گشت و گذار در لوس سانتوس | GTA V

The Old Gamer

کاربر سایت
Feb 27, 2013
186
نام
AhmadReza
مقدمه

images

بدون شک در تمام بازیهای "اُپن ورلد" یکی از قسمتهای جذاب بازی برای تمام گیمر ها گشت و گذار است،اما گشت و گذار دلچسب تر میشه وقتی تو بازی Gta باشه به خصوص اگه تو لوس سانتوس باشه.
بیش از دو هفته از عرضه ی عنوان بزرگ GTA V میگذره.این بازی در روز 17 سپتامبر(26 شهریور) عرضه ی رسمیش آغاز شد.اما طبق معمول ما تو ایران چند روز زودتر نسخه ی لیک شده رو بازی کردیم :D چند روز پیش هم قسمت آنلاین این بازی قابل استفاده شد که البته مشکلات زیادی از قبیل لگ،اِرور ها مختلف و ... به همراه داشته که راک استار گفته داره مشکلات رو برطرف میکنه.
خب بهتره از بحث اصلی دور نشیم و به اصل مطلب برسیم :D

گشت و گذار با فرانکلین

images

دیگه فک نکنم نیازی به توضیح راجع به شخصیتهای بازی باشه و همه ی اطلاعات رو دربارشون دارید.
فرانکلین همونطور که میدونید مهارتش تو رانندگی بسیار بالاست و موقع رانندگی از ویژگی "Bullet Time" بهره میبره.با این ویژگی میتونید هنگام رانندگی بازیرو به صورت آهسته در بیارید.
مثلا چندتا ماشین پلیس دنبالتونه که یه دفعه این حالت رو فعال میکنید و با یکم لایی بازی همشونو میفرستین تو باقالیا :D
به نظر من گشت و گذار با یه ماشین تیونینگ شده با فرانکلین توی یه جاده خیلی لذت بخشه.مثلا دارید با فرانکلین با سرعت 180 تا میرین یه دفعه چشتون به دریا میُفته.میرین یه جت اسکی بر میدارین و میرید گشت و گذار تو دریا.
images

یا با یه موتور کراس میرین رو نوک قله ی یه کوه و از موتور میپرین پایین و چتر نجات رو بازی میکنید و میاین پایین.صد در صد تو این حالت خشکتون میزنه..چون محو زیبایی و گستردگی این بازی میشین...

اما بهتره زیاد با فرانکلین به فکر خلبانی نیفتید چون او یک خلبان خوب نیس..اما نا امید نشید،میتونید به کلاس خای خلبانی برین و قدرتشو تو این کار افزایش بدین.
نا گفته نمونه فرانکلین یه سگ داره به اسم "CHOP" ...میتونید اونو سوار ماشین کنید و برین گردش یا تو خیابونای لوس سانتوس قدم بزنید و به "CHOP" دستور بدین دهن یه نفرو آسفالت کنه :D
اگه هم دوست داشته باشین میتونید با "CHOP" بازی کنید...

گشت و گذار با مایکل

images

مایکل شخصیت خیلی آرومیه و خیلی از فن های Gta مایکل رو از 2 شخصیت دیگه بیشتر دوس دارن.
اون یه زن به اسم "Amanda" , یه دختر به اسم "Trace" و یه پسر به اسم "Jimmy" داره.
آماندا که صب تا شب مشغول یوگاس:D جیمی هم که عاشق بازی های آنلاینِ و تریسی هم بیشتر اوقات رو با پسرا میگذرونه.
مایکل هر کاری که تونسته واسه خانوادش کرده که از اون راضی باشن اما همیشه اعضای این خانواده با هم درگیرن و با هم مشکل دارن(از ادامه دادن راجع به داستان به علت اسپویل شدن خودداری میکنم)
مایکل هم ویژگی منحصر به فرد خودشو داره.اون میتونه هنگام تیراندازی زمان رو آهسته کنه،بله..درسته...کاملا مثل مکس پین.من خودم خیلی اوقات فک میکردم مایکل و مکس خیلی شبیهن به هم:|
images

مایکل قدرت رانندگیش هم خوبه و با رفتن به کلاس خلبانی میتونید قدرت خلبانیش رو تقویت کنید اما از همه بهتر قدرت شوتینگ (تیراندازی) اون هست.
من خودم بیشتر دوس دارم با مایکل یه آئودی بردارم برم لب دریا غروب آفتابو نگاه کنم :((
اگه هم با پلیسها یا گروه های مختلف درگیر شین بهتر از دو شخصیت دیگه میتونید ایستادگی کنید،به دودلیل
1-"Bullet Time" به هنگام تیراندازی
2-قدرت شوتینگ بالا
واقعا شخصیت پردازی در این بازی فوق العادس..البته نا گفته نمونه بعضی از قسمتهای داستا یه خرده اشکالاتی داره ;)
امیدوارم شما هم مثه من مایکل رو زنده نگه داشته باشین در پایان بازی :D

گشت و گذار با تروور

images

اولین کلمه بعد از شنیدن اسم تروور به یاد همه میاد:"دیوانه"
به نظر من و خیلی از گیمر ها تروور یکی از بهترین شخصیت ها و یکی از بهترین شخصیت پردازی ها در کل تاریخ گیم هستش...دیالوگهاش،کاراش و همه ی کارهاش مارو به یاد یک دیوانه ی زنجیری میندازه.
images

کلا شخصیت جالبیه..بیشتر اوقات که سوییچ میکنیم از یه شخصیت به تروور یا مستِ یا داره یکیو میزنه یا داره از دست پلیس فرار میکنه یا یه دیوونه بازیِ دیگه در میاره.:| :|

اون سالها قبل در ارتش فعالیت میکرده و ...(به علت اسپویلر ادامه ندادم:D)
ویژگی منحصر به فرد تروور اینه که میتونین اون رو در یک زمان محدود دیوانه کنید و با اون ضربات مرگباری رو وارد کنید،که البته این ویژگی خیلی کارآمد هستش.
قدرتش هم در قسمت خلبانی فوق العاده هستش و در بیشتر مراحلی(فک کنم همه) که با هلیکوپتر یا هواپیما کار دارید با استفاده از تروور این کارو انجام میدید.
به نظر من مراحل فرعی با تروور خیلی لذت بخش تر از 2شخصیت دیگه هستش.
لذت گشت و گذار با تروور در خلبانی با یه هلیکوپتر یا یه هواپیمای بویینگ بر فراز لوس سانتوت هستش.وااااااای..وقعا لذت بخشه،حتی فکرش هم فوق العادس.
خدارو شکر من هم مایکل،هم تروور رو زنده نگه داشتم:D

سخن پایانی

به نظر من بهترین بازی این نسل همین Gta V هست و واقعا لایق دریافت "GOTY" هست و امیدوارم این عنوان رو برنده بشه.
امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید ;)
لطفا پیشنهادات و انتقاداتتون رو بنویسین:D
بابت کم و کسری شرمنده :)

آخرین ویرایش:

Mini3oy

WikiVB سابق
کاربر سایت
Aug 9, 2011
1,052
نام
Mostafa
جالبی تاپیکتون به این بود که چیزایی گفتید که همه قبول دارن مثل دیوانگی ترِوِر و ریلکسی مایکل و ... :D
فقط یک نکته ، این قابلیت هاشون چطور فعال میشه ؟! مثلا Bullet Time فرانکلین چجوری فعال میشه ؟

The Old Gamer

کاربر سایت
Feb 27, 2013
186
نام
AhmadReza
جالبی تاپیکتون به این بود که چیزایی گفتید که همه قبول دارن مثل دیوانگی ترِوِر و ریلکسی مایکل و ... :D
فقط یک نکته ، این قابلیت هاشون چطور فعال میشه ؟! مثلا Bullet Time فرانکلین چجوری فعال میشه ؟
با RS + LS

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
ممنون بابت مطلب.
واقعا این بازی همه انتظارهارو برآورده کرد.
راک استار واقعا کار بزرگی انجام داده . وجود سه کاراکتر تو بازی و توازن بینشون (از لحاظ داستانی و طراحی مراحل و ... ) نشون دهنده ی کار بی وقفه ی بهترین سازنده ی این سبک یعنی راک استاره.
موندم بهترین بازی سالو tlou میگیره یا gta v ؟

آخرین ویرایش:

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
واسه کلاس خلبانی باید چه کرد دقیقاً؟ :D
هیچی میری محلی که تو نقشه با هواپیما مشخص شده و آموزش ها رو انجام میدی.
اینکار تو کنترل وسایل هوایی بهت کمک میکنه و کنترلشون هم دستت میاد.

gamer20

کاربر سایت
Sep 17, 2010
601
نام
داود
چطور میتونم ترور و مایکل رو زنده نگه دارم/ دو دفعه تموم کردم همش ترور به فا.. میره=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر