری و کمی جدی تر هستی نسبت به کلیت دنیای گیم نمیتونی این بستری که برای گسترش اینستال بیس بازیهای AAA به وجود امده رو نادیده بگیری (حالا باز ترکیب سرویس استریم به همراه سرویس های اشتراکی که وحشتناک بحث رو عمیق میکنه)
تهش چی به بازار ایران میماسه مگه من جزوی از مارکتشون هستم مثلا بیان طبق بازار ایران عمل کنن ؟؟

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
باور کن اگر میخواستم از "مرحله سخت کنونی" و "مشکلات جامعه" و "حقوق اولیه" و ... که هر روز و هر ثانیه دارم توی جامعه میبینم و میشنوم و درگیرشم ، چیزی اینجا هم بشنوم ! اینجا نمیامدم !

بکش بیرون با ، اینجا سایته گیمه.با سایت "دکتر سلام" بخش مشکلات جامعه اشتباهش نگیر.لطفا.
باور کن الان هکی فیزیکی کرکی دست دومی ظرفیتی رد میکنی میره بعدا باید به اقا بالا سرت جواب پس بدی چهار روز دیگه این تکنولوژی که ازش دم میزنی میشه بلای جون بازی کردنت و باید بیای اینجا فانتزی خالی بزنی براش

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
باور کن الان هکی فیزیکی کرکی دست دومی ظرفیتی رد میکنی میره بعدا باید به اقا بالا سرت جواب پس بدی چهار روز دیگه این تکنولوژی که ازش دم میزنی میشه بلای جون بازی کردنت و باید بیای اینجا فانتزی خالی بزنی براش
خداوکیلی کاری به اون حرفات ندارم چجوری از وسط اونا زدی بحث پیوند دادی به گی و .. بودن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
خداوکیلی کاری به اون حرفات ندارم چجوری از وسط اونا زدی بحث پیوند دادی به گی و .. بودن
نمیدونم ربطش تو ایران چیه ؟؟!! شاید اینه که با چیزشکن هر روز میری توئیتر و یوتیوب ؟! استریم کردن هم که خوب اصلا ربطی به اینترنت نداره !!

• Smile
Reactions: vaan 2

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
نمیدونم ربطش تو ایران چیه ؟؟!! شاید اینه که با چیزشکن هر روز میری توئیتر و یوتیوب ؟! استریم کردن هم که خوب اصلا ربطی به اینترنت نداره !!
سفسطه الکی نکن اینا ربطی به هم ندارند بحث کلاود بوده اینا چندتا مقوله جداس

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سفسطه الکی نکن اینا ربطی به هم ندارند بحث کلاود بوده اینا چندتا مقوله جداس
چی رو من سفسطه میکنم ؟؟ گفتم چهار روز دیگه با پورت های بسته TLOU3 رو که شخصیت اصلیش گی هست میخوای بازی کنی ؟ یا میگن بیا بفرما چهار تا Strip کلاب برو تو GTA VI ؟ اول حرف من رو بفهم بعد هی بگو سفسطه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر