10 نکته در مورد Mega Man

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
شاید مگا من آنقدرها در ایران طرفدار نداشته باشد. اما هنور هم میتوان چپها را راست کرد، اشتباهات را تصحیح کرد، و بازیهای قدیمی ای که انجام نداده اید را بازی کرد. درضمن، انیمه ی مگامن که از شبکه ی 2 پخش میشد یادتان هست نه؟ شاید سنتان قد ندهد ولی زمانی از تنها دلخوشیهای ما بود.

u7u_mega-man-7-snes.jpg

1- پایه ی مگا من، استروید بوی است. استروید بوی ستاره ی چندین مانگا و انیمه است. استروید بوی از 1952 تا به امروز ادامه دارد. استروید بوی یک روبوت است که به مثابه ی بچه های کوچک انسانی ساخته شده است. مانند مگا من.

2- کایجی انافونه وقتی مگا من 1 را ساخت زیاد فروش نکرد. اما فروشش در حدی بود که یک سکوئل را گارانتی کند. این در واقع سکوئل مگامن، و سکوئل این سکوئل بود، که مگا من را محبوب ساخت. اینافونه بعدا دد رایزینگ معروف، و اونیموشا را ساخت که زیاد ترجمه ی انگلیسی جالبی ندارد.

3- در نسخه ی ژاپنی مگا من، نام وی راک من است، که از موسیقی راک نشئت میگیرد. در نسخه ی انگلیسی، روبوتی که داکتر لایت قبل از مگا من یا همان راک من ساخته نامش پروتو من است، اما در نسخه ی ژاپنی نام وی بلوز میباشد. جالب است نه؟

4- داکتر لایت که سازنده ی مگا من است شبیه بابا نوئل است. اما داکتر وایلی شبیه انیشتین است. میگویند ژاپنی ها هنوز انیتشین را به خاطر نقشش در ساخت بمب اتم نبخشیده اند. گرچه شاید انیشتین نمادی برای دانشمندان بدون مورال کامپس باشد؟

5- مگا من ده ها بازی در سری اصلی، سری اکس، سری بتل نتوورک و سری لجندز دارد. اما میدانید یک بازی مگا من ساکر، فوتبال مگا من هم وجود دارد؟

6- اینافونه در سال 2013 در سایت کیک استارتر برای بازی جدیدش که بر مبنای مگا من بود، یعنی Mighty Number 9، درخواست فاندینگ کرد. با استقبال روبرو شد، اما متاسفانه بازی نهایی بسیار ضعیف و در شان مگا من نبود. واقعا، اینافونه؟

7- از زمان مگا من 2 به بعد، کپکام از فنها خواست که ربات مستر دشمن مگا من طراحی کنند. تعداد این ربات مسترهای طراحی شده توسط فنها حدود 7000000 است!

8- مگا من کنسل شده است. هیچ برنامه ای برای آینده نیست. نپرسید.

9- سریال مگا من که ذکرش رفت، دیزاینی برای مگا من داشت که اصلا شبیه باکس آرتهای اصلی بازی نبود. و بیشتر شبیه باکس آرت آمریکای شمالی شماره ی 1 بود، که بهتر است فراموش شود.

10- در تنسی بندی راک اند رول به نام Protomen وجود دارد که از مگا من الهام خود را میگیرند.

فعلا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر