آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,196
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
انتشار اتمسفر با ساپورت فریمور 9
Atmosphère 0.9.4
همزمان هکته و سیگ پچ و اطلس کاسموس هم برای فریمور 9 منتشر شده و هر کی علاقه داره باید حداقل سه مورد اتمسفر و هکته و سیگ پچ رو اپدیت کنه و البته اگه مشکلی ندارید فعلا صبر کنید همه چی اوکی بشه بعد اپدیت کنید یا بزارید پکیج sdsetup بیاد کامل از اونجا بگیرید.

Sigpatches for Atmosphere 0.9.4

Atmosphère 0.9.4: https://github.com/Atmosphere-NX/At....9.4-master-c62c4846+hbl-2.2+hbmenu-3.1.1.zip

FUSE PRIMARY: https://github.com/Atmosphere-NX/Atmosphere/releases/download/0.9.4/fusee-primary.bin

hekate - CTCaer mod v5.0.2 & Nyx v0.8.2

درصورت استفاده از Kosmos دانلود کنید
DOWNLOAD Kosmos V14.0.1:
https://github.com/AtlasNX/Kosmos/releases/download/v14.0.1/Kosmos-v14.0.1.zip
میشه ازتون یک خواهشی بکنم
و هرچیزی که برای اجرای atomosper 9 لازمه و باید روی مموری ریخته بشه رو خودتون تو یک فولدر همش رو قرار بدید و rar ش کنید و همینجا اپلودش کنید
فقط ایکسترکش کنم و بریزم تو مموری
(ناب هستم )

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
میشه ازتون یک خواهشی بکنم
و هرچیزی که برای اجرای atomosper 9 لازمه و باید روی مموری ریخته بشه رو خودتون تو یک فولدر همش رو قرار بدید و rar ش کنید و همینجا اپلودش کنید
فقط ایکسترکش کنم و بریزم تو مموری
(ناب هستم )

فایلی که برات گذاشتم بعد از اکسترت تموم فولدرها رو بدون تغییر توی روت مموری(همون اول که وارد مموری میشی بریز) و قبلش فایلهای قبلی به جز فولدر Nintendo رو پاک کن یا یه جا توی pc کپی کن
یه فایل پیلود هم به اسم Fusee Primary.bin هست داخل همون فایل فشرده همون اول که وارد میشی اون رو با برنامه TegraRcmGUI با کامپیوتر یا هر روش دیگه بفرست تا اتمسفر بیاد بالا و بعد از بالا اومدن هم برای رفتن به داخل برنامه ها دو راه هست راه اول گرفتن دکمه R و همزمان تاچ کردن روی قسمت Album عکس هست و راه دوم اینه دکمه R رو بگیری و همزمان روی ایکون یه بازی بزنی تا وارد برنامه ها بشه و فرقی نمیکنه کدوم بازی و راه دوم خوبیش اینه برنامه ها در این حالت بصورت فول رم اجرا میشه یعنی با تمام قدرت سوییچ و اگه امولاتورهایی مثل retroarch یا غیره نصب کردی باید حتما روی این حالت اجرا کنی تا برنامه با تمام قدرت اجرا بشه و سوییچ هنگ نکنه.

لینک دانلود
Atmosphere v0.9.4 AliTriple

یه برنامه هم داخل برنامه ها هست به اسم Payloads Luncher که از طریق این میتونی پیلود هکته و پیلودهای دیگه رو اجرا کنی و رفتی هم به هکته خواستی برگردی روی قسمت Payloads بزن و Fusee Primary.bin رو انتخاب کن تا برگردی به اتمسفر و اینجوری نیاز به pc نداری تا وقتی خاموش نکنی کلا دستگاه رو و دستگاه هم هیچ وقت خاموش نکن تا لازم نشده و همون حالت اسلیپ بزار و خودتم اگه پیلود خاصی لازم داری میتونی بریزی تو مسیر Bootloader\payloads و با همین برنامه اجرا کنی.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
فایلی که برات گذاشتم بعد از اکسترت تموم فولدرها رو بدون تغییر توی روت مموری(همون اول که وارد مموری میشی بریز) و قبلش فایلهای قبلی به جز فولدر Nintendo رو پاک کن یا یه جا توی pc کپی کن
یه فایل پیلود هم به اسم Fusee Primary.bin هست داخل همون فایل فشرده همون اول که وارد میشی اون رو با برنامه TegraRcmGUI با کامپیوتر یا هر روش دیگه بفرست تا اتمسفر بیاد بالا و بعد از بالا اومدن هم برای رفتن به داخل برنامه ها دو راه هست راه اول گرفتن دکمه R و همزمان تاچ کردن روی قسمت Album عکس هست و راه دوم اینه دکمه R رو بگیری و همزمان روی ایکون یه بازی بزنی تا وارد برنامه ها بشه و فرقی نمیکنه کدوم بازی و راه دوم خوبیش اینه برنامه ها در این حالت بصورت فول رم اجرا میشه یعنی با تمام قدرت سوییچ و اگه امولاتورهایی مثل retroarch یا غیره نصب کردی باید حتما روی این حالت اجرا کنی تا برنامه با تمام قدرت اجرا بشه و سوییچ هنگ نکنه.

لینک دانلود
Atmosphere v0.9.4 AliTriple

یه برنامه هم داخل برنامه ها هست به اسم Payloads Luncher که از طریق این میتونی پیلود هکته و پیلودهای دیگه رو اجرا کنی و رفتی هم به هکته خواستی برگردی روی قسمت Payloads بزن و Fusee Primary.bin رو انتخاب کن تا برگردی به اتمسفر و اینجوری نیاز به pc نداری تا وقتی خاموش نکنی کلا دستگاه رو و دستگاه هم هیچ وقت خاموش نکن تا لازم نشده و همون حالت اسلیپ بزار و خودتم اگه پیلود خاصی لازم داری میتونی بریزی تو مسیر Bootloader\payloads و با همین برنامه اجرا کنی.
دست گلتون درد نکنه الان همرو انجام میدم
برای اجرای بازی باید کار خاصی کرد؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
دست گلتون درد نکنه الان همرو انجام میدم
برای اجرای بازی باید کار خاصی کرد؟
خواهش داداش
نه مثل همیشه روی هر بازی تاچ کن تا اجرا بشه و برنامه های لیتیوم و گلدلیف و تاینفول هم برای نصب بازی برات گذاشتم داخلش و حتی با تاینفول یا لیتیوم فرمت xci هم نصب میشه و برنامه گلدلیف هم یه حسنی داره با اینکه فقط nsp نصب میکنه و از طریق نصب با pc راهش بندازی که اموزش رو برات قبلا لینک گذاشتم میتونی با خود سوییچ داخل درایوهای pc راحت بگردی و هر جا بازیت بود نصب کنی راحت و لیتیوم و تاینفول هم راحته ولی باید با برنامه nut فقط یک مسیر هر دفه بدی.

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
خواهش داداش
نه مثل همیشه روی هر بازی تاچ کن تا اجرا بشه و برنامه های لیتیوم و گلدلیف و تاینفول هم برای نصب بازی برات گذاشتم داخلش و حتی با تاینفول یا لیتیوم فرمت xci هم نصب میشه و برنامه گلدلیف هم یه حسنی داره با اینکه فقط nsp نصب میکنه و از طریق نصب با pc راهش بندازی که اموزش رو برات قبلا لینک گذاشتم میتونی با خود سوییچ داخل درایوهای pc راحت بگردی و هر جا بازیت بود نصب کنی راحت و لیتیوم و تاینفول هم راحته ولی باید با برنامه nut فقط یک مسیر هر دفه بدی.
همه کارایی که گفتید رو انجام دادم و عالی بالا اومد
اما الان تو پوشه ها goldleaf و بقیه نیستن! چطوری میتونم از اونا استفاده کنم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
همه کارایی که گفتید رو انجام دادم و عالی بالا اومد
اما الان تو پوشه ها goldleaf و بقیه نیستن! چطوری میتونم از اونا استفاده کنم
گفتم داداش دقت نکردی دکمه R رو بگیر همزمان یا روی البوم یا روی یک بازی تاچ کن تا بری به قسمت برنامه ها

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
بلی ممنون متوجه شدم اما هیچکدوم رو نمیاره فقط پوشه های کانفیگ و سیو اینارو میاره

اگه درست انجام داداه باشی باید برات بیاره و اگه یه بازی رو با دکمه R باز کردی دوباره ببند و دوباره باز کن چون ممکنه دکمه B رو زده باشی بک کرده باشی از فولدر سوییچ و همون شما دکمه R رو بگیر روی قسمت البوم فقط بزن

• Like

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
اگه درست انجام داداه باشی باید برات بیاره و اگه یه بازی رو با دکمه R باز کردی دوباره ببند و دوباره باز کن چون ممکنه دکمه B رو زده باشی بک کرده باشی از فولدر سوییچ و همون شما دکمه R رو بگیر روی قسمت البوم فقط بزن
از اول همرو انجام دادم ولی از اول sdmc:/ که هست
سه تا فولدر config nintendo nx-hbmenu رو میاره
بقیش نیست مشکل کارم کجاست؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
از اول همرو انجام دادم ولی از اول sdmc:/ که هست
سه تا فولدر config nintendo nx-hbmenu رو میاره
بقیش نیست مشکل کارم کجاست؟
لوگوی اتمسفر بالا میاد (عکس ابی)؟
بازیها اجرا میشم؟
وارد مموری که میشی باید دقیقا اینطوری باشه و فولدرها جا به جا نباشه و حالا فولدر نیننتندو هم شما اضاف کن و همونطور که گفتم بقیه فولدرها باید پاک میکردی قبلش و دقیقا هم از همون فایل Fusee Primary.bin که برات گذاشتم استفاده میکردی نه اونی که مال قدیمه و مال برنامه تگراrcm
8xn_1.jpg

• Like

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
لوگوی اتمسفر بالا میاد (عکس ابی)؟
بازیها اجرا میشم؟
وارد مموری که میشی باید دقیقا اینطوری باشه و فولدرها جا به جا نباشه و حالا فولدر نیننتندو هم شما اضاف کن و همونطور که گفتم بقیه فولدرها باید پاک میکردی قبلش و دقیقا هم از همون فایل Fusee Primary.bin که برات گذاشتم استفاده میکردی نه اونی که مال قدیمه و مال برنامه تگراrcm
8xn_1.jpg
دقیقا همه کارایی که گفتید رو انجام دادم.
میبخشید اینقدر سوال میکنم و کمک میخوام

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
دقیقا اینطوری میشه و بقیه فولدرا نمیان

یه بار مموری در بیار از سوییچ و دوباره فایلها رو بریز و دوباره پیلود بزن تا بالا بیاد انگاری فولدر swicth اصلا کپی نشده و من یکبار دیگه هم همینطور فایلها رو گذاشتم بصورت پک بقیه تست کردن درست بوده و خودم هم قبل گذاشتن همینو تست کردم مشکلی نیست و اگه امکانش داری با یه مموری دیگه تست کن و فقط همین فایلها رو بریز داخلش و فولدر نینتندو هم نمیخواد کپی کنی تو مموری جدید و نتیجه رو ببین

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
یه بار مموری در بیار از سوییچ و دوباره فایلها رو بریز و دوباره پیلود بزن تا بالا بیاد انگاری فولدر swicth اصلا کپی نشده و من یکبار دیگه هم همینطور فایلها رو گذاشتم بصورت پک بقیه تست کردن درست بوده و خودم هم قبل گذاشتن همینو تست کردم مشکلی نیست و اگه امکانش داری با یه مموری دیگه تست کن و فقط همین فایلها رو بریز داخلش و فولدر نینتندو هم نمیخواد کپی کنی تو مموری جدید و نتیجه رو ببین
اقا دست گلت درد نکنه همه چیز اوکی شد بینهایت ازتون ممنون

• Like
Reactions: alitriple

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر