سازمان ملل: هندوستان، به زودی بزرگترین قلبگاه ساخت بازی خواهد گردید

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
سازمان ملل ادعا میکند که هندوستان به زودی بزرگترین قلبگاه ساخت بازی خواهد گردید.
United Nations: India primed to become the next great game development hub

به گزارش UNCTAD سازمان ملل، بعد از انیمیشن و جلوه های ویژه، هندوستان به زودی در صنعت بازیهای کامپیوتری خواهد تازید. تا به کنون در امد سالانه ی این کشور ازین صنعت 8.2 میلیاد دلار است، که 16 درصد درآمرد کلی صنعت را در بر میگیرد.

به گفته ی مریسا هندرسن، مسئول ارگانیزیشن فوق الذگر "هند به زودی یک قلبگاه برای صنعت بازی تبدیل خواهد شد. چون هندیها مهارتش را دارند."

به گفته ی خیلیها کدنویسی هندیها کثیف بوده، و معمولا پر از باگ میباشد. اما این برای گذشته است، و آینده ی پیش رو، یک کدنویسی بامهارت و استعداد را برای هند رقم خواهد زد.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
اگر قلبگاه بازیسازیشون تو گوا باشه، من مشکلی ندارم. خیلی هم عالی:D
....
بازیسازی فرای کدنویسیه. یه بازی نیاز به کانسپت آرتیست، انیماتور،موزیک ساز، کدنویس، نویسنده و ..... خواهد داشت و البته یه کارگردان که از تمام اینها سر در بیاره.
الان دوران آتاری 2600 نیست که بازیسازی صرفا کدنویسی باشه و هرجا که نیروی کدنویس بیشتر داشته باشه بشه "قلبگاه بازیسازی"
.....
در مورد سینماشون هم فکر میکنم داستان همیشگی عرضه و تقاضاست. وقتی یه فیلم که به چشم ما مزخرفه چند سال روی پرده سینماشونه و همه سانسهاشم پره، نشون دهنده ی اینه که هندیها همین سبک فیلمسازی رو میپسندن. پس نمیشه بهشون خرده گرفت. بعدشم الان مثلا ما سینمای مولف داریم؟؟ دو یا سه تا کارگردان رو که فاکتور بگیریم ، تقریبا هیچی جز فضاحت باقی نمی مونه. الان میشه با فیلم پنج اصفهانی در بغداد پناهندگی گرفت!

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
اگر قلبگاه بازیسازیشون تو گوا باشه، من مشکلی ندارم. خیلی هم عالی:D
....
بازیسازی فرای کدنویسیه. یه بازی نیاز به کانسپت آرتیست، انیماتور،موزیک ساز، کدنویس، نویسنده و ..... خواهد داشت و البته یه کارگردان که از تمام اینها سر در بیاره.
الان دوران آتاری 2600 نیست که بازیسازی صرفا کدنویسی باشه و هرجا که نیروی کدنویس بیشتر داشته باشه بشه "قلبگاه بازیسازی"
.....
در مورد سینماشون هم فکر میکنم داستان همیشگی عرضه و تقاضاست. وقتی یه فیلم که به چشم ما مزخرفه چند سال روی پرده سینماشونه و همه سانسهاشم پره، نشون دهنده ی اینه که هندیها همین سبک فیلمسازی رو میپسندن. پس نمیشه بهشون خرده گرفت. بعدشم الان مثلا ما سینمای مولف داریم؟؟ دو یا سه تا کارگردان رو که فاکتور بگیریم ، تقریبا هیچی جز فضاحت باقی نمی مونه. الان میشه با فیلم پنج اصفهانی در بغداد پناهندگی گرفت!
موافقم.

1- مدتهاست که بازیها شدیدا یوروسنتریک هستن. حتی بازیهایی که در ژاپن ساخته میشن یوروسنتریک هستن. مثلا یک بازی جی آر پی جی ای بود Superhero for Hire یا هم چین چیزی. توالتاش توش توالتهاش غربی بود. یا اینکه کلا کاراکترهاشون سفید پوستن عوض ژاپنی. اگر هندیها با فرهنگ خودشون بازی بسازن، گلستون میشه. صنعت بازی هم ازین یکنواختی در میاد. خسته شدم از بس با شاتگان زدم تو صورت زامبی ها، با خودم گفتم "عجب محیط بزرگی!" محیط بزرگ در بازیها شبیه بزرگ بودن چیز های خاص میمونه. اصلا مهم نیست!

مثلا من تو فکرم با گودو یا یونیتی یک Arranged Marriage Simulator بسازم. اینهمه Dating Simulator داریم، یک بازی هم بسازیم که طرف میره خواستگاری :D

2- یک سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران. دقیقا راست میگید. باهتون موافم. سینمای ایران در بدترین وضعیتش در چند دهه ی اخیر به سر میبره. همش فیلمهای "اجتماعی" . بابا خسته شدیم از بس اعتیاد و بدبختی و مشکلات جنسی و مشکلات پولی و... دیدیدم! تازه اگر فیلم در مورد مشکلات اجتماعی میسازید، بیاید در مورد این فیلم بسازید که دختر متولد 82 ازدواج گرده بچه دار هم شده! به قول شوهر خالم "تا وقتی نشه از مقامات بلندپایه انتقاد کرد، لازم نیست از کسی انتقاد کرد!"

خیلیها توی این تاپیک متاسفانه سینمای هند رو به بالیوود میشناسن. نخیر، سینمای هند گسترده تر ازین حرفهاست. خیلی خیلی خیلی. مثلا یک فیلم کمدی ساختن در مورد یک موجود فضایی که میاد زمین و با تعجب به رسوم هندیها مینگره. پرفرشونترین فیلم بین المللی شد اون سال. جلوه های ویژه ش هم خیلی خوب بود بر اساس عکسهایی که دیدم.

خلاصه، شما مو میبینید و ما پیچش مو. ممنونم از پستتون.

• Like
Reactions: z2s sas

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
تو صنعت گیم تعداد بازی های خوب انگشت شماره و 80% این صنعت رو بازی های معمولی و ضعیف پر کرده
از دل همین هندوستان فیلم میلیونر زاغه نشین هم بیرون اومده....
همه جای دنیا هم خوب داریم هم بد پس اصلا جای نگرانی نیست!

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
تو صنعت گیم تعداد بازی های خوب انگشت شماره و 80% این صنعت رو بازی های معمولی و ضعیف پر کرده
از دل همین هندوستان فیلم میلیونر زاغه نشین هم بیرون اومده....
همه جای دنیا هم خوب داریم هم بد پس اصلا جای نگرانی نیست!
داداش نمیخوام روی چیزی پافشاری کنم ولی میلیونر زاغه نشین تولید بریتانیاست تا جاییکه میدونم

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
داداش نمیخوام روی چیزی پافشاری کنم ولی میلیونر زاغه نشین تولید بریتانیاست تا جاییکه میدونم
فیلم هندی-بریتانیایی که هر دو کشور کار کردن
فیلم از دل مردم و فرهنگ هند بیرون اومده....
منظور من این بود که در هند هم اگه صنعت گیم رونق بگیره با هر دو طرف موضوع مواجه میشیم یعنی ساخت بازی های ضعیف و بازی های قوی ..
همونطور که در ایران اگه رونق پیدا کنه همین اتفاق میفته و در کشورهایی که صنعت گیم رونق پیدا کرده هم همینطوره....
تا بد نباشه خوب به چشم نمیاد.....
در کل امیدوارم از هر جای دنیا ، بازی های قوی ای بدستمون برسه :D

• Like
Reactions: ramaz

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر