چه قدر برای پیشرفت خود و کشورمان ارزش قایلیم؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
با سلام.
دوستان من این تاپیک رو باز کردم تا از همه خواهش بکنم برای پیشرفت تکنولوژی ایران بدون در نظر گرفتن هیچ دغدغه سیاسی یا اجتماعی با ساده ترین کارها متخصصان خوش ذوق خودمان را تشویق کنیم که حداقل امیدی به ادامه کار داشته باشند.
مثلا چند تای ما رفتیم بازی کریم خان زند که با قیمت واقعا کم 5000 تومان برای یک بازی اورجینال آنرا تهیه کرده و امیدی به هموطنان خودمون بدیم؟ حتی شده بازی هم نکنیم مطمین باشید راه دوری نمیره.
دوستان بازی ساز می دونن که واقعا تهیه این بازی ها چقدر زحمت داره.
از همه شما متشکرم که قابل دونستین که این مقاله رو بخونین. منم سعی می کنم که از الان به بعد خودم هم ایرانی بودنم رو نشون بدم و یکبار بجای خریدن بازی واسه کنسول ثابت کنم که زحمت خیلی ها هدر نرفته.
با نظرات خوبتون منو یاری کنین.

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
راستش من هنوز وقت نكردم برم بازي ايراني بگيرم . اما اگه آلبوم مجاز گوش بدم ميرم حتما اصلش رو هم ميگيرم . همين چند وقت پيش نفسهاي بي هدف يگانه رو دانلود كردم . بعد رفتم كاستش رو هم خريدم ...

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
با سلام.
دوستان من این تاپیک رو باز کردم تا از همه خواهش بکنم برای پیشرفت تکنولوژی ایران بدون در نظر گرفتن هیچ دغدغه سیاسی یا اجتماعی با ساده ترین کارها متخصصان خوش ذوق خودمان را تشویق کنیم که حداقل امیدی به ادامه کار داشته باشند.
مثلا چند تای ما رفتیم بازی کریم خان زند که با قیمت واقعا کم 5000 تومان برای یک بازی اورجینال آنرا تهیه کرده و امیدی به هموطنان خودمون بدیم؟ حتی شده بازی هم نکنیم مطمین باشید راه دوری نمیره.
از همه شما متشکرم که قابل دونستین که این مقاله رو بخونین. منم سعی می کنم که از الان به بعد خودم هم ایرانی بودنم رو نشون بدم و یکبار بجای خریدن بازی واسه کنسول ثابت کنم که زحمت خیلی ها هدر نرفته.

با سلام

خوب نظري هست ولي لزومي نداره هر كشوري
تو هر كار پيشرفت كنه. خيلي از كشورها
هم بازي ساز نيستند و هيچ مشكلي ندارند
كلا دخالت در بعضي كارها مثل ساخت بازي
نتيجش چند محصول ضعيف و بي فايده است
فكر ميكني چند هزار سال ديگه ايران بتونه
CRYSIS بنويسه. به نظر من ميشه در زمينه هاي
اقتصادي ديگه كه بنيادي تر هستند پيشرفت كنيم
بجاش بازي سازي رو واگذار به كشور هاي خودشون
مثل آمريكا - ژاپن كنيم. همانطور كه يك افعاني يا
يك گرجي ادعاي ساخت گيم رو نداره.

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
خب برادر من 5000 هزار تومن برای شما کمه ولی برای من زوره
حداقل بیشتر وقت بزارن و بیشتر خرج کنن تا من و شما دلمون بیاد بازی بخریم
صنعت بازی اینجوری پیشرفت میکنه؟؟با صدقه دادن(این هم یه جورشه)
همونطور گفتم حداقل بازی بسازن که ملت امیدوار بشن ......این چه بازیه@@@@بود
بهترین کار اینه که بگن بازیکنان عزیز منتظر کمکهای سبزتان هستیم تا شما بیاید و احساسات ناسیانولیستی مارو تحریک کنید

WHEELMAN

کاربر سایت
Aug 1, 2008
388
نام
Ali
mgs.snakeو hdtv_masterهردو درست میگن.بازیسازهای:sick:ایرانی یا بازی درست نکن یا اگه درست میکنن یه چیزی درست کنن مثل locoroco یا pataponکه خرج زیادی نداشته باشه و بجاش گیم بلی خوبی داشته باشه تا ما هم زورمون نیاد 5000تومن بول بدیم.ok؟

Takavach

کاربر سایت
May 6, 2008
318
نام
تکاوچ
با سلام.
فکر کنم دیگه همه به این اسم حساسیت داشته باشن (بازی سازی ایرانی ) علتش هم واضحه چون چنین چیزی از بنیاد دروغه ولی خودمونیم یجورایی خیلی تابلو تبلیغ بازی رو دارید می کنید اینجا هم که یه سایته و توی نت نمیشه فهمید کی پشت آیدیه ;).

Niko Bellic 2

کاربر سایت
Jul 26, 2007
959
جهان سوم دیگه!!!!!!!!
Call of duty 4 کجاست پایان معصومیت کجاست؟؟؟؟
البته بستگی به پول هم داره..... اگه 40 50 میلیارد تومنی خرج کنن میتونن پیشرفت کنند!

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
جهان سوم دیگه!!!!!!!!
Call of duty 4 کجاست پایان معصومیت کجاست؟؟؟؟
البته بستگی به پول هم داره..... اگه 40 50 میلیارد تومنی خرج کنن میتونن پیشرفت کنند!
50 40 میلیارد تومن بودجه کل کشور نیست......:biggrin1:(شوخی کردم)

smack

کاربر سایت
Mar 8, 2008
166
نام
میکاییل
دوستان ubi و ea و thq و rockstar و ... هم بازی سازی رو با GTA 4 یا Rainbow 6 vegas که آغاز نکردن!!!!
بعدم تو این مملکت وقتی واسه تکنولوژی ارزش قایل نیستن ماهم نباشیم؟؟
شما می دونین ساختن موتور گرافیکی همون بازی راهنمایی رانندگی 1 میلیارد خرج داشته؟؟؟ که اونم به لطف راهنمایی رانندگی واسه تبلیغ خودش خرجش دراومد که البته به قول عده ای بازی نبود پیام بازرگانی بود!!!
حالا کی میاد پول بده که در مقابل بازی هایی چون God of war که ضمن زیبایی تاریخی خنده دار رو توجیه می کنه که هر چیزی خدایی داره مثلا بازی کورورش کبیر یا همون کریم خان زند رو بسازه؟؟؟
در جواب عده ای از دوستان هم باید بگم که من خودم محصلم و اهل مشهد و هیچ کدوم از سازندگان بازی رو هم نمی شناسم که بخوام تبلییغ کنم.
برای ساخت همین بازی کریم خان زند موتور گرافیکی بدلیل نبود بودجه ساخته نشده و از موتورهای از پیش ساخته شده استفاده شده!
و جالبتر اینه که بدونین طراح action moves این بازی طراح قبلی EA بوده!
و در نهایت می خوام به اون دوست عزیز که ایران رو با افغانستان مقایسه می کرد بگم که تو ایرانیی هستی که رسول خدا می فرمایند اگر علم در ثریا هم باشد ایرانی به آن دست خواهد یافت!!
من که واقعا دوست دارم تولید کننده باشیم نه مصرف کننده درجه 1 !!!

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
می دونی واسه چی ایرانی ها پیشرفت نمی کنن چون عادت به کار گروهی ندارن تو بازی سازی ایرانی هم

همین جوری وقتی چند تا بچه چاقال جمع شن بخوان (بازی :eek:) بیسازن نباید انتظار داشته باشید

بیان GTA IV بسازن میرن همون پایان معصومیت میسازن

حالا کی گفته ما مصرف کننده درجه یک هستیم درجه 3 هم نیستیم با این بازی های غیر اورجینال و کرک شده ای چند تا شرکت اشغال

به خوردمون میدن

آخرین ویرایش:

zers

کاربر سایت
Aug 28, 2008
311
نام
Z.E.R.S
شما می دونین ساختن موتور گرافیکی همون بازی راهنمایی رانندگی 1 میلیارد خرج داشته؟؟؟ که اونم به لطف راهنمایی رانندگی واسه تبلیغ خودش خرجش دراومد که البته به قول عده ای بازی نبود پیام بازرگانی بود!!!

اون یه میلیارد هم 999 میلیونش حتماً رفته توحساب بروبچز بودجه بگیرشون ، یک میلیون بقیه اش هم ماهی 100 تومن به بدبختایی که میخواستن بازی بسازن حقوق دادن.

فکر کنم میرفتن موتور آنریل 3 رو به نرخ تعاونی ، اقساطی میخریدن ، بیشتر بصرف مملکت بود، تا یه میلیاردو بزنن به بدن و مزخرفی مثل بازی x رو تحویل ملت بدن.

بیان GTA IV بسازن میرن همون پایان معصومیت میسازن

حالا کی GTA IV خواست ؟! بیان یه Bionic Commando Rearmed هم بسازن ما راضی ایم. لازم نیست همون اول بیان یه بازی FPS (یا هر سبک مطح دیگه ای) بسازن. یه بازی 2 بعدی خوب با یه ایدۀ قوی بسازن ، ما کلامون رو هم می ندازیم هوا.
مشکل ما بیشتر این ایدهه ست .
وقتی FPS ی مثل Crysis هست ، بازی مبارزه ای خوبی مثل DMC وجود داره ، خریدن این بازیای تقلیدی داخلی چه دلیلی میتونه داشته باشه بجز صدقه دادن.
مگر اینکه دولت بیاد بازی رو هم مثل صنعت خودرو محدود کنه و با اینکارش شما رو از خریدن بازی پایان معصومیت یا کریمخان زند شاد کنه.

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اینجور تاپیک ها معمولا پایان خوبی ندارن و ربطی هم به اهداف سایت ندارن. اگر در مورد بازی سازان ایرانی بحث کنین به این قسمت از سایت مراجعه کنین

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر