اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
مگه مایکروسافت از آناکوندا صحبت کرد، که از صحبت نکردن درباره لاک هارت بشه نتیجه گرفت که کنسل شده؟ مایکروسافت درباره پروژه اسکارلت صحبت کرد که شامل هر دو کنسول میشه و هیچ عدد و رقم دقیقی هم نداد. اسپنسر و بقیه دوستان هم از سوالات در مورد دوتا کنسول طفره میرن
این جز کوردن هم ثابت شده که تقریبا هیچی نمیدونه:D

اصلا به فرض که PS5 از آناکوندا هم قوی‌تر بود (فرض :D ) این چه ربطی به لاکهارت داره که قراره 1080p رو ساپورت کنه و جای One S رو بگیره؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
صحبت از کوردن دیوانه شد یاده تایید قیمت 399 دلاری ONE X توسط این بزرگوار افتادم:D
این عزیزی هم که ادعای بی طرفی داره و خودش میگه سونی فن نیستم ولی اینجا این قدر از شایعه قوی بودن PS5 غرق در شادیه (اله هیچکس پیشبینی های این بزرگوار رو از کیفیت اجرایی بازی های ONE X فراموش نکرده)باید بگم عمرا اگه اسکارلت ضعیف تر از PS5 باشه
چه اهمیتی داره کدومشون قوی تر باشه؟

دوماً تفاوت قدرت این نسل به هیچ وجه مثل تفاوت ps4 و x1 نمیشه! جدا از اون چیزی که این نسل مسئله قدرت و خیلی بولد کرد این بود که کنسول ضعیف تر صد دلار گرون تر بود !

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
چه اهمیتی داره کدومشون قوی تر باشه؟
اهمیتش در این هست که وقتی ادم داره مترو بازی میکنه کنسول قوی تر الان داره 30 فریم ثابت اجرا میکنه اون ضعیف تره تا دلت بخواد افت فریم داره و تا 14 فریم میاد پایین و موقع بازی کردن گند میزنه به اعصابت
من فن XBOX قطعا دوست ندارم کنسول که قراره بگیرم توی اجرای بازی کم بیاره و دقیقا یه کنسول دیگه موجود باشه که خیلی روان تر داره اجرا میکنه
شما هم همین طور هستی قطعا دلت نمیخواد وقتی داری GTA بعدی رو روی PS5 بازی می کنی ببینی رفیقت که اسکارلت داره خیلی کیفیت بهتر و فریم بهتری داره اجرا میکنه
به خصوص ماها که کنسول فن هستیم قطعا هیچکدوم از طریفین نمیخوان کنسول ضعیف تر نصیبشون بشه

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,356
اصلا به فرض که PS5 از آناکوندا هم قوی‌تر بود (فرض :D ) این چه ربطی به لاکهارت داره که قراره 1080p رو ساپورت کنه و جای One S رو بگیره؟
به فرض
اگه Lockhart بین 7 تا 8 ترافلاپ باشه با توجه به ssd و navi و zen 2 , gddr6 بین 400 تا 450 دلار هزینه ساخته
مایکروسافت کنسول 299 یا 349 به فروش می رسه
Anaconda با حداکثر 12 ترافلاپ (با توجه به چیز های که amd رونمایی کرده امکان نداره بیشتر باشه ) رم بیشتر ssd با حجم بیشتر و cpu با کلاک بالاتر و سیستم خنک سازی بهتر حداقل 600 دلار
باید 499 دلار به فروش بره
مایکروسافت دو بار باید ضرر بده
لانچ دو کنسول همزمان هزینه ساخت و تبلیغات افزایش می ده
از طرف دیگه سرور های xcloud هم هست
اگه از ps5 ضعیف تر باشه عملا شکست تجاری بزرگ

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
با توجه به استفاده هردوکنسول از تکنولوژی کاملا مشابه اگر قیمت ها برابر باشه اختلاف زیر 10-15 درصد خواهد بود. این حدود اختلاف هم توی 90 درصد بازی ها اصلا مشخص نخواهد بود.

با توجه به اطلاعاتی هم که دو طرف بیرون دادن من فکر میکنم آناکوندا و PS5 با قیمت برابر و قدرت بسیار نزدیک عرضه خواهند شد.

سهیل جان ONE و PS4 هم هر دو همین شرایط رو داشتن معماری هر دو کنسول هم دقیقا مشابه بود ولی همون اختلاف ناچیز GPU هاشون و رم های DDR3 و GDDR5 کلی اختلاف انداخت بینشون که هنوز که هنوزه که اخر نسلیم این اختلاف وجود داره
نسل بعد هم قضیه همینه همون اختلاف های کوچک کار رو خراب میکنه

اختلاف پهنای باند رم One و Ps4 زیاد بود. البته این سری هم فعلا سونی معماری رمش را اعلام نکرده ولی با توجه به اینکه کارت های گرافیکی Navi هم از GDDR6 استفاده میکنن بعیده PS5 از HBM2 استفاده کنه.
بعلاوه بحث Kinect و All in One بودن One باعث شده بود که ماکرو به دلیل عدم اطمینان از 8 گیگ رم GDDR5 نتونه ریسک کنه به GDDR3 اکتفا کنه پهنای باند وان را خیلی پایین آورده بود.

در ضمن در نسل حاضر اختلاف 0.6 TF میشد حدود 30 درصد توان پردازشی. این سری احتمالا اختلاف در حد 1-2 ترافلاپس خواهد بود که نسبت به کل حدود 10 درصد خواهد بود.

آخرین ویرایش:

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
با توجه به استفاده هردوکنسول از تکنولوژی کاملا مشابه اگر قیمت ها برابر باشه اختلاف زیر 10-15 درصد خواهد بود. این حدود اختلاف هم توی 90 درصد بازی ها اصلا مشخص نخواهد بود.

با توجه به اطلاعاتی هم که دو طرف بیرون دادن من فکر میکنم آناکوندا و PS5 با قیمت برابر و قدرت بسیار نزدیک عرضه خواهند شد.
سهیل جان ONE و PS4 هم هر دو همین شرایط رو داشتن معماری هر دو کنسول هم دقیقا مشابه بود ولی همون اختلاف ناچیز GPU هاشون و رم های DDR3 و GDDR5 کلی اختلاف انداخت بینشون که هنوز که هنوزه که اخر نسلیم این اختلاف وجود داره
نسل بعد هم قضیه همینه همون اختلاف های کوچک کار رو خراب میکنه

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
به فرض
اگه Lockhart بین 7 تا 8 ترافلاپ باشه با توجه به ssd و navi و zen 2 , gddr6 بین 400 تا 450 دلار هزینه ساخته
مایکروسافت کنسول 299 یا 349 به فروش می رسه
Anaconda با حداکثر 12 ترافلاپ (با توجه به چیز های که amd رونمایی کرده امکان نداره بیشتر باشه ) رم بیشتر ssd با حجم بیشتر و cpu با کلاک بالاتر و سیستم خنک سازی بهتر حداقل 600 دلار
باید 499 دلار به فروش بره
مایکروسافت دو بار باید ضرر بده
لانچ دو کنسول همزمان هزینه ساخت و تبلیغات افزایش می ده
از طرف دیگه سرور های xcloud هم هست
اگه از ps5 ضعیف تر باشه عملا شکست تجاری بزرگ

لاکهارت بین 4-5 ترافلاپس باید باشه حدودا. هزینه ساختش رو هم من و شما نمیتونیم حساب کنیم و قیمت بذاریم. ولی در هر صورت اختلاف قیمت فاحشی با آناکوندا خواهد داشت.

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,356
لاکهارت بین 4-5 ترافلاپس باید باشه حدودا. هزینه ساختش رو هم من و شما نمیتونیم حساب کنیم و قیمت بذاریم. ولی در هر صورت اختلاف قیمت فاحشی با آناکوندا خواهد داشت.
برای 1080 60 فریم این نسل 4 ترافلاپ کافی بود نسل بعد حداقل 6 ترافلاپ
کنسول ها از سخت افزار مشابه pc استفاده می کنن به راحتی می شه هزینه ساخت حدس زد

• Smile
Reactions: sajjad++

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اهمیتش در این هست که وقتی ادم داره مترو بازی میکنه کنسول قوی تر الان داره 30 فریم ثابت اجرا میکنه اون ضعیف تره تا دلت بخواد افت فریم داره و تا 14 فریم میاد پایین و موقع بازی کردن گند میزنه به اعصابت
من فن XBOX قطعا دوست ندارم کنسول که قراره بگیرم توی اجرای بازی کم بیاره و دقیقا یه کنسول دیگه موجود باشه که خیلی روان تر داره اجرا میکنه
شما هم همین طور هستی قطعا دلت نمیخواد وقتی داری GTA بعدی رو روی PS5 بازی می کنی ببینی رفیقت که اسکارلت داره خیلی کیفیت بهتر و فریم بهتری داره اجرا میکنه
به خصوص ماها که کنسول فن هستیم قطعا هیچکدوم از طریفین نمیخوان کنسول ضعیف تر نصیبشون بشه

آخه نسل بعد کنسول های انقدر قوی هستن که این مسائل اصلا پیش نمیاد! تقریبا مطمئنم تمام بازی ها آپشن تنظیمات گرافیکی دارن!

زیر ۳۰ فریم کاملا مشهوده ! و اعصاب خورد کن ، ولی بالانس بین سی و شصت فریم به جایی نمیخوره!

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
برای 1080 60 فریم این نسل 4 ترافلاپ کافی بود نسل بعد حداقل 6 ترافلاپ
کنسول ها از سخت افزار مشابه pc استفاده می کنن به راحتی می شه هزینه ساخت حدس زد

گفتم بین 4 تا 5 و بیشتر نزدیک به 5. بعد این 5tf هم با احتساب بهینگی RDNA هست که میشه حدود همون 6 ترای وان ایکس. فکر نمیکنم وان ایکس برای 1080 چیزی کم داشته باشه. در مورد قیمت هم مایکروسافت و سونی خریدار عمده هستند و حتی مایکروسافت لایسنس رو خریداری کرده یا میکنه احتمالا و هزینه ساخت چیپ برای یک خریدار عمده رو هم نمیشه مستقیم ربط داد به هزینه یه کارت گرافیک برای مصرف کننده نهایی با تمام متعلقات مربوطه.

به راحتی رو هم خوب اومدی :D

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
از نظر قدرت که بعیده اختلافشون مانند شروع نسل 8 باشه"در مورد قیمت مایکروسافت آسیب بالا بودن شروع نسل پیش رو تجربه کرده و هواداراش میتونن خیالشون از این بابت راحت باشه که با یه قیمت معقول روبه رو خواهند شد.واسه بازی هم مطمئنم خریدارای Xbox دست خالی نمی مونن چون دستکم BC نسل های پیش رو در اختیار دارن و با همونا میتونن سرگرم بشن تا Sea of Thieves 2 / Crackdown 4 و State of Decay 3 از راه برسن.

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
از نظر قدرت که بعیده اختلافشون مانند شروع نسل 8 باشه"در مورد قیمت مایکروسافت آسیب بالا بودن شروع نسل پیش رو تجربه کرده و هواداراش میتونن خیالشون از این بابت راحت باشه که با یه قیمت معقول روبه رو خواهند شد.واسه بازی هم مطمئنم خریدارای Xbox دست خالی نمی مونن چون دستکم BC نسل های پیش رو در اختیار دارن و با همونا میتونن سرگرم بشن تا Sea of Thieves 2 / Crackdown 4 و State of Decay 3 از راه برسن.
میگم حالا اینور یه هیلو اینفینیتی و موتوراسپورت8 هم شاید بود با همون بک وارد 3 نسل پیش ولی شروع نسل سمت شما برهوته احتمالا دیزگان 2/ گودزیلا 2/ نک 3/ کیلزون شادو فال 2 برای لانچ اماده بشن

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,595
نام
alireza
اون شایعه نسل دوم و اینا که دری وری بود طرف با اون منابع قشنگش ولی وقتی ژورنالیست های مطرح و معتبر دارن میگن از سازنده هایی که کیت های توسعه دو کنسول رو دارن شنیدن که PS5 به طرز محسوسی قووی تره یعنی یک خبرایی هست. الان هم تقریبا مشخص شده که مایکروسافت SKU ارزونتر رو کلا کنسل کرده که تنها دلیل محکمه پسندش میتونه این باشه که Anaconda از PS5 ضعیفتره و انتشار دوتا کنسول ضعیفتر از رقیب وقتی قرار دوتا SKU منتشر کنی یعنی فاجعه.

در مورد ساپورت سخت افزاری از RayTracing هم تایید شده PS5 هم این قابلیت رو به صورت سخت افزاری پشتیبانی میکنه.
متوجه حرف من نشدی دویت عزیز
من میگم چندماه یک بار یکی میاد یه شایعه ی میسازه که فلان کنسول بهتره...بعد سایتها/مجلات انتشار میدن و مردم و به جون هم میندازن...یه ماه بعد برکس میشه یه شایعه میاد که کنسول رقیب بهتره...انگار نه انگار که قبلe3 گفتن که dev کیت کنسول مایکروسافت با سی پی یو ۱۲ هسته ای هستش..ولی الان میگن ps5 بهتره
در اخر منظورم اینه که اینا همش بازار گرمیه تا اینکه مارو هیحانی نگه دارن و پی گیر..بعد کنسولشونو بفروشن

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
میگم حالا اینور یه هیلو اینفینیتی و موتوراسپورت8 هم شاید بود با همون بک وارد 3 نسل پیش ولی شروع نسل سمت شما برهوته احتمالا دیزگان 2/ گودزیلا 2/ نک 3/ کیلزون شادو فال 2 برای لانچ اماده بشن
من ترجیح میدم اول نسل برهوت باشه ولی سال اول دوم ، هورایزن ۲ و گاد ۲ و اسپایدر من ۲ و و و بازی کنم

نکته مهم نسل بعد اینه که مدیا مولکول هم از شر این پروژه مسخره و بی سرو تهش خلاص میشه و بر میگرده سر بازی سازی (فقط یه عده میمونن برای پشتیبانی دریمز)

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,879
نام
malek
قارچ خور رو یادت رفت ذکر کنی
یه آنچارتد نسل نهمی میتونه همین برهوت رو به آبشار نیاگارا تبدیل کنه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر